Citati naši omiljeni... - Strana 44
Strana 44 od 82 PrvaPrva ... 34424344454654 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 646 do 660 od ukupno 1229
  1. #646

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Četrdeset mi je godina, ružno doba:čovjek je još mlad da bi imao želja a već star da ih ostvaruje.Tada se svakom gase nemiri, da bi postao jak navikom i stečenom sigurnošću u nemoći što dolaze."

    Meša Selimović: "Derviš i smrt"

  2. #647

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Čovek je veran jednoj ideji, pas čoveku, a mačka kući.

    Miloš Crnjanski
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  3. #648

    14 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Onda je Elzi otišla mešajući guzicom na nas. Jedva je stigla do svog separea i opet ispružila te slavne bandere. Što nisam moga da imam obe?
    Car Mongut
    je imao 9000 žena.
    Zamislite samo: 365 dana u godini podeljeno među 9000. Nema svađe. Nema menstruacije
    . Nema psihičke preopterećenosti.
    Samo gozba i gozba i gozba. Caru Mongutu bilo je svakako veoma teško da umre, ili veoma lako.
    Tu nema dileme.



    Bukovski
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #649

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Sta ako u poslednjim danima zivota shvatim da sam ostala na pogresnom mestu onda kada je trebalo ici dalje? Sta ako me je nesto cekalo bas tamo gde me je mrzelo da prodjem? Sta ako bi sve bilo drugacije i neuporedivo bolje da sam se u pravom trenutku setila prave recenice, jedinog moguceg odgovora na postavljeno pitanje? Sta ako nisam okrenula glavu kada je trebalo i ako nisam ugledala nesto sto je neizostavno bilo namenjeno meni? Ponekad znate da je vas zivot zaista vas zivot i cini vam se da mu pripadate. Ponekad, medjutim, jasno znate da je on samo jedan od vasih mogucih zivota. I svi ovi drugi zivoti vas peku kao tek narasli plikovi..

    Jelena Lengold - "Baltimor"
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #650

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    I odjednom sam shvatio.
    Postoje reci bez usana i verovanje bez daha.
    To je nekakav izazov onog sto je ispred nas, kao da te zacikuje da nesto
    neces uspeti, a ti probas i uspes.
    Zamisli da si sova i duznost ti je da zmuris i da se bojis svetlosti.
    A ti se cvrsto zareknes i hipnotises sunce.
    Objasnjavanjem stvari,oduzimamo im nesto od ove carolije,od
    onog zlatastog omota ispod kojeg se kriju tolika cudesna znacenja
    svega, sto izgleda isto.
    Reci su iskracale.
    I iznosene.
    I krpljene.
    Mereno od pre vremena i mnogo posle vremena ostaje samo smisao,
    kao cudo svih cudjenja.

    Mika Antic

  6. #651

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Leto,ferije,prashina i vrucina,vrucina i prashina.Muchno je ostati u gradu.Svi su se razishli.Ovih dana sam bio pocheo da chistim rukopise,koji su se nakupili u Redakciji...No, o rukopisima cu posle,iako i o njima ima shta da se kazze.Zzelim vazduha,slobode,lagodnosti;no,umesto vazduha i slobode,idesh sam ulicama zasutim peskom i krechom,bez cilja i osecash se kao da te je neko uvredio - bash tako,takvo neko osecanje,slichno.Poznato je da polovina tuge otpada ako samo pronadjesh nekoga ko je za to kriv pred tobom,a josh je muchnije ako nikako ne nadjesh nikoga....


    DostoJevski.....Dnevnik Pisca
    Poruku je izmenio zrNce, 10.06.2009 u 01:12

  7. #652

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    -No, dakle ko si ti?
    -Deo sam one sile sto vecno cini zlo,a vecno stvara dobro.


    Gete,Faust

  8. #653

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Odgadjani susreti odigrali su neobicno vaznu ulogu u mom zivotu, pa bila rec o mestima ili ljudima, o slikama ili knjigama. Ima gradova za kojima toliko ceznem kao da mi je sudjeno da u njima zapocnem nov zivot. Sluzim se svakojakim lukavstvima da ne otputujem u njih, a svaka nova prilika koju propustim da ih posetim, toliko povecava njihovu vaznost za mene da bi se moglo pomisliti da zivim jos samo radi njih, i da bih vec odavno propao da me oni jos ne cekaju.

    Ima ljudi o kojima tako rado i zeljno slusam da bi se moglo pomisliti da o njima naposletku znam vise nego sto oni sami znaju ali zazirem od njihovih slika i klonim se svake vizuelne predstave o njima bas kao da postoji posebna i opravdana zabrana da upoznam njihov lik.

    Isto tako, ima ljudi koje godinama susrecem na istom mestu, o kojima razmisljam, koji mi izgledaju kao zagonetke koje upravo ja treba da odgonetnem, a ipak im se nikad ne obracam, prolazim cutke mimo njih kao sto oni prolaze mimo mene, samo se upitno gledamo drzeci usta cvrsto zatvorena. Zamisljam kako bi tekao nas prvi razgovor i uzbudjujem se pri pomisli koliko bih neocekivanih stvari tada doznao.

    I najposle, ima ljudi koje godinama volim a da oni o tome pojma nemaju.Ja starim i malo pomalo postaje sve ispraznija iluzija da cu im to ikada kazati, premda vecito zamisljam taj prekrasni trenutak. Ne bih mogao ziveti bez tih temeljitih priprema za buduce dogadjaje i, kad dobro promislim, cini mi se da su mi te pripreme isto toliko vazne koliko i ona iznenadjenja koja me pogode kao grom iz vedra neba tako da stanem kao ukopan.

    Igra ociju Elias Canetti
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #654

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    `Vremenom ces navici na rastajanje.Naucices da se secas.A secanje je isto kao i susret.I pomalo ces navici da volis mnoga bica u uspomeni.Kao sto deo sebe dajes prijateljima,tako ce i oni tebi davati najbolje od sebe.Na kraju ces videti da si ti pomalo svi koje si nekad volela.
    Jednom ces morati da das sve i da te ne boli.Naucices da sanjas.Da lecis dodirom.Da zadajes mali,da bi ublazila veliki bol`

    milorad pavic

  10. #655

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Život, mladi čoveče, to je žena, ispružena žena, nabreklih grudi i velikog, mekog trbuha između ispupčenih kukova, žena vitkih ruku i bujnih bedara, poluzatvorenih očiju, koja nas na divan, podrugljiv način izaziva i traži da joj se najsvesrednije predamo, polažući pravo na puni napon naše muškosti koja pred njom pobedi ili propadne - propadne, mladi čoveče, shvatate li šta to znači? To je poraz osećanja pred životom, to je nesposobnost za koju nema milosti, ni sažaljenja, ni uvaženja."

    Tomas Man "Carobni breg"
    neunistiva zlojebaba!

  11. #656

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Nacionalna ekonomija posmatra proletera... samo kao radnika. Ona ga ne posmatra u njegovom slobodnom vremenu, kao čoveka, već to posmatranje prepušta kriminalističkom pravosuđu, lečnicima, religiji, statističkim tabelama, politici i nadzorniku prosjaka.

    Karl Marks, 28. vek pr. n. e.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  12. #657

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Život se može uporediti s parčetom izvezene tkanine čije se lice otkriva svakom tokom prve polovine životnog veka, a naličje tokom druge. Ovo potonje nije tako lepo, ali je poučnije jer nam omogućava da sagledamo kako su niti povezane.

    A. Šopenhauer

  13. #658

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Bezeci od losih, sretao sam gore; cesto je moja namera bila pet minuta daleko, jednostavno nisam imao dovoljno volje.

    B.J.Stulic

  14. #659

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Pre neki dan razmišljao sam o svetu bez mene. Svet tera dalje i radi ono što radi. A mene nema. Jako čudno. Zamisli kamion za đubre koji dolazi i kupi đubre a mene nema. Ili novine bačene pred ulaz a mene nema da ih pokupim. Nemoguće. I još gore, kad prođe neko vreme posle moje smrti, tada će me istinski otkriti. Svi oni koji su me se bojali ili su me mrzeli dok sam bio živ, najednom će me prigrliti. Na sve strane biće moje reči. Stvoriće se klubovi i udruženja. Biće odvratno. O mom životu snimiće film. Predstaviće me daleko hrabrijim i talentovanijim nego što jesam. Daleko. Biće dovoljno toga da bogovi pobljuju. Ljudski rod preuveličava sve živo: svoje junake, svoje neprijatelje, svoj značaj.
    Skotovi. Eto, sad mi je bolje. Prokleti ljudski rod. Eto, bolje mi je.

    Charles Bukowski
    Poruku je izmenio Cecara, 13.06.2009 u 09:04 Razlog: pravopis

  15. #660

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Posrnut ćete, ali nećete pasti; a ako se i desi - izuzetan slučaj - baš i sam pad, nećete se povrijediti nego ćete, čim se pridignete, produžiti mirno i bodro svoj put. Različiti ste od svega oko sebe, sve vam prijeti i sve vas ugrožava, ali vam se ne može ništa zlo i nepopravljivo dogoditi, jer u vama, od začetka vašeg, živi skrivena i neuništiva iskra životne radosti koja je moćnija od svega što vas okružuje. Samo ćete cijelog vijeka, sve do posljednjeg daha, patiti zbog svog neprirodnog položaja u svijetu u koji ste bačeni. Tako se može reći da vam je, kroz sve mijene i obrate dugog života, dvoje zajamčeno i osigurano: duga patnja i sigurna pobjeda."

    Ivo Andrić
    "Znakovi pored puta"

Strana 44 od 82 PrvaPrva ... 34424344454654 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •