Докази о времену - Strana 6
Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 150
  1. #76

    Odgovor: Докази о времену



    Po Bibliji, vrijeme se definise kao:
    - mjera za bilo kakvo trajanje.

    Nauka/znanost definise vrijeme kao:
    - kontinuirano prolazenje postojanja koje se mjeri djeljenjem u sate, minute, sekunde...

  2. #77

    Odgovor: Докази о времену

    дакле, у принципу, време утрошено на покушај дефинисања или тумачења се рачуна календарски. или како год.


    како смо ми у ствари неискрени у свакој овој назнаци спознаје. откуд да смо толико сигурни? ко нам даје за право????
    да смо тако осионо перфидни... грозно. тако ограничено, тако људски. ипак, можемо ли више?
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  3. #78

    Odgovor: Докази о времену

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    како смо ми у ствари неискрени у свакој овој назнаци спознаје. откуд да смо толико сигурни? ко нам даје за право????
    да смо тако осионо перфидни... грозно. тако ограничено, тако људски. ипак, можемо ли више?
    Ne razumem ovo. Šta sada ovo znači? Znači li ovo da smo ogolili, definisali i dokazali vreme? Da li je ovo ekser na koji se besi pisac na kraju romana?

    U vremenu našem, ovom ovdašnjem, šta ovo znači?
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  4. #79
    Citat jamiroyu kaže: Pogledaj poruku
    -Medicinski koza gubi vlagu isusuje se nastaju strije koje se pretvaraju u bore (vremenom)
    Tacno odredjene sile i silnice djeluju na to da se na kozi pojavljuju bore. A od svih tih sila i silnica koje uzrokuju bore, ni jedna nije vrijeme. Dakle, sve je to samo igra sila i silnica, te odredjena pojava egzistira toliko dugo dok je odredjene sile i silnice drze na okupu, a prestaje da egzistira kad je nekakve druge sile i silnice razore, pa mi kazemo da je jedna pojava trajala tri'cet godina. No mjeru od tri'cet godina smo izveli iz toga sto se Zemlja okrenula tri'cet puta oko Sunca. Jopet, nebrojene su sile i silnice koje ucestvuju u Zemljinom rotiranju oko Sunca, a ni jedna od njih nije vrijeme. Vrijeme je samo MJERNA JEDINICA, kao sto je to i masa, kao sto je to i duzina, kao sto je to i sirina itd. Ako govorimo da cemo putovati kroz vrijeme, to je isto kao da govorimo kako cemo putovati kroz masu, kroz duzinu, kroz sirinu itd.

    Dakle, bore se ne pojavljuju uzrokovane vremenom, vec ih uzrokuju sasvim odredjene sile i silnice, a mi onda kazemo da je taj proces trajao tri'cet godina, sto znaci da se zemlja tri'cet puta okrenula oko sunca, i nista vise sem toga ne znaci


    -Filozofski,prvi simptom kada se pogledamo u ogledalu koji nam daje do znanja da vreme neumitno tece hteli mi to ili ne,da ga je nemoguce zaustaviti,jedini dokaz koji nas podseca sta smo sve prevalili tokom godina zivota i da neke stvari se ne mogu vratiti a to je detinjstvo i mladost!!!
    Dakle, ne tece vrijeme, vec promjene, a uzrokovane nebrojenim silama i silnicama, od kojih ni jedna nije vrijeme.

    Dakle, nije tacno reci da ne mozemo vratiti vrijeme, jer je vrijeme samo MJERNA JEDINICA, vec je tacno reci da ne mozemo vratiti promjene ciji su uzrok nebrojene sile i silnice, a od kojih ni jedna nije vrijeme

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    ...да смо тако осионо перфидни... грозно. тако ограничено, тако људски.
    Pa, ne znam, ako budes posmatrao floru i faunu, vidjeces kakve su to fantasticne podmetacine u vezi sa opstankom, pa ce ti covjek i njegove podvale izgledati kao mala beba su zvecku

    Npr. odredjena biljka siri odredjeni miris koji odredjenim letacima mirise na hranu. I oni polete sa namjerom da se najedu, kad tamo ni 'h' od hrane, vec ljepak koji im je spremila odredjena biljka, te ona tako dolazi do nasusnih protejina. Zamisli, namirisali hranu pa poletjeli da se najedu, kad ono dabome Zamisli, ona siri miris hrane, a hrane nema, vec umjesto nje ljepak za tanke nozice i divotna krilca itd.

    ипак, можемо ли више?
    Mislis, mozemo li vise lagati, ili sta?
    Poruku je izmenio euridika, 07.03.2008 u 06:13 Razlog: uzastopne poruke

  5. #80

    Odgovor: Докази о времену

    Sve je to tacno, ali, da li je to dokaz da vreme (kao dimenzija) (ne)postoji?
    Za sada imam milion razloga vise da verujem da postoji.
    Barem kroz matematicke formule, bez obzira sto su cista spekulacija.
    Do sada je veliki deo tih spekulacija i konkretno primenjen i dokazan.
    Trenutno se drzim vise knjiga a manje rekla kazala.
    I tako...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  6. #81

    Odgovor: Докази о времену

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Ne razumem ovo. Šta sada ovo znači? Znači li ovo da smo ogolili, definisali i dokazali vreme? Da li je ovo ekser na koji se besi pisac na kraju romana?

    U vremenu našem, ovom ovdašnjem, šta ovo znači?
    нема ексера, јбг. нема писца. морамо прво изгледа њих да материјализујемо...

    овога часа мене време јури- морам хитно до града, до банке, затим до земуна, па... кад све то обавим...

    после ћу да вам кажем
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  7. #82

    Odgovor: Докази о времену

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Sve je to tacno, ali, da li je to dokaz da vreme (kao dimenzija) (ne)postoji?
    Da, ako ne mozemo da dokazemo da nesto ne postoji, to ne znaci da to i ne postoji. Ali ne znaci ni da postoji. Pa ti vidi!

    Npr. Nindza kornjace ne postoje, ali mi ne mozemo ni na koji nacin dokazati da one zaista ne postoje. Pa ti opet vidi!

    Za sada imam milion razloga vise da verujem da postoji.
    Pa od tih milion razloga, evo, iznesi samo jedan valjan ovdje, pa cu i ja povjerovati. Naravno, ako bude zaista valjan. Dakle, samo jedan od milion. Jedan jedincijati

    Barem kroz matematicke formule, bez obzira sto su cista spekulacija.
    Do sada je veliki deo tih spekulacija i konkretno primenjen i dokazan.
    Najprije su to, kazes, ciste spekulacije, pa onda tvrdis da su iste spekulacije primjenjene i dokazane. Pa, jebem mu misa biribisa

    Trenutno se drzim vise knjiga a manje rekla kazala.
    Da, da, drz' se kume zida!

    I tako...
    ...tako mlada lijepa i okretna,
    mi-li, mi-li-ci-ja,
    oj-da, opsa-sa...

    P.S.

    Evo, Broj310 nam je opet smugnuo. Ako se ne varam, prethodno to bjese u poeziju, a sada u grad. No, po povratku iz poezije, nije nam donio torbu punu vremena, sto ne znaci da nece ni po povratku iz grada. Ne znam. Vidjecemo kada se vrati i otvori torbu, mozda bude puna vremena...
    Poruku je izmenio pinokio, 07.03.2008 u 21:41 Razlog: dopuna

  8. #83

    Odgovor: Докази о времену

    "A dje ces ti Cedo?
    Meni je fora kad se zagledam u sekundaru a ona nikako da okrene, a onda tripovi u smislu vremena kao interne stvari pojedinca i podlozno kontroli (onaj rad iz Matrixa i izbegavanje metaka).
    "Jer je sila"
    Pa da!

  9. #84

    Odgovor: Докази о времену

    Ništa ne znam o tom vremenu...postoje li dokazi ili ne...znam da stalno govorimo da nemamo vremaena/možda mašim temu al oprosićete mi/
    Mi zapravo ne znamo kad smo tačno rođeni,taj neki zapisani sat,minut ili sekund pisao je neko po nekom svom satu...isto tako kad čovjek umre,dođe neko i konstatuje smrt u opet neki sat,minut i sekund...po nekom svom satu...tako da zapravo ne znamo ni kad smo tačno rođeni/vremenski/ni kad umiremo...to nam određuje neko drugi...
    Vrijeme je definisano...vrijeme po nekima stoji a čovjek prolazi kroz njega...
    Na kraju krajeva sami po sebi smo dokaz jednog vremena tj onog u kome smo sad...


    Vrijeme je samo prostor između naših rastanaka...

  10. #85

    Odgovor: Докази о времену

    Ne moze, ne moze, vrijeme ne postoji, sto znaci da ne postoje proslost i buducnost, pa ma koliko god mi kukumavcili. Sve se dogadja u jednom jedinom trenutku. Jedincijatom. Bas sve.

  11. #86

    Odgovor: Докази о времену

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Sve se dogadja u jednom jedinom trenutku. Jedincijatom. Bas sve.
    -"Fizika kaze jedan je prostor
    jedan je prostor jedno je vreme
    ali te kategorije naucne i opste
    drug'cije tumaci polupismeno pleme..."

    A ono predjeni put brzina, zec, kornjaca, strele... Dobro, nema gu vreme i sta onda, tacka, ili da lepo izadjemo na referendum pa sta bude?

  12. #87

    Odgovor: Докази о времену

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    -"Fizika kaze jedan je prostor
    jedan je prostor jedno je vreme
    ali te kategorije naucne i opste
    drug'cije tumaci polupismeno pleme..."
    Evo, i gospodin Valter smugnu u poeziju.

    No, dobro, jeste, polupismeno pleme to tumaci na jedan nacin, a berpismeno pleme na drugi. Npr. berpismeno pleme to tumaci na takav nacin da vjecno tumaci, a nikada ne protumaci, jer mu se dopada da tumaci. Cini mi se da vi sebe svrstavate u berpismeno pleme, jer vam se ne dopada sto smo mi ovdje, dakle polupismeno pleme, argumentovano pokazali da vrijeme ne egzistira? Nego, cini mi se da ste se vi pripremili da nam argumentovano pokazete kako nismo u pravu. Pa, hajdete, ali zaista valjano, a ne kao dole...

    A ono predjeni put brzina, zec, kornjaca, strele...
    Koje 'ono' ber-baki?

    Dobro, nema gu vreme i sta onda, tacka, ili da lepo izadjemo na referendum pa sta bude?
    E, ovdje podmecete, a to nije lijepo. Mi polupismeni ne mozemo da pokrenemo mehanizam referenduma, vec taj mehanizam moze da pokrene samo vase pleme berpismenih

    P.S.

    Aj da se ne trosimo, jeste nam htjeli iznijeti valjanu argumentaciju u prilog egzistencije vremena? Ako ste to htjeli, cini mi se da vam nije poslo za rukom

  13. #88

    Odgovor: Докази о времену

    -"...ovde se vreme racuna u nazad
    a prostor se kida na tanke fete
    i samo za sranja dovoljno prostora ima
    na ovim prostorima"
    Aj da se ne trosimo
    Ajde!

  14. #89

    Odgovor: Докази о времену

    Eto, ber-baki se potrosi, a da nas nije zasuo strelama vremena. Naravno, nisam ni pripremio stit od tih strela, jer sam siguran da - ta nikoga pogoditi nece!

  15. #90

    Odgovor: Докази о времену

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Eto, ber-baki se potrosi, a da nas nije zasuo strelama vremena. Naravno, nisam ni pripremio stit od tih strela, jer sam siguran da - ta nikoga pogoditi nece!
    Ovo me sad provociras, je l'?
    Evo ovako je to bilo, u istom ovom trenutku u proslosti.
    pinokio kaže:
    Sve se dogadja u jednom jedinom trenutku. Jedincijatom. Bas sve
    onda ja
    valter kaže:
    -"Fizika kaze jedan je prostor
    jedan je prostor jedno je vreme
    A sve to kako bi izrazio i svoj stav po tom pitanju - jedno je vreme

    ali te kategorije naucne i opste
    drug'cije tumaci polupismeno pleme..."
    i sta uzbudjen si, "imas nagone"
    Nasao si ne dokazivu tvrdnju

Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.06.2013, 23:01
  2. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 21.10.2010, 23:59
  3. Ми смо деца комунизма...
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 21:07
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 22:31
  5. приватне поруке - проблеми
    Autor StOlA u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.05.2007, 00:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •