Citati naši omiljeni... - Strana 45
Strana 45 od 82 PrvaPrva ... 35434445464755 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 661 do 675 od ukupno 1229
  1. #661

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Sećam se dugog besnog pisma koje sam jednog dana dobio od čoveka koji mi je rekao da nemam prava da kažem kako ne volim Šekspira. Poverovaće mi isuviše mnogo mladih i neće se potruditi da pročitaju Šekspira. Nisam imao prava da uzmem takvu slobodu. I tako dalje i tako dalje. Nisam mu odgovorio. Ali odgovoriću ovde.
    Jebi se, druže! A ne volim ni Tolstoja!


    charles bukowski

  2. #662

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Djevojke dobro izgledaju sa distance,sunce blista kroz njihove haljine,njihovu kosu.Ali pridjes li im blize i cujes njihovu svijest dok im izlazi na usta,dodje ti da iskopas rupu pod brijegom i sakrijes se unutra s' masinkom u ruci." -
    charles bukowski

  3. #663

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Svaka biografija je zaludna u istoj meri u kojoj autobiografija polaže pravo na istinu. Jedan svedok nije dovoljan, a iskaz dva svedoka se nikad neće podudarati. Prava biografija zahteva ceo život, ili bar onoliki život koliki je subjekt biografije proživeo. Mereno dimenzijama knjige, bila bi nam potrebna onolika knjiga kakvu još niko od nas nije video, a ni ona ne bi odgovarala na najjednostavnija pitanja. O složenima i da ne govorimo.

    David Albahari
    neunistiva zlojebaba!

  4. #664

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    To nije normalno, ali narod, kao i žene, ne voli one koji mu u svemu ugađaju, koji se oko njega previjaju. Narod, kao i one, voli obećanja. Obmane. Svoje aluzije o velikanu, kao i svoje očekivano razočarenje, koje ide ispred stvarnog razočaranja.
    I narod ima svoje žigole.
    Čak ih voli.

    Danilo Nikolić - Kraljica zabave

  5. #665

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "... Nosio sam led Nini Simone. Uvek je bila ljubazna. Zvala me je Mileni. Donosio bih joj čitava velika siva plastična kolica puna leda da rashlađuje viski. Skinula bi svoju blond periku i bacila na pod. Ispod, njena prava kosa bila je kratka kao da je ošišana crna ovca. Oglulila bi veštačke trepavice i prilepila ih na ogledalo. Kapci su joj bili debeli i obojeni u plavo. Uvek bi me podsetili na jednu od onih egipatskih kraljica kakve sam viđao u National Geographicu. Mokra koža joj se sjajila. Ogrnula bi plavi peškir oko vrata i nagnula napred naslonivši oba lakta na kolena. Znoj joj se slivao sa lica i kapao na crveni betonski pod među nogama.. Napolju na ulici još uvek sam čio njen glas kako se probijao kroz zidove: Bilo bi rajski vratiti se kući tebi"

    Sem Šepard, Krstarenja rajem
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #666

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Dva semena leZe jedno pored drugog u plodnom tlu u prolece.


    Prvo seme kaze:

    Zelim da rastem! Zelim da pustim svoje korenje duboko u zemlju ispod mene, i da poguram svoje izdanke kroz zemljinu koru iznad sebe. Zelim da razvijem svoje pupoljke da bi objavili dolazak proleca.Zelim da na svom licu osetim toplotu suncevih zraka i na peteljkama blagoslov jutarnje rose.
    I tako je raslo.


    Drugo seme kaze:

    Plasim se. Ako pustim svoje korenje u zemlju ispod mene, ne znam na sta mogu da naidjem u tami. Ako se probijam kroz cvrsto tlo iznad sebe, mogu da ostetim tanane izdanke, sta ako otvorim svoje pupoljke, a puz pokusa da ih pojede? A sta ako pocnem da cvetam, a dete me iscupa iz zemlje. Ne, mnogo je bolje da cekam dok sve ne bude bezbedno.
    I tako je cekalo
    Jedna koka koja je ceprkala po basti, trazeci hranu, pronasla je seme koje ceka i odmah ga pojela.


    Zivot guta one koji se boje. "


    Smelost - Pety Hansen
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  7. #667

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ne trpim ni od kakve nemaštine. Kuvam jelo za sebe, štedljiv sam prema onome što mi je potrebno. Prilično rano sam naučio sve kućevne poslove. Sedim na stepenicama trema, čistim zelen i ljuštim krompir. Sobu i sam umem da pospremim. Kada mi je donje rublje na izmaku, stavim kotao na ognjište, iskuvam i isperem rublje koje sam prethodno dobro natopio. Sunce me greje, znoj lije, razapnem uže vezujući ga za grane, košulje, čaršavi, čarape lepršaju na povetarcu. Sutradan peglam. Sitnije stvari i sam zakrpim. Teža oštećenja odnosim krojaču. Ponekad, kada mi dojadi pekarev hleb s kvascem, sam pečem s plemenitim hmeljom. Sve dok se može, hranim se voćem. Ne zbog principa. Nemam pricipa. Isuviše mi je dobar stomak. Kućevni me poslovi nikada ne preokupiraju isuviše, kao nijednu domaćicu. Ako kuvam, spremam, perem ili krpim donje rublje, to je igra, delom religiozni obred. Srećan sam što sam uspeo od žena da naučim ovaj čudesni mir domaćih poslova. Verujem da je domazluk druga strana rata. Soba mi je zgodna kao da pripada nekoj mladoj ženi. Ne podnosim prašinu, ali ovde među drvećem nje gotovo i nema, sem zimi zbog loženja. I sunce obasjava sve moje životne delatnosti. Kada bih od čovečanstva očekivao nešto krupno, onda bi to bilo da ono napusti one koji mu zabranjuju ishranu sa svetlošću. I da ljudi jednog letnjeg jutra krenu iz grada, napuste fabrike, ulice, kancelarije, centralno grejanje, struju, kupatilo, i da izađu na sunce, bez reči, ali nezadrživo. To bi bila moja revolucija - revolucija sunca. Dok stojim za koritom i perem košulju u beloj peni, sunce mi sija u leđa, a leđa blistaju od zadovoljstva. Znam da u čoveku postoji sveta i duboka tama, noćni prostor koji se nalazi unutra, ispod kože. Ali znam da čovek ispod kože kliče kada oseća toplinu i svetlost sunca. Jednom sam pored mora legao na ogromnu belu stenu na podnevnom suncu, prvi put u životu potpuno razodeven. Pre toga sam verovao da ima nekog naročitog smisla što čovek krije slabine od sunca, drži ih u tami, u mraku skriva organe mraka. U tom trenutku, kada su sunčevi zraci obasjali mesto koje prethodno nikada nisu dotakli, shvatio sam šta je to nasmejani falos - osunčane, blistave, razgaljene prozračene, bez srama, nasmešene slabine skulptura grčkih bogova."

    Bela Hamvas, Mađarski Hiperion
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  8. #668

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Vreme je tako cudno, a zivot jos cudniji. Zupci promasuju lezista, tockovi se okrecu i zivotni putevi se prepletu prerano ili prekasno. A lekcija se nastavlja. Ljiljani na zbunu bolji su od orhideja. A maslachci su jos bolji. Zasto? Zato sto ti saviju kicmu i nakratko te okrenu od svih ljudi i grada i preznoje te i spuste te tamo gde ces se ponovo setiti da imas nos. Bastovanstvo je najzgodniji izgovor da se postane filozof. Niko ne nagadja, neko ne optuzuje, niko ne zna, ali eto tebe, Platon medju bozurima. Covek koji tegli dzak djubriva preko svog travnjaka slican je Atlasu koji pusta svet da mu se vrti na ramenu. Kao sto je jedan cenjeni gospodin rekao: 'Kopaj po zemlji, prekopavaj po dusi'. "

    "Maslackovo vino"
    Rej Bredberi
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #669

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Covjek ide od cilja do cilja i, bez obzira ostvario ih ili ne, dolazi do onog konacnog, iza koga zjapi nista. Za ljude visokih umnih potencijala opasno je tragati za smislom zivota. To traganje moze ih odvesti u ludilo ili samoubojstvo. Daleko sam i od jednog i od drugog, samo osjecam da je moj brod otisao, da cu se ukrcati u neki drugi koji mi bude sudjen i kao slijepi putnik krenuti ne znajuci kamo vodi. Ne vjerujem da cu nesto otkriti neotkriveno. Prosto, ja sam covjek koji je za svoje godine isuvise vidio, isuvise cuo, isuvise zna, a ostao sam u tunelu vlastite izgubljenosti i suvisnosti. Podsjetnik sam koga treba uklonuti da nikog vise ne podsjeca, budilnik koga treba zaustaviti da nikom vise ne zazvoni."

    -Nura Bazdulj Hubijar

  10. #670

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Lepota je strasna, jeziva stvar! Strasna je jer je niko jos nije dokucio niti ce to ikada moci, zato sto Bog stalno stavlja pred nas nove zagonetke. U lepoti se susrecu dve obale i sve suprotnosti postoje uporedo. Ja nisam ucen covek, brate, ali sam mnogo o ovome razmisljao. Zaista, tajnama nema kraja! Mnogo je u zivotu nepoznanica za covekova nejaka pleca. Resavamo ih kako znamo i umemo i opet smo na suvom. Lepota! Nepodnosljiva mi je pomisao da covek plemenitog srca i uzvisenog uma, koji je krenuo u zivot za idealom Madone u srcu, zavrsi u Sodomi. Jos je strasnije sto se covek kome je Sodoma u srcu, ne odrice lako ideala Madone i sto u dubini duse moze da izgara od istinske ceznje za lepotom, kao u doba mladalacke naivnosti. Da, siroko je ljudsko srce, presiroko. Voleo bih da nije tako. Sam djavo zna sta sve to znaci. Ono sto je razumu mrsko i sramotno, cesto je srcu milo i drago. Ima li lepote u Sodomi? Veruj mi, mnogim je ljudima Sodoma lepa. Da li si znao za tu tajnu? Ono sto me uzasava je da lepota nije samo zastrasujuca, vec i puna tajni. Bog i djavo se tu bore, a bojno polje im je ljudsko srce. Ali, ljudsko srce hoce da prica samo o sopstvenom bolu. Slusaj, sada cu ti reci sta ono govori

    Dostojevski - "Braca Karamazovi"
    ...Postoje u nama neke neprevodive dubine...
    ...Postoje u nama neke stvari neprevodive u reci...
    ...Ne znam...

  11. #671

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Sahranjujemo Lambija. Umro. Sam od sebe. Sedeo pred televizorom. Tako ga našli, gleda ukočenim očima prenos velikog mitinga na Ušću. Cigareta dogorela, oprljila mu žute prste. Babi nismo javili. Šta će nam. Udarila bi u plač za unukom. Sad vreme borbe. Vreme smrti i pobede. Prošlo je vreme vlasti. Duk kaže Lambi od sada nije pijana budala. Od sada je naš mučenik. Pao je za narod. Umro je za našu stvar. Sagoreo. Srce mu prepuklo od nepravde.

    Vidosav Stevanović, Sneg i psi
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  12. #672

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ....Tako to ide: najpre nekome oprostiš nešto, a onda oprostiš sebi sto si mu oprostio. Kao vakcina: primiš najpre malu dozu, vrlo malu, koliko može tvoj organizam da podnese i odjednom postajes imun i na ono najgore. I ne primetiš kada si postao drugi čovek, kako te se neki virusi ne dotiču, kako je neki deo tebe, nežan i osetljiv, nestao zauvek. Kad jednom pomeriš granice svoje tolerancije, onda je besmisleno da ih vraćaš nazad, jer ćeš sam sebi da izgledaš kao budala, sto nije ni malo prijatno.....


    Aleksandar Đuričić
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #673

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Nikad daljina nije proticala tako blizu" (S.V. )...
    Poznavao sam gitaristu koji je radio nazivao "prijateljem". Osećao je naklonost ne toliko prema muzici na njemu, koliko prema govoru. Njegovoj sintetizovanosti. Smatrao je taj govor nečim jedinstvenim. Zbog njegove sposobnosti da stvori iluziju o ljudima koji su negde daleko. Spavao je sa radiom. Pričao je sa radiom. Svađao se sa radiom. Verovao je u Daleki Raj Radija. Verovao je da nikada neće stići u taj raj i zato se pomirio sa tim da ga samo sluša. Verovao je da je proteran iz Radio Raja i osuđen da zauvek krstari eterom u potrazi za onim magičnim kanalom koji će ga vratiti u davno izgubljenu postojbinu.

    Sem Šepard

  14. #674

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Trebalo bi ubijati prošlost
    sa svakim danom što se ugasi.
    Izbrisati je, da ne boli.
    Lakše bi se podnosio dan što traje,
    ne bi se mjerio onim što više ne postoji.
    Ovako se miješaju utvara i život,
    pa nema ni čistog sjećanja
    a ni čistog života."

    M.Selimović
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  15. #675

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Mi obicno mislimo - ili smo bar skloni takvom nacinu
    misljenja - da su ljudi onakvi, i samo onakvi kakvi se pokazuju
    u odnosu prema nama i nasim interesima, shvatanjima i ukusima.
    Tim odnosom mi ponajcesce i ponajvise merimo celog coveka i
    odredjujemo mu karakter i vrednost. Od takvog nacina misljena
    tesko se brani i najbolji i najrazumniji medju nama.

    Mi bismo bili potpuno srecni, ili bar blizu srece, kad
    bismo zaista imali sve ono sto zavidljivci koji nas okruzuju
    misle da imamo, i kad bismo sve to imali i onako i pod onakvim
    uslovima kako to njima izgleda.

    Andric - Znakovi pored puta
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 45 od 82 PrvaPrva ... 35434445464755 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •