Citati naši omiljeni... - Strana 5
Strana 5 od 82 PrvaPrva ... 345671555 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 1229
  1. #61

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo."


    "Ja ne razumem necedan sjaj vasih ociju, ja mislim da svi imamo podjednako malo razloga da se smejemo."

    Ivo Andric "Ex ponto"



    "Zaborav sve leci a pesma je najlepsi nacin zaborava jer u pesmi se covek seca samo onoga sto voli."

    Ivo Andric "Na Drini cuprija"

  2. #62

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Meša Selimović - Tvrđava

    Je li to mudrost, da ne očekujemo mnogo ni od sebe ni od drugih? Je li to gubitak ili dobitak, ako saznamo pravu mjeru, svoju i tuđu? Gubitak je što nam je mjera sitna, a dobitak što ne tražimo više.

    Milorad Pavić - Hazarski rečnik

    Od istine se ne može dobiti više no što u nju stavite.

    Slobodan Selenić - Očevi i oci


    Bože, ako te ima, daj mi snage da prođem kroz ispaštanje do njegovog dna, makar sada, kad već nisam bio kadar onda! Snago moja, prikupljana godinama, pomogni da istinu ne izneverim, da lagodnim preinačenjem grube uspomene sebi ne olakšam nameravani, zakasneli obračun sa njom.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #63

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Jurio je preko sveta i kroz vreme, pod razvijenim stegom na kome je blistalo plamenim slovima ispisano pitanje bez odgovora : A ŠTA JE TO ISTINA?

    PRIČA JEVREJINA LUTALICE - Žan d Ormeson

  4. #64

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ti si za mene jos samo malisan nalik stotinama hiljada drugih decaka. I nisi mi potreban. A ni ja tebi ne trebam. Ja sam za tebe samo lisica slicna stotinama hiljada lisica. Ali, ako me pripitomis, bicemo potrebni jedno drugom. Ti ces za mene biti jedini na svetu. Ja cu za tebe biti jedina na svetu..."

    Antoan de Sent Egziperi

  5. #65

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ako si se uputio prema cilju i putem poceo zastajkivati da kamenom gadjas svakog psa koji laje na tebe, nikada neces stici na cilj."

    F. Dostojevski

  6. #66

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Vi znate sta je to sto je mene progutalo. I prosto nema nikakve nade, a u vasim ocima sam nula, zato i govorim otvoreno: Svuda vidim samo vas, a sve ostalo mi je sve jedno. Zasto i kako vas volim- ne znam. Znate, vi mozda uopste i niste lepi? Zamislite, ja uopste i ne znam da li ste vi lepi ili ne? Cak ni u licu? Srce, vam sigurno, nije dobro, a da vam um nije plemenit- i to je vrlo verovatno."(...)

    "A znate li da cu vas jednog dana ubiti? Necu vas ubiti zbog toga sto cu prestati da vas volim, ni iz ljubomore, nego onako, prosto cu vas ubiti jer me neki put nesto vuce da vas pojedem."

    F. Dostojevski "Kockar"

  7. #67

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "A znate li da je, osim toga, i opasno da nas dvoje setamo sami? Mene je vec mnogo puta neodoljivo vuklo da vas pretucem, unakazim, udavim. I mislite li da do toga nece doci? Vi cete me dovesti do bunila. Tek valjda necu od skandala prezati? Ili od vaseg gneva? Sta se mene tice vas gnev? Ja volim bez nade i znam da cu vas posle toga jos hiljadu puta vise voleti. Ako vas ikada budem ubio, moracu, naravno, i sebe da ubijem; a ja sebe koliko je god moguce duze necu ubijati, kako bih sto duze taj neizdrzljivi bol da budem bez vas osecao sto duze. I znate li jos jednu neverovatnu stvar: ja vas svakim danom volim sve vise a to je takoreci nemoguce."

    F. Dostojevski "Kockar"

  8. #68

    02 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Egziperi "Mali princ"

    "Leonu Vertu

    Molim decu da mi oproste sto sam ovu knjigu posvetio odrasloj osobi. Imam jedno ozbiljno izvinjenje: ta odrasla osoba je najbolji prijatelj koga imam na svetu. Imam i drugo izvinjenje: ta odrasla osoba u stanju je sve da razume, cak i knjige za decu. Imam i trece izvinjenje: ta odrasla osoba zivi u Francuskoj, ona je gladna i njoj je zima. Potrebno je da je neko utesi. Ako sva ta izvinjenja nisu dovoljna, rado cu posvetiti ovu knjigu detetu koje je nekad bila odrasla osoba. Sve odrasle osobe su najpre bila deca. (Ali se malo njih toga seca). Ispravljam dakle svoju posvetu:
    Leonu Vertu
    kad je bio mali decak "

  9. #69

    Odgovor: Citati naši omiljeni...


    Tako je malo ljubavi među ljudima. Ko ume da voli, ne bi trebalo ništa drugo da radi.

    Duško Radović
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  10. #70

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Na zidu visi ogledalo, ona ne misli na njega, ali ogledalo misli na nju. Kako verno hvata njenu sliku, ono je kao ponizni rob, koji svoju prednost dokazuje vernošću, rob za koga ona, naravno, nešto predstavlja, ali koji za nju ništa ne znači, koji je dobro uhvatio njen lik, ali je ne sme uhvatiti. Nesrećno ogledalo koje svakako može obuhvatiti njenu sliku, ali ne nju, to nesrećno ogledalo koje ne može zadržati njenu sliku kao tajnu u sebi, skrivajući je od pogleda celog sveta, koje, naprotiv, može samo drugima pokazati tu sliku, kao, na primer, sada meni! Kakva nesreća kada bi čovek bio takav! A ipak, ima dosta ljudi koji su takvi, koji ništa nemaju osim u trenutku kada to pokazuju drugima, koji zahvataju samo površinu stvari a ne i suštinu, koji sve gube u trenutku kada pokazuju drugima, kao što bi to ogledalo izgubilo njenu sliku ako bi mu je jednim uzdahom odala svoje srce. I ukoliko čovek ne bi bio u stanju da čuva sliku lepote, čak ni u trenutku njene prisutnosti, morao bi stalno želeti da bude na rastojanju od lepote, i nikada suviše blizu, da bi video lepotu onog što drži u naručju, a da ne vidi više u trenutku u kome je predmet suviše blizu, u trenutku kada se usne spajaju u poljubac, morao bi da izoštrim unutrašnji pogled... Ah, kako je lepa! Jadno ogledalo. mora da je to muka, ali takođe kakva sreća što ne poznaješ ljubomoru! Njena glava je potpuno ovalna, malo se naginje napred, time čelo postaje više, koje se često i ponosno podiže, ne ocrtavajući njene intelektualne sposobnosti. Njena tamna kosa nežno i fino okružuje čelo. Njeno lice liči na plod, svaki prelaz je pun i zaokružen; njena koža je prozirna i osećam svojim očima kao da je somot. Njene oči - da, još ih nisam video - pokriva jedna zavesa sa svilenim resama, koje idu u zavijutke, opasne po onoga koji želi uhvatiti njen pogled. Nadam se da ću se s njom još sresti, svakako ću je prepoznati, a i ona mene. Moj pogled sa strane ne zaboravlja se tako lako. Kada je onda iznenada sretnem, negde, gde je nisam očekivao, na nju će doći red. Ako me ne prepozna, u svakom slućaju ću već naći prilike da je još jednom pogledam sa strane, i jamčim vam da će se setiti susreta. Samo bez nestrpljenja, bez pohlepe, u svemu treba uživati polagano. Ona je odabrana, ona mi neće izbeći.

    Dnevnik zavodnika - Seren Kjerkegor

  11. #71

    02 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "U dobru se ne ponesi, a u zlu se ne ponisti."

    Dostojevski "Dvojnik"

  12. #72

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ima ljudi, gospodo, koji ne vole okolisne puteve i maskiraju se samo za maskaradu. Ima ljudi koji ne vide pravi covekov zadatak u vestom glacanju parketa cipelama. Ima i takvih ljudi, gospodo, koji nece reci da su srecni i zadovoljno zive ako im, na primer, pantalone dobro stoje. Najzad, ima ljudi koji ne vole da oblecu i da se vrte naprazno, benave i ulaguju, i ,sto je glavno, gospodo da turaju svoj nos kud ne treba..."

    Dostojevski "Dvojnik"

  13. #73

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Da stigneš onamo,
    Da stigneš gde si, odeš ondande gde nisi,
    Moraš ići putem gde nema zanosa.
    Da stigneš do onoga što ne znaš
    Moraš ići putem koji je put neznanja,
    Da poseduješ ono što ne poseduješ
    Moraš ići putem lišenja poseda,
    Da dopreš do onoga što nisi
    Moraš proći putem na kom nisi.
    A ono što znaš jedino je što znaš
    I ono što je tvoje ono je što nije tvoje
    I gde jesi jeste gde nisi.

    Tomas Sternz Eliot
    neunistiva zlojebaba!

  14. #74

    02 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Kad bi reci bile kratka veka kao sto je zvuk koji ih je izgovorio! Ali one cesto zive godinama, kao sramne rane bole i zegu i truju zivot."

    I. Andric "Ex ponto"

  15. #75

    02 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Cutanje je najbolja kapa za prazne glave."

    I. Sekulic

Strana 5 od 82 PrvaPrva ... 345671555 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •