Citati naši omiljeni... - Strana 43
Strana 43 od 82 PrvaPrva ... 33414243444553 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 631 do 645 od ukupno 1229
  1. #631

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Keti Let "Kako da ubijete svog muža (i ostali korisni saveti za domaćice)"


    "Kad žena otkrije da je muž vara, prvo što joj padne na pamet da preduzme su prilično detinjaste stvari.

    1. Da na njegovoj vozačkoj dozvoli, u rubrici posebne karakteristike napiše - NEMA PENIS
    2. Da počne da izlazi sa momkom sa kojim njen muž nedeljom igra fudbal, kom se divi, a koji mu nikada ne dodaje loptu.
    3. Da proširi glasine da ga je ostavila zato što je inkontinentan.
    4. Da ga učlani na neke sumnjive sajtove, sajtove pod nadzorom Skotland Jarda.
    5. Da se odrekne čokolade. Toliko će joj nedostajati, da neće imati vremena da žali za mužem.
    6. Da se domogne njegove čekovne knjižice i na svim čekovima u rubrici svrha uplate napiše za seksualne usluge.
    7. Da pobedi kučku koja joj je preotela muža u Trci majki."

    ***

    " Svaka žena ponekad želi da ubije muža. "Treba vam samo malo dobre volje da vas neko spomene u svom testamentu", često se među sobom šale supruge. Brak je , čini se, zabavan i površan hobi, čija posledica je tek povremeno nečija smrt."

    ***

    " Ako zahteva doručak u krevetu, recite mu neka spava u kuhinji."

    ***

    "Sto posto razvoda započinje brakom."
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  2. #632

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Zovu ga Pera Cipela, iako mu je prezime njegosevsko: Petrovic. Nadimak mu je ostao od dede. Kazu da je imao toliko popucale noge, da nije mogao da obuje cipele. Ide taj deda ulicom, lupa tabanima kao gojzericama, i sad mu Kovilj, potomke drukcije i ne zna nego kao Cipeline.
    A potomaka ima koliko volis.
    - Pet i po pari dece! - kaze Pera sa ponosom. - Pet sinova i sest kceri. I dva unuceta pride...
    Biografija - u pet reci. Radio. Posle, kad je trebalo da se odmara, on opet radio, a sad opet radi, i radice dok ne umre. Petar Petrovic Cipela, radnik zemzadruge, otac jedanaestoro dece i deda dva unuceta (za pocetak)... sa dve flase piva ispod pazuha ide kuci s posla: to mu je za njega i zenu, za veceru, a deca...
    - Snadju se oni - kaze Pera. - Ima pun lonac popare.
    Licni dohodak 1.400 dinara u proseku.
    Ima ljudi s kojima kad razgovaram - napunim pola beleznice. Od Pere jedva da izvucem tri podatka. Kao da se u zivotu bas nista sem rada i rodjendana nije dogadalo. Zena stoji malo podalje, iz pristojnosti, premesta se s noge na nogu, mati jedanaestoro dece koja nista u zivotu nije imala sem rada i postovanja prema muskima i starijima.
    Postoji na svetu Njujork i Vladivostok, lete ljudi na Mesec, rone pod more, zbivaju se ratovi, padaju vlade, bude se kontinenti, a njih dvoje, zgrceni tako, godinama istim sokakom idu kuci posle rada, hrabri, najveci junaci u svojoj ulici, u svom selu, na svom malom svetu i ja, sedeci celog dana u Kovilju zatrpan podacima, brigama, rezultatima, uspesima, planovima mladih i starijih, odjednom nista ne vidim, ni novu biblioteku, ni skolu, ni manastir, ni privredu, ni ribe, ni camce, ni arkanj... vidim samo Peru Cipelu i njegovu zenu, vidim ih kako se smeskaju, Pera pomalo seretski, njegova zena setno, kao za sebe, idu niz koviljsko vece, nose dve flase piva i veruju u zivot. Veruju nekako detinjasto, nekako neodgovorno, nekako ljudski.
    Posle me neki u Lovackom domu, uvece, pitaju stvarno prijateljski:
    - Zar si ti, bogamu, lud, kad nista od celog sela ne vidis, nego Peru? Sta mozes sa Perom?
    Ne znam. Zaista ne znam sta cu sa Perom. Ostavicu nekoliko sturih podataka u beleznici, pa jednom, kad tako budem prevrtao pozutele listove, a zazelim se nekakvog mira, nekakve sigurnosti, neceg ljudskog, neceg divno sasavog, znacu da se zivelo i bez mrznje, pakosti, podmetanja, nabedivanja, zurbe, jagme za novcem, standardom...
    Jednom mi je jedna pristojna umetnica u Ljubljani rekla:
    - Svako dete vredi koliko i jedna kola. Da niste imali troje nego jedno - mogli ste kupiti dve "fice".
    Ficukam ja na "fice", i Pera Cipela zajedno sa mnom, ficukamo cetrnaest puta, pedeset puta, hiljadu puta, na sav glas...
    Nek nam lupaju tabani trotoarima, makar celog veka isli bosi. Drzeci se rukama za neki nepostojeci volan zivota, mi, koji vise volimo decu nego kucice i macice, vozimo se u nemoguce, krivudamo, lupamo se i lupaju nas sa svih strana.
    Sa pogonom na dve flase piva i nocas cemo prevaliti kilometre i svetlosne godine o kojima mnogi i ne slute.

    Miroslav Antic
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #633

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Kako sam mogao da za njega budem takva otvorena knjiga kada sam sam retko imao predstavu šta se njemu mota po glavi? Ja sam bio taj koji je išao u školu, taj koji je umeo da čita i piše. Ja sam bio onaj pametni. Hasan nije umeo da čita bukvar, ali je mene čitao kao od šale. To me je pomalo uznemiravalo, ali je i prijalo imati nekoga ko uvek zna šta mi je potrebno."

    "Lovac na zmajeve" Haled Hoseini
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  4. #634

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Neke stvari treba tako citati: rano ujutru, potom popodne, pa
    uvece, pa u gluvo doba noci. Svaki put te reci, iako na izgled iste,
    kazuju sasvim druge stvari. Ono sto je ujutru zabrana, uvece moze
    da bude poziv; ostrine u podne obicno otupljuje negde oko ponoci;
    po naglom budjenju, reci su samo ljuspe i zvone kao prazne kutije
    od sardina.

    David Albahari-"Snezni covek"
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #635

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Посебно не верујте пријатељима кад траже да будете према њима искрени. Они се само надају да ћете их подржати у добром мишљењу што га имају о себи пружајући им додатну сигурност што ће је црпсти из вашега обећања да ћете бити искрени. Ако се дакле нађете у таквом положају, не оклевајте: обећајте да ћете говорити истину и лажите како најбоље умете. Одговорићете њиховој дубокој жељи и двоструко ћете им доказати своју наклоност.

    pad -alber kami

  6. #636

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    " Понекад не могу да одредим границе између себе и људи које волим: где завршавам ја, а где почињу они.
    Као да смо сви ми једно, као да смо исти иста душа, жеља која тражи нешто...заједничко свима нама.
    Сви смо у истом чамцу. А опет, сви смо различити и посебни, изразито индивидуални.
    Постоји једна посебна, ретка врста људи које ја зовем моји људи. То су људи које пуштам у свој простор, у себе. Сви моји људи су у нечему исти:
    Њихово тражење је стваралачко. Они не руше, већ нешто граде. Не желе да владају, јер владање губи сјај у очима,...
    Моји људи имају исто осећање живота. Није више битно како ћемо назвати наше односе и који ће облик они имати. Форме наших односа се могу мењати, али то осећање повезаности нечим изнад нас, већим од нас, што нас зове и спаја, остаје.
    Ми некако набасамо једни на друге и наше се судбине помешају заувек, чак и ако нисмо заједно.Као да смо неке боје које се лако мешају међусобно, а много теже са другом врстом. Боје које се растварају помоћу светла... "

    Небојша Јовановић, Бити једно
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  7. #637

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Dodirujem ti usta,prstom dodirujem rub tvojih usana i ocrtavam ih kao da izlaze iz moje ruke,kao da se tvoja usta prvi put malko otvaraju,dovoljno je da zazzmurim pa da se sve raspline i sve ponovo pochne,svaki put stvaram usta koja pozzelim,usta koja moja ruka bira i crta na tvom licu,usta izabrana od svih mogucih suverenom slobodom mog sopstvenog izbora da ih svojom rukom iscrtavam na tvom licu a koja se,pukom sluchajnoshcu koju ne nastojim da dokuchim,podudaraju bash na ustima shto se smeshe ispod ovih koja ti moja ruka crta......



    Hulio Kortasar.....Shkolice

  8. #638

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ... Ponekad i pogreši, mada ne često. Jednom mi je rekao: "Pogledaj u filmu Dama iz Šangaja , i pronađi snimak gde Rita Hejvort pokazuje podvezicu kada silazi sa barake. Neki dvanaesti minut otprilike. Ona to čini veoma provokativno. Potrebno nam je jedno dvadeset kadrova butine, naročito senke ispod suknje."
    Potražio sam, ali nisam mogao da nađem ono što je tražio."Nema takvog kadra," raportirao sam.
    "Siguran si?" Namrštio se. "Orson je zabrljao".
    Kao ni on, ni ja ne gledam filmove koje napravimo. Previše bi bolelo da posmatram kako propadaju u mašini, što bi im se sigurno desilo. Zadovoljsvo nalazim u pokušajima da gledam filmove koji se dešavaju pred kamerom njegovog uma. To nije lako.
    ...

    Shvatio sam da sva mudrost leži u nečemu što su možda bile prve prigušene reči koje su doprle do mojih nerazvijenih fetalnih čula pre nego što sam se rodio u smrt.
    "Iskreno, draga moja, više ne dajem ni pet para".
    ...

    Treptaj, Teodor Rosak

  9. #639

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Milena,
    Ljudi nikad nisu toliko zli da ne mogu da cine i dobro delo.
    Dobrotom najgorih evo ti nekoliko recenica, bez kojih bih umro mnogo tuzniji nego sto jesam.
    Ti si s Hristom jedina tajna koju odajem neprijatelju. Od Hrista sam pozajmio njegovu smrt, Tebi darujem poslednju bol. Otkad sam zavoleo Tebe, cinio sam sve sto sam mogao za Tvoju i nasu ljubav. Jedino nisam mogao svoju sudbinu da promenim. Kada sam i na to bio spreman, Ti to nisi htela. Bila si u pravu.
    Boli koje sam ti naneo, otpatio sam zajedno s Tobom. Moleci Te da mi poverujes, ne molim za oprostaj.
    Hvala ti i za patnju koja je moju srecu ucinila visom od srece.
    Odlazim, Milena. Ostavljam Ti dusu u boru i vetru. Ona je samo Tvoja.
    Mi smo bili srecni ljudi. Osmehni se, duso!
    Petar

    Mileni, pred pogubljenje ("Vernik", D. Cosic)
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

  10. #640

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    U diktaturi postoji samo jedna bagra. Ona je gospodar nad životom i smrću. U demokratiji postoji više njih, ali bez totalne vlasti.

    Ištvan Erši
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  11. #641

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    LJUBAVNA BITKA - Sarmad

    U bitci ljubavi ne pogiba nitko osim onih što vole;
    slabi i rđavi ne dopadnu rana.
    Ti, ako si zaista ljubavnik, ne bježi od bitke,
    oni koji prežive, mrtvi su za ljubav.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #642

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kristijan Grendal - Tisina u oktobru

    Vreme nije samo reka, koja se neprestano izliva iz korita, tako da covek mora da bezi, dok ona plavi sve iza njegovih ledja, da ne mora da bezi u buducnost, praznih ruku, bez icega, dok mu reka brise tragove sa svakim korakom, neprestano, kad iz jedne sekunde ulazi u drugu. Samo naxa beznadezna uskladjenost, umor cula, nestvarna snaga secanja i navika, koja nas stiti, vidi to nepoznato u ocima kada ih otvorimo ujutru, izbaceni talasima na obalu jos jednog nepoznatog dana. Svakog jutra stupamo na nepoznato mesto, i ostaju nam samo slaba i prevrtljiva secanja, koja nam govore ko bismo mogli da budemo. Nepovezana, pohabana secanja, koja vise ne prave razliku izmedju sveta kroz koji smo usput prosli i senki koje je on bacio na izbusenu vetrovitu glavu, dok smo bezali napred, sve dalje. Ponekad savladamo strah od spoticanja i okrecemo se da pogledamo poslednji put, jer ne razumemo to nepoznato sto nam ide u susret, i reci kojima cemo ga nazvati, ipak ce biti beznadezno neadekvatne, i tako bezimo od razaranja vremena, unazad, dok ne postanemo nixta drugo do prica koja govori o svemu sto smo propustili.

  13. #643

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Panika.
    Otvarate usta. Otvarate ih toliko široko da vam vilica puca. Naređujete plućima da usisaju vazduh, SMESTA, poterban vam je vazduh, potreban je SMESTA. Ali vaši disajni putevi se na to ne obaziru. Urušavaju se, stežu, stiskaju, i odjednom dišete kroz slamčicu. Usta vam se zatvaraju, usne skupljaju i možete samo zadavljeno da krkljate. Ruke vam se grče i tresu. Negde je brana napukla i poplava ledenog znoja se izlila, natapa vam telo. Želite da vrištite. Vrištali biste da možete. Ali da biste vrištali, morate da dišete.
    Panika.

    "Lovac na zmajeve" - Haled Hoseini
    Poruku je izmenio ognjen56, 06.06.2009 u 12:18 Razlog: slovce
    I'm floating on air..

  14. #644

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Moja Kordelija

    "Imam da ti saopstim jednu tajnu, moja poverenice. Kome bih je mogao poveriti? Ehu, on bi je odao. Zvezdama?One su tako hladne. Ljudima? Oni to ne shvataju. Samo tebi je mogu poveriti, jer ti znas da je cuvas. Postoji jedna mlada devojka lepsa od sna duse moje, cistija od sunceve svetlosti, dublja od izvorista mora, ponosnija od leta orla, postoji jedna mlada devojka, ah. Nakloni svoju glavu prema mom uvetu i mojim recima da se moja tajna moze tu uvuci, tu mladu devojku volim vise od svog zivota, jer ona je moj zivot, volim je vise od svih svojih zelja, jer ona je moja jedina zelja, vise od svih svojih misli, jer ona je moja jedina misao, toplije nego sto sunce voli cvece, vise no jad dusu u njenoj samoci, sa vise ceznje nego sto vreo pustinjski pesak voli kisu, za nju sam vezan neznijim pogledom nego sto je majka vezana za svoje dete, poverljivije no vernik za svoga boga, ona je nerazdvojnije vezana za mene nego sto je za svoj koren vezana biljka..
    Tvoja glava postaje teska, zamisljena, ona pada na grudi, prsa se nadimaju da joj pomognu - moja Kordelija. Ti si me tacno razumela, doslovno, ni glas nisi precula. Da li treba da drzim napete zice svoga uveta da mi tvoj glas ulije sigurnost? Da li treba da sumnjam? Da li ces sacuvati tajnu? Da li se mogu osloniti na tebe? Prica se o ljudima koji su se zbog uzasnih nedela jedan drugome zavetovali na obostranu cutnju. Tebi sam poverio jednu tajnu,koja je moj zivot, i sadrzaj moga zivota, zar nema nicega da mi poveris sto bi bilo znacajno, dovoljno lepo, dovoljno cedno da se natprirodne sile pokrenu ako se izda tajna?"

    Seren Kjerkegor - Dnevnik zavodnika
    Poruku je izmenio Cecara, 06.06.2009 u 18:19 Razlog: autor & naslov
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

  15. #645

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ― Siguran sam da će biti još prijatelja u tvom životu. Samo ne smiješ biti nestrpljiva. Prijatelje ne tražimo, oni se jednostavno dogode. Život nam ponekad donese teške trenutke ali život je nalik na potok, na vodu. Voda juri, žubori, pjeva, plače, nabuja i širi se, probija si nov put. Zimi se ponekad smrzne ali to nije njen kraj. Ona samo čeka novo proljeće, ptice, travu, cvijeće. Tada ponovo poteče. Možda naiđe na drugi potok, sjedini se s njim. Zajedno teku dalje, jače i bučnije, veselije. Do susreta s novim potokom ili rijekom. Daleko je do ušća u more, o tome se ne razmišlja. Zatim, ponekad, vode gotovo usahnu i s mukom se probijaju svojim koritom. Ponekad su mutne i teške ali ubrzo postaju kristalne i prštave. Do nove promjene. Vode teku dalje.

    Iz romana "Vode teku dalje",
    Ivica Smolec

Strana 43 od 82 PrvaPrva ... 33414243444553 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •