Citati naši omiljeni... - Strana 50
Strana 50 od 82 PrvaPrva ... 40484950515260 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 736 do 750 od ukupno 1229
  1. #736

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ako stvarno postoji nekakav Bog-nastavih ja-onda je veoma vest da se igra zmurke sa onima koje je stvorio.
    -Mozda je doziveo sok kad je video sta je stvorio-rece on-.
    I onda je zbrisao od citave stvari.Znas nije lako reci ko se vise prenerazio,Adam ili Gospod.


    Misterija pasijansa-Justejn Gorder
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  2. #737

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ne razumem ljude koji vole da rade i pričaju o tome kao da im je to bogomdana dužnost. Za mene, ne raditi ništa je kao da plutaš u toploj vodi. Savršenstvo.

    Ava Gardner, svetski megacar

  3. #738

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ostavite ruke - smije li neko sa mnom misli da obara? - Dušan Kovačević
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  4. #739

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Kad volimo i iz dubine duse verujemo u nesto, osecamo se snaznijim od sveta i obuzima nas spokojstvo koje proizilazi iz cvrstog ubedjenja da nista ne moze da poljulja nasu veru. Ta neobicna snaga omogucava nam da uvek donesemo prave odluke u pravo vreme, a kad ostvarimo svoj naum, tek tada postajemo svesni vlastitih sposobnosti.
    (Dnevnik jednog carobnjaka)

    Paulo Koeljo
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  5. #740

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kada bismo svake noci sanjali jedno isto, to bi uticalo na nas koliko i predmeti koje vidamo svaki dan. I kada bi neki zanatlija pouzdano znao da ce sanjati svake noci, svih dvanaest sati, da je kralj, mislim da bi on bio gotovo isto toliko srecan kao i kakav kralj koji bi sanjao svake noci, celih dvanaest sati, da je zanatlija.
    Kada bismo svake noci sanjali da nas gone neprijatelji i da nas kinje te mucne aveti, a kada bismo svaki dan provodili u raznim poslovima, kao kada se putuje, patili bismo gotovo isto toliko kao da je to istina, i strepeli bismo od spavanja kao što strepimo od budenja kada se bojimo da ne zapadnemo stvarno u takve nesrece. I zbilja bi ono (spavanje) pocinilo otprilike ista zla kao stvarnost.
    Ali zato što su snovi svi razliciti i što je i jedan isti pun promena, ono što se u njima vidi uzbuduje nas znatno manje ngo ono što se vidi u budnom stanju, zbog neprekidne povezanosti, koja medutim nije tako povezana i ravnolika da se i sama ne menja, ali samo manje naglo, ako ne retko, na primer kada se putuje i onda se kaže: Cini mi se da sanjam. Jer život je san, samo malo manje nepostojan.

    Blez Paskal, Misli
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #741

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    -Kada bi hrana mogla da govori, rekla bi sta misli o nama.S druge strane, moze se izvuci opravdana analogija: ono si sto jedes, jer covek odredjuje izbor hrane koju jede. Na kraju krajeva covek i fizicki, ne samo duhovno, postane nalik hrani koju jede.

    -Uvek sam mislio da covek pocinje da popusta i da se rastace kao trosna kuca onda kad mu sune da iz cista mira krene da obilazi crkve, manastire,groblja i druga sveta mesta, a da pri tome nije vernik. ne pamtim ni sam kad sam se osecao ovako starim. Da li je to znak da sam poceo da popustam?

    -Kao da je onom ko bi da voli zenu od krvi i mesa do apstraktnih pesama i lepih reci?
    Ja nisam od onih sto vole misterije, ja hocu odmah da znam na cemu sam.

    Srdjan V. Tesin - Kroz pustinju i prasinu
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  7. #742

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kako možete toliko voleti zemlju? Ona slama ljude. Traži od njih goleme žrtve, a na kraju ih nagrađuje smrću.




    Da. Ljubav i smrt.
    Otac moga oca naučio me da mi ljudi i nismo mnogo drugačiji od žita koje uzgajamo. Zemlja nam daje život i mi ostajemo tamo, na milost i nemilost vetru, rastući dok možemo.
    A onda, kad to najmanje očekujemo, eno dolazi kosa i tako se vraćamo zemlji...

    ...ali nije sve gotovo...iduće sezone, sve se iznova rađa...i sve počinje ispočetka...


    Dilan Dog, "Krugovi u žitu"

  8. #743

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Da bi deci bio jasniji Pobednik na Kalemegdanu, možda je vreme da mu zamenimo rekvizitu. Mogao bi u jednoj ruci da drži loptu za košarku. To su poslednje bitke koje smo vodili i pobedonosno završili. - Dušan Radović
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  9. #744

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    - Primeri čojstva i junaštva stali su u jednu knjigu, a za primere nečoveštva mala je i čitava biblioteka.

    Бећковић Матија, из Говора у Кучима одржаног маја 1999. године.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #745

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ako čovek pošteno i objektivno porazmisli o življenju, doći će do zaključka da su dani samo hodanje kroz sate pune besmislenog i jednolikog posla, da su noći i spavanje obična nesvestica u kojoj i ne postojimo i da je, za svakog čoveka, jedino pravo i značajno ono vreme pred san, oni trenuci kad sanjarimo o sebi i ljudima oko nas! Kad legnete, pa u mašti počnete da listate stranice svojih želja, pa evidenciju ostvarenja, pa da zamišljate kako ćete učiniti ono što morate učiniti, kako ćete očarati osobu koja je za očaravanje, ili pljunuti svog neprijatelja i reći mu ono što se niste setili, ili usudili, da mu kažete Tek u tim večernjim sanjarenjima čovek živi svoj pravi život. I nikada ne možete zaista upoznati čoveka, ako ne saznate šta on prevrće po glavi dok ne zaspi!

    Radivoje Lola Djukic
    neunistiva zlojebaba!

  11. #746

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ivo Andrić

    Jelena, žena koje nema


    ..............

    Od tog dana više se nije javila, nikad.
    Prošlo je možda zauvek vreme kad sam je viđao na svetlosti dana, prosto, očima kojima sam gledao sve ostale pojave vidljivog sveta. To viđenje trajalo je uvek kratko (padanje zvezda preko letnjeg neba), ali sada ne traje ni tolliko, a bolje bi bilo da se ovako ne javlja uopšte.
    U najgorim časovima noći – a noć je bila uvek zlo mog života – biva ponekad da se javi nešto kao slutnja njenog prisustva. Ne postoje četiri strane sveta, nego samo jedna, a ta nema imena. Ne zna se i ne pita se više šta je gore a šta dole, šta iza, a šta ispred. Živ sam, ali u svetu poremećenih odnosa i dimenzija, bez mere i videla. I Jelena je prisutna, ali samo utoliko što znam da pruža ruku kojom hoće nešto da mi doda. I ja živo želim da podignem desnicu i primim sitan, nevidljiv predmet koji mi nudi. Tako ostajemo dugo u tom bolnom položaju jednog započetog i jednog nerođenog pokreta, a ne znamo gde smo ni na čemu smo, ko smo ni kako se stvarno zovemo. Ono što je živo i jasno u mojoj svesti, to je naša želja koja je jedna. Po toj želji znam da postojimo, ona je jedino što nas vezuje i sve što znamo jedno o drugom.
    U tom se položaju ne može izdržati dugo; iz njega vode dva puta: ili u potpunu nesvest ili u budjenje. Ovog puta se budim. Budim se u svet svoga sadašnjeg života, znači: u svet bez Jelene. Živim sa ljudima, krećem se među predmetima, ali nju ne može ništa više da dozove.
    Između nas je uvek bilo tako: kad je nema, onda je nema kao da se zaista nikad, nikad više neće pojaviti, a kad je tu, onda je prisutna tako kao da je to najprirodnija stvar na svetu i kao da će doveka i bez promene ostati tu. Ali sad mi se čini da je to bila obmana, samoobmana obmanutog čoveka. U stvari, ona i ne zna za mene, a ja znam samo za nju. Tako je, i tako je – istinu valja priznati – vazda i bilo. Moglo bi se reći da sam uvek živeo od sećanja na jedno priviđenje, a sada živim od uspomena na ta svoja sećanja. Pa ipak – i to treba priznati! – sve mislim da bi se mogla javiti još jednom, da bi se morala javiti. A uvek mi se čini da sam najbliže tome u toploj atmosferi koju stvara množina ljudi u pokretu.
    ....................


    A ona će uvek biti tu negde, među nama.
    Poruku je izmenio Cecara, 08.09.2009 u 19:18 Razlog: greška u kucanju
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  12. #747

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Poznavaoci naših nacionalnih vrlina i mana tvrde da smo na strani snalažljiviji nego kod kuće. Znameniti neradnik sa Čubure, kad su mu dosadila prebacivanja radnog naroda, otputovao je u Hanover, i sad živi tamo kao prosperitetni trgovac, mada se još uvek ne zna od čega.

    Zatvorski abonent u Šapcu, drži u Minhenu uglednu Agenciju za nekretnine, čiju prirodu nisam sasvim uspeo da shvatim. K. D. je u Beogradu stanovao preko puta mene, u jednom od svetlarnika s najekskluzivnijim pogledom na kante za đubre, u Londonu se kod njega penjete liftom, kojim upravlja jedan istočnoevropski admiral.

    Najslabijeg đaka svog razreda ako sebe izuzmem sreo sam u avionu, kako puši "Havanu", pije "Glenfiddich" (Pure Malt Whiskey), i s jednim holandskim fabrikantom trikotaže, uz naglasak i manir člana konzervativnog "Monday Cluba", a u svetlosti dolarskih kolebanja, raspravlja o svetskoj monetarnoj reformi...

    Da pribrojim ovim nacionalnim snalažljivostima i sebe. U Beogradu sam bio neko ko se, s vremena na vreme, na ovaj ili onaj način, primećuje. U Londonu me niko nikad ni na koji način ne primećuje. Zar to nije izvestan uspeh?...

    Borislav Pekić - Tamo gde loze plaču
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #748

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    evo vam jedan zanimljiv recept iz 'Drvo Janjičara'

    U ćošku se nalazila korpa, iz koje je Jashim odabrao nekoliko malih, čvrstih glavica crnog luka. Oljuštio ih je i isjeckao na dasci, prvo u jednom, pa u drugom pravcu, a potom na pećnicu stavio lonac sa dovoljno maslinovog ulja da se luk isprži. Kada je bio skoro gotov, ubacio je punu šaku pirinča koji je uzeo iz zemljanog lonca.
    Davno je naučio šta znači kuvati. Bilo je to približno u isto vrijeme kada su mu se smučili sopstveni napori da postigne sirovije senzualno uživanje i kada se okrenuo finijim zadovoljstvima. Ni do tada nije smatrao kuvanje ženskim poslom: kuvari u carstvu su mogli da budu oba pola. Ali vjerovatno je o tome razmišljao kao o poslu za siromašne.
    Pirinač je postao providan, pa je ubacio po šaku suvog grožđa i borovih sjemenki, grumen šećera i veliki prstohvat soli. Dohvatio je teglu s police i uzeo punu kašiku uljane paste od paradajza, pa ju je umiješao u šoljicu sa vodom. Ispraznio je šoljicu u pirinač uz šištanje i oblak pare. Dodao je prstohvat sušene nane, samlio malo bibera u lonac i promiješao pirinač, potom je stavio poklopac i sklonio lonac u kraj šporeta.
    Kupio je očišćene dagnje, velike dagnje od deset centimetara iz Terapije na Bosforu. Jednu po jednu otvarao je okretom pljosnatog noža i ubacivao u posudu s vodom. Pirinač je bio poluskuvan. Veoma sitno je isjeckao mirodjiju, umiješao je u smjesu i ostavio jelo da se hladi. Iscijedio je dagnje i napunio ih koristeci kašiku, zatvarajuci školjke prije nego što bi ih položio u tiganj jednu uz drugu u slojevima. Pritisnuo ih je tanjirom, dodao malo vruće vode iz čajnika, poklopio i stavio tiganj na ugalj.
    Uzeo je pile, rasporio ga, izlomio orahe na polovine i pripremio acem janisi sa sokom od nara.
    Kada je sve bilo spremno, uzeo je vrč s vratom poput labudovog i vrlo pažljivo oprao prvo ruke, potom usta, lice, vrat i na kraju intimne delove.
    Izvukao je svoju prostirku i pomolio se. Kada je završio, umotao je prostirku i sklonio je u nišu.
    Znao je da ce uskoro imati posjetioca.
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  14. #749

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Dragi prijatelju,

    ne znam zašto, ali želim da ti objasnim suštinu svog poraza od koga se nikada više necu oporaviti. Pre svega moraš znati da moja nesreca nije puki ljubavni jad. Ili, tacnije receno, jeste to, ako se ta moja ljubav shvati kao eros u spinozistickom smislu. Ta Žena nije bila tek moja ljubavnica. Ona je bila prva i osnovna potreba mog duha. Ona je bila i moja duhovna zaštita i zaklon. Ona je bila za mene zaštitni omotac od metafizicke studeni. Bez Nje ja sam potpuno i direktno izložen kosmickoj besmislici i noci. Moja usamljenost je sada apsolutna. Za mene ne postoji oblast cistog važenja i pevanja. Sad moje pesme traže moju glavu. Više nema ko da me sa njima pomiri. To je samo Ona znala. A nije znala da zna. Pored nje najopasnije misli pretvararale su se u divne i bezazlene metafore. Sada je sve to podivljalo i besomucno kidiše na mene. Kada bih samo mogao pobeci od onoga što sam rekao! Živim u užasnom strahu. Bojim se da govorim, da pišem. Svaka me rec može ubiti. Ja sam najveci deo svojih pesama napisao pre nego sam Nju zavoleo, ali tek sa Njom ja sam postao pesnik, to jest onaj koji nije ugrožen onim o cemu peva, koji ima jedan povlašcen položaj u odnosu na ono što kazuje. Sada moja poezija gubi svaku vrednosti i izvrgava se u mog najžešceg neprijatelja. Možda bih ja postao pravi pesnik da je ta divna Žena ostala kraj mene. Ovako ja sam onaj što se igrao vatrom i izgoreo. Poraz ne može biti pobeda ma koliko veliki bio. Izgubivši nju ja sam izgubio i svoju snagu, i svoj dar. Ja više ne umem da pišem. Ostala je samo nesreca od koje se ništa drugo ne može napraviti osim nove nesrece. Secaš li se, dragi prijatelju, da sam ja napisao stih "Jedan nesrecan covek ne može biti pesnik". Tek sada vidim koliko je to tacno. Ja cu pokušati da živim i dalje, mada sam više mrtav od svih mrtvaca zajedno. Ali ova užasna patnja je poslednji ostatak onoga što je u meni ljudsko. Ako nju nadživim ne ocekujte od mene ništa dobro. Ali ja ne verujem da cu je nadživeti.

    Želi ti sve najbolje Branko

    P.S
    Ako želiš da mi pišeš, piši mi o Njoj. Bilo šta. Ne u vezi sa mnom. Šta jede, kako spava, da li ima nazeb itd.; ti sve to možeš znati. Svaka sitnica koja se na Nju odnosi za mene je od neprocenjive vrednosti. Ako prestanem da mislim o njoj pocecu da mislim o smrti.
    Ponoc je. Dovidjenja.
    Branko
    Bjankinijeva 11
    Zagreb


    Branko Miljkovic
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  15. #750

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Čovek u svojoj celini nije moćan,nego savršen.Zato,ako hoćete da od njega napravite samu moć,morate da potkrešete njegovu dušu koliko god je to mogućnoAko smo potpuni ljudi,ne možemo jedan drugog da hvatamo za vrat;naši društveni instinkti,predanja o našim moralnim idealima ometaju nas u tome.Ako hoćete da me dovedete dotle da ubijam ljudska bića,onda celinu moga čoveštva morate da uništite nečim što ubija moju volju,koči moje mišljenje,automatizuje moje kretnje,i onda će iz rasturanja složene ljudske ličnosti proizoći ona apstrakcija,ona destruktivna sila,koja nema ničega zajedničkoga sa istinskim čoveštvom,i koja zato lako postaje brutalna i mehanička.Odvojite čoveka od njegove prirodne okoline,od njegovog bogatog života u zajednici,sa njegovim socijalnim dužnostima i sa svima njegovim živim vezama sa lepotom i ljubavlju,pa ćete moći da ga preobrazite u tako mnoge komade kakve mašine,radi stvaranja bogatstva prema gigantskoj skali.Preobrazite stablo u kladu,i ova će vam davati vatru,ali nikad neće doneti živih cvetova i plodova.
    Tagore-nacionalizam

    Nacionalizam na zapadu

    ovo sam morao da dodam-bilo je jače od mene
    Ovaj proces iščezavanja svih ljudskih osobina izvršio se najpre u trgovini i politici...

Strana 50 od 82 PrvaPrva ... 40484950515260 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •