Citati naši omiljeni... - Strana 75
Strana 75 od 82 PrvaPrva ... 25657374757677 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,111 do 1,125 od ukupno 1229
  1. #1111

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kaligula: Samoća!? Znaš li ti šta je samoća? Ali ona pesnika i kukavica. Samoća? Ali koja? Ah! Ti ne znaš da nikada nismo sami! I da nas svuda prati ista težina prošlog i budućeg! S nama su ljudi koje smo ubili. No lako za njih… Ali oni koje smo ljubili i oni koje nismo ljubili a koji su ljubili nas, kajanje, žudnja, gorčina i nežnost, drolje i bagra bogova!Sam! Ah, kad bi umesto ove samoće, zatrovane senama uživao onu pravu, tihu i drhtavu usamljenost stabala. Samoća… Ne, Scipione… Nju čini škrgut zuba i odjek izgubljenih glasova. I ležeći kraj žene koju grlim, dok se noć zatvara nad nama, a ja, udaljen zbog zadovoljene puti, mislim da sam dosegao deo sebe izmedju života i smrti, moja samoća se ispunjava oporim mirisom žene što nestaje u meni.
    Scipion: Svi ljudi imaju u životu neku blagost. Ona im pomaže da nastave. I njoj se obraćaju kada su umorni.
    Kaligula: To je istina, Scipione.
    Scipion: Ima li u tvojoj duši nešto poput suza i tihog utočišta?
    Kaligula Ima.
    Scipion: A to je?
    Kaligula: Prezir.


    Alber Kami, „Kaligula“
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #1112

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ponekad mi se učini da mi beže pod nogama putevi i daljine.
    I kadgod mi se dogodi da dospem u daleko, i stanem nasred njega i mislim: konačno, evo me;
    ako podignem oči, vidim da svako najdalje ima svoje još dalje.

    Mika Antic
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #1113

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ne trudi se da o svemu znaš sve, da ne bi u svemu postao neznalica.


    Demokrit
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  4. #1114

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Sećam se svoje iskrene neverice i razočaranja kad sam kao klinac negde pročitao da Karl May, pisac koji je obeležio moje dečačke pustolovne fantazije i napisao bezbroj romana o Indijancu Winnetou, Old Shatterhandu, nepreglednim prerijama i krvavim revolveraškim obračunima, nikad nije ni primirisao Divljem zapadu. Sve do pred smrt, kad je tamo otputovao u nekom bezveznom turističkom aranžmanu, koji je verojatno uključivao hotel s pet zvezdica i doručak u krevetu. Pazite, čovek se dotad nije mak'o iz rodne mu Nemačke, a napisao je preko 60.000 stranica o Dalekom istoku i Divljem zapadu. Da stvar bude bolja - gospodin May je na vrhuncu slave (čovjek je prodao preko 100 milijuna knjiga) čak držao predavanja o dalekim krajevima pred hipnotiziranom gospodom, a da nikad nije bio tamo. Kad su ga na kraju prokužili i stisli uz zid, Karl May im je hladno i bez grama srama odgovorio: 'Pa što ako nikad nisam bio tamo? Pa i Dante je pisao u prvom licu, premda nema šanse da je ikad bio u čistilištu i paklu.'

    Kakav velemajstor. To je umjetnik. Lako je biti putopisac kad se pola života vucaraš po belom svetu, ali sedeti upicanjen u odelu i cilindru u kafani u Dresdenu i tamo uz čaj i kolače pisati o širokoj preriji i ponosnim Indijancima u ratnim bojama, što kreću u odlučujuću bitku, premda znaju da nemaju šanse protiv moćnog oružja bledolikih, to je umeće koje postaje i umetnost pod uslovom da ne deluje umjetno. Zato verujem da je najbeskorisniji savet koji možete dati nekom ko želi napisati svoju prvu pesmu ili knjigu: budi iskren. Publika će to osetiti i znati ceniti. Puno korisnije bi mladom poetu bilo reći: laži, muljaj, izmišljaj, ali pazi da budeš dobar. Da te ne bi uhvatili.

    P.S. Ipak vas molim, ako posedujete proverene informacije o tome da je Clint Eastwood u privatnom životu besprizorni šonjo, Al Pacino visok metar i kusur, Waits zatucani malograđanin, Arnold Schwarzenegger ustvari žena, a Springsteen uskogrudna pizda, da te podatke zadržite za sebe. Ja to ne želim znati! Ne zanima me.

    NN
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #1115

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Čovjek u crnom bježao je kroz pustinju, a revolveraš ga je pratio.
    Pustinja je bila apoteoza svih pustinja, ogromna, i posezala je za nebom na sve strane. Bijela; zasljepljujuća; bezvodna; bez ikakvih obrisa izuzev slabe, nejasne izmaglice planina koje su se ocrtavale na horizontu i đavolje trave koja je donosila slatke snove, noćne, smrt. Povremeni krajputaš pokazivao je kuda treba ići, jer nekada ranije zasuta staza koja je prosijecala debelu koru alkalija bila je drum kojim su prolazile kočije. Svijet je od tada krenuo dalje. Svijet se ispraznio.
    Revolveraš je hodao neosjetljivo, bez žurbe, bez dangube. Oko pojasa mu je visila kožna mješina sa vodom kao naduvena kobasica. Bila je gotovo puna. Tokom mnogih godina, on je napredovao kroz khef i dostigao peti nivo. Na sedmom ili osmom, ne bi bio žedan; mogao bi da promatra vlastito tijelo kako dehidrira, sa kliničkom, ravnodušnom pažnjom i da napaja njegove napukline i tamne unutrašnje šupljine samo kada mu logika veli da to mora da učini. Ali, on nije bio ni sedmi, ni osmi. Bio je peti. Zato je bio žedan, mada nije naročito žudjeo za pićem. Na neki nejasan način, sve ovo činilo ga je zadovoljnim. Bilo je romantično.

    Steven King - Dark Tower - Revolveraš
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  6. #1116

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Jedan je čovjek išao spavati kao vjernik, a probudio se kao nevjernik.
    Srećom, u sobi tog čovjeka nalazila se medicinska vaga i čovjek je imao običaj svakog jutra i večeri provjeravati svoju težinu. I eto, spremajući se na spavanje, čovjek se izvagao i saznao da je težak 4 puda i 21 funtu. Sljedećeg jutra, kad se ustao kao nevjernik ponovo se vagnuo i saznao da teži samo 4 puda i 13 funti. "Prema tome", zaključio je taj čovjek, "moja je vjera težila otprilike 8 funti."

    Daniil Harms
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #1117

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    – Lepe ste, ali ste prazne, reče im on još. Čovek ne može da umre za vas. Naravno, običan prolaznik poverovao bi da moja ruža liči na vas. Ali ona sama značajnija je od svih vas zajedno zato što sam ja nju zavoleo. Zato što sam nju stavljao pod stakleno zvono. Zato što sam njoj napravio zaklon. Zato što sam zbog nje poubijao gusenice (sem one dve-tri radi leptirova). Zato što sam nju slušao kako se žali, hvališe ili kako ponekad ćuti. Zato što je to moja ruža."

    Mali Princ -Egziperi
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  8. #1118

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ako već moraš da gledaš vrh strele sa pogrešne strane, i ako u potpunosti zavisiš od čoveka koji drži luk, moli se da je taj čovek zao. Jer zlo traži moć, moć nad ljudima, i on ce želeti da vidi da se plašiš. Želece da ti znaš da ćes umreti. Likovaće.
    Gledaće te kako se slamaš. Odlagaće trenutak smrti kao što neko odlaže paljenje dobre cigare.
    I zato se iz petnih žila nadaj da je taj čovek zao. Dobar čovek će te ubiti bez reči.”

    T. Pračet
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  9. #1119

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    I am afraid of getting older … I am afraid of getting married. Spare me from cooking three meals a day—spare me from the relentless cage of routine and rote. I want to be free…. I want, I want to think, to be omniscient…. I think I would like to call myself ‘The girl who wanted to be God.
    — Sylvia Plath
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #1120

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    If neurotic is wanting two mutually exclusive things at one and the same time, then I'm neurotic as hell. I'll be flying back and forth between one mutually exclusive thing and another for the rest of my days.
    S.Plath

    P.S. Sorry Cecara, ja zaista ne umem adekvatan prevod, pa ko ume, neka dopise.
    Poruku je izmenio triViALna, 17.04.2013 u 22:39
    Never confuse movement with action.

  11. #1121

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Čuvajte se prvih večernjih časova kad se smenjuju dan i noć, sjaj sunca i blesak našeg ljudskog osvetljenja. To su trenuci kad se čine pogrešni koraci, kad niču izdajnički osmesi i padaju pogubne reči. Zatvorite se kao cvet koji sklapa latice, tražite spasenje u snu i ćutanju, i čekajte da ponovo svane dan.

    Ivo Andric
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #1122

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kakav je to prizor ne bi smelo to da bude, da konji jasu ljude.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  13. #1123

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Aska je igrala.Izvodila je sve nove i nove figure, kakve ne poznaje škola ni jednog učitelja baleta...
    ...A ni vreme ni dužinu puta nisu merili ni vuk ni Aska
    .Ona je živela a on je uživao..."

    Aska i vuk

    Ivo Andric
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  14. #1124

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Zbog te žene, jedine koju sam volio u životu, nisam se oženio. Zbog nje, izgubljene, zbog nje, otete, postao sam tvrđi i zatvoreniji prema svakome. Osjećao sam se poharan, i nisam davao ni drugima ono što nisam mogao dati njoj. Možda sam se svetio sebi, i ljudima, nehotice i ne znajući. Boljela me, odsutna.
    Meša Selimović, "Derviš i smrt
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  15. #1125

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Mašta me je upropastila... Uvek sam uz likove smišljao karaktere, boju glasa, male navike i omiljene pisce, i nikad se to nije poklopilo sa njihovim pravim osobinama... Uvek sam ljude zamišljao boljim nego što jesu i tako sam nekako i prošao...



    čika Đole

Strana 75 od 82 PrvaPrva ... 25657374757677 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 09:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 04:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 00:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 21:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •