Citati naši omiljeni... - Strana 57
Strana 57 od 82 PrvaPrva ... 747555657585967 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 841 do 855 od ukupno 1229
  1. #841

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Klečeći pred njom, on je ponovo obgrli i privuče je snažno sebi. Ona opet promrlja nešto, zatim se nasmješi. Čudila se što nije osjećala nikakvo uživanje, što ga osuđuje za to i to što prvi put gospodari njim.
    - Potrebna sam mu - pomisli ona. - On meni nije.
    Mjesec se pojavljivao. Izgledalo je da će noć biti veličanstvena. Pipajući po travi, ona potraži olovku i, ne videći, napisa krupnim slovima:
    - "Mislim da ću vas moći zavoljeti."


    *********

    Zar ne nalazite da riječi sve izobliče? One su mnogo stabilnije i čvršće od osjećanja. Moja se misao ne može opisati; ona je kao potok u koji je pala kap zejtina: preliva se i mjenja u svakom trenutku.


    Porodični krug - Andre Moroa
    I'm floating on air..

  2. #842

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Pravednici
    "Da! Ja sam dobro razumeo vaš SISTEM! Dali ste im bol, glad i odvojenost da zaokupite njihovu pobunu. Iscrpljujete ih, ispijate njihove snage i proždirete njihovo vreme da ne bi imale ni snage ni vremena za gnev! Oni tapkaju, budite zadovoljni... Ali ja, koji sam porobljen kao i oni, ponižen s njima, ja vam ipak objavljujem da ste ništa. (Ona se smeje) Ne smejte se! Ne smejte se, budalo...Kažem vam, izgubljeni ste.Već ste pobedjeni, u krilu vaših najznačajnijih pobeda, zato što postoji u čoveku - gledajte mene - neka sila koju vi nećete ukrotiti, neka bistra ludist, delo straha i smelosti, neznana i zauvek pobednička. To je snaga koja će se dići i onda ćete znati da je vaša slava bila od dima."

    Alber Kami
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  3. #843

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Loša sam sa krajevima. Ne volim ih. Ne volim ni početke i njihovu neizvesnost. Ne znam kako nastaviti posle kraja ni početi nakon početka. Radije biram neko međustanje u kom ušuškana u sigurno okrilje lenjosti gledam glupe filmove/ slušam dobru muziku/čitam sjajne knjige. U međuvremenu kontemplirajući o svom beznađu, sve bolje upoznajem zidove svoje sobe, pogled kroz prozor sa kog puca pocakljena belina, otkrivam nova zrnca prašine i voajerski osluškujem život kako prolazi hodnikom ispred ulaznih vrata moga stana. Zaboravljam da imam telo. Zaboravljam da imam bilo kakve potrebe sem ovog zbrkanog sveta nabacanih misli. Zaboravljam da hodam, razgovaram, dišem Prestanem da postojim tu jer se ponovo rađam u nekom paralelnom svetu u kom je dovoljno samo poželeti "

    Lilly I, Barice
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  4. #844

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kad nađeš dijamant koji nije ničiji, on je tvoj. Kad pronađeš ostrvo koje nije ničije, ono je tvoje. Kad ti nešto prvom padne na pamet, ti tvoju kisao patentiraš: ona je tvoja. A ja, ja sam prisvojio zvezde zato što nikad nikome pre mene nije palo na pamet da ih prisvoji.

    Sent-Egziperi, Mali princ
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #845

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ako ste zbog toga razočarani, razumem. Toliki drugi ljudi mogli bi Vam ispredati uzbudljive priče. Ja sam pak bio umešan u jednu jedinu spektakularnu akciju, jednu od najslavnijih iz tog doba; ali samo sam od nje izvukao korist, ne igrajući ni najmanju ulogu. Zato Vas molim da je ne stavljate u moje zasluge.

    Amin Maluf, Levantski đerdan
    I may not be perfect but I'm always me

  6. #846

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Antoan-Sent Egziperi "Mali princ":

    Mali princ ode da ponovo vidi ruže.
    Vi uopšte ne ličite na moju ružu, vi još ništa ne značite, reče im on. Niko vas nije pripitomio, i vi niste nikoga pripitomile. Vi ste kao što je bila moja lisica. Bila je to obična lisica slična stotinama hiljada drugih. Ali ja sam od nje napravio svog prijatelja, i ona je sada jedinstvena na svetu.
    Ruže su se osećale veoma nelagodno.
    Lepe ste, ali ste prazne, reče im on još. Čovek ne može da umre za vas. Naravno, običan prolaznik poverovao bi da moja ruža liči na vas. Ali ona sama značajnija je od svih vas zajedno zato što sam ja nju zavoleo. Zato što sam nju stavljao pod stakleno zvono. Zato što sam njoj napravio zaklon. Zato što sam zbog nje poubijao gusenice (sem one dve-tri radi leptirova). Zato što sam nju slušao kako se žali, hvališe ili kako ponekad ćuti. Zato što je to moja ruža.
    I on se vrati lisici:
    Zbogom, reče joj on
    Zbogom, odgovori lisica. Evo moje tajne. Sasvim je jednostavna: čovek samo srcem dobro vidi. Suština se očima ne da sagledati.
    Suština se očima ne da sagledati, ponovi mali princ da bi zapamtio.
    Vreme koje si uložio oko tvoje ruže čini tu ružu tako dragocenom.
    Vreme koje sam uložio oko moje ruže reče mali princ da bi zapamtio.
    Ljudi su zaboravili tu istinu, reče lisica. Ali ti ne treba da je zaboraviš. Ti si zauvek odgovoran za ono što si pripitomio. Ti si odgovoran za tvoju ružu

  7. #847

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Svladamo li prostor, ostaje nam samo OVDJE. Svladamo li vrijeme, ostaje nam samo SADA. - ako se ograničimo samo na ovdje i sada, propuštamo život u svoj svojoj ljepoti, svodimo ga na jednu dimenziju.

    Galeb Jonathan Livingston
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  8. #848

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Moja pisma nisu unapred smišljena, i ti i ja moramo da živimo i da pišemo. Jednostavno pomičem kazaljku. Sve se završava ali ja, vidiš ja se ne rastajem od tebe! Utisak nečeg skupocenog, ali to su krhotine. Do koje mere reč otkriva suštinu. Mislim na neke stihove - Užasno sam želela da napišem Euridiku: koja iščekuje, hoda, odlazi.Putem očiju ili disanja? Ne ne znam.Kada bi ti samo znao kako ja vidim hod! Ja sam još, na najnižim stepeniku besmrtnosti.
    Marina Cvetajeva
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  9. #849

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kako bih želio (pa čak i s ironijom, kao Aristofan staroga Sokrata) ljuljati lijepo svoj smrknuti pogled na bijelom oblaku pod ljetnim nebom u hladovini terase na lakom maestralu! Lagano prozračno nebo, daleko, visoko. Nitko ga još nije noktom ostrugnuo, nitko još nije pljunuo na nebo.
    "Pljujem ja na tvoje nebo!"
    "A što ti vrijedi kad to ne možeš i učiniti?"

    Ranko Marinković, Ruke
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  10. #850

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    U svakom septembru ima necega nalik na tihe rastanke. Primetis to po igrama koje polako pocinju da se saplicu. Primetis to po iskracalom odelu, koje ostavljas mladjem bratu.
    Primetis i po bajkama, koje smo dosad tako lepo izmisljali. Primetis kako nam i bajke sve manje veruju.

    Ustvari, velika je to varka. Bas kao sto je i svet sa one strane svoga oka.

    Onome koga posmatras u ogledalu s nadom. Ti si nada koju on gleda iz svog sveta. Ne veruj nicemu sto se moze primetiti samo sa jedne strane vida.

    Trci i sastani se sam sa sobom. I izgubi se u daljinama sebe kao kap ciste svetlosti.

    Retki su oni koji shvataju granicu slobode. Jos redji oni koji shvataju slobodu granice. Ne zidaj vrata veca od kuce , kazu Eskimi. To isto znaci sto i zidati prozore manje od ociju.

    Stvarno videti, znaci: umeti videti kisu kako pada uvis. Videti kako padaju uvis krovovi kuca i reke u kojima se taloze vrhovi planina.
    Ovako sam to cuo: Ko nije nebo ugledao u vodi, taj nema pojma sta su ribe na drvecu"

    Pa ako se i okliznes, nekada, u zivotu, ne gledaj to kao pad u sunovrat nego kao pad uvis.

    I uvek, uvek se seti Aleksandra Makedonskog: Niko me na svetu nije pokori sem mene .

    Treba umeti videti nebo, puno zrnevlja svetlosti kako se uspravlja nad zemljom i razgranava u svome padu. Cveta.

    I videti pad vetra kako raste duboko u doline, u ponornice blagosti, sine moj.

    I snove valja videti kako rastu dok tones polagano u njih i paras se, bas kao sto i ove reci cutanja, tude i moje, tonu nocas, a nadvisuju krov i oblake, i nadvisuju nebo i rastu u jednu predivnu vasionu koju smo izmislili sebi u visovima opalog septembra.

    M. Antic

  11. #851

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    O bolu

    moja prva i jedina supruga
    slikala je
    i govorila mi
    o tome:
    "sve je to tako bolno,
    svaki potez je
    bol...
    jedna greška i
    citava je slika
    upropašcena...
    ti nikad neceš razumeti taj bol... "
    "slušaj, dušo",
    rekao sam joj,
    "što ne šljakaš nešto lakše -
    nešto što ce da ti
    godi"
    samo me pogledala
    i mislim da je to bila prva njena
    spoznaja
    tragedije što nas dvoje živimo
    zajedno.
    takve stvari obicno
    zapocnu
    negde.

    Bukowski
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  12. #852

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Postoje beznačajna, siva, prljava i sumorna mesta, za koja nas nekim čudnim slučajem veže ljubav.Nalazimo bezbroj misterija u kakvoj trafici, osećamo strašnu tajnu iza odškrinutog prozora na periferijskoj straćari, a neki nasip pokraj želetničke pruge, zarastao u korov, postaje nam očajnički cilj kome se omađijano vraćamo čitavog života.Kakvo je to prokletstvo?
    S druge strane, postoje gradovi čuveni zbog svoje lepote, ali nam ne znače baš ništa, jer ih nikad nije ozarila naša ljubav, neki tajni smisao.Koračamo kroz njih zevajući od dosade.
    Krivica nije do tih gradova - ona je u nama.
    Zbog toga, najpametniji ljudi i ne putuju.Sede na trgu na kom su se rodili, i čekaju da svet dođe do njih."

    Momo Kapor
    I may not be perfect but I'm always me

  13. #853

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kad bi svaka zelja bila zadovoljena odmah kad se pojavi, kako bi ljudi ispunili svoje zivote, kako bi im prolazilo vrijeme? Zamislite da se ova vrsta preseli na Utopiju gdje sve raste od sebe i prani lete okolo peceni, gdje se ljubavnici pronalaze bez cekanja i s lakocom zadrzavaju jedno drugo: na takvom mjestu neki bi ljudi umrli od dosade ili se objesili, neki bi se borili i medjusobno ubijali, i tako bi sami
    sebi stvorili vise patnji nego sto im priroda pruza sada.
    Arthur Schopenhauer
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  14. #854

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Sve za narod, ništa zajedno s narodom.
    M.Pavić
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  15. #855

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Logoraši u ovom veku, ubeđen sam, nisu oprostili svojim mučiteljima. A to je stvarno ''strašan dokaz'' da Hristov osnovni zakon ljudi ne mogu da prihvate. Ta čovekova nemoć da oprosti ubici određuje i njegovu granicu. Njegovu pravdu. Moć za dobrotu. Veru u čoveka. I moje pravo da mu ne oprostim. Zločin veći od zločina jeste ravnodušnost prema zločinu.

    D. Ćosić - Vreme vlasti

Strana 57 od 82 PrvaPrva ... 747555657585967 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •