Citati naši omiljeni... - Strana 31
Strana 31 od 82 PrvaPrva ... 2129303132334181 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 451 do 465 od ukupno 1229
  1. #451

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ja vam, gospodine, nisam zao, premda bih imao dovoljno razloga da budem takav. Svi mi smrtnici imamo istu kožu kad se rodimo, a ipak, kako rastemo, sudbina nas mijenja i oblikuje kojekako, baš kao da smo od voska, i vodi nas različitim putevima istom cilju: smrti. Ima ljudi kojima je staza posuta cvijećem, dok drugi moraju gaziti po čičku i trnju. Oni prvi imaju vedar pogled i nedužno im se lice smiješi od sreće i blaženstva što ga udišu; drugi se muče pod žestokim suncem na pustopoljini i mršte čelo, uvijek spremni da se brane, baš kao zvijeri. Jedno je ukrašavati tijelo purpurom i mirisnom vodicom, a sasvim drugo nagrđivati se tetoviranjem koje se poslije ničim ne da istrti...

    Camilo Jose Cela - "Pascual Duarte i njegovi zločini"
    I'm floating on air..

  2. #452

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ako mi zapadne cast da budem zrtva, a budem mogao da biram cija cu zrtva biti, voleo bih da budem Srpska zrtva.
    Samo Srbi i neki drugi sloveni, koje nisam tako pazljivo kao Srbe proucavao, imaju prema zrtvi ljudski, human i lirski odnos.
    Nemci zaboravljaju zrtve. u Francuskoj biti zrtva znaci biti nespretan.
    Svedjani smatraju da je biti zrtva znak privitizma. Englezi su tu stvar obavili u tami srednjeg veka. Velike sile smatraju da je nepristojno to raditi kod kuce. Svajcarci to odbijaju. Italijanima je to smesno.

    ...Srbi su moji favoriti...

    Zato sto sam i ja Srbin, pa ta stvar ostaje nekako medju nama, postaje prisna, prijateljska i topla. Kad Srbin Srbinu smesti to se pamti,pripoveda,oplakuje! I Dzelat i zrtva ostaju u tamnim prostorima smrti nekako zbratimljeni, nerazlucni, besmrtni. Kao Vozd Milos i Vozd Crni Djordje i mnogi od njih manji primeri.
    Uvek je tako bivalo: Jedan je Srbin malo mrtav zato sto ga je drugi srbin malo ubio! Laka im je bila srpska zemlja, vesela im bil Srpska pesma, obojici!
    Dusa je Srpska pokajnicka, a oci srpske bogate suzama.
    A biti ozenjen, opevan i oplakan, to je navise sto jedan mrtav covek moze doziviti.
    A, ako ne bude imao tu cast?
    Nikom nista.
    Zivecemo pa ko duze!
    I tako ziv i u zivotu i tu se moze, neko manje neko vise, biti zrtvom.
    I tu su Srbi moji favoriti.
    Ako budem odbacen, Srbi ce me najdalje odbaciti,
    ako budem ponizen, Srbi ce me najvise poniziti,
    moze da se vredja ko hoce, ja u svoje imam najvise poverenja!

    Nepoznat autor

  3. #453

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ..prostakluk je u novinskim horoskopima, u proricanjima, u preprodaji istorije, gledanju u buducnost, u prostachkim i jeftinim "psiholoshkim" tumachenjima i odgovorima na tudje probleme kada nisi zadovljan, kada drui mogu zato shto su "drugi" a ne zato shto ti ne umesh i ne mozhesh, ili kad nemash reshenja, ili kad nije onako kako bi zheleo, a lenj si, a sujeta te zhdere, to je taj prostakluk, a bash kao i u toj uzhasnoj zavisnosti od informacija, da chujesh shto pre, da vidish shto pre, shta to onaj radi, te "vesti iz minuta u minut" koje zhderu ljude, 90% toga zaboravish za jedan dan, a 100% zhivish u tome, ee to je prostachki zhivot, informacije, politika, moda, horoskopi, estrada, vodovod i kanalizacija... To je prostakluk. Nek te teraju u kurac...

    Srdjan Valjarevic "Dnevnik druge zime"
    moomoo meee jooouu

  4. #454

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "...razmišljao sam da zbog toga potražim stručnu pomoć. Na primer, Rene i Stimpi. Ta stvorenja engleske produkcije koja moj sin obožava. Sreća, sreća, radost! Sreća, sreća radost! Sreća, uživancijaaaaa!!! To je umelo da mi melje u glavi po čitav dan. Od kad otvorim oči dok uveče ne zaspim. Dok se tuširam, doručkujem, vozim bicikl do posla, dok sam na sastancima, ponovo se vozim kući, kupujem namirnice za ručak, idem po decu u obdanište, i tako dalje i tako dalje. Ren i Stimpi od jutra do mraka. A drugim danima je bio majstor Bob. O bože!! Bob je majstor ka-žu svi! Bob je majstor NAJ-BO-LJI! ili Teletabisi. Strava i užas. Te, da izvinete, đavolske i kvazislatke figure koje su, kako kažu, osmislili britanski psiholozi da zadovolje radoznalost i nedokučive impulse male dece. Vrši posao ako imaš dve godine, ali deluje zatupljujuće na sve druge. Tinki Vinki! Dipsi! La La! Po! Teletabisi. Teletabisi. Zagrljaaaaaaj! Poželiš da ih propustiš kroz drobilicu iz đubretarskog kamiona..."

    Erlend Lu- Dopler
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  5. #455

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Meša Selimović "Derviš i smrt"...

    "...
    Bila jednom jedna rijeka i magla u njenim predvečerjima i sunčev odsjaj u njinim širinama. Postoji i sada u meni, mislio sam da sam zaboravio. Al' ništa se izgleda ne zaboravlja, sve se vraća iz zaključanih pretinaca, iz mraka tobožnjeg zaborava i sve je naše što smo mislili da je već ničije, ne treba nam, a stoji tu pred nama, svjetluca svojim bivšim postojanjem podsjećajući nas i ranjavajući."
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #456

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Deca igraju neki komad.
    Glavne lichnosti su gostionichar, vojnik koji trazzi prenocishte, gostionichareva kci i djavo.
    Gledam isti komad po osmi put.
    Gostionichar, gostionichareva kci i vojnik igraju sa promenjljivim uspehom.
    Djavo je uvek - sjajan.

    Hajnc Shtadler

  7. #457

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Njega nipošto nije trebalo navoditi da suviše razmišlja, njegovu pažnju privlačiti na neprijatne činjenice, na njegovu moguću smrt, na patnje bližnjih. Bez sumnje je na svojoj samrtničkoj postelji, u taj čas kad je, još od Sokrata, red da se izgovore neke uzvišene reči, kazao svojoj ženi, kao jedan moj ujak svojoj, koja je kraj njega probdela 12 noći: "Tebi, Tereza, ne zahvaljujem; ti si samo obavljala svoju dužnost." Kad čovek dotera dotle, treba mu skinuti kapu.

    Sartr, Mučnina
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  8. #458

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    To je ljubav. Pokusacu da se sakrijem ili pobegnem.
    Rastu zidovi njene tamnice, kao u strasnom snu. Lepa maska se promenila, ali, kao i uvek, jednistvena je. Cemu moji talismani: bavljenje knjizevnoscu, nepouzdana erudicija, ucenje reci koje je koristio ostri sever da opeva svoja mora i svoje maceve, vedrina prijateljstva, galerije Biblioteke, obicne stvari, navike, mlada ljubav moje majke, ratnicke seni predaka, bezvremena noc, ukus sna?
    Biti sa tobom ili ne biti sa tobom je mera moga vremena.
    Vec se vrc razbija na izvoru, vec covek ustaje na cvrkut ptice, potamneli su oni koji gledaju sa prozora, ali tama nije donela spokoj.
    To je, vec znam, ljubav: nemir i olaksanje kad cujem tvoj glas, cekanje i secanje, uzas zivljenja u buducnosti.
    To je ljubav sa svojim mitologijama, sa svojim nepotrebnim malim vradzbinama.
    Ima jedan ulicni ugao kojim se ne usudujem da prodem.
    Vojske me vec opkoljavaju, horde.
    (Ova soba je nestvarna; ona je nije videla.)
    Ime jedne zene me odaje.



    Horhe Luis Borhes-Pretnja

  9. #459

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Otvori usta i sakrij se iza njih.

    Moje ime je Johnny Walker. Izgovara se isto kao shto se i pije.

    Ja ne radim nigde: isuvishe sam lak za tezzak posao, isuvishe sam
    tezzak za lak posao, i isuvishe seksi za nocni posao.

    Josh niko nije otishao na sud zato sto je ubio nechiji duh
    .
    Ima ljudi u drushtvenim bolnicama koji su tamo proveli po trideset
    krvavih godina samo zato sto su nekad davno razbili prozor u svom
    vlastitom stanu.

    Volim te. Ne znam kako se to kazze na kalifornijskom.

    Pocheo sam da cheznem za zavichajem; za nekim toplim krevetom, ljudima
    koje sam poznavao, za nekim mirnim ulicama, za nekim lukama u kojima
    je voda ruzzichasta sa zalaskom sunca, za nekim devojkama koje sam
    ostavio iza sebe, na brzinu, pakujuci se sebichno za put. Kako je to
    kurvinsko osecanje, ta chezznja! Ne nostalgija, ne patnja zbog toga
    shto si nekud daleko otishao - to je bila chezznja u najchistijem obliku,
    uvek sanjash o nechemu drugom.


    Mika Oklop....Ca.Blues

  10. #460

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Većina ljudi nije spremna za smrt, svoju ili bilo čiju. Šokira ih, užasava. Ona je kao veliko iznenađenje. Ali nikad ne bi trebalo da bude. Ja nosim smrt u mom levom džepu. Ponekad je izvadim i kažem: ,,Zdravo, mala, kako si? Kad dolaziš po mene? Biću spreman.

    Nema šta da se žali u vezi sa smrću više nego što bi se žalilo za rastenjem cveta. Nije smrt ono što je užasno, već životi koje ljudi žive ili ne žive do svoje smrti. Oni ne poštuju sopstvene živote, oni pišaju po svojim životima. Glupa stoka. Previše su obuzeti jebanjem, filmovima, novcem, porodicom. Misli su im pune vate. Gutaju Boga bez razmišljanja, gutaju svoju zemlju bez razmišljanja. Brzo zaboravljaju kako se misli, drugima prepuštaju da misle umesto njih. Mozgovi su im začepljeni vatom. Ružno izgledaju, ružno govore, ružno hodaju. Pusti im veliku muziku i oni je neće čuti. Većina ljudskih smrti je obična prevara. Ništa tu nije ostalo da umre.


    Henk Kinaski

  11. #461

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ima prilika kad je bolje da se čovjek naprosto zbriše sa svijeta, da mine baš kao mrtvac, da odjednom nestane kao da je u zemlju propao, da se raspline u zraku kao pramen dima... Ali nam to nije dano, jer da jest, bili bismo kao anđeli i ne bismo tonuli u grijeh i zločin, nego bismo se oslobodili tereta svoga zatrovanog tijela... Došao bi zaborav, ne bismo se tijela ni sjećali - toliko nam je na strahotu - ali se netko neprestano brine da nam podbada sjećanje i mješa po talogu da nam otruje dušu... Ništa nije tako kužno kao što je guba koju prošlo zlo ostavi u duši i kao što je bolna spoznaja da iz ove kože ne možemo nikamo i da nam osnove i pokušaji gasnu tek što se rode, te sve trune u ovoj grobnici prerano umrlih nada, jer ništa drugo i nije ovaj naš tužni život...

    Camilo Jose Cela
    I'm floating on air..

  12. #462
    Jeste, prvo što ne bih mogao da zaboravim, pamtim one noćne časove kada je dolazio on i stavljao mi na glavu svoju hladnu i tešku ruku. Te posete postale su redovni deo moga života i kao da su se svaki put dešavale u jednim istim okolnostima: od večeri, kad bi se gosti razilazili po svojim sobama, ja bih se obučen bacao na krevet i nekoliko časova spavao; zatim bih u mraku odlazio u predsoblje, otvarao spoljna vrata i propuštao njega, koji je već stajao na platou. Posle toga smo odlazili u moju sobu, ja bih se svlačio i legao nauznak pod hladni pokrivač, a on bi sedao kraj mene i stavljao mi na glavu svoju ruku. I od ruke bi se širili san i tuga san i tuga.

    Leonid Andrejev, On (fascinantna umetnicka studija depresije i usamljenosti)

    Izvinjavam se, mozda ovo nije bas tema za ovo ali... Jace je od mene...

    SVE ŠTO TREBA DA ZNAM
    NAUČIO SAM JOŠ U VRTIĆU!

    1) Sve podeli sa sa drugima.
    2) Igraj pošteno.
    3) Ne tuci ljude.
    4) Svaku stvar vrati gde si je našao.
    5) Počisti za sobom.
    6) Ne uzimaj, što nije tvoje.
    7) Kada nekoga povrediš, izvini mu se.
    8 ) Puštaj vodu u toaletu i peri ruke pre jela.
    9) Kada si umoran, a imaš vremena... Odspavaj malo.
    10) Živi uravnoteženo Od svega pomalo.
    11) Kad izađeš u svet, budi oprezan i ne udaljavaj se od druga.
    12) Zlatne ribice, hrčci, kuce i mace... Svi jednoga dana moraju da umru. I mi ćemo.
    13) Ne zaboravi da čuda postoje! Seti se semenke pasulja koju si ostavio da proklija...
    14) Otvori oči i VIDI!

    Robert Fulgam

    Dodirujem ti usta, prstom dodirujem rub tvojih usana i ocrtavam ih kao da izlaze iz moje ruke, kao da se tvoja usta prvi put malko otvaraju, dovoljno je da zažmurim pa da se sve raspline i sve ponovo počne, svaki put stvaram usta koja poželim, usta koja moja ruka bira i crta na tvom licu, usta izabrana od svih mogućih suverenom slobodom mog sopstvenog izbora da ih svojom rukom crtam na tvom licu a koja se, pukom slučajnošću koju ne ne nastojim da shvatim, podudaraju baš sa ustima što se smeše ispod ovih koje ti crta moja ruka.
    Gledaš me, gledaš me izbliza, sve bliže me gledaš, zatim se igramo kiklopa, gledamo se iz sve veće blizine a oči postaju sve veće, približavaju se i pretapaju, kiklopi se gledaju i zbunjeno dišu a usta se sreću, bore se u toplom, grickaju se usnama, jedva prislanjaju jetik o zube, igraju se po odajama gde težak vazduh struji donoseći znani miris i tišinu. Tada moje ruke uranjaju u tvoju kosu, lagano miliju dubinu tvoje kose dok se ljubimo kao da su nam usta puna cveća i riba, živih pokreta, tamnih mioimirisa. Ako se ujedamo, ta bol je slatka, ako se davimo u kratkom ali stravičnom i istovremenom uzimanju daha, ta trenutna smrt je lepa. I samo je jedan sok iz usta i samo je jedan ukus zrelog voća, i ja osećam kako pored mene treperiš kao mesec na vodi.


    H.Kortasar
    Poruku je izmenio Kalina, 04.02.2009 u 19:05 Razlog: post za postom

  13. #463

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Svako mora da ima upaljen fenjer u glavi. Da mu svetli danju i nocu. Jer, ko ne svetli iznutra, taj ne zzivi;fenjer pomazze da bolje vidimo lica, predmete, shta se dogadja. On pomazze da odaberemo, nanizzemo i svaku sitnicu povezzemo u sliku, u pletivo; da u jednom zzivotu otkrijemo sto drugih. Bez upaljenog fenjera nema ni rechi;nema priche u kojoj zzivot dishe, jeca ili se razliva od miline.

    Danas mi je sasvim jasno da su devichanstvo i razbludno, chisto i prljavo (djavolsko) samo dve strane jednog istog. Celovita prestava o zzeni bez njih je nemoguce. I ja bih, da nije toga, bio polovichan i neostvaren. Stoga, iako nije sve u meni chisto, ja ne patim; naprotiv, iz potaje merkam i u snove prizivam i jedno i drugo. Otuda i ti moji pokvareni snovi.

    Bora Stankovic

  14. #464

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Sinoc je pocelo slavljenje Rosh Haschane, odnosno Nove Godine koja se meri od nastanka sveta. Do sad se doslo do neke pet hiljada sedamsto sezdeset i osme. Recimo. Nisam siguran. Posto je moj prijatelj vernik posao je u svoj hram na sluzbu. Posao sam i ja, jer sam vec nekoliko puta rekao kako cu jednom ici, a dani postaju kratki i vremena nije puno ostalo. Desilo se da smo poljubili vrata. Po naski. Zakasnili, i mogli smo samo da udjemo u prazan hram. Posle je ovo ispalo simpaticno, posto je moj prijatelj zaboravio da poljubi vrata pri ulazu, a to je valjda obicaj. Eto zanimljivog obrta. Mi poljubimo vrata kad ne mozemo da udjemo a oni da bi usli. Toliko da poljupci isto znace u svim kulturama. Posto je to tako nekako nesrecno ispalo s tim kasnjenjem, krenuli smo jutros opet, prethodno se podrobno raspitavsi kad sluzba pocinje i kada se zavrsava i kad je najbolje da dodjemo. Tokom sluzbe danas, u jednom delu svestenik duva u rog. To oznacava pocetak "otvaranja nebesa" u smislu da se molitva u ovih deset dana do Jom Kipura cuje bolje i da je vreme da se trazi oprostaj zbog nasih dela koja su nekog povredila. Ne od boga nego od tih ljudi koje smo povredili. Sedeci tamo neko vreme bio sam prilicno ozlojedjen. Mislio sam na moje Srbe. Tacnije na odredjenu skupinu koja povremeno uzme pa ispisuje poruke mrznje prema drugim narodima. I prema ovima, kojih odavno vise nema na nasim prostorima, sem u tragovima. Bio sam i ljut i tuzan. Mnogo su se zaglupili moji Srbi. Mnogo smo se promenili u odnosu na sliku koja je o nama postojala pre recimo stotinu godina. Mnogi losi izbori su napravljeni i previse smo bili revnosni u stvarima u kojima nismo to trebali biti. Kako cemo li nastaviti da se menjamo, pitam se.

    U svakom slucaju, cini mi se da ne bi bilo naodmet pojacati nastavu istorije kako se ne bi desavale situacije u kojima Srbi uzvikuju rasisticke i slicne parole. Kratko pamcenje nas je puno kostalo do sada. Mogli bi da pocnemo da pijemo riblje ulje.

    Nepoznat autor ( nadam se da se ne ljutis sto sirim pricu)
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  15. #465

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Svetlost je leva ruka tame,
    a tama desna ruka svetlosti.
    Dvoje su jedno,
    sto leze zagrljeni,
    kao ljubavnici u kemeru,
    kao senka na snegu,
    kao meta i put...

    Ursula Legvin "Leva ruka tame"
    (Posto je ovo iz mog secanja, mozda nije bas 100% tacan citat, ali jeste 99% - divan opis jina i janga... divna knjiga...)
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

Strana 31 od 82 PrvaPrva ... 2129303132334181 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •