Citati naši omiljeni... - Strana 20
Strana 20 od 82 PrvaPrva ... 1018192021223070 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 286 do 300 od ukupno 1229
  1. #286

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Hiljadu puta se pokajes za ono sto kazes,
    a skoro nikad za ono sto precutis.
    Mesa Selimovic
    I'm floating on air..

  2. #287

    14 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Otvori usta i sakrij se iza njih.
    Moje ime je Johnny Walker. Izgovara se isto kao sto se i pije.
    Ja ne radim nigde: isuviše sam lak za težak posao, isuviše sam
    težak za lak posao, i isuviše seksi za noćni posao.
    Još niko nije otišao na sud zato što je ubio nečiji duh.
    Ima ljudi u duševnim bolnicama koji su tamo proveli po trideset
    krvavih godina samo zato što su nekad davno razbili prozor u svom
    vlastitom stanu.
    Volim te. Ne znam kako se to kaže na kalifornijskom.
    Poceo sam da čeznem za zavičajem; za nekim toplim krevetom, ljudima
    koje sam poznavao, za nekim mirnim ulicama, za nekim lukama u kojima
    je voda ružicasta sa zalaskom sunca, za nekim devojkama koje sam
    ostavio iza sebe, na brzinu, pakujući se sebično za put. Kako je to
    kurvinsko osećanje, ta čežnja! Ne nostalgija, ne patnja zbog toga
    sto si nekud daleko otišao - to je bila čežnja u najčistijem obliku,
    uvek sanjas o nečemu drugom."



    Milan Oklopdžić
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #288

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Najteži je poraz kad se zaboravi, a naročito kad se zaboravi ono od čega si crkavao, i to crkavao uopšte ne shvatajući kako ljudi mogu da budu tolika đubreta. I kad se nađeš na ivici rake, nećeš se praviti važan, ali nećeš zaboraviti, jer sve treba ispričati ne menjajući ni reč, sav onaj pokvarenjakluk koji si video u ljudi, a onda možeš da pljuneš i mirno siđeš u raku. To je posao koji bi opravdao čitav jedan život."

    L.F.Selin, Putovanja...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  4. #289

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ...moje je srce puno radosti, jer koračamo zajedno. Čuti Tvoj glas slatko je za mene i živim zato što ga čujem i svaki put kad te vidim meni je lepše nego od svakog jela i pića...

    Nefertiti

  5. #290

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    " Slušaj, momče, govorio je Bogdan promuklim baritonom, sve što ti život uskrati pretvori u prednost. Suočavaj se bez straha, puštaj se, neka te nosi struja. Ma ništa nije vredno očaja.
    Bože, kako žalim samoubice. Koliko mladosti i lepote je nestalo samo zato što se u času slabosti poveruje u žar neponovljivosti.
    Upamti, nema kraja. Uvek postoji neki prozor, makar mali otvor kroz koji se može namignuti sebi od pre, i nije važno kojim redom ti se u zivotu dešava sve to što ti je namenjeno.
    Momče, slušaj me dobro, zajebi hronologiju. Sve što ne dobiješ na početku, čeka te na kraju. Sve što zgrabiš preko crte moraćeš dvostruko da platiš. Sve, baš sve je tako kako je jedino moglo biti. Za samo nekoliko decenija sve se obrne, i nema više naših malih večnosti sa početka.
    Horizonti su takođe potrošivi, momče."

    D. Velikić, Ruski prozor
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #291

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "....Ja, njegov otac-koji sam ga tako nezasluzeno dobio na dar-ucinicu sve sto mogu da ojacam njegovu krhku konstrukciju, da ga usmerim putem borbe, hrabrosti i odolevanja, naucim da svet kakav zeli najpre sagradi u sebi-mocnu tvrdjavu sa mnogo pokretnih mostova kojima se moze silaziti u svet,ali i pobeci iz njega, ako zatreba-a onda tek da gradi i oko sebe,koliko to bude moguce,koliko mu bude dopusteno..."

    "SLUCAJ"-Nada Marinkovic
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  7. #292

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ..."Ima u životu časova koji se nikada ne mogu zaboraviti. Ima časova koji se kao sićušne igle zabadaju u meso i živce čoveka, koji se usećanju zariju toliko oštro i duboko da ih iz nas vreme nikad ne može izbrisati.
    Bučne velike trenutke života čovek češće obnavlja, svakom zgodom ih oboji,preslika-zanimljivi veliki trenuci polako blede, izumiru za vinskim stolom u dimu cigara.
    Samo su oni trenuci večni,o kojima se ne može pričati. Ovi sitni, goli trenuci, skrivaju se stidljivo u srcu i tako provode svoj samotni život"...

    L. Zilahi, Kad duša zamre
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  8. #293

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Onda je otac rekao: pamti, nesreća je što kod nas niko ne misli da je na pravom mestu, i svako svakome je mogući suparnik; ljudi preziru one koji ne uspeju, a mrze one koji se uspnu iznad njih; navikni se na prezir ako želiš mir, ili na mržnju ako pristaneš na borbu. Ali ne ulazi u okršaj ako nisi siguran da ćeš oboriti protivnika. Ne upiri prstom na tude nepoštenje ako nisi dovoljno jak da to ne moraš dokazivati."

    Derviš i smrt - Meša Selimović
    Ćuti i prenesi dalje....

  9. #294

    14 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Zaljuljao je stolicu i zagledao u slike na njihova tri zida. Terijevu pažnju privuče opustošeno lice Normana Majlera.
    Čuo je priču o Majlerovoj večeri uoči venčanja i nije je zaboravio. Majler je bio depresivan zbog toga što sutra treba da prođe kroz crkvu. Njegova buduća žena upitala ga je šta mu je, a Majler je odgovorio da sve to nikada nije želeo - brak, monogamiju, preplitanje svog života s nečijim tuđim. Sve što je Majler oduvek želeo bilo je da živi u Parizu kao slobodan čovek. A njegova buduća reče - slušaj, Normane. Da si slobodan čovek u Parizu, sigurno bi sreo onu posebnu devojku i završio gde si sada. I Norman Majler je shvatio da je to istina. U kratkim trenucima slobode koji naiđu, uvek tražiš način da ne budeš slobodan, da potpuno pripadneš nekome. Tražiš nove svetove i nađeš ih u jednom jedinom licu."




    Toni Parsons "Stories We Could Tell"
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #295

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ljutio se na samog sebe, ali onda je pomislio kako je, u stvari, sasvim prirodno što ne zna šta želi.
    Čovek nikad ne može znati šta treba da želi, jer živi samo jedan život i nikako ne može da ga uporedi sa svojim prethodnim životima, niti ga u sledećim životima popraviti.
    Je li bolje biti s Terezom ili ostati sam?
    Nema nikakve mogućnosti da proveri koja je odluka bolja jer ne postoji mogućnost poređenja. Čovek proživljava prvi put sve i bez pripreme.
    Kao glumac koji igra predstavu bez ikakve probe.
    Pa koliko onda vredi život ako je prva proba života već sam život? Život je onda uvek sličan skici.
    Samo, ni skica nije prava reč, jer je skica uvek narct za nešto, priprema za sliku.
    A skica koja je naš život je skica ni za šta, crtež iz koga ne sledi slika."

    Milan Kundera, Nepodnošljiva lakoća postojanja
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  11. #296

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Samo voljena zena sme da pita i da zahteva,da prebacuje i kori. Da se nestasno igra i koketuje sa bolom. Koketerija nevoljene zene je ruzna groteska, njeni zahtevi su nasilje, prekori placno moljakanje.Onaj ko trazi u ime svoje neuzvracene ljubavi,prlja i sebe i tu ljubav vukuci je kroz blato ponizenja. "

    -Zenski rodoslov-

    Ljiljana Habjanovic-Djurovic
    Ćuti i prenesi dalje....

  12. #297

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ljubav... bacit će mamac u tvoje srce i prisiliti vas da spoznate kako od svega najjačega ništa nije tako jako, tako neodoljivo kao što je božanska ljubav."

    William Law
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  13. #298

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Naše mržnje škode nama više nego našem protivniku. Govorite rđavo o nekom čovjeku pola sata,i vi ste posle toga nesrećni i otrovani;a govorite pola sata o njemu dobro,i kad to ne zaslužuje,i vi postanete mirni i blaženi,čak i ponosni na ljepotu svojih osjećanja,ili bar na ljepotu svojih riječi. Jedan uslov sreće,to je sugerisati sebi ljubav prema neprijatelju. Čovjek,istina,ne može pretvoriti svoju mržnju prema nekom u svoju ljubav,ali je može ublažiti.

    Blago cara Radovana - Jovan Dučić
    I'm floating on air..

  14. #299

    02 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "... U 18:50 uđem u veliku knjižaru u Knez Mihajlovoj ulici da se zagrejem. Gledam jednu veliku knjigu fotografija, portreta probranih iz National Geografic magazina. Listam tu knjigu, gledam lica tih ljudi, ceo svet, na svakom licu vidiš ceo svet. Svuda nas ima. Nismo isti. Ali to jedno je uvek isto, i kad sam izašao iz knjižare, to sam opet i video, na licima ljudi, na svakom licu,to, taj jedan jedini svet."

    Srđan Valjarević, Dnevnik druge zime
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  15. #300

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Kad čovjek ima ljubavi, nema straha."

    Lao Tse
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

Strana 20 od 82 PrvaPrva ... 1018192021223070 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •