Citati naši omiljeni... - Strana 74
Strana 74 od 82 PrvaPrva ... 24647273747576 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,096 do 1,110 od ukupno 1229
  1. #1096

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    “Ženi nije potreban jedan nezreli naivčina koji ostaje blokiran svojom prošlošću. Nije joj potreban još jedan dečko koji će je naterati da više pati. Njoj je potreban muškarac koji će za nju biti sve: njen prijatelj, njen ljubavnik, njen poverenik, njena ljubav, pa čak, ponekad, i njen neprijatelj… Razumeš li šta to znači?”

    Gijom Muso-Kako bih bez tebe
    U jednom trenutku u životu shvatiš kome je stalo, kome nikad nije bilo, kome više nije, i kome će uvek biti. Zato se ne zamaraj ljudima iz prošlosti, postoji razlog zašto nisu došli u tvoju budućnost.

  2. #1097

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kad bi svaka želja bila zadovoljena odmah kad se pojavi, kako bi ljudi ispunili svoje živote, kako bi im prolazilo vreme?

    Šopen i Hauer
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #1098

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Mi volimo iskrenost samo kod osoba koje nas vole,a iskrenost ostalih nazivamo bezobrazlukom - Andre Maurois
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  4. #1099

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    da se nije hteo dopasti svima , mnogima bi se dopao .



    nepoznati autor
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  5. #1100

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ...Čovek peva i kada je žalostan, ali igra samo kada je radostan. Nikad čovek ne zaigra u
    tuzi, kao što, naprotiv, u tuzi zasvira ili zapeva - jer nesreća oduzme telu njegov pokret, a
    pokretu njegov ritam. Stvarno, ples je ekstaza, vrhunac uzbuđenja, izlaženja iz sebe u
    prostor, ispoljenje koliko i reč u pesmi, i koliko zvuk u muzici...Ples treba da lici na pokret kakav postoji u prirodi,
    na lelujanje zita,na talasanje mora,titranje vodenog mlaza,treperenje lisca,na igru krvi........J.Ducic

    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  6. #1101

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Kada je meni bilo osamnaest, Nemačkoj je bilo tek osamdeset godina; tada se još nešto moglo napraviti...Nemačka literatura bila je još čista ploča, pa nas je ispunjavala nada da ćemo na njoj sa uživanjem naslikati mnoge dobre stvari."

    Johan Volfgang fon Gete
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  7. #1102

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ruko, ispruzena prema drugoj obali, kloni
    Ako smo pali, bili smo padu skloni.


    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  8. #1103

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Usko mestasce koje zauzimam toliko je sicusno u usproredbi sa prostranstvom gde me nema i gde nikom i nije stalo do mene; i deo vremena koji uspem proziveti toliko je nistavan prema vecnosti gde me nije bilo, niti ce biti..
    A u ovom atomu, ovoj matematickoj tacki kola krv, radi mozak, takodje se nesto zeli..
    Kakva drskost! Kakve besmislice!

    I.S.Turgenjev
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #1104

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Treba uvek biti pijan. Sve je tu: i početak i kraj mudrosti. Da ne biste osećali strašno breme
    Vremena koje vam slama pleća i povija vas prema zemlji, treba da se opijate bez predaha.
    A čime? Vinom, poezijom ili vrlinom, kako vam je volja. Ali opijajte se.
    Pa ako se katkad, na stepeništu kakve palate, na zelenoj travi u nekom jarku, u sumornoj samoći svoje sobe probudite, kad je pijanstvo već popustilo ili nestalo, zapitajte vetar, talas, zvezdu, pticu, časovnik, sve što juri, sve što huči, sve što peva, sve što govori, zapitajte koji je čas; i vetar, talas, zvezda, ptica, časovnik, odgovoriće vam: “Čas je da se opijate! Da ne biste bili mučeničko roblje Vremena, opijajte se bez prestanka! Vinom, poezijom ili vrlinom, kako vam je volja”



    Šarl Bodler - Opijajte se
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  10. #1105

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Čitajući Dostojevskog, izdvajam,
    "Uništite moje želje, izbrišite moje ideale, pokažite mi nešto bolje i ja cu poci za vama. Vi ćete možda reći da tako ne vredi nastavljati prijateljstvo, u tom slučaju ja vam mogu odgovoriti to isto. Razmislimo ozbiljno, ako nećete da me udostojite svoje pažnje, neću ni ja dalje pozdravljati pri susretu. Imam ja svoje podzemlje.
    Za sada, još živim i žalim – i neka mi se osuši ruka ako ja donesem i najmanju ciglu za tu kasarnu – kuću. Uostalom znate li šta: ubedjen sam da ovakav kao ja, podzemni čovek mora držati na uzdi. Jer premda je sposoban da presedi u podzemlju četrdeset godina, ali ako na jednom izadje svetlost, ode! Onda ce samo govoriti i govoriti.

    Dostojevski ~ Zapisi iz podzemlja
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  11. #1106

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    " Prva kategorija je uvek - gospodar svog vremena, a druga - gospodar budućnosti. Prvi održavaju svet i brojčano ga umnožavaju; drugi pokreću svet i vode ga cilju. I jedni i drugi imaju potpuno ista prava na postojanje."

    Dostojevski - Zločin i kazna
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  12. #1107

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Život je poput priče,nije važno koliko je dug, već koliko je dobar.
    Ono što je prošlo, više ne postoji,ono što će biti,još nije došlo.
    Postoji samo jedna tačka u kojoj se sastaju prošlo i buduće.
    U toj tački je ceo tvoj život iskoristi je.

    Markes
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  13. #1108

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Plodovi Zemlje

    Gore u pustoši svako godišnje doba ima svoja cudesa, ali stalni su i nepromenljivi tamni, beskrajni zvuci neba i zemlje, opkoljenost sa svih strana, mrak šume, ugodnost drveca. Sve je meko i teško u isti mah, nijedna misao nije tu nemoguca. Severno od Selanro nalazilo se neko sasvim malo jezero, barica jedna, ne veca od obicnog akvarija. Tamo su se koprcale sicušne ribice, koje nikako nisu rasle; živele su i umirale i nisu bile ni za šta, Bože moj, baš ni za šta! Jedne veceri stajala je tako Inger i osluškivala da li ce cuti klepetuše. Nije ništa cula, svugde oko nje vladala je potpuna tišina, ali odjednom je zacula neku pesmu iz akvarija. Bila je vrlo slabacka i skoro necujna, kao da zamire. To je bila pesma sicušnih ribica.

    Položaj Selanro je bio vrlo povoljan i stanovnici su svake jeseni i proleca mogli videti divlje guske kako lete preko pustoši, i cuti im krikove i primamljivanje gore u vazduhu; zvucalo je to kao zbrkani govor. I onda bi izgledalo kao da se svet ukocio, sve dok povorka ne bi prošla. Nije li u tim trenucima obuzimala ljude neka vrsta slabosti? Opet bi legli na posao, ali bi najpre duboko udahnuli, – bio ih je dodirnuo dah sa onoga sveta.
    Velika cudesa opkoljavala su ih u svako doba. Zimi zvezde, a i severna svetlost, rasplamtelo obzorje, požar gore kod Boga. S vremena na vreme, ne cesto, i ne obicno, ali s vremena na vreme culi bi i gde grmi. Bivalo je to najviše s jeseni, postalo bi tad najednom i mracno i svecano i za ljude i za životinje. Stoka koja bi pasla na obližnjoj livadi, skupila bi se i ostala tako zbijena. Šta to sluša? Ne ocekuje li kraj? I šta cekaju ljudi u svoj toj pustoši stojeci oborene glave dok grmljavina tutnji?
    Prolece, – da, sama brzina i raspusnost i ushit; ali jesen! Ona je u ljudima stvarala drukcije raspoloženje. Tada bi se cesto plašili u mraku, pribegavali vecernjoj molitvi, postajali vidoviti i culi predznake. Ponekad bi, u kakav jesenji dan, izišli da nešto doteraju kuci, muškarci možda drva, a žene stoku, koja je sad kao luda tražila i jela gljive, – i vracali bi se u srcu ispunjeni tajanstvenim stvarima. Da li su nehotice nagazili mrava i utisnuli mu zadnji deo tela u stazu, tako da mu se prednji nije više mogao otkinuti? Ili su se suviše približili gnezdu alpijske kokoši, pa je kvocka sikcuci poletela na njih? Pa cak ni veliki vrganji nisu bili bez nekog osobenog znacaja. Covek se ukoci i prebledi kad ih samo i pogleda. Vrganj niti cveta niti se mice s mesta, ali ima nešto u njemu što savladuje, neman je on, lici na pluca koja, gola i neodevena telom, žive svojim posebnim životom.
    Knut Hamsun
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  14. #1109

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ako čovek pošteno i objektivno porazmisli o življenju, doći će do zaključka da su dani samo hodanje kroz sate pune besmislenog i jednolikog posla, da su noći i spavanje obična nesvestica u kojoj i ne postojimo i da je, za svakog čoveka, jedino pravo i značajno ono vreme pred san, oni trenuci kad sanjarimo o sebi i ljudima oko nas! Kad legnete, pa u mašti počnete da listate stranice svojih želja, pa evidenciju ostvarenja, pa da zamišljate kako ćete učiniti ono što morate učiniti, kako ćete očarati osobu koja je za očaravanje, ili pljunuti svog neprijatelja i reći mu ono što se niste setili, ili usudili, da mu kažete. Tek u tim večernjim sanjarenjima čovek živi svoj pravi život. I nikada ne možete zaista upoznati čoveka, ako ne saznate šta on prevrće po glavi dok ne zaspi!

    Radivoj Lola Djukić
    U jednom trenutku u životu shvatiš kome je stalo, kome nikad nije bilo, kome više nije, i kome će uvek biti. Zato se ne zamaraj ljudima iz prošlosti, postoji razlog zašto nisu došli u tvoju budućnost.

  15. #1110

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ~Uvek kad čovek odluči da nešto uradi,mora da ide do kraja ali mora
    i da prihvati odgovornost za ono što radi.
    Bez obzira šta radi mora da zna zašto to radi a onda mora da nastavi da dela
    bez kajanja ili griže savesti...

    K.Kastaneda
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Strana 74 od 82 PrvaPrva ... 24647273747576 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •