Citati naši omiljeni... - Strana 4
Strana 4 od 82 PrvaPrva ... 234561454 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 1229
  1. #46

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Tko spozna zlo, već ga je napola izliječio. Ako nas zahvati loše raspoloženje najprije valja pomisliti, da nas je zahvatila struja tuđih loših misli, da smo zapali u odnos s mračnim i loše raspoloženim ljudima, koji si uzajamno šalju negativna raspoloženja i uzajamno ih uvećavaju. Sljedeće što trebamo napraviti jest molba, molitva, težnja za snagom da se izvučemo iz te struje loših misli."

    Mulford Prentince
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  2. #47

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kada bi Bog za trenutak zaboravio da sam ja samo krpena marioneta i podario mi komadic zivota, moguce je da ja ne bih kazao sve sto mislim, ali nesumljivo bih mislio sve sto kazem. Stvari bih cenio, ne po onom sto vrede, vec po onom sto znace. Spavao bih manje, sanjao vise, shvatio sam da za svaki minut koji provedemo zatvorenih ociju gubimo 60 sekundi svetlosti. Hodao bih kada drugi zastanu, budio se dok ostali spavaju. Slusao bih druge kada govore i kako bih uzivao u sladoledu od cokolade. Kada bi mi Bog poklonio komadic zivota, oblacio bih se jednostavno, izlagao se potrbuske suncu, ostavljajuci otkrivenim ne samo telo, vec i dusu. Boze moj, kada bih imao srce, ispisivao bih svoju mrznju na ledu i cekao da izgreje Sunce. Slikao bih Van Gogovim snom na zvezdama jednu Benedetijevu poemu, a Seratovu pesmu bih poklanjao kao serenadu u casu svitanja. Zalivao bih ruze suzama da bih osetio bol njihovih bodlji i strastveni poljubac njihovih latica. Boze moj, kada bih imao jedan komadic zivota. Ne bih pustio da prođe ni jedan dan, a da ne kazem ljudima koje volim, da ih volim. Uveravao bih svaku zenu i svakog muskarca da su mi najblizi i ziveo bih zaljubljen u ljubav. Dokazivao bih ljudima koliko grese kada misle da prestaju da se zaljubljuju kada ostare, a ne znaju da su ostarili kada prestanu da se zaljubljuju. Deci bih darovao krila, ali bih im prepustio da sama nauce da lete. Stare bih poducavao da smrt ne dolazi sa staroscu, vec sa zaboravom. Toliko sam stvari naucio od vas, ljudi... Naucio sam da citav svet zeli da zivi na vrhu planine, a da ne znaju da je istinska sreca u nacinu savladavanja litica. Shvatio sam da kada tek rođeno dete stegne svojom malom sakom, po prvi put prst svoga oca, da ga je uhvatilo zauvek. Naucio sam da covek ima pravo da gleda drugog odozgo, jedino kada treba da mu pomogne da se uspravi. Toliko sam toga mogao da naucim od vas, premda mi to nece biti od vece koristi, jer kada me budu spakovali u onaj sanduk, ja cu nazalost poceti da umirem...



    Gabriel Garsija Markes
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  3. #48

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Patnja zadaje bol samo zato sto je se bojis. Ona te proganja zato sto bezis od nje. Ne moraš bezati, ne moras je se bojati. Moras voleti...
    Dakle, voli patnju. Nemoj joj se odupirati, nemoj bezati od nje. Okusi kako je ona u dubini slatka, predaj joj se i nemoj je primati s mrznjom. Tvoja mrznja je to sto ti nanosi bol i nista drugo. Patnja nije patnja, smrt nije smrt, ako ih ti ne ucinis time..."
    -Herman Hese-

    "Bogatstvo coveka meri se onim za cim ne zudi."
    -Mahatma Gandi-
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  4. #49

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ti si za mene samo mali dečak sličan stotinama hiljada drugih dečaka. I ti mi nisi potreban. A ni ja tebi nisam potrebna. Ja sam za tebe samo lisica slična stotinama hiljada lisica. Ali, ako me pripitomiš bićemo potrebni jedno drugom. Ti ćeš za mene biti jedini na svetu. Ja ću za tebe biti jedina na svetu...
    - Počinjem da shvatam, reče mali princ. - Postoji jedna ruža... mislim da me je pripitomila...
    - Čovek poznaje samo one stvari koje pripitomi, reče lisica. Ljudi nemaju više vremena da bilo šta upoznaju. Oni kupuju gotove stvari kod trgovaca. A kako nema trgovaca koji prodaju prijatelje, ljudi više nemaju prijatelja. Ako hoćeš prijatelja, pripitomi me!

    - Evo moje tajne. reče lisica. - Sasvim je jednostavna: čovek samo srcem dobro vidi. Suština se očima ne da sagledati. Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti ne treba da zaboraviš. Ti si zauvek odgovoran za ono sto si pripitomio.
    Sve to je dobro u ivotu ili je nezakonito ili je nemoralno ili goji.

  5. #50

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ...Из Знакова поред пута

    Зашто балканске земље не могу да уђу у круг просвећеног света, чак ни преко својих најбољих и најдаровитијих представника? Одговор није једноставан. Али чини ми се да је један од разлога одсуство поштовања човека, његовог пуног достојанства и пуне унутарње слободе, и то безусловног и доследног поштовања. То је наша велика слабост и у том погледу сви ми често и несвесно грешимо.
    Ту школу нисмо још прошли и тај наук потпуно изучили. Тај недостатк ми свуда носимо са собом као неки источни грех нашег порекла и печат мање вредности који се нe да сакрити.
    О томе би требало говорити и на томе радити.
    *
    Poruku je izmenio makilli, 18.06.2007 u 22:44 Razlog: Bold...

  6. #51

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ti, Boze razumi moju ljubav, jer je ona jedino sto mi zajsta pripada, jedina stvar koju cu moci da ponesem u drugi zivot. Ucini da ta ljubav ostane hrabra i cista, sposobna da opstane, uprkos ponorima i zamkama sveta.

    Paulo Kueljo - Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala

  7. #52

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Jer,i najveće pustinje imaju svoje proleće,pa ma kako kratko i neprimetno bilo.
    -Ivo Andrić''Gospođica''

  8. #53

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Meša Selimović
    Kad bih umio da napišem najljepšu knjigu na svetu,posvetio bih je svojoj ženi Darki.
    Ovako ću zasvagda ostati dužnik njenoj plemenitosti i ljubavi.
    I sve što mogu,to je da sa zahvalnošću pomenem njeno ime na početku ove priče,koja,kao i sve druge,govori o traženju sreće.

  9. #54

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    -Nemoj da misliš ni na šta i ne pitaj ništa. Vidiš li napolju svetiljke i hiljadu šarenih firmi? Mi živimo u vremenu koje umire, a ovaj grad podrhtava od života. Mi smo se otrgli od svega, imamo još samo svoja srca. Bio sam na jednom predelu na Mesecu i vratio sam se, i tu si ti i život si ti. Ne pitaj ništa više. Ima više tajne u tvojoj kosi no u hiljadu pitanja. Tu pred nama je noć, nekoliko časova i jedna večnost, dok jutro ne zatutnji kraj prozora. Da se ljudi vole u tome je sve; čudo i najrazumljivija stvar što postoji, to sam osetio danas, kad se noć rastapala u cvetni džbun i vetar mirisao na jagode, a bez ljubavi je čovek samo mrtvac na odsustvu, ništa drugo nego nekoliko datuma i neko slučajno ime...

    Remark-Trijumfalna kapija

  10. #55

    02 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Prijatelju... zasto me ne zamolis da kroz pustinju zivota koracamo udvoje,
    vec me molis da ti pesak sa usana skidam..?!
    Mali Princ

  11. #56

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Some walk with their pain like an open wound for all to see.
    The others crush it into themselves and do not let it turn into tears and words.



    D.Cesaric
    Poruku je izmenio DrinChe, 15.07.2007 u 17:55 Razlog: citat i omeljeni odlomak iz romana nisu isto,shvatila na vreme.sorry

  12. #57

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Sto rece Mika Antic jednom prilikom: "Cika Jova Zmaj deci, cika Mika Antic dva deci."
    Ono sto uradimo za zivota, odjekuje u vecnosti.

  13. #58

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    TELA

    Ostariti. Dve jabuke na dasci, ostavljene za zimu. Jedna se naduje i istruli. Druga se osuši i smežura. Ako možeš, izaberi ovu drugu vrstu starosti, čvrstu i živahnu.


    Mišel Turnije - Male proze

  14. #59

    Odgovor: Citati naši omiljeni...



    ,,Sve sto je stvoreno propada i umire. Sve je prolazno. Ustrajte marljivo na putu svoga spasenja!" - Poslednje reci Budine
    neunistiva zlojebaba!

  15. #60

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Uberi cvet, jer ce uvenuti i ako ga ne uberes".

    "Bez kise nema sunca. Ako nista ne das, neces nista ni dobiti".

    "ENJOY THE SILENCE"

    "Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes da budes udaren a da ne padnes".


    Ovo poslednje jer sam iskusio na sopstvenoj kozi. Vise puta. Ali izdrzao sam

    Ovo trece... ljudi, zatvorite usta za trenutak. Ugasite tv za trenutak. Spustite roletne, ugasite racunar. Zatvorite slavinu. Sedite. I cutite. Odgovor ce se sam pokazati.
    Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

    Uberi cvet, jer ce uvenuti iako ga ne uberes.

Strana 4 od 82 PrvaPrva ... 234561454 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •