Citati naši omiljeni... - Strana 25
Strana 25 od 82 PrvaPrva ... 1523242526273575 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 361 do 375 od ukupno 1229
  1. #361

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Dakle?

    Koji broj jastuka nosis?

    Imam jedan koji mi je mali, mislim da ce biti taman za tebe ...
    Taj jastuk je, medju nama, u poslednje vreme bio pun briga
    i pripremajuci ga za iznenadnog gosta, dobro sam ga protresao,
    za svaki slucaj ...

    Znao sam, iz sopstvenog iskustva,da u njemu ima i odlicnih,
    evergrin snova i ponadao sam se da neki od njih nece odoleti
    lepoj,nepoznatoj glavici ...

    Balasevic

  2. #362

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Draga Beatris,

    pišem ti u jeku medenog meseca, iz onog hotela okrenutog ka moru koje smo nas dvoje voleli da posmatramo satima. Nisu nam dali onu istu sobu koju smo ti i ja obično uzimali, ali kao da je ista: smestili smo se u onoj pored nje. Naravno da moja žena ne zna ništa o tome. Pitam se da li je to što odlazim s njom na ista mesta na koja sam išao sa tobom znak moje neosetljivosti ili je izraz moje ljubavi. I ako je to dokaz ljubavi, onda se pitam prema kome?
    Kao što vidiš, žalila si se na moje neverstvo, ali sad kada si me se oslobodila, ja sam, na tvoju i svoju žalost, stalno s tobom.

    Mogao bih da prihvatim da si me ostavila zbog bilo čega drugog: zbog toga što hrčem, što ne znam da kuvam, što perem zube tvojom četkicom (a to radim i dalje, jer je jedna od malobrojnih stvari koje sam poneo sa sobom kad si me izbacila iz kuće bila tvoja četkica za zube), ali ne i zbog toga što spavam sa drugim ženama.
    Ne znam da li si imala neke vanbračne avanture dok sam ti bio muž, a i da sam znao, ne bi me se ticalo. Takođe je istina i to da ne bih želeo da znam bilo šta o tome, jer ne pripadam soju takvih perverznjaka, ali mi nije strana ideja ni o tvojoj preljubi. Ali sve ti je to isto. Stvari za koje koristimo svoj polni organ iste su kao stvari koje radimo u kupatilu: čovek ne želi da ih prizna, ali ih prihvata kao prirodnu potrebu.
    Drugim rečima, nikad te nisam prevario onda kada sam bio sa drugima, a ako si to i saznala, onda se to nije desilo zbog toga što nisam bio dovoljno diskretan, već zato što si se ti upuštala u istraživanja, gonjena ljubomorom. Ne prestajem da se pitam šta si želela da pokažeš, ili da sebi dokažeš svaki put kada si u kući grmela o neverstvu. Sad, kada me više ne voliš, mogu da ti kažem i to da sam bio sa mnogo više žena od onih za koje si ti saznala. Upražnjavao sam seks, i to i dalje nastavljam da činim, kao što se neki bave filatelijom ili skupljanjem fascikli: i to činim zato da bih spoznao zbog čega jača naša želja za seksom ukoliko se više njime iscrpljujemo. Već i sama znaš da sam radoznao i sviđa mi se da spoznam šta se nalazi iza pojavnog oblika stvari, između ostalog i to šta kriju zatvorene oči devojaka i njihove gaćice.

    Zanimljivo je da si upravo ti imala najviše koristi od mojih avantura. Nikad te nisam toliko voleo kao onda kad sam se vraćao kući iz nekog hotela. Šta si ti gubila dok sam se ja kockao sa životom, zadižući neke nove suknje ili ispitivajući sokove nekih drugih tela? Sve to nije imalo ama baš nikakve veze sa nama: i bilo je tako tuđe našoj zajedničkoj priči, potpuno isto kao da sam odlazio da igram fudbal, a ti išla u bioskop sa nekom od svojih prijateljica. Uzgred, da li si zaista uvek išla u bioskop kad si to tvrdila? Čini mi se da je to bilo gotovo nemoguće: tokom jednog perioda vodio sam evidenciju o premijerama, i, prema mojim računicama, ispalo je da si gledala isti film tri ili četiri puta. Pomišljam sada da si ti mene varala, ali da to nisi mogla da činiš a da se pri tom ne osetiš krivom, tako da si svu krivicu strovalila na mene, poput onih što odlažu svoje đubre pored tuđih vrata. Bio je to loš potez, Beatris; po cenu da se osetiš čvrstom, uništila si jedan ljubavni projekat, koji je bio vredan da traje čitav život.
    Sada je sedam izjutra nisam prestao rano da ustajem. Moja sadašnja žena, koja se, zanimljivo, isto zove Beatris, zadovoljno spava dok ja pišem ovo pismo koje nikad nećeš dobiti. Još je nisma prevario, delimično zato što još nisam stigao (tek sedam dana smo venčani), ali pre svega zato što verujem da je ne volim toliko da bih to učinio; ni ona mene nije, to je izvesno: našli smo se u onom trenutku života kad svako od nas dvoje zna šta može da očekuje od onog drugog i po koju cenu to i dobija. Ovo će biti jedan ugodan brak, ali bez strasti. U sobi do naše možda spava par kakav smo mi bili, a koji još ne zna da će doživeti krah zbog viška ljubavi. Sada ću te uistinu prevariti po prvi put, i to iz besa. Ući ću u kupatilo i opraću zube četkicom moje žene. Poljubac.

    Huan Hoze Miljas "Četkica za zube"
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  3. #363

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Trazi se ...
    jedan svet prekljuce iscezao.

    Trazi se nada,ona davna nada polagana u sebe same i vreme
    koje dolazi.
    Traze se svi oni, koji su nas raznosili komad po komad,deo po deo,
    delove naseg vremena,nase ljubavi ...
    Traze se da vrate ljubav ...

    Trazi se onaj ulicni casovnik, na banderi, pod kojim smo cekali onaj sat sto jos uvek otkucava u nasem pamcenju.
    On se trazi ...

    I on se trazi,
    taj zivot sto promice od danas do sutra,
    onaj zivot sto je kolao,kljuco, puzio, preklinjao,molio ,
    voleo, cekao, zaustavljao se ...
    Podizao i ponovo padao ...
    I opet se dizao ispod onog ulicnog casovnika, koji se trazi, a koji je ko zna kuda odnesen.
    I on se trazi ...

    Momo Kapor

  4. #364

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Nikola: Vaso, pa i ti si je voleo... Priznaj...

    Vasa: Hej? Otkud sad to? Brdo peska iscurilo je od onda iz pescanih satova... Ne teraj me da se pentram na tu planinu ovako mator...

    Vasa: Vidi... U nekog se zaljubis, ali ne dospes da ga volis... Posebno kad si mlad...

    Nikola: Zaljubis se... Ali ga ne volis? Zar to nije... Isto?

    Vasa uzdahnu, kao profesor koji pokusavajuci da objasni djaku teoremu otkriva da ovaj nije najbolje savladao ni tablicu mnozenja...

    Vasa: Ne znam... Meni nije... Zaljubis se jer je to tebi potrebno, a volis... Jer je to potrebno nekom drugom... Ne mislis? Jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko... A drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe... Tek onda je to...

    Pokret koji je ucinio mogao je svasta znaciti, ali ponajpre se vrteo oko carolije?

    Kao rani mraz.. (Nikolina prica o Vasi Ladackom).. Dj. Balasevic
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #365

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Glupost potiče iz uverenja da za svako pitanje postoji spreman odgovor. Mudrost znači imati spremno pitanje za svaku pojavu.
    Milan Kundera
    neunistiva zlojebaba!

  6. #366

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Najgore je kad ljudi cute,kada se ne objasne,
    pa svaka sumnja ima prava na zivot.
    I moja i tvoja ...

    Selimovic

  7. #367

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Istorija svake veće galaktičke civilizacije teži da prođe kroz tri zasebne i prepoznatljive faze, a to su preživljavanje, istraživanje i produhovljenje, drugačije poznate kao faze Kako, Zašto i Gde. Na primer, za prvu fazu osobeno je pitanje 'Kako ćemo da jedemo?' za drugu 'Zašto jedemo?', a za treću 'Kuda ćemo na ručak?'
    ***
    Postoji teorija koja kaže da će, ukoliko ikada iko bude otkrio koja je svrha Vaseljene i zašto ona postoji, ova smesta iščeznuti i biti zamenjena nečim još neobičnijim i neobjašnjivijim. Postoji i druga teorija koja tvrdi da se sve to već desilo.


    Autostoperski vodic kroz Galaksiju - Daglas Adams
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  8. #368

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Vodica nikad dosta - ovo su mozda malo duzi citati, ali... evo ih, na bis:

    "Obilaznice predstavljaju sredstva koja nekim ljudima omogućuju da jure iz tačke A u tačku B, dok drugi ljudi jure iz tačke B u tačku A. Ljudi u tački C, koja se nalazi između ove dve i koju oni obilaze, često se pitaju šta je to tako lepo u tački A kada toliko ljudi iz tačke B žudi da se nađe u njoj i šta je to tako lepo u tački B kada toliko ljudi iz tačke A žudi da se nađe u njoj. Oni često požele da se ljudi jednom za svagda odluče gde, kog đavola, žele da budu."

    "Pravo ime Forda Prefekta može se izgovoriti samo na opskurnom betelgezijskom narečju koje je gotovo u potpunosti nestalo posle katastrofe velikog kolapsirajućeg Hrunga Gal./Sid./godine 03758, u kojoj su sa Betelgeza Sedam zbrisane sve stare praksibetelske zajednice. Sa čitave planete jedino je Fordov otac preživeo katastrofu velikog kolapsirajućeg Hrunga, neobičnom igrom slučaja koju nikada nije uspeo da objasni na zadovoljavajući način. Čitava epizoda obavijena je dubokom tajanstvenošću: niko, zapravo, ne zna šta je bio Hrung, a ni zbog čega je izabrao da kolapsira baš na Betelgezu Sedam. Fordov otac, koji se iz sve snage trudio da odagna oblake sumnje koji su ga neminovno okružili, prešao je na Betelgez Pet, gde je istovremeno bio otac i ujak Fordu; u spomen na svoju sada izumrlu rasu krstio ga je na starinskom praksibetelskom jeziku. Zbog toga što Ford nikada nije naučio da izgovara svoje pravo ime, otac mu je na kraju umro od srama, što je u nekim oblastima Galaksije i dalje najsmrtonosnija bolest. Ostala deca u školi nadenula su mu ime Iiks, što se na jeziku Betelgeza Pet prevodi kao 'dečko koji nije umeo valjano da objasni šta je bio Hrung i zbog čega je kolapsirao baš na Betelgezu Sedam'."

    "Evo šta da učinite ukoliko želite da stopirate Vogona: odustanite od toga. Oni su jedna od najneprijatnijih rasa u Galaksiji - nisu, zapravo, toliko zli, koliko su uvek loše i birokratski raspoloženi, nadmeni i neosetljivi. Prstom ne bi mrdnuli da spasu rođenu babu od proždrljivih, buljoustih zveri sa Traala ukoliko ne bi dobili potpisani nalog u tri primerka, zaveden u delovodnik, vraćen donosiocu, komisijski pregledan, zaturen, pronađen, izložen javnoj raspravi, ponovo zaturen i najzad na tri meseca zakopan u tresetište da bi odatle izašao u obliku ogrevnog materijala. Najbolji način da dobijete piće od Vogona jeste da mu gurnete prst u grlo, a najbolji način da ga iznervirate jeste da gurnete njegovu babu među proždrljive buljouste zveri sa Traala. Ni u kom slučaju nemojte dozvoliti da vam Vogon čita poeziju."

    "Jedan od najvećih problema na koji se naišlo u vezi sa putovanjem kroz vreme nije taj što slučajno možete da postanete sopstvena majka ili otac. Nema takvog problema proisteklog iz okolnosti da ste postali sopstvena majka ili otac sa kojim širokogruda ili prilagodljiva porodica ne bi mogla da iziđe nakraj. Ne postoji ni problem menjanja toka istorije - tok istorije ne može se izmeniti, jer sve se u njemu uklapa kao mozaik. Sve bitne promene dogodile su se pre stvari koje bi trebalo da promene i na kraju se sve lepo slaže.
    Najveći problem u svemu tome, u stvari, je gramatički, a glavno stručno delo iz te oblasti kome se treba obratiti jeste rad dr Dana Stritmenšnera pod naslovom 'Priručnik za vremeplovce o hiljadu i jednom vremenskom obliku glagola'. Ono će vam, na primer, objasniti kako da opišete nešto što je trebalo da vam se dogodi u prošlosti pre nego što ste vi to izbegli vremenskim skokom za dva dana u budućnost da biste ga zaobišli. Slučaj će biti opisan na različite načine u zavisnosti od toga da li govorite sa tačke gledanja vašeg prirodnog vremena, iz vremena u daljoj budućnosti ili, pak, iz prošlosti koja dolazi posle toga, a stvar se dalje usložnjava mogućnošću da razgovor vodite u trenutku dok putujete iz jednog vremena u drugo sa namerom da postanete sopstvena majka ili otac.
    Većina čitalaca stiže najdalje do glagolskog oblika zvanog modifikovani subinvertovani plagalno konjuktivni intencional budući pre nego što odustane; i, zapravo, u kasnijim izdanjima te knjige sve stranice posle ove tačke ostavljene su prazne da bi se uštedelo na štamparskim troškovima."
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  9. #369

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Mislim sada da sloboda nije biti ni moćan ni bogat, ni omiljen ni bez obaveza, već biti u stanju da voliš. Voleti drugoga toliko da makar i za tren zaboraviš na sebe, to znači biti slobodan. Mistici i crkvenjaci govore o odbacivanju ovog tela i njegovih žudnji, o odbijanju da robuješ puti. Ne kažu da se kroz put (telesno) oslobadjamo. Da će nas žudnja za drugim uzdići iz nas samih potpunije no išta božansko.
    Mlak smo mi svet i naša čeznja za slobodom, čeznja je za ljubavlju. Da imamo hrabrosti da volimo, ne bismo toliko cenili sve te ratne činove.
    Ljubav je, kažu ropstvo, a strast je demon i mnogi su se zbog ljubavi izgubili. Znam da je ovo istina, ali znam da i bez ljubavi samo pipamo kroz tunele svojih života i nikad sunca ne vidimo."

    Janet Vinterson, "Strast"
    Ćuti i prenesi dalje....

  10. #370

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Da li se ikad upitas,koliko stvari nikad nije primetilo da si prosao, kraj njih i nije ih ni briga da li uopste postojis ...

    Zaista, pored koliko stvari mi prodjemo,a ne primetimo se, ni one nas, ni mi njih, a mozda smo jedni drugima znacajni ...
    Mozda smo nekakva prilika za radost, makar najobicniju,a propustimo je.

    Ista stvar je i sa ljudima ...

    Kraj koliko njih prodjemo, a ne znamo da bi vredelo pogledati ih i videti?
    I sa koliko njih podelimo neke trenutke, mnogo trenutaka i mislimo znaju nas, znamo ih ...
    A nikad se nismo zagledali malo dublje da vidimo njihove najkrhkije svetove,
    a cesto ne vidimo ni ono najosvetljenije, ubedjeni da mi to znamo odavno ...



    Miroslav Antic

  11. #371

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    " Pogledaj onaj osvetljen prozor! Uvek me uzbudjuju ta svetla u noći. Možda se poradja neka žena? Možda je neko na umoru? Ili neki siromašni student čita Marksa? O, kako je svet tajanstven! Samo površni ljudi to ne vide. "


    Ernesto Sabato "O junacima i grobovima"
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  12. #372

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Godinama sam mudrace lakomisleno trazio po izgledu,
    po dugim noktima ili sedim bradama, a oni su mi preruseni u piljarice i kocijase,jos odavno negde usput dosapnuli,tri najvece svetske mudrosti

    Samo da smo mi zivi i zdravi ...

    Sve u svoje vreme ...

    Jesi ili nisi ?

    Balasevic

  13. #373

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Nana je rekla:" Upamti to sada, i upamti dobro. Kao što igla kompasa pokazuje na sever, muškarčev prst, kad optužuje, uvek nađe neku ženu. Uvek. Dobro to upamti, Marijam."

    Haled Hoseini "Hiljadu čudesnih sunaca"
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  14. #374

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Nisam više osjećao ni grad ni ulicu, ni njezino ime, ni svoje, osjećao sam samo da sam ovdje stran i da, na divan način razriješen, stojim u nečemu nepoznatom, da u meni nema nikakve namjere, ni poslanja, ni veze sa bilo čime, a ipak sam sav taj mračni život oko sebe osjećao u jednako punoj mjeri kao i krv pod vlastitom kožom. Prožimao me je samo taj osjećaj, da se za mene ne dogadja ništa, a ipak, da mi sve pripada.
    Taj najblaženiji osjećaj najdubljeg i najistinitijeg doživljavanja možemo doživjeti samo ako ne sudjelujemo ni u čemu. Taj je osjećaj jedan od živih izvora moga unutarnjeg bića i u nepoznatoj me okolini uvijek prožima kao neka naslada."


    Stefan Zweig "Ulica na mesečini"
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  15. #375

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    U izmaglici dalekog, bas kao i sada, ovako spusti mi
    polako glavu na neko sutrasnje rame i zagledaj se pazljivo u plave barice neba.

    Ako se ti ne pojavis, neko ce umesto tebe, cekati tamo da primi i prenese poruku.

    Ako se ja ne pojavim neko ce drugi produziti to sto se zove beskrajno ...
    Veruj mi poslednja ljubavi, nemoguce je voleti poslednji put u vecnosti ...

    Antic

Strana 25 od 82 PrvaPrva ... 1523242526273575 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •