Citati naši omiljeni... - Strana 52
Strana 52 od 82 PrvaPrva ... 242505152535462 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 766 do 780 od ukupno 1229
  1. #766

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Poceo sam shvatati da nema te sile koja bi mogla izmeniti sliku moje licnosti, koja je pohranjena negde gde se s najviseg mesta odlucuje o ljudskim sudbinama; shvatio sam da je ta slika (ma koliko bila neslicna meni) mnogo stvarnija od mene samog; da nije ona moja, nego da sam ja njena sena; da nije ona kriva sto mi nije slicna, nego da sam ja kriv sto nisam slican njoj; da je ta neslicnost moj krst koji ne mogu stresti ni na koga, koji moram sam nositi. Ipak nisam hteo kapitulirati. Hteo sam nositi svoju neslicnost: biti i dalje ono za sta je odluceno da nisam."

    Milan Kundera
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #767

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Мика Антић

    "Догодио се једном на земљи, на светој војвођанској земљи, песник света. Мирослав Мика Антић. Гос'н Мика гаравих сокака, Мика бачи из широке Бачке, паор и чобанин из равног Баната, филозоф и бећар из кићеног Срема, цигански кнез ружокрадица, последњи војвода Војводине.

    Никад га не видех без коња и сокола. Коњ да га носи по Банатским пустама, а сокол да му звезду падалицу изнад Мокрина лови и улови. Па кад оно забасамо у порушене ветрењаче у разбојничка свратишта па кад сви са врата повичу: „Па ди се бре Микооооо!“, е онда Мика Антић постане ћемане, буде труба, буде хармоника, буде бас, буде... вино на столу буде цвеће, буде Ли Тај По, буде катун, буде Дион, буде Љермонтов, на моменте горак к'о Ђура Јакшић, а опет да га на рану привијеш. Догодио се једном на земљи, Мирослав Мика Антић.

    Па, добар ветар капетане, капетане, гос'н Мико, бре. Добре и родне небеске њиве, еј бре Мико, Мико бачи! Довиђења Мико, кишо златоносна. Еј бре Мико, човечино. Па, путуј брате Мико. Последњи војводо Војводинe..."

    Горан Султановић
    Poruku je izmenio Cecara, 25.09.2009 u 09:16 Razlog: аутооооооор!!!!!!!
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #768

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Narcis i Zlatousti

    "Toliko je lepo pripadati nekoj ženi, sav joj se predati! Nemoj mi se smejati ako ono što ću reći zazvuči budalasto. Ali pazi: voleti neku ženu, predati joj se, sasvim obujmiti sobom i osećati da si obujmljen njome, to nije istovetno sa onim što ti nazivaš zaljubljenošću i čemu se pomalo podruguješ. To nije za podrugivanje. To je za mene put ka životu i put ka smislu života."
    Hese
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  4. #769

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Naše žizni proljeće je kratko,
    znojno ljeto za njime sljeduje,
    smutna jesen i ledena zima;
    dan za danom vjenčaje se tokom
    svaki našom ponaosob mukom:
    nema dana koji mi želimo,
    nit' blaženstva za kojim čeznemo.
    Ko će vjetar ludi zauzdati?
    ko l' pučini zabranit kipjeti?
    ko l' granicu želji naznačiti?

    Njegoš, Luča mikrokozma
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  5. #770

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Svud uokrug izmedu kuca, fabrika, trgova, ulica i gradevnih blokova rasla je beda kao epidemija. Zvizdali su vozovii pod sivim, bescutnim nocnim nebom. Mracan strah uvlacio se u decu koja su zebla pod tankim pokrivacima. Ona nisu verovala u sv. Nikolu, ni u bajke o rodi, koja ih je donela na ovaj svet. Ona su znala za vrednost novca i ceznju za toplim hlebom i mlekom; dalje od toga nisu isla i nisu mogla ici, jer je tu bio kraj njihovih ceznji i nada, zarkih i neposrednijih od svih nada na svetu. Velikih, zrelih, umornih starackih glava, koje su optuzivale i vredjale, rano su naucile krasti, lagati, psovati i polno opstiti. Za njih nisu postojale tajne, ona nisu znala za dobar odgoj, za pazljivu roditeljsku negu, o kojoj su ih ucili u skoli; za njih je postojala samo stvarnost bede, koja ih je, cim su progledala, dotakla svojom zutom, hladnom, rukom, od koje su se uplasena stresla i zaplakala. Nisu trebala odrasti, da ostare, ni krenuti u zivot, da ga upoznaju. Ona su se vrlo rano srela s njim i vrlo gorko osetila na sebi taj susret. Bila su deca bede, suvisna i svima na smetnji, poslednja u drustvu, o kojima niko nije vodio racuna. Sramotni zig siromastva nosila su na celu. Svako je imao pravo da vice na njih, da ih tuce i goni preziruci ih. Fabricke su im sirene pevale uspavanke. U istoj sobi, u kojoj su ona spavala, prodavale su im se matere za nekoliko dinara i komad hleba. Deca su cutala u mraku i slusala. U njihovim glavama radjala se mutna, plaha slika noza."

    Ivo Kozarcanin
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #771

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Antoine de Saint - Umeće malih koraka

    Ne molim Te, Gospodine, za cuda i videnja, nego za snagu u svakodnevnom životu. Nauči me umeću malih koraka. Učini me sigurnim u razdvajanju vremena. Obdari me osetljivošću da odredim što je veoma važno, a što manje važno.
    Molim te za razum da odredim suzdržanost i meru, da kroz život ne klizim, vec da razumno određujem dnevni raspored, da primetim svetlost i vrhunce, da s vremenom na vreme nadem vremena za lepotu, umetnost i kulturu.
    Dozvoli mi da spoznam da snovi o prošlosti i buducnosti ne vode daleko. Pomozi mi da dobro delujem neposredno, da sadašnji trenutak prepoznam kao najvažniji.
    Sačuvaj me naivnog stava da u životu mora sve dobro proteći. Obdari me treznom spoznajom da su teškoce, neuspesi i udarci stalni pratioci života - uz koje rastemo i zremo.
    Podseti me da srce često zamućuje razum. U pravom mi trenutku pošalji prijatelje koji će mi strpljivo reći istinu.
    Uvek ću Tebi i ljudima pustiti da mi govore. Istinu ne možemo reći sami sebi, ona nam biva kazivana. Ti znaš koliko nam treba prijateljstvo. Daj mi da budem dorastao tom najlepšem, najzahtevnijem i najosetljivijem daru.
    Daj mi dovoljno mašte da u pravom trenutku, na pravu adresu uputim paketic dobrote uz popratno pismo ili bez njega.
    Stvori od mene coveka koji ce brazditi duboko poput broda, kako bi dotakao i one koji su "ispod".
    Oslobodi me straha da propuštam život. Ne daj mi ono što želim, vec ono što mi treba.
    Nauči me umeću malih koraka.
    neunistiva zlojebaba!

  7. #772

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Hiljadu milja sam iznad zemlje,
    Hladni beskrah svemira se otvara kao da ce me celog progutati,
    Znam zasto sam ovde,
    krila su rasirena,zategnute zice cekaju,
    Tebe!
    Tamo,zemljin luk koji se okrece hvata prvi zuti zrak
    I drzi za jednu kratku sekundu
    Zrak cist kao zlato,sami luk zivota.
    Moje disanje se usporava dok se probijas slobodna i dizes se,
    Slavna i poput Boga prema zvezdama koje jure.
    Vicem kad toplota dodirne moja perjana jedra,
    Rasturi sumnju kao beskorisnost.
    Ispod,maleni talasi svetlucaju kao dijamanti na somotu.
    Okrecem se i nadam se kao da sam se ponovo rodio.
    I nadam kao kamen,
    Cvrsto skupljenih krila,ja sam raketa,
    Brzi sam od tebe.
    Ti si velicanstvena;ja sam sama brzina.
    Ispravljam se i ponirem medju bele kanjone.
    Pobedjujem te ovde,jos je tama,
    Ali znam da ces se uskoro dici,
    Tri godine ce proci ili vise izgleda,
    Ali ja cu cekati,a ti ces me naci,
    Izmedju talasa koji se valjaju sa krestama pene,
    Glave iznad premca.
    Neka me Bog cuva,ljubavi moja.
    To tada.


    "Savrsena harmonija"
    Barbara Vud

  8. #773

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Covek mora da upozna mnogo žena kako bi našao pravu, i ako ima srece on ce da je nadje. Muškarac koji se zadovolji prvom ili drugom ženom u svom životu neznalica je; on pojma nema šta je žena. Covek mora da prode kroz tu školu, a to ne znaci samo spavanje sa ženom, da ih jebeš jednom ili dvaput, to znaci življenje sa ženom, mesecima ili godinama. Ne krivim ljude koji se boje da to ucine jer to znaci izložiti dušu na pijacu. Naravno, neki se ljudi jednostavno uvale s jednom ženom, odustanu, kažu: to je to, to je najviše što mogu. Mnogo je takvih i, u suštini, vecina se ljudi pomiri sa sudbinom: uvidjaju da ne ide kako valja, ali nije važno, pretvarajmo se, nema svrhe da se ponovo prolazi kroz sve to, šta je na televiziji veceras? Ništa. Svejedno, gledajmo je. Jer, to je ipak bolje od gledanja jedno u drugo, bolje od razmišljanja o tome. Televizija drži više loših parova zajedno nego što to cine deca ili crkva.

    Carls Bukovski
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #774

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Zamorno je sve vreme biti ono sto jesi. Ziveti bez iluzija, bez maske, i pozorista...
    Dosadno je tako, opasno, jer covek se nenadano, nepripljemljen i sam, nadje u sopstvenoj klopci, maloj kutiji punoj strahovai slepe vere, koje, kao i sve utvare, stvarne i izmisljene, rasteruje jedino svetlost igre i vatomet maste.
    Istina je dobra u matematici, hemiji ili filozofiji, ali u zivotu je vazna iluzija, masta, zelja i nada.

    Milos Latinovic

    Dzelat u raju
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  10. #775

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Branko miljkovic - pismo prijatelju

    Dragi prijatelju

    ne znam zašto, ali želim da ti objasnim suštinu svog poraza od koga se nikada više neću oporaviti. Pre svega moraš znati da moja nesreća nije puki ljubavni jad. Ili, tačnije rečeno, jeste to, ako se ta moja ljubav shvati kao eros u spinozističkom smislu. Ta Žena nije bila tek moja ljubavnica. Ona je bila prva i osnovna potreba mog duha. Ona je bila i moja duhovna zaštita i zaklon. Ona je bila za mene zaštitni omotač od metafizičke studeni. Bez Nje ja sam potpuno i direktno izložen kosmičkoj besmislici i noći. Moja usamljenost je sada apsolutna. Za mene ne postoji oblast čistog važenja i pevanja. Sad moje pesme traže moju glavu. Više nema ko da me sa njima pomiri. To je samo Ona znala. A nije znala da zna. Pored nje najopasnije misli pretvararale su se u divne i bezazlene metafore. Sada je sve to podivljalo i besomučno kidiše na mene. Kada bih samo mogao pobeći od onoga što sam rekao! Živim u užasnom strahu. Bojim se da govorim, da pišem. Svaka me reč može ubiti. Ja sam najveći deo svojih pesama napisao pre nego sam Nju zavoleo, ali tek sa Njom ja sam postao pesnik, to jest onaj koji nije ugrožen onim o čemu peva, koji ima jedan povlašćen položaj u odnosu na ono što kazuje. Sada moja poezija gubi svaku vrednosti i izvrgava se u mog najžešćeg neprijatelja. Možda bih ja postao pravi pesnik da je ta divna Žena ostala kraj mene. Ovako ja sam onaj što se igrao vatrom i izgoreo. Poraz ne može biti pobeda ma koliko veliki bio. Izgubivši nju ja sam izgubio i svoju snagu, i svoj dar. Ja više ne umem da pišem. Ostala je samo nesreća od koje se ništa drugo ne može napraviti osim nove nesreće. Sećaš li se, dragi prijatelju, da sam ja napisao stih "Jedan nesrećan čovek ne može biti pesnik". Tek sada vidim koliko je to tačno. Ja ću pokušati da živim i dalje, mada sam više mrtav od svih mrtvaca zajedno. Ali ova užasna patnja je poslednji ostatak onoga što je u meni ljudsko. Ako nju nadživim ne očekujte od mene ništa dobro. Ali ja ne verujem da ću je nadživeti.

    Želi ti sve najbolje Branko

    P.S
    Ako želiš da mi pišeš, piši mi o Njoj. Bilo šta. Ne u vezi sa mnom. Šta jede, kako spava, da li ima nazeb itd.; ti sve to možeš znati. Svaka sitnica koja se na Nju odnosi za mene je od neprocenjive vrednosti. Ako prestanem da mislim o njoj počeću da mislim o smrti.
    Ponoć je. Dovidjenja.
    neunistiva zlojebaba!

  11. #776

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ja poznajem u trenutku ljude koji su me čitali: to se njima čita na licu. A vi niste izgledali ni slomljeni, ni veseli, ni debeli, ni mršavi, ni ushićeni: izgledali ste zdravi. Znači da me niste čitali ništa više nego vaš jučerašnji kolega novinar. To je uostalom razlog što, svemu uprkos, imam još malo naklonosti prema vama. Imam je još više zato što ste napustili čitanje još pre desete strane: to govori o snazi karaktera, sposobnosti koju ja nikada nisam imao. Osim toga, vaš pokušaj da priznate to sve, mada suvišan, služi vam na čast. U stvari, ja bih vas omrznuo da ste, pročitavši me zaista, bili onakvi kako vas ja vidim.

    Ameli Notomb "Higijena ubice"
    neunistiva zlojebaba!

  12. #777

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Starenje je prirodna pojava.Adaptirala sam se.
    Ni kada sam bila mlada, nisam se oslanjala na mladost i lepotu.
    Bilo je dobro sto je tu, ali bilo je usputno.
    Nesto drugo je bivalo i jeste oslonac.
    Izmaglica oko vas kroz koju privlacite publiku,
    Neki kazu harizma.

    Ima mnogo nas u nama. Itekako ima.
    I ne znamo koliko ima.
    Svedoci smo kako neke okolnosti, neprilike i strasne situacije
    izvuku iz nas ono najgore u nama.
    I onda taj najgori u nama napravi puc i nadvlada sve one dobre.

    Mnogo stosta me je snalazilo ali je sreca uvek zavisila od mene same.
    Kada bi mi se ucinilo da je dobro previse, polako bih se
    sama sa sobom spremala za novi udarac, koji je naravno stizao.
    Danas kada se osvrnem, vidim da me zivot nije mnogo mazio
    ali sam zivot volela.

    A sve nagrade, uspesi i neuspesi, srece i nesrece,
    sve su to krajputasi
    jer tuda negde je prosla moja ljudska i umetnicka sudbina.

    Mira Stupica
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  13. #778

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ''Ravnodušnost stvara čudovišta'',Goja.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  14. #779

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Strast sa staroscu ne ide zajedno.Osim ako je stvaralacka.A i tada je staracka...
    A.Marinovic
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #780

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Uzmimo, razgovora radi, da neki opsti smisao postoji [sto ja licno u njega ne verujem, nije nikakav protivdokaz, jel?] Sta mi od toga imamo?
    Kako smo o njemu trajno i beznadezno neobavesteni, mi za njega ne mozemo nista uciniti. Ni za njega, ni kroz njega za sebe. Ne moze se ziveti u skladu sa necim o cemu se nema nikakva predstava, osim preko vere, kojom svako od nas nije obdaren. Takav smisao nas se ne tice. Ako ga i ima, nama ljudima, kao da ga nema.
    Druga je pretpostavka da je Smisao (Svrha, Cilj) ekskluzivno humani koncept postojanja, uslov koji smo, dusevnog spokoja radi, i da ne bismo imali osecaj kako mlatimo praznu slamu, sami sebi nametnuli. Jer priroda ga ne poznaje. Njena koherencija pociva na kauzalitetu, a ne na teleoloskom nacelu; njen je operativni kod "zato sto", a nije "da bi". Voda, naime, ne postoji da bismo mi imali sta da mesamo s vinom, vec zato sto su se izvesni elementi nasli u izvesnom hemijskom procesu. I ja, dakle, kao biolosko bice, ne zivim da bih ostvario neki smisao - osim onog koji sam sebi natovarim, ili me s njim svet zavede - vec zato sto sam rodjen, a nisam pusten odmah da umrem, nego sam ostavljen za neku drugu priliku.
    Svestan sam nepopularnosti ovoga sto govorim. Pa i izvesne neprirodnosti koja lici na ateizam svestenika. Ne osecam nikakvu 'tvoracku vatru' koju ne bih mogao zameniti drugom, obaveze kojih se, bez kajanja, ne bih mogao odreci, nista od onoga sto bi ovaj "moj trud kojim se trudim" izvelo iz muke duha i dovelo do neke 'koristi pod suncem'.
    I sad, gde je tu - smisao?
    Jer, ako je on u tome da ne cinim ono sto zelim, da naprotiv, cinim ono u sta ne verujem, onda se ja takvog smisla uzasavam dublje od svakog besmisla.

    Borislav Pekić - Vreme reči
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 52 od 82 PrvaPrva ... 242505152535462 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •