Citati naši omiljeni... - Strana 17
Strana 17 od 82 PrvaPrva ... 715161718192767 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 1229
  1. #241

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Sve to nije do mene....
    I ovaj beli trag koji je ostavio neki avion....i azurno sivilo tek probudjenog neba....
    I topla svetlost hladnog sunca...prasina po sobi...uskovitlana i vidljiva kroz duge kose trake svetlosti ...
    beli promrzli automobili....nesanica....mnostvo ptica...
    Neki traljavi planovi za predstojeci dan....
    Jedan velicanstven sliv nesagledive lepote na koju nisam navikao...
    ...novi broj telefona....dva nova prijatelja....
    ispovesti, i dve bajate vesti...
    zlocin...
    i jastuk:-)...
    Tako bih sada Nekog da Volim...
    Pisi...

    .
    Eto, kroz petnaestak minuta, napustice me i on, moj takozvani prijatelj.Valjda je to javna zabluda sa kojom se obojica
    lakse nosimo.Jedan od onog posebnog soja ljudi, po mom misljenju privliegovanog, sposobnoscu da se neposredno i intenzivno
    vezuju, za svakog, munjevito...

    Teatralan i sklon alkoholu, zaspao je u mojoj sobi, pokosen svojom zahuktalom neumerenoscu...
    Nemam srca da ga kritikujem, jer bi me to ucinilo licemernim...
    Rekao bih da je licemerje reakcija savesti na hitne slucajeve, kada nas taj neko ili nesto previse podseca na nas same,ili na
    ono neizbezno sveprisutno posrnuce duha...
    Licemerje je plasljivo ogledalo Stida...

    U "Medjuvremenu" doneo sam mu vodu, jer sav gori, od zedji, ljubomoran sto se i moja zedj neda ugasiti vodom...
    Otisao po cigarete, razduzio se, staroj nepravednoj i posteno neispavanoj prodavacici...
    Opet u "Medjuvremenu" prosetao...Ne bi li nasao nekakvog svedoka ovoj zbunjenosti koja me i naterala da ovo napisem,
    nekog izbavitelja, koji bi me makar okrznuo pogledom...da zaboli ako nista, jer na sve pristajem, sto ce mi odvuci
    paznju...
    od ove...
    beskrajne ravnodusnosti...
    Ravnodusnost, mislim da je to prekomerna ispunjenost samocom...
    A, onda sam hodao svojom ulicom, i pratio podmukli mesec...
    On se odavno nakrvio samocom...I pakao je s one njegove druge strane...
    Krov...mesec..jos jedan krov, drvo, mesec, krov, oblak, krosnja, mesec, krov...sivi oblak...do kraja puta:-)...
    Avaj gluvo doba, i nikog ne bese...da je sve ovo makar bio san, i da u meni ne vitla ova zelja da me neko nadje,
    zelja koja sama iznalazi pravce...
    ka Tebi...
    kojoj ovo pisem...
    ovo zavestanje ocaja...
    Tebi cije ime ne znam, jer ti u mojoj glavi sva lepo pristaju...
    Nadam se, da ces cuti, ove reci, ili makar jednu negde u sebi, negde duboko....
    Gde se postidjeno , jedno ovakvo putovanje skrilo i zatajilo....
    Tamo gde si na trenutak...
    Mozda slicila meni...
    I mozda...
    Sada...
    Tamo ispod svih tih podsmesljivih slutnji...
    Vidis mene...ako samo zazmuris...
    i poverujes...
    Da sam eto mozda, bas ja bio onaj u kome su skrivene sve reci, za koje si izgubila nadu da ces ih nekom reci...

  2. #242

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    " Voleo bih da se setite ovog sećajući se mene:

    Ono što u vama izgleda najslabašnije i ponajviše smušeno, najjače je i najodlučnije.

    Zar nije dah vaš podigao i učvrstio sklop kostiju vaših?

    I nije li san, kojeg se niko od vas i ne seća, sagradio vaš grad i uobličio sve što se u njemu nalazi?

    Kad biste samo bili kadri da vidite promene tog daha ne biste više videli ništa drugo,

    I ako biste mogli da čujete šapat sna, ne biste čuli nijedan drugi zvuk."

    Iz "Proroka" Džubranovog

  3. #243

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Dobro vaspitanje ogleda se u tome da prikrijemo koliko lepo mislimo o samima sebi, i koliko ruzno mislimo o drugima.(Mark Tven)
    Poruku je izmenio Kalina, 15.08.2008 u 11:49 Razlog: caps lock
    neunistiva zlojebaba!

  4. #244

    Odgovor: Citati naši omiljeni...


    Lako je naći prijatelja s kojim se priča.
    Teško je naći nekoga s kim čovjek može da šuti ...


    Momo Kapor "Zelena čoja Montenegra"
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  5. #245

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Dodirujem ti usta, prstom dodirujem rub tvojih usana i ocrtavam ih kao da izlaze iz moje ruke, kao da se tvoja usta prvi put malko otvaraju, dovoljno je da zažmurim pa da se sve raspline i sve ponovo počne. Svaki put stvaram usta koja poželim, usta koja moja ruka bira i crta na tvom licu, a koja se, pukom slučajnošću, koju ne nastojim da shvatim, podudaraju baš sa ustima što se smeše ispod ovih koja ti crta moja ruka.
    Gledaš me, gledaš me izbliza, sve bliže me gledaš, zatim se igramo kiklopa, gledamo se iz sve veće blizine a oči postaju sve veće, približavaju se i pretapaju, kiklopi se gledaju i zbunjeno dišu, a usta se sreću, bore se u toplom, grickaju se usnama, jedva prislanjaju jezik o zube, igraju se po odajama gde težak vazduh struji donoseći znani miris i tišinu. Tada moje ruke uranjaju u tvoju kosu, lagano miluju dubinu tvoje kose dok se ljubimo kao da su nam usta puna cveća ili riba, živih pokreta, tamnih miomirisa. Ako se ujedamo, ta bol je slatka, ako se davimo u kratkom ali stravičnom i istovremenom uzimanju daha, ta trenutna smrt je lepa. I samo je jedan sok iz usta i samo je jedan ukus zrelog voća, i ja osećam kako pored mene treperiš kao mesec na vodi".

    Hulio Kortasar, Školice
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #246

    01 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ko u ovom svetu ne ume da organizuje sam svoj zivot,nije vredan da zivi,
    a ko ga sa uspehom organizuje,izgubi pri tome toliko snage i svezine da mu
    i ne vredi mnogo sto zivi.


    Ivo Andric


















    Ako vam je dobro ... onda nista!

  7. #247

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ustaneš ujutru, saspeš u sebe vrelu kafu, poludiš u prevozu, čekaš na semaforima, na poslu saspeš vrelu kafu u sebe, onda kao nešto radiš, može još jedna kafa, vratiš se sa posla, poludiš u prevozu, čekaš na semaforima, pojedeš nešto hladno, spavaš posle ručka, probudiš se, saspeš u sebe vrelu kafu, izrazgovaraš se telefonom sa istim takvim očajnicima kao što si sam, preskočiš večeru, navodno zbog zdravlja, a mrzi te da spremaš za sina jedinca svoje majke, zuriš u TV dok ti se ne prispava, knjigu koju mesecima želiš da pročitaš uredno premeštaš sa police na policu (ko danas čita knjige, pa zašto bi se ti razlikovao), padaš u hronično neraspremljen krevet, hrčeš, budiš se noću, kopaš po frižideru da nadoknadiš propuštenu večeru, ujutru sve ispočetka..."

    Mihajlo Pantić, Žena u muškim cipelama
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  8. #248

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    chitam knjigu "ovca na bulevaru oktobarske revolucije" Radivoja Lole Djukica i valjam se od smijeha

    "...radnici nocne smene mrze dan jer dolazi kasno da im prekine radna muchenja, oni shto rade od praskozorja psuju ga jer dolazi rano da ih otera iz lencharenja u posao, radnichka avangarda u obliku intelektualaca josh je u bunilu od proshlonocnog razmishljanja i saznavanja... jutra, dakle, niko ne voli!..."

    "Na drugoj strani, na kozhi mrkog, glavatog medveda, sedela je neka baba. Podvila noge na turski nachin, gricka suncokretove semenke, pljucka i pricha neshto sebi u nedra. Svrake bi je razumele.
    - Naparavicu cicvaru za vecheru - reche Vukman i povede me do sofre, shto je stajala na sred prostorije.
    - Zar ne kuva baba? - upitam uchtivo, sedajuci.
    - Koja baba?
    - Shta ti je ova stara?
    - Ova? koj ga zna? Valjda nishta.
    - Pa chija je?
    - Nichija. Ostala od Turaka. Sedi ovde josh od devetstopete.
    - Ne lazhi - dobaci deda. - Ne sedi stalno. Ponekad ustane - poradi sebe, a i prilegne na medjeda da spava.
    - Od devetstopete? Uh, bog te - zachudim se ja s razlogom.
    - Pradjedov otac moj chukundjed, bio je hajduk.. Presretnu jedno veche neki turski karavan , koji nije stigao da se za dana dohvati hanova u Tutinu, napljachkaju se kolko mognu, a nash Ljumo ugrabi i devojku. Nedugo zatim njega ubishe, a ona ovde ostade da stari i da ga cheka. Jer niko ne zna da joj kazhe kako se ence vracat. A i zashto da joj ubijamo nadu? Chovek treba u neshto da veruje - makar u jarca odranog. "


    "Selo Babinje nalazi se na vrh Uboge gore, ima osam kuca sa razlichitom velichinom familija i neshto kao crkvu, a po izgledu brvnaru sa klepetushom, koja vishe sluzhi da se sakupi narod kad je neka muka, nego kao bogomolja. Selo je bash na tromedji izmedju SR Srbije, uzhe, AP Kosova, koja je tu shire i SR Crne Gore, brdovite, i nikad se nije utvrdilo kome pripadamo. A kako je nasha kuca na jednoj stenovitoj chuki na sred srede, mi ulazimo na kapiju iz Crne Gore, izlazimo u povtrnjak u Srbiju, a kad idemo, da prostish, u nuzhnik - prelaizmo u POkrajinu. Molili smo nadlezhne organe, sve do Saveznih, da nas opredele, ali niko nece da se vere uz one vrleti, pa je moj pradeda Mrgud, koji je rodjen u shumi pred ulazom i zato se oseca Crnogorcem, odluchio da mu sin, rodjen medju kupusom, postane Srbin, Petko, a unuk, rodjen u vajatu, pripadajucem Pokrajini, da se obrzhe i nazove Safet. Poshto je mene majka donela kraj ognjishta, koje je u srednjoj tachki, pa neopredeljeno, ali mu dim, zbog vetra, vishe naginje ka Srbiji, deda me nazove Vukmanom. Ja bih najradije bio Jugosloven, ali oni nemaju svoju zemlju, vec samo Saveznu vladu, pa ja ne bih znao gde cu da chuvam stoku?"

    Poruku je izmenio yige_gui, 19.08.2008 u 17:50
    moomoo meee jooouu

  9. #249

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kada čovek dođe do toga da veruje da će mu se ono što ne želi desiti, a ono što želi nikad neće ostvariti - onda je zaista došao u stanje beznađa.
    Artur Šopenhauer
    neunistiva zlojebaba!

  10. #250

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ako chovek poshteno i objektivno porazmisli o zhivljenju, doci ce do zakljuchka da su dani samo hodanje kroz sate pune besmislenog i jednolikog posla, da su noci i spavanje obichna nesvestica u kojoj i ne postojimo i da je, za svakog choveka, jedino pravo i znachajno ono vreme pred san, oni trenuci kad sanjarimo o sebi i ljudima oko nas! Kad legnete, pa u mashti pochnete da listate stranice svojih zhelja, pa evidenciju ostvarenja, pa da zamishljate kako cete uchiniti ono shto morate uchiniti, kako cete ocharati osobu koja je za ocharavanje, ili pljunuti svog neprijatelja i reci mu ono shto se niste setili, ili usudili, da mu kazhete... Tek u tim vechernjim sanjarenjima chovek zhivi svoj pravi zhivot. I nikada ne mozhete zaista upoznati choveka, ako ne saznate shta on prevrce po glavi dok ne zaspi?!"

    Radivoj Lola Djukic
    moomoo meee jooouu

  11. #251

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Zaljubljen u ljubav

    Kada bih imao jedan komadic zivota,dokazivao bih ljudima koliko grijese kada misle da prestaju da se zaljubljuju kada ostare,a ne znaju da su ostarili kada prestanu da se zaljubljuju.
    Kada bi Bog za trenutak zaboravio da sam ja samo krpena marioneta,i podario mi komadic zivota,moguce je da ne bih kazao sve sto mislim,ali bih nesumnjivo mislio sve sto kazem. Stvari bih cijenio ne po onome sto vrijede,vec po onome sto znace. Spavao bih manje,sanjao vise. Shvatio sam da svaki minut koji provedemo zatvorenih ociju gubimo sezdeset sekundi svjetlosti. Hodao bih kada drugi zastanu,budio se dok ostali spavaju. Slusao bih druge dok govore.. i kako bih uzivao u sladoledu od cokolade.

    Kada bi mi Bog poklonio komadic zivota,oblacio bih se jednostavno,izlagao potrbuske suncu,ostavljajuci otkrivenim ne samo tijelo vec i dusu.
    Boze moj,kada bih imao srce,ispisivao bih svoju mrznju na ledu i cekao da izgreje sunce. Slikao bih Van Gogovim snom na zvijezdama jednu Benedetijevu poemu,a Seratovu pjesmu bih poklanjao kao serenadu u casu svitanja. Zalivao bih ruze suzama,da bih osjetio bol od njihovih bodlji,i strastven poljubac njihovih latica...

    Boze moj,kada bih imao jedan komadic zivota.. Ne bih propustio da prodje ni jedan jedini dan,a da ne kazem ljudima koje volim da ih volim. Uvjeravao bih svaku zenu i svakog muskarca da su mi najblizi i zivio bih zaljubljen u ljubav. Djeci bih darovao krila,ali bih im prepustio da sama nauce da lete. Stare bih poucavao da smrt ne dolazi sa staroscu vec sa zaboravom. Toliko sam stvari nauci od vas,ljudi.. Naucio sam da citav svijet zeli da zivi na vrhu planine,a da ne znaju da je istinska sreca i nacinu savladavanja litica. Shvatio sam da kada tek rodjeno dijete stegne svojom malom sakom svoga oca da ga je steglo zauvijek. Naucio sam da covjek ima pravo da gleda drugog odozgo jedino kada treba da mu pomogne da se uspravi. Toliko sam toga mogao da naucim od vas,premda mi to nece biti od vece koristi,jer kada me budu spakovali u onaj sanduk,ja cu nazalost poceti da umirem...

    G.G.Markes
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  12. #252

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ..."A onda moraš proći kao kroz neki oganj bolan i težak, ali spasonosan. Tu će izgoreti sva trulež i ostaće samo ono što i samo jeste vatra, ali ne sagoreva i nije vruće"...

    Basara, Fama o biciklistima
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #253

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    MOMO KAPOR - KNJIGA ŽALBI

    "Tu sam gde sam, i ponekad, kad otvorim oči da bih na čas - dva zbrisao iz svog filma, bacim pogled na veliku zastakljenu sliku ulice u čijem se okviru neprestano smenjuju prizori. Stakla knjižare su, inače, malo zatamnjena, tako da svi koji prođu ispred njih ne odolevaju samozaljubljenosti;
    obično zagledaju lice ili odeću, pažljivo popravljaju neposlušni pramen kose ili čvor na kravati, narcisoidno pilje u svoj lik, procenjujući ga u prolazu, žene ovlaže usne, isprobaju neki novi zavodljivi pogled iskosa,
    ne znajući da ih posmatram.
    Koliko nesigurnosti izmešane sa sujetom!
    Kako izgledam?
    Jesam li privlačna?
    Dok ih tako gledam skriven bleskom izloga, nevidljiv sve dok ne priđu sasvim blizu stakla, čini mi se da je čitav svet napolju samo jedan ogromni glupi akvarijum, u kome se čudni primerci čovekolikih riba love, preganjaju, progone, proždiru, hrane u hodu, razmnožavaju..."
    Ćuti i prenesi dalje....

  14. #254

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ne razumem ljude koji nemaju 'leba da jedu godinama, a onda se u kljucnom trenutku iskazu pretvarajuci jedan vazan i lep trenutak u nocnu moru punu strasnih zvukova i pijane rodbine. o svinjetini da i ne govorim.

    U generisanju tog ruralnog kica svakako pomaze ona umobolna emisija koju RTS emituje na prvom kanalu "Svadba za 48 sati" (ili tako nekako), gde dva pacenika koja su resila da "stupe u sekularni brak" obilaze sve te instance pretvarajuci se iz zabca u princa i princezu za jedan dan...

    Pa mi onda gledamo kako biraju cipele, ondulijaju se, depiliraju, kupuju torte, cvece itd. To je dosadnije od Natase Miljkovic, koju bi baj d bej, najzad neko mogao i da ozeni, pa da prestane da "otkljucava".
    Svadba, dakle, kao mitski centar srpskog primitivizma tako ne samo da se ne sofistikuje, nego se jos gaji i generise.

    Ruzne satenske bele vencanice, ona maloumna dugacka kola (citaj "linkoln") kojima sam se jednom prilikom vozila (bas na svadbu) i skoro svu utrobu ispovracala, neizbezne pundjice sa ljokicama, mladozenja koji iz starih farmerki oblaci konobarsko odelo i spicoke. O muzici bolje da cutim. Cist horor!

    Umesto da su iskoristili takvu emisiju da edukuju nesrecni narod da pare trose na nesto mnogo pametnije, a da bas svaka srpska svadba ne mora da izgleda kao seoski vasar sa meckom ili bar najbolji kadrovi iz Kusturicinog romskog filma, sada jos mozemo i na nacionalnoj televiziji da gledamo sav taj neukus od kog covek ne moze pobeci ni u stvarnost.
    Posle takvih svadbi nije cudo da se ti brakovi zavrse vec posle godinu-dve.

    Svi ti frizideri, sporeti, kola sindikalni ruckovi i ondulirana rodbina prekicna zlatom ne mogu biti pocetak niceg dobrog.
    Opstem oposeljacenju se prikljucila i ona svadbena reklama za pivo....Urlanje, napijanje, prezderavanje i turbo-ruralni zvuci i jauci!
    Poklon kojim ima da se pokazes da si dostojan takve velicanstvene "svetkovine".

    Deca napravljena posle takve noci neizbezno moraju zavrstiti u parlamentu ili u ludnici... "

    "Srpski demokratski kupleraj"
    Isidora Bjelica
    Ćuti i prenesi dalje....

  15. #255

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "...Jedan stari hodocasnik isao je usred zime preko mosta u podnozju Himalaja kada je pocela kisa. Cuvar prelaza mu je rekao:
    -Kako ces,dobri covece,stici gore po ovakvom nevremenu?
    Starac mu je veselo odgovorio:
    -Moje srce je vec stiglo tamo,ostatku mene lako je da ga prati."

    Antoni de Melo - Put ljubavi
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

Strana 17 od 82 PrvaPrva ... 715161718192767 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •