Докази о времену - Strana 8
Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 150
  1. #106

    Odgovor: Докази о времену

    Gospodine, Gospodine Ne, mi jos ne znamo Sve ni o jednoj najprostijoj pojedinacnosti Svega, pa kako onda mozete smatrati ozbiljnom u naucnom smislu sada nekakvu Teoriju Svega, sto znaci Sve pojedinacnosti Svega, Sve interaktivne odnose medj Svim pojedinacnostima Svega i tome slicno? Vrijeme je samo - mjera za odredjeno trajanje!

    Gospodj(ic)e TriVIAlna, vasa majka je vama fizicki-prostorno prethodila, a ne vremenski, a iz tog cina vi samo izvodite vrijeme; vi samo fizicki-prostorno prethodite svojoj djeci, a ne i vremenski, vec vrijeme izvodite kao mjeru pomenutog fizicki-prostornog cina itd. Odnosno, vrijeme je samo - mjera za odredjeno trajanje! A fundamentum in re mu je fizicko-prostorno gibanje zemlje oko svoje osi i oko sunca zarkog, sunce mu zarko poljubim!

  2. #107

    Odgovor: Докази о времену

    Joj Pinokio,koliko li je samo vremena proslo od kada pokuvasate da nas uverite u vasu teoriju o vremenu.Vasi postovi su sam dokaz o vremenu.....duuuuugooo....
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  3. #108

    Odgovor: Докази о времену

    Nisu, Tami80, postovi, kao i promjene, nisu dokaz vremena, vec zbivanja, a iz kojega mi naknadno izvodimo vrijeme kao mjeru.

  4. #109

    Odgovor: Докази о времену

    Ajnstajn je ipak pokazao da sam prostor nije dovoljan sa izvodjenje iskustva o vremenu, vec je za to potrebna i brzina promene tog prostora.

    Meni se cini da je vreme najoriginalnija fizicka velicina, ono je sama FIZICKA VELICINA.
    Kada budemo ista saznali o vremenu, saznat cemo tada i o Bogu.

    Neko rece da je Bog energija. A sta ako je Bog ustvari vreme?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #110

    Odgovor: Докази о времену

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Gospodj(ic)e TriVIAlna, vasa majka je vama fizicki-prostorno prethodila, a ne vremenski, a iz tog cina vi samo izvodite vrijeme; vi samo fizicki-prostorno prethodite svojoj djeci, a ne i vremenski, vec vrijeme izvodite kao mjeru pomenutog fizicki-prostornog cina itd. Odnosno, vrijeme je samo - mjera za odredjeno trajanje! A fundamentum in re mu je fizicko-prostorno gibanje zemlje oko svoje osi i oko sunca zarkog, sunce mu zarko poljubim!

    Cek bRe - pa odluci se sadE fizicki za ili protiv vremenskog kontinuuma, jer cu inace poceti da tvrdim da sam ja oduvek bila u/izvan/nad/pored/ispod/iza/spiralno uvrnuto/ pred mamom samo me ona nije videla!

    Za ozbilje: Ako se vreme i prostor fizicki ne mogu jasno (sukcesivno jelTe) razdvojiti na izmedjusobno nezavisne velicine, ondak NISTA ne predhodi fizicki-prostorno NECEMU fizicki-vremenskom, nego se "sHmekaju" relativno simultano...valjda. RekO neko, a meni se svidelo kao ideja/ideologija/fenomen. Ako neko ipak "zabrazdi" u vremenski kontinuum i nece da se odrekne te ideologije, ondaK mu je "crna rupa" sa sve Planck-vremenom ujedno i fizicki fajront (vazi vice ersa i za prostorni kontinuum) .

    Dakle, sve u svemu – ma Ocu bRe u filozofsku dimenziju – lakse se diese!
    Prostor i vreme su za nas(ograniceno dimenzionalne) ljudOve (ne-fizicare) extenzivne velicine koje su a priori ogranicene kroz ljudOvske mogucnosti posmatranja i shvatanja tj. ne mogu drugacije da se pojme (apprehendre) u emprickoj svesti nego kroz synthesis of manifold (disambiguation) – sorry, falE mi adekvatan srpski vokabular. A to uglavnom u vremenskoj velicini funkciJonise jedno-iza-drugog/pre-posle a prostorno u sirinu/dubinu /duzinu (sukcesivno jelTe). Caka je u tome da smo "logicki naucili" da kod extenzivnih velicina uvek "poimamo" agregate kao sumu vec pojmljenih solo-komponenata pa se tek mnOOOOOOOOOgo kasnije bakcemo solo komponentama kao "nezavisnom velicinom". Tu ondaK zabrazdimo u "tsHta i tMa axioma o quanta et quantitas" i ...uglavnom se jos niko nije izvukO "cist" iz tog "blata"...
    _________________________

    Elem, ko me je prociTo svaka mu cast. Ko me je skonto – laze!
    Odoh bRe na neku sex temu da ljudi bar znaju o cemu pricam – ovo je biJo vise monolog sa sobom i predsobljem, a vi Mr. pinokio mojne me vise vucete za jezik…

    Poruku je izmenio triViALna, 03.04.2008 u 00:11 Razlog: ...
    Never confuse movement with action.

  6. #111

    Odgovor: Докази о времену

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Cek bRe - pa odluci se sadE fizicki za ili protiv vremenskog kontinuuma, jer cu inace poceti da tvrdim da sam ja oduvek bila u/izvan/nad/pored/ispod/iza/spiralno uvrnuto/ pred mamom samo me ona nije videla!
    Sunce mu poljubim!

    Kada vrijeme ne bi bilo samo mjera za odredjeno fizicko trajanje, i nista vise sem toga, onda bi ti zaista mogla fizicki-prostorno da se nalazis i ispred majke i iza majke i uvrnuto od majke i rastegnuto od majke. No, vrijeme je ipak samo mjera za odredjeno fizicko trajanje, samo se izvodi iz odredjenog fizickog trajanja, samo to i nista vise, pa ti ne mozes da se nalazis fizicki prostorno nigdje, sem iza majcice rodjene, jedine, najmilije, sVatas bre!

    Da mu poljubim!

  7. #112

    Odgovor: Докази о времену

    Kada bi taj prostor koji ti stavljas u rangu iznad vremena bio " definitivno fixiran" samo kroz dve tacke (liniju) pa sve to u tri (nezavisna) pravca, nikada nista ne bi "izjapilo" ad infinitum & ad absurdum i ondaK bih se slozila sa tebe. Ovako...fizicko trajanje mi je malo malo bRe za sav taj silni potencijal koji vreme nosi sobom, a pride i prostor...



    P.S. Mirno spavaj mama, najmilija...
    Never confuse movement with action.

  8. #113

    Odgovor: Докази о времену

    аха, уплели смо, дакле, милу нам мајку у ове доказе.
    сигурно је да је наш долазак на свет фиксирао тачку а и сигурно је, о томе нисмо дискутовали- ако се не варам, да је тачка б, наш физички "одлазак" са овога света. сад, шта сам хтео рећи...

    да.
    ми имамо наше време, и то је једино извесно, докази о времену се односе само на ДОКАЗЕ О НАШЕМ ВРЕМЕНУ, то је истина, ако мене питате, никакав биг бенг или кружење земље око сунца није валидан доказ.
    наше време- моје време, ја сам у свом времену
    мала дигресија- сећате ли се ове нирванине песме?



    I'm on my time with everyone
    I have very bad posture

    Sit and drink Pennyroyal Tea
    Distill the life that's inside of me
    Sit and drink Pennyroyal Tea
    I'm anemic royalty

    Give me a Leonard Cohen afterworld
    So I can sigh eternally

    I'm so tired I can't sleep
    I'm a liar and a thief
    Sit and drink Pennyroyal Tea
    I'm anemic royalty

    I'm on warm milk and laxatives
    Cherry-flavored antacids

    Sit and drink Pennyroyal Tea
    Distill the life that's inside of me
    Sit and drink Pennyroyal Tea
    I'm anemic royalty




    елем, само у том смислу можемо посматрати време, закључујем. индивидуално. разумете? кужите ли факат? хихихи, ово је једна велика спознаја. не могу ја скапирати ништа што је изван мог времена, можда и могу, али то је већ полуистина.

    ето.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  9. #114

    Odgovor: Докази о времену

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    ...fizicko trajanje mi je malo malo bRe za sav taj silni potencijal koji vreme nosi sobom...
    Pa da, mozda, ako budes cvrsto povjerovala, toliko cvrsto da ugasne svaka sumnja u tebi, ne samo ugasne, vec skonca, da ne kazem otegne papcima, ondaK, ko ce da zna, mozda se fizicki prostorno i pojavis ispred majcice rodjene? A ako ne sasvim ispred, mozda negdje sU strane? A ako ne sU strane, mozda negdje - uvrnuto?

    Samo napred, ne posustaj! Drzim ti palceve!

  10. #115

    Odgovor: Докази о времену

    DakleN, vreme postoji ili ne postoji?
    Vreme postoji samo za nas ili postoji i mimo nas ( nas citati kao ljudOve)?
    Vreme postoji bez prostora, ili prostor postoji bez vremena?
    Vreme postoji u dimenzijama nama pojmljivog prostora, ili prostor postoji u nama pojmljivim dimenzijama vremena?
    Vreme i prostor postoje sinhrono u nama pojmljivim dimenzijama ili vreme i prstor postoje sinhrono/zavisno i mimo nama pojmljivim dimenzijama?


    Odgovarajuce zaokruziti...i ondaK po potrebi kopati u tami...i ne posustati!

    Never confuse movement with action.

  11. #116

    Odgovor: Докази о времену

    Cera najmilija: Majko, jes' ti mene fizicki prostorno rodila?

    Majka najmilija: Jesam cero.

    Cera najmilija: Jel' to znaci da si mi fizicki prostorno prethodila?

    Majka najmilija: Jeste cero.

    Cera najmilija: Ako si mi fizicki prostorno prethodila, mozda nisi vremenski?

    Majka najmilija: Pa jeste, moze da se snimi i takav film.

  12. #117

    Odgovor: Докази о времену

    ...неки дан свратила код нас бака из комшилука. причала како је некад било, ономад.

    каже:

    "а шта сад можемо? не можеш ништа. време се преокренуло."

    ...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  13. #118

    Odgovor: Докази о времену

    Ne moze, ne moze, to je sasvim jasno, vrijeme je samo mjera za odredjeno fizicko trajanje, i nista vise, nista manje od togaKE.

    Koliko vremenski traje jedna noc na jednoj tacki zemaljske kugle? Pa toliko dugo koliko se ta tacka fizicki prostorno pronadje dugo na strani suprotnoj od sunca. Znaci, fizicko prostorna zbivanja su majka mara za vrijeme, te ga mi samo izvodimo iz istih, jerbo noc na jednoj tacki zemaljske kugle vremenski traje tacno onoliko koliko fizicki.

    Ne moze, ne moze, samo su drugi su'ci u banjaluci, a baka to nije ispravno sKvatila.

  14. #119

    Odgovor: Докази о времену

    ....то и ако постоји нема везе с нама. тако некако. тај субјективно- објективни осећај. (у исто време)
    а довијају се сви да испадну мудри и премудри. цитирају сами себе. полажу рачуне, то не могу да избегну. тај страшни суд. изопштавају себе, одузимају дах.

    број310, потоњи. закључан у кутији од ветрова. приговарају му да продаје јефтине речи. оптужују га, кришом.

    ти си виновник ових драматичних постдепресивних трзаја. и што ти је то требало? зашто ниси прихватио да живиш као ми?

    да живиш и гледаш у мрак.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  15. #120

    Odgovor: Докази о времену

    "...Ne mislim na kvalitet. Njega uvek ima, on nije sporan mada bi svaka generacija volela da je u pravu kada tvrdi kako je u njihovo vreme bila najbolja muzika, a sve nakon 19.. je bullshit, nema benda kao što su bili (neki još jesu) Led Zeppelin, Sex Pistols, Duran Duran, Iron Maiden, Bad Religion, Pixies, Nirvana...bukvalno svaki ostomačeni bivši rocker ima svoju godinu nultu nakon koje kreće sunovrat, a koja, gle iznenađenja, nekako pada u isto vreme kada je on zbog nečega (posao, žena, deca...) prestao da redovnije apdejtuje svoju fonoteku, biblioteku, filmoteku..."
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 25.06.2013, 00:01
  2. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 22.10.2010, 00:59
  3. Ми смо деца комунизма...
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 22:07
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  5. приватне поруке - проблеми
    Autor StOlA u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.05.2007, 01:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •