Citati naši omiljeni... - Strana 47
Strana 47 od 82 PrvaPrva ... 37454647484957 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 691 do 705 od ukupno 1229
  1. #691

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Moram! To je jače od mene, od svega što osjećam čak i za tebe koji si mi drag. To je drukčije, čini mi se, mogla bih za njega da umrem. Spavalo je odavna, ali se probudilo iznenada, prije dva dana, uletilo kao otrovan metak u mene, rasprslo se, razvilo hiljadu lampiona, korijandola, uvuklo mi se pod kožu, srebrenim lancetama i zatvorilo se tamo, u meni, iglama i kopčama unutrašnjih broševa. To me boli, boli me svime što znam, stvarima, mislima, oblacima i ti ne znaš kako me sve boli od ujeda njegovih očiju, kojima me pogledao. Sva sam modra, cvokoćem. Sama se sebi činim kao ovca koju je vuk, zasitivši se u toru, gricnuo malo pod vrat i izašao bezbrižan, siguran da ona sad juri kao hipnotisana smrću za njim, u šumu, a zna sve šta će joj biti i zna da će je vuk, čim ogladni, pojesti, uništiti, razoriti. Ne znam šta pričam, ne znam šta bi mogla biti ta njegova nemarna ozbiljnost koja će me uništiti, bojim je se, ne bih htjela, ali ni za šta na svijetu ne bih mogla drukčije, oprosti, hoćeš li?

    "Pesma" - Oskar Davičo
    I'm floating on air..

  2. #692

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Dakle, Gete je umro pre sto godina, a Hari ga veoma voli i ima cudesnu predstavu o tome kako je izgledao, a na to Hari ima pravo, zar ne? Ali slikar, koji takodje luduje za Geteom i koji je sebi stvorio njegovu sliku, taj na to nema pravo, a ni profesor niti uopste iko drugi, jer se Hariju to ne svidja, on to ne podnosi, on onda mora da negoduje i bezi! Da je pametan, on bi se jednostavno smejao i slikaru i profesoru. Da je lud, bacio bi im Getea u lice. Ali posto je samo mali decak, trci kuci i hoce da se obesi.

    H. Hese
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #693

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Sva iskusenja, sva ispastanja i sve patnje u zivotu mogu se meriti snagom i duzinom
    nesanica koja ih prate. Jer dan nije njihovo podrucje.
    Dan je samo bela hartija na kojoj se sve belezi i ispisuje,
    a racun se placa nocu, na velikim, mracnim i vrelim poljima nesanice.

    Jelena, zena koje nema.
    Ivo Andric

  4. #694

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Bila jednom jedna rijeka i magla u njenim predvečerjima i sunčev odsjaj u njinim širinama.
    Postoji i sada u meni, mislio sam da sam zaboravio.
    Al' ništa se izgleda ne zaboravlja, sve se vraća iz zaključanih pretinaca,
    iz mraka tobožnjeg zaborava i sve je naše što smo mislili da je već ničije,
    ne treba nam, a stoji tu pred nama,
    svjetluca svojim bivšim postojanjem podsjećajući nas i ranjavajući.

    Meša Selimović "Derviš i smrt"

  5. #695

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kada jedan čovek mnogo očekuje od sebe, ja ga razumem i odobravam mu, ali ako to očekivanje prenosi na druge i od svog života napravi ''bitku'' za opšte dobro, moram da se uzdržim od svakog suda jer ja ne cenim bitke, akcije i otpor; verujem da svaka želja da se promeni svet vodi u rat i nasilje i zato ne mogu da učestvujem u takvom otporu, jer ne odobravam njegove krajnje posledice, i smatram da se ne mogu ispraviti nepravde i iskoreniti zlo na zemlji. Ono što možemo i moramo da menjamo jesmo mi sami: našu nestrpljivost, naš egoizam (i onaj intelektualni), našu osetljivost, nedostatak ljubavi i popustljivost. Svaku drugu promenu sveta, i kada je podstaknuta najboljim namerama, smatram uzaludnom.

    H. Hese

  6. #696

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Haruki Murakami
    Norveska Suma


    "Prijatno je misliti na tebe u toplom krevetu.Imamosecaj kao da si tu,
    pored mene,sklupcana cvrsto spavas. I onda pomislim koliko bi lepo
    bilo da je stvarno tako."



    "To je bio prvi put da sam s njom ostao nasamo, i za mene divno iskustvo.
    S njom u drustvu osecao sam se kao da sam se popeo na visu lestvicu zivota."

  7. #697

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Pravo da vam kažem, ja prezirem mudrace koji proglašavaju najvećom budalom i bestidnikom onoga ko se sam hvali. Neka takvog čoveka smatraju koliko hoće ludim, moraju priznati da je pristojan. Jer šta je pristojnije nego da Ludost trubi sama o svojim zaslugama i da sama sebi peva slavopojke? Ko bi me mogao bolje naslikati od mene same? Da nisam slučajno nekome bolje poznata nego samoj sebi? I čini mi se da sam ja u tome čednija od većine velikih i mudrih ljudi ovoga sveta, koji obično iz neke lažne stidljivosti iznajmljuju kakva uližljiva govornika ili praznoslovna pesnika od kojih slušaju pohvale koje nisu ništa drugo do presna laž.

    Erazmo Roterdamski, Pohvala ludosti
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  8. #698

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Josh sam jednom svom svojom snaguo kriknuo van u svet. Onda su mi zarili zapushach u usta, okovali ruke i noge i stavili povez preko ochiju. Cheshce su me valjali amo-tamo, uspravljali i opet polegali, i to takodje chesto; na mahove su me trzajuci povlachili za noge, da bih se propeo od boli, pustali bi me trenutak mirno lezzati, ali onda bi mi zadali duboke ubode nechim vrlo shiljatim, sad tu, sad tamo, posve neochekivano, prema nekom svom hiru....


    Dnevnik.....Kafka

  9. #699
    Slediti svoj san i opet slediti svoj san--i tako--ewig--usque ad finem...

    (Joseph Conrad, Lord Jim)

    ewig--nemacki, vecito
    usque ad finem--latinski, sve do kraja


    ..........................

    "(Karlo IX: )--Pazite, imate na ruci mrlju od krvi.
    (Margo: )--Ah, zar je to vazno, sire, samo dok je na mojim usnama osmeh?!"

    (A. Dima, Kraljica Margo II)
    Poruku je izmenio Cecara, 15.07.2009 u 14:06 Razlog: uzastopni postovi
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  10. #700

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Izrazi svoj bol rečju.
    Bol koji ne progovori
    guši srce dok ne pukne.

    Vilijam Šekspir


    Pustiti um da se igra najbolji je način za rešavanje teškoća.

    Bil Voterson

  11. #701

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ..slep je onaj ko u rukama drži Božju milost a ne zna da joj oda počast..
    Nedžma
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #702

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ljubav je uvijek nova.
    Svejedno je volimo li jedan, dva, deset puta u životu - uvijek smo pred situacijom koju ne poznajemo. Ljubav nas može odvesti u pakao ili raj, ali uvijek nas nekamo odvede. Treba je prihvatiti, jer ona je hrana našeg postojanja. Ako je odbacimo, umrijet ćemo od gladi, gledajući bremenite grane na stablu života, bez hrabrosti da ispružimo ruku i oberemo plodove. Treba ići za ljubavlju ma gdje ona bila, čak i kad to znači sate, dane, tjedne razočarenja i tuge.
    Jer u trenu kad krenemo ususret ljubavi, i ona kreće u susret nama.
    I spasi nas.

    Paulo Coelho - Na obalu rijeke Piedre sjela sam i plakala

  13. #703

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Posmatranja i dozzivljaji nemog usamljenika ujedno su nejasniji i prodorniji no u choveka drushtvenog, njegove misli su tezze, chudnovatije, i svagda malo osenchene tugom. Vishe no shto bi trebalo zanimaju ga slike i opazzanja kojih bi se inache olako oslobodio jednim pogledom, osmehom, izmenom mishljenja; oni se produbljuju u cutanju, bivaju znachajni, postaju dozzivljaj, avantura, osecanje. U samoci sazreva ono shto je originalno, lepota smela i neochekivana, pesma. No, u samoci sazreva i ono shto je naopako, nesrazmerno, apsurdno i nedopushteno....

    Thomas Mann.....Smrt U VeneciJi

  14. #704

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Mnogo je vrsta zatvora. Neki se ljudi nalaze u zatvorima
    svojih ograničenih umova. Mnogi se ljudi nalaze u
    zatvorima opijanja alkoholom, uzimanja droga,
    radnih mjesta koja mrze ili života u lošim vezama.
    Svi mi odslužujemo neku vrstu kazne. Jedino je
    razlika u tome, što neki od nas posjeduju ključeve
    svojih ćelija a drugi ne. Nitko osim tebe ne može
    utamničiti tvoj um. Nitko ne može utamničiti tvoj
    duh ako ti sam to ne želiš.

    Iyanla Vanzant - JUČER SAM PLAKALA

  15. #705

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Boli kad se to kaze".
    "Ali bolje je kad boli istina nego kad utehu pruza laz".

    Haled Hoseini
    Lovac na zmajeve

Strana 47 od 82 PrvaPrva ... 37454647484957 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •