Citati naši omiljeni... - Strana 67
Strana 67 od 82 PrvaPrva ... 1757656667686977 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 991 do 1,005 od ukupno 1229
  1. #991

    Odgovor: Pisma, dnevnici, kratke priče, zapisi ...

    Evo ti jednog divnog odlomka iz priče "Gospođa Erme" by Gi de Mopasan (jednog od mojih omiljenih pisaca):

    "Ludaci me privlače. Ti ljudi žive u tajanstvenoj zemlji neobičnih snova, u neprobojnom oblaku bezumlja, gde sve ono što su videli, voleli i radili, počinje za njih iznova, u jednom novom, zamišljenom životu, koji je izvan svih zakona, koji vladaju u prirodi i koji upravljaju ljudskom mišlju.

    Za njih nije više ništa nemoguće, neverovatno iščezava, vilinska priča postaje stvarnost, a ono što je natprirodno postaje obično. Ta stara prepreka, koju nazivamo logikom, taj stari zid, koji nazivamo umom, ta stara ograda misli i zdravog razuma, lomi se, ruši se i pada pred razularenom maštom ludaka, koja je umakla u zemlju u kojoj mašti nema granica i koja neverovatno poskakuje, a da je ništa ne zaustavlja. Njima će sve uspeti, njima se sve može dogoditi. Njima nije potreban nikakav napor da pobede događaje, da savladaju otpor, da obore prepreke. Dovoljan je hir njihove varljive volje, da bi postali prinčevi, carevi, bogovi, da bi dobili sva bogatstva sveta, sve slasti života, da bi uživali u svim radostima, da budu uvek snažni, uvek lepi, uvek mladi, uvek voljeni! Samo oni mogu biti srećni na svetu, jer, za njih, realnost više ne postoji."

  2. #992

    Odgovor: Pisma, dnevnici, kratke priče, zapisi ...

    Neki glas, miris neki i jedna lijepa zvijezda ne mogu,
    noćas, da dignu iz moje dubine sve što je bilo.
    Ovo mora da su mi popucali svi konci, lijepi
    konci, tanani, što vezahu mene za moje Juče.
    Ne drže konci. U dubini svojoj osjećam tegobu
    mrtvog Lane i žalost zaborava.
    Od svih ružnih noći, ovo mi dođe noć, kad
    zaboravih značenje svega.
    Pa ipak mutno slutim, da sve to ima drage i tužne
    veze sa onim, što je potonulo.


    Ivo Andrić

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  3. #993

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Neizlečiva - ovaj počasni pridev bi trebalo da pripada samo jednoj bolesti, najnepresušnijoj od svih, želji!

    Emil Sioran
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #994

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    BRAĆA KARAMAZOVI

    "Ono što me užasava je da lepota nije samo zastrašujuća, već i puna tajni. Bog i djavo se tu bore, a bojno polje im je ljudsko srce.
    Ali, ljudsko srce hoće da priča samo o sopstvenom bolu."

    Dostojevski
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  5. #995

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno, a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta" Dusko Radovic

    I jos nesto, na ovo sam naisla na internetu neki dan...

    Za privlacne usne - govorite reci ljubaznosti i dobrote.
    Za lepe oci - trazite samo dobro u ljudima.
    Za izazovnu, tanku figuru - podelite svoju hranu sa gladnima.
    Za sjajnu kosu - neka dete provuce svoje prste kroz nju jednom dnevno.
    Za dobro telesno drzanje - hodajte sa znanjem, jer onda nikada necete hodati sami.

    Ljudi, cak vise nego stvari, traze da budu obnovljeni, ozivljeni, ponovo dokazani; nikada nemojte olako odbaciti nekog.
    Upamti, ako ti ikada zatrebaju ruke koje ce ti pomoci, potrazi ik ispod svojih ramena.
    Kako budes stario, oktrices da imas dve ruke - jednu da pomognes sebi, a drugu da pomognes drugima.
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  6. #996

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ZNAKOVI PORED PUTA

    Teško je za dušu što osećaji koji su vezani uz događaje našeg života, ne umiru zajedno sa njima, nego i kada nestane lica i krajeva, oni ostaju živi i sveži, istiniti i moćni kao u dan doživljaja. A kako su izgubili svaku realnu podlogu, bude bol i čežnju, tresu dušom kao nezaštićenim stablom, hrane se nemirom srca, kradu sadašnjost i truju budućnost.
    Posrnućete, ali nećete pasti; a ako se i desi - izuzetan slučaj - baš i sam pad, pridignućete se i produžiti svoj put.
    Različiti ste od svega oko sebe, sve vam preti i sve vas boli, ali vam se ne može ništa zlo i nepopravljivo dogoditi, jer u vama, od začetka vašeg, živi skrivena i neuništiva iskra koja je moćnija od svega što vas okružuje.
    Samo ćete celog veka, sve do poslednjeg daha, patiti zbog svog neprirodnog položaja u svetu u koji ste bačeni.
    Tako se može reći da vam je, kroz sve mene i obrate dugog života, dvoje zajamčeno i osigurano:
    duga patnja i sigurna pobeda
    kada ono što vas je oborilo ostavite za sobom.

    Ivo Andrić
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  7. #997

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Većina ljudi ne želi plivati prije nego to i umije. Zar to nije duhovito? Naravno da ne žele plivati! Ta rođeni su za tlo, ne za vodu. I naravno da ne žele misliti; ta oni su stvoreni za život, ne za mišljenje! Tako, a ko misli, ko od mišljenja pravi glavnu stvar , taj u tome može doduše daleko dospjeti, ali takav je pak tlo zamijenio vodom, a u njoj će se jednom utopiti!"

    Herman Hese-"Stepski vuk"

  8. #998

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Da sam drukčiji, da život nosim kao tegobu, da sam ogorčen, počeo bih da se gubim, da pijem, da mrzim, postao bih nezadovoljnik koji se okreće protiv cijelog svijeta.A ne mogu to. Uprkos svemu, živim kao i drugi ljudi, koji su bez moga biljega,veseo i tužan zbog običnih stvari,
    veseo zbog dobrih ljudi koji su pomalo zli, tužan zbog zlih ljudi koji su rijetko dobri...

    Mehmed
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #999

    Odgovor: Pisma, dnevnici, kratke priče, zapisi ...

    Da li iza svakog uspešnog mučenika stoji jedan uspešan mučitelj?
    Skroman, a ipak zaslužan za slavu koju će jednom mučenik steći. Ko je tu kreativniji? I
    zaslužniji? I ambiciozniji?
    Zar te muke Isus stvarno nije mogao izbeći, nego je, onako (mazohistički), dozvolio da
    se Rimljani seire nad njim, izazivajući sažaljenje i zgražavanje koje je, opet, tako godilo
    njegovom samoljublju? Pa, budimo razumni (Kolakovski bi se složio sa mnom) mogao je da se
    spase, jer je bio čudotvorac, a nije to uradio iz propagandnih razloga. Ili je samoljublje bilo u
    pitanju? Ili egzibiCionizam?
    Namerno je postio pred taj performans i namerno ostao u najintimnijem rublju da bi
    obožavateljke mogle vekovima kasnije da uzdišu za njegovim obnaženim nedrima, rebrima i
    bedrima. Koliko je dana odbijao hranu pred premijeru?
    Pa šta, ako bogohulim? Nije mi prvi put. Upravnik će mi oprostiti, jer sam među onima
    koji ne znaju šta rade.
    Namerno je to uradio i toliko mršav bio.
    Zamislimo, recimo, jednog Budu na Raspeću. Buda bi sigurno za tu priliku obukao
    nešto prikladnije da mu stomak ne štrči odozgo. (Kad kažem Buda, mislim Buda, a ne neki
    drugi Buda).
    Možda Isusa ništa nije ni bolelo to mučenje. Mene, kad me mnogo ljudi gleda i kad me
    mnogo ljudi voli, onda ništa ne boli i sve ću da istrpim.

    Lausevic
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  10. #1000

    Odgovor: Pisma, dnevnici, kratke priče, zapisi ...

    Milostivi Oče...

    Straćio sam dane
    nameravajući mnogo toga.

    Ovo nisam nameravao.

    U ovom času,
    jedino te molim

    da dobro proživim
    naredne trenutke.

    Za sve što je trebalo
    da mislimo, a nismo...

    Što je trebalo da kažemo,
    a nismo rekli...

    Što je trebalo da učinimo,
    a nismo učinili...

    Molim Te, Bože,
    oprosti nam.

    Gle, tamo vidim oca.

    Gle, tamo vidim majku
    i sestre i braću moju...

    Gle, tamo vidim sve rođake
    od samog početka.

    Gle, oni me zovu.

    Da zauzmem svoje mesto
    među njima...

    u hodnicima Valhale...

    gde hrabri...

    mogu da žive...

    zauvek.


    P.S. Rečenice su iz filma 13-i ratnik snimljenog po romanu Žderači mrtvih.
    Meni jako dragog jer govori kako se od razmaženog pesnika postaje odgovoran čovek.
    Prvi deo je njegova molitva, drugi deo je molitva vikinga suočenog sa smrću.
    Poruku je izmenio Sivi, 12.01.2012 u 12:16
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #1001

    Odgovor: Pisma, dnevnici, kratke priče, zapisi ...

    Sve velike stvari na svetu postigli su neurotičari. Oni su stvorili naše Vere i remek-dela.

    Marcel Proust
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #1002

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ima ljudi koji u svojoj prgavoj uvredjenosti nalaze vanredno uživanje, a naročito kad ona kod njih dospe (što se dogadja vrlo često) do krajnjih granica. U takvim trenucima njima kao da je prijatnije da budu uvredjeni nego ne uvredjeni. Te osetljive ljude posle strašno muči kajanje, naravno ako su pametni i ako su u stanju da shvate da su se žestili deset puta više nego što je trebalo."

    F. M. Dostojevski- Idiot
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  13. #1003

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ili mi kažu: ovako izgleda savršenstvo. A ja vidim: ne izgleda.
    I krivo mi što vidim.

    Još deda mi je govorio: "Treba pustiti svakog da radi kako radi. Ako je sobom ushićen, nemoj to da mu kvariš.
    Što više njih u zabludi, sve više si u pravu".

    A ja tako ne mogu. Prislonim uho na tle i
    učim sebe slušanju. Mnogima je to vredelo.
    Slušam šta govori zemlja. Valja joj verovati.
    Zemlja ne govori napamet.

    Zasučem onda rukave. Izgubim dane i noći.
    Niti me neko moli. Niti me neko tera.
    Niti mi kažu hvala.
    Zapnem umesto drugog, raskrvarim svu dušu, ali mirno i strpljivo
    dovršim dovršeno.

    Mika Antić - Pustinja.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #1004

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    „Jа znаm tvoje nevolje, tvoje pаtnje, tvoje borbe i slаbosti tvog životа.
    Jа znаm tvoj kukаvičluk, tvoje grehe i uprkos njemu kаžem ti:
    "Dаj mi srce tvoje, ljubi me kаkаv jesi!" Ako čekаš dа postаneš аnđeo dа bi se predаo ljubаvi, ondа me nikаd nećeš ljubiti.
    Ako si slаb u ispunjаvаnju svojih dužnosti i u vežbаnju svojih vrlinа, а аko često pаdаš u one grehe koje ne želiš više dа činiš, Jа ti dopuštаm dа me voliš. Ljubi me tаkаv kаkаv jesi!“

    (Sv. Serаfim Sаrovski)
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #1005

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Je li to sve što ostaje od ljubavi? I šta uopšte ostaje posle nje?
    Telefonski broj koji lagano bledi u sećanju. Čaše sa ugraviranim monogramima ukradene u "Tri lađara". Posle ljubavi ostaje običaj da se belo vino sipa u dve čaše i da crte budu na istoj visini. Posle ljubavi ostaje jedan sto u kafani kod "Znaka?" I začuđeni pogled starog kelnera što nas vidi sa drugima.

    Posle ljubavi ostaje rečenica: "Divno izgledaš, nisi se ništa promenila..." i "Javi se ponekad, još imaš moj broj telefona".
    I neki brojevi studentskih soba u kojima smo spavali ostaju posle ljubavi.

    Posle ljubavi ostaju tamne ulice kojima smo se vraćali posle ljubavi. Posle ljubavi ostaju melodije sa radija koje izlaze iz mode. Ostaju znaci ljubavne šifre: "Ako me voliš, započni sutrašnje predavanje sa tri reči koje će imati početna slova mog imena". Ušao je u amfiteatar i rekao: "U našoj avangardi..." Poslala mu je poljubac.

    Posle ljubavi ostaje tvoja strana postelje i strah da će neko iznenada naići. Klak - spuštena slušalica kada se javi tuđi glas. Hiljadu i jedna laž.
    Posle ljubavi ostaje rečenica koja luta kao duh po sobi: "Ja ću prva u kupatilo!" - i pitanje: "Zar nećemo zajedno?" Ovaj put ne.

    Posle ljubavi ostaju saučesnici: čuvari tajni koje više nisu nikakve tajne. Prepune pepeljare i prazno srce. Navika da se pale dve cigarete, istovremeno, mada nema nikoga u blizini. Fotografije snimljene u automatu, taksisti koji nas nikada nisu voleli.

    Posle ljubavi ostaje povređena sujeta. Metalni ukus promašenosti na usnama.
    Posle ljubavi ostaju drugi ljudi i druge žene.
    Posle ljubavi ne ostaje ništa."


    "Una" - Momo Kapor
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 67 od 82 PrvaPrva ... 1757656667686977 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •