Докази о времену - Strana 5
Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 150
  1. #61

    Odgovor: Докази о времену

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Ono prvo postoji od kada je i ljudske svesti.
    Pa mi ne znamo od kada je ljudske svijesti. Ne znamo ni sta je to ljudska svijest. Uporedjujuci dakle ono prvo sa ljudskom svijescu, uporedili smo potpuno nedefinisan pojam sa potpuno nedefinisanim pojmom. Pride tomu, ne postoji ni jedan valjan argument u prilog tezi da vrijeme egzistira. Ni jedan jedincijati

    Ovo drugo tek pocinjemo da shvatamo.
    A ova izjava bi trebala da znaci kako smo ono prvo sasvim jasno shvatili, jel? No, cini mi se da tamo nismo nista shvatili, vec su sve to samo puki nedefinisani pojmovi, pa nemamo na osnovu cega tvrditi kako smo bilo sta shvatili, kao sto ni ovdje ne shvatamo nista, iako tvrdimo kako pocinjemo da shvatamo. Ne postoji ni jedan valjan argument da vrijeme egzistira. Ni jedan jedincijati

  2. #62

    Odgovor: Докази о времену

    I planeta Zemlja je nekad bila ravna ploca na ledjima kornjace.
    Cak je bila i centar univerzuma.
    I onda se pojavise heretici...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  3. #63

    Odgovor: Докази о времену

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    I planeta Zemlja je nekad bila ravna ploca na ledjima kornjace.
    Cak je bila i centar univerzuma.
    I onda se pojavise heretici...

    мора бити да та корњача зна тајну о времену... само је треба пронаћи и донети закључак... врло једноставно звучи...

    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  4. #64

    Odgovor: Докази о времену

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    I planeta Zemlja je nekad bila ravna ploca na ledjima kornjace.
    Cak je bila i centar univerzuma.
    I onda se pojavise heretici...
    Da, zaista. No, isto tako mozemo kasti aljedece:

    Odredjeni krugovi ljudi su jednom tvrdili kako postoji dimenzija vrijeme, zajebata neka dimenzija, nedostupna culima, koja se cak, statigajaznam, rasteze, proteze, zateze i tome slicno. I onda se jopet pojavise heretici...

  5. #65

    Odgovor: Докази о времену

    пих, к врагу с јеретицима! они су вазда спремни за... саботажу, за опструкцију. када би се пажљиво изводили закључци, један по један, једна по једна истина, било би нам лакше.
    шта смо до сада обзнанили? то да смо опет и изнова импресионирани временским ефектом.
    могло би се рећи да је време ефектно. рецимо.

    одваја нас од живота бездушно.

    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  6. #66

    Odgovor: Докази о времену

    E, ne moze to tako.

    Naravno, po ugledu na istinu, gdje je sunce istina samo zbog toga sto se ponavlja i gdje ce prestati da bude istina ako se prestane ponavljati, mi, neprestano ponavljajuci da vrijeme egzistira, sticemo utisak kao da zaista i egzistira. Naravno, medj suncem i nama ne postoji posrednik, pa bismo sunce mogli proglasiti istinom koju ne bismo dovodili u pitanje. Ali, u vezi sa vremenom i nama, postoji posrednik, a to su govorne izjave koje tvrde da vrijeme postoji. Te govorne izjave nas dakle uvjeravaju u egzistenciju vremena a da mi ni na koji nacin ne prepoznajemo bilo kakvo djelovanje vremena na nas, kao ni na bilo sta u nasem okruzenju. Stoga bismo mogli reci, ne da su govorne izjave posrednik medj nama i vajnim vremenom, jerbo bismo se tada implicitno slozili sa pogresnom izjavom da vrijeme egzistira, vec da su iste, govorne izjave dakle, ustvari tvorac pojma vrijeme, a da vrijeme kao dimenzija ili sila ne egzistira, jer nigdje nije vidljivo djelovanje istog.

    Eto, iako je istina samo zbog toga sto se ponavlja, mozemo reci da je sunce efektno. Ali ne mozemo reci da je vrijeme efektno, jerbo se vrijeme ne ponavlja, vec se ponavljaju samo vajne izjave kako vrijeme egzistira. Ako bismo prestali izjavljivati kako egzistira vrijeme, ono bi prestalo da egzistira. A sunce egzistira bez obzira na nase govorne izjave.

    Stoga, ne mozemo reci da je vrijeme efektno, no bi tacno bilo kazati kako je prevara o egzistenciji vremena efektna, ali samo stoga sto smo je nekriticki prihvatili kao istinu.

    Dakle, precizno govoreci, laz o egzistenciji vremena je efektna, prevara o egzistenciji vremena je efektna, zabluda o egzistenciji vremena je efektna, podmetacina o egzistenciji vremena je efektna, somnabulija o egzistenciji vremena je fektna itd., kao sto su medj ljudima efektne i sve druge lazi, prevare, zablude, podmetacine, somnabulije itd.

  7. #67

    Odgovor: Докази о времену

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    ...одваја нас од живота бездушно.

    Da, ako podjemo od izjave 'kad si sa mnom ne misli na vrijeme', pa prihvatimo da je gospodin umjetnik instinktivno pogodio kako je pojam vrijeme zapreka ljubavi, onda bismo mogli kazati da nas pojam vrijeme odvaja bezdusno od zivota, a zato jer nas odvaja od ljubavi.


  8. #68

    Odgovor: Докази о времену


    ...nekada je i ona bila svojim roditeljima mala slatka devojcica....
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  9. #69

    Odgovor: Докази о времену

    Citat Tami80 kaže: Pogledaj poruku
    ...nekada je i ona bila svojim roditeljima mala slatka devojcica....
    Jeste, i mi smo bile male (ko slatak ko ne, ja oduvek bila gorka), samo što time mi ne govorimo mnogo o pojmu vremena, o merljivosti, obuhvatljivosti, o tome gde je početak a gde kraj, šta su naše godinice ljudske naspram života zvezda ili šta su naspram života nekih bubica koje žive samo jedan dan. Kako i zašto ga merimo, možemo li, da li nam ljubav govori nešto o istom, jesmo li bez ljubavi u vremenskom vakuumu, da li smo sa ljubavlju duplo brži i življi i vremenskiji, to su pitanja i do vraga sa njima
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  10. #70

    Odgovor: Докази о времену

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Jeste, i mi smo bile male (ko slatak ko ne, ja oduvek bila gorka), samo što time mi ne govorimo mnogo o pojmu vremena, o merljivosti, obuhvatljivosti, o tome gde je početak a gde kraj, šta su naše godinice ljudske naspram života zvezda ili šta su naspram života nekih bubica koje žive samo jedan dan. Kako i zašto ga merimo, možemo li, da li nam ljubav govori nešto o istom, jesmo li bez ljubavi u vremenskom vakuumu, da li smo sa ljubavlju duplo brži i življi i vremenskiji, to su pitanja i do vraga sa njima
    Slazem se,ali ovde i nije rec da se definise vreme,vec da se nesto kaze ili navede o vremenu uopste.To je bila moja tadasnja inspiracija...Njene bore su dokaz vremena...
    Ne moras se sloziti sa time....
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  11. #71

    Odgovor: Докази о времену

    Kako moze biti da su bore dokaz vremena?

  12. #72

    Odgovor: Докази о времену

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Kako moze biti da su bore dokaz vremena?
    Ja ne znam sta prokomentarisati na ovo pitanje....
    Zabrinjavajuce je...
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  13. #73

    Odgovor: Докази о времену

    Mozda niste u pravu tako vjerujuci?

    Ako tvrdite da su bore dokaz vremena, onda cete nam, nadam se, to razlozno i argumentovati.

    No, ako krenemo da govorimo o mehanizmu nastajanja bora, plasim se da cemo se pogubiti, jer je to veoma slozen mehanizam, te je mnogo i premnogo sila i silnica koje ih prouzrokuju. Isto tako, od tih nebrojenih sila i silnica koje prouzrokuju bore, iako se vi, vidim, cudite, ja sam siguran da ni jedna od njih nije - vrijeme.

  14. #74

    Odgovor: Докази о времену

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    No, ako krenemo da govorimo o mehanizmu nastajanja bora, plasim se da cemo se pogubiti, jer je to veoma slozen mehanizam, te je mnogo i premnogo sila i silnica koje ih prouzrokuju.
    Ovo je samo jedan od uglova iz koga možemo da pogledamo stvar i pokažemo da smo u pravu . Ali može se stvar postaviti i na drugi način. Zato je filo(s)zofija beskrajna, kao i vreme, jer možemo da prilazimo problemu sa mnogo naših različitih strana.


    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Isto tako, od tih nebrojenih sila i silnica koje prouzrokuju bore, iako se vi, vidim, cudite, ja sam siguran da ni jedna od njih nije - vrijeme.
    U pravu ste vi da te sile (enzimčići neki i njihove pojačane ili umanjene aktivnosti) koje prouzrokuju bore nisu vreme. Ali, ne možete poreći da te aktivnosti nemaju nekakve veze sa vremenom . Zašto ih ne dobijamo rođenjem (bore)? Zašto treba da prođe neki broj godina (godine je tamo neko nekada smislio kako bi karakterisao protok vremena). Imaju bore prilično veze sa pojmom vremena, ne možemo baš to tako kategorički razdvojiti. Ne uzrokuju ga niti ono njih uzrokuje, ali imaju vezu jedno sa drugim.
    Poruku je izmenio euridika, 01.03.2008 u 09:36 Razlog: slova se zagubila
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  15. #75

    Odgovor: Докази о времену

    -Medicinski koza gubi vlagu isusuje se nastaju strije koje se pretvaraju u bore (vremenom)
    -Filozofski,prvi simptom kada se pogledamo u ogledalu koji nam daje do znanja da vreme neumitno tece hteli mi to ili ne,da ga je nemoguce zaustaviti,jedini dokaz koji nas podseca sta smo sve prevalili tokom godina zivota i da neke stvari se ne mogu vratiti a to je detinjstvo i mladost!!!
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.06.2013, 23:01
  2. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 21.10.2010, 23:59
  3. Ми смо деца комунизма...
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 21:07
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 22:31
  5. приватне поруке - проблеми
    Autor StOlA u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.05.2007, 00:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •