Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske - Strana 6

Prikaz rezultata glasanja: Kada bi se raspisao referendum o zajednickoj drzavi Srbije i Republike Srpske, sta bi

Učesnika ankete do sada
78. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • DA

    48 61.54%
  • NE

    30 38.46%
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 87 od ukupno 87
  1. #76

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat Elita kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da svaki pripadnik srpskog korpusa a i ostali narodi koji su patriotski nastrojeni bi zeleli ujedinjenje dve srpske zemlje u jednu..Naravno oni koji zele da odvoje Vojvodinu,ni ne zele ujedinjenje i jacanje srpskih interesa i snage u Evropi..
    Pazi, nemoze se cepkati jedna celina koja je priznata po raznim svetskim sporzaumima itd. samo zato sto tamo srbi zive (kako ti to kazes "srpske zemlje")!

    To ti dodje isto sa, da sutra Nemci proglase neku veliku "Germaniju" spoje taj deo Svajcarske u kojem se nemacki prica, Lihtenstein i Austriju!

    O cemu mi pricamo??

    Kazes "zele" da odvoje Vojvodinu! Pa nije to burazeru zato sto neko mrzi Srbijance nego zato sto posle 20 godina jos stalno vlada u BG nije sposobna da napravi drzavu kako spada, dali se ona zvala Jugosalvija, Srbija i Crna Gora ili danas Srbija!

    Sa drugim recima, najlakse je bacati na drugoga i proglasiti ga za izdajnika za koju si sam odgovoran!
    VOJVODINA U SRCU MOM
      Vrh

  2. #77

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat Elita kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da svaki pripadnik srpskog korpusa a i ostali narodi koji su patriotski nastrojeni bi zeleli ujedinjenje dve srpske zemlje u jednu..Naravno oni koji zele da odvoje Vojvodinu,ni ne zele ujedinjenje i jacanje srpskih interesa i snage u Evropi..
    Ta mi smo ti kao neke face aaLjudi ja neznam odakle ovoliki fasizam i ovolike gomile gluposti,vi stvarno ocete da ostanemo zatvoreni jos 100 godina sa tim primitivnim konstatacijama,kakvi srpski korpus i ostali narodi ko jos ratuje u Evropi!Ja to mogu nazvati Nacionalnim kompleksomsmesno.Bolje da se pozabavimo Zrenjaninskom pivarom koja je zatvorena(1745)da nece neki korpus da je otvori.
    Poruku je izmenio dani danguba, 01.10.2007 u 05:02
      Vrh

  3. #78

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat Bacanin kaže: Pogledaj poruku
    To su ukupno bile 8 Federalnih Jedinica (BiH, Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija, KiM i Vojvodina).
    6 federalnih jedinica i 2 autonomne oblasti
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  4. #79

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Још мало о лепотама мултиетничке БиХ...

    http://www.novireporter.com/look/rep...NrArticle=2900
    Komentar: Kad politika postane važnija od smrti
    Sitne duše i krupni grehovi
    Možda će napraviti i specijalnu emisiju pod nazivom Još jednom sa Kemom na iftarenje u saradnji sa Upravom za indirektno oporezivanje, koja je za radnike muslimanske veroispovesti na sam dan sahrane u Banjaluci organizovala iftarenje uz pesmu i muziku, na bazenima Džemila Kobilja, predratnog biznismena i ratnog švercera oružjem, povratnika u svoje banjalučko carstvo, u Sarajevu tako lepo opisano kao genocidno.
    Istina, iftarenje je išlo u dva dela. Prvo za one sa srednjom stručnom spremom, tačnije rođake i prijatelje bošnjačkih načelnika u Banjaluci, pa tek onda za one sa visokom stručnom spremom.
    Ne zna se gde je bilo veselije

    Igor Gajić
    Republika Srpska je na dostojanstven način ispratila svog predsednika na poslednji počinak. Ispratili su ga prijatelji. Ispratili su ga oni koji su ga poznavali i oni koji su cenili ono što je uradio.
    I to je bitno.
    Nažalost, bitno je i ostalo.
    Smrt Milana Jelića postala je, nažalost, dokaz za besmisao izgradnje zajednićke, jedinstvene, tolerantne i nedjeljive Bosne i Hercegovine.
    Signal je još jednom poslan iz multietničnog Sarajeva i tolerantne Federacije BiH, u kojoj Bošnjaci žele da svi budemo isti.
    Kao oni.
    To nije moguće.
    Sahrana Milana Jelića i dani žalosti u RS pokazali su koliko naši sugrađani koji insistiraju na jednakosti žale za predsednikom RS. I koliko cene entitet u kojem žive ili s kojim bi trebalo da žive.
    Jasna poruka poslana je na sam dan smrti predsednika RS.
    Takozvani Javni servis BHRTV, neposredno nakon objave o smrti pokojnog Milana Jelića, pustio je veseli šou-program jednog od najvećih sinova bošnjačke nacionalnosti u BiH Halida Muslimovića. Taj ofarbani klovn lepo je proslavio to veče, ali sramota nije njegova. Sramota je na toj TV kući, koja nije našla za shodno da odgovori na ono što je njihov osnovni zadatak. Da bude servis svih građana BiH.
    Njima na dušu.
    I to onu sitnu.
    Na sve se nadovezala i televizija bivšeg nosača skuta Mire Marković i njene sekte koja se krila pod nazivom JUL. Šarena parada pod vođstvom Željka Mitrovića pokazala je da je bitnije udvoriti se iftardžijama u Sarajevu, nego graditi televiziju. Uostalom, Banjaluka i nije pristala na njegovu ucenu da će centar svog cirkusa preseliti u Sarajevo ukoliko mu Vlada RS ne da znatne popuste i naknade za to što će svoju deponiju održavati u centru glavnog grada RS.
    Ta beogradska deponija smeća, koja se naziva televizijom, u vreme obeležavanja godišnjice Srebrenice uredno je po celi dan razvlačila na ekranu violine i violončela, emitujući uz to prigodne emisije u kojima se Srbi, uglavnom predstavljaju u maniru iz filmova Veljka Bulajića, ali sa suprotne strane od partizana. Uostalom, prvi čovek te kuće bio je verni kurir najveće partizanke u vreme Slobodana Miloševića.
    Uz dane žalosti redovno su išle njihove debilne humorističke emisije kao što su to Sex i selo i slične, a Veliki brat, koji predstavlja koncentraciju atomske gluposti na jednom mestu, išao je u svim zakazanim terminima.
    Regulatorna agencija za medije, tako rigorozna u sprovođenju svojih suludih pravila i još rigoroznija u prikupljanju gomile novca na svoj račun, nije reagovala.
    To za njih nije jezik mržnje. Jezik potcenjivanja, nipodaštavanja, licemerja i bahatosti, nije preciziran u njihovim pravilnicima. Ali jeste Komisija. Ona je upravo sve ono što nije pre citirano.
    Možda će nakon ovoga ružičasti feminizirani voditelji i plastične voditeljke organizovati nekakav talk show u kojem će tema biti Kako istrpeti vlastiti smrad. Uz, naravno, pijuckanje sponzorskih sokova i javljanje uživo. Sa svih strana sve dokle smrad dopire.
    A dopire daleko.
    Možda će napraviti i specijalnu emisiju pod nazivom Još jednom sa Kemom na iftarenje u saradnji sa Upravom za indirektno oporezivanje, koja je za radnike muslimanske veroispovesti na sam dan sahrane u Banjaluci organizovala iftarenje uz pesmu i muziku, na bazenima Džemila Kobilja, predratnog biznismena i ratnog švercera oružjem, povratnika u svoje banjalučko carstvo, u Sarajevu tako lepo opisano kao genocidno.
    Istina, iftarenje je išlo u dva dela. Prvo za one sa srednjom stručnom spremom, tačnije rođake i prijatelje bošnjačkih načelnika u Banjaluci, pa tek onda za one sa visokom stručnom spremom.
    Ne zna se gde je bilo veselije.
    I to sve, naravno, pre džume u petak, kada bošnjačkim službenicima obično završava radna nedelja.
    Bez kucanja kartica.
    Izgubljeno vreme obično nadoknade Srbi, radeći na Veliki petak ili Vaskrs.
    Pa, i njima na dušu.
    Još sitniju.
    I pinkovsku i iftarsku.
    Sve je začinio i srebrenički radio, gde veselju nije bilo kraja, a Abdurahman Malkić je mogao uživati u naručivanju srcu mu dragih pesama do mile volje. I tako će nastaviti, sve dok jednu ne naruči kao poslednju.
    Da ne bude usamljen, srebrenički radio dobio je saveznika u nekim medijima u RS, čije bestijanje nije stalo ni tokom sahrane ni nakon nje.
    Pokojnom predsedniku to ne znači ništa.
    Znači nama ostalima.
    Ali, neka im je na dušu.
    Greh je njihov i neka ide na njihovu dušu.
    Onu najsitniju.
    Druge i nemaju.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #80

    Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    po vecini vasih izjava Srbi se drze Ustava i opstih principa, samo kada to njima odgovara.
    Da ste kojim slucajem pobedili u Hrvatskoj, sada bi tvrdili da ste i tamo konstitutivni. Ovako cutite, kao da tamo nikada nisu ziveli Srbi...
    Srpski narod je unistio svoju buducnost tamo, o cemu onda pricamo?
    O ratu kojim ste unistili i svoje i tudje zivote?

    Sada tek vidim, koliki sam naivac, kada se borim za Ustavni poredak i ravnopravnost.
    Morat cu stati na strani snaga koje otvoreno imaju pretenzije prema Srpskim teritorijama i da krojim i ja svoju veliku Vojvodinu! Zar ne?
    Protiv vase demagogije moze se prepreciti jedino silom.

    Bljak za vasu slepocu, iskljucivost i mrak!


    Твој коментар нисам ни прочитао, ...

    Ako mislis da ti moja istina manje boli kada udaris crveni, udaraj ih slobodno.
    Ovde sam da piskaram a ne da brojim tvoje crvene. Za isti post obicno dobijam bar i 3 zelene.

    Ispade, da je isplativo baviti se politikom!

    Ostajem pri svom stavu, cak i da povredim neciju sujetu!
    Poruku je izmenio BaneK, 20.10.2007 u 17:22 Razlog: uzastopni postovi
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  6. #81

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Ко о чему, огорчени србомрзац Битер о томе како су Срби криви за све! Капирам ја то, и ако је човек ружан, необразован и ако нема плату 5000 и за то су криви, је л'?! Срби глобални кривци за све! Мајку им српску, мора да су и око Ирака нешто мували! Плус нам прича о некаквом слепилу! Смрт Србима, живео Битер! Ах да, да не заборавим како се лицемерно залаже да Срби воде ратове и гину у Нато трупама, а исте те српске војнике с'друге стране осуђује ратове и жртве... Хипокрит! Ложиш се на српске ковчеге, признај!

    А ако није о злим Србима крвницима, онда вришти ко каква задушна баба како му је неко дао црвени картон! И још прича о туђим сујетама, а чепла кад неко куцне његову са једним црвеним! Поднеси то мушки! Зови Лимуне Хитну помоћ превентивно, јер иде још један за пљување Срба и ширење сепаратистичких идеја у Србији које летентно прожимају скоро све твоје постове на политици! Иди у Мађарску па њу цепај ОгорчениЛимуне!
      Vrh

  7. #82

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    1. Biter nije srbomrzac, biter nikog ne mrzi, a Srbe uglavnom voli, kao i oni njega
    2. Suoci se vec jednom sa onom katastrofalnom politikom cije posledice dozivljavas svakim danom.
    Aje zamisli se vec jednom o politici, koja je upropastila sve!
    3. Bas zbog protracenih 20 godina mog zivota zbog glupe politike, biter nece da cuti.
    4. Ne, nisu Srbi krivi za sve ali su najvise krivi za krvavi gradjanski rat. Naravno i dobrih i losih ljudi je bilo na svim stranama i svaka strana je igrala prljavu politiku.
    Naravno da se nekima ne svidja moje ovakvo vidjenje, ali to jeste moje vidjenje i zelim da je ovde iznosim.
    5. Sada treba izgraditi jaku Srbiju, a jaka moze biti samo uz podrsku svih svojih gradjana. ZNaci potpuna demokratizacija i pruzanje maksimalnih beneficija svim nacionalnim i drugim manjinama.
    Takodje je potrebno izgraditi jaku Bosnu (ne znam tacan naziv, pa nemojte uzeti za zlo), i treba da mislite o tome kako da sagradite zajednicki dom posle toliko krvopolica, a ne da sanjate o nekom ujedinjenju i ponovnim prekrajanjem karata.
    Svet to nece dopustiti.
    6. Ja te ne mrzim, cak nemam prema bilo kome od vas negativna osecanja.
    Ako je vasa potreba da mrzite, mozete me slobodno mrzeti.
    Ali sa obzirom da sam morao ucestvovati u ratu na strani koja je tvrdila da je Jugoslovenska (a znalo se da je Srpska), vasa vredjanja, cinizam i omalozavanje je vrlo ljigavo. A vi sebe ne smatrate ljigavim. Znaci morat cete da preispitate svoje olako okarakterisavanje drugih.

    Ah, da onaj zeleni :hihihi: si dobio od mene, zaboravio sam da se potpisem...
    Idi ti malo pod babin zub, ti ces mi reci gde da ja idem? qq tebe crnog!
    Poruku je izmenio biterlemon, 20.10.2007 u 19:42
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  8. #83

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Poolaakooo, ajdmo malo bez gorčine i jeda. Svi mi imamo različita mišljenja, pa iako smo neki put na istoj, a neki put na različitim stranama.
    Mogući referendum za spajanje, hipotetički, glasao bih za. Međutim, realnost pripajanja, i kad bi se svi složili spolja i iznutra, mučna bi to bila tvorevina. Po meni evo i zašto: Bez obzira što smo većinom Srbi i tamo i ovde, ipak smo dosta različiti, a kod Srba različitost ne daje kvalitet već štetu. Šta mislite kako staviti pod istu kapu toliko različitih partija, i napraviti jedinstvo, po meni je to nemoguće.A kad krenu, opet hipotetički, privredni problemi tek ona eto "belaja". Pa sada u Srbiji Beograd i par gradova drže sve pod svojom kapom, i nemožemo vazduh uhvatiti od njih, šta očekivati kod mogućeg pripajanja?
    Želje su dobre, ali realnost realizovanja je ravna nuli, nikad se nećemo složiti!
    In vinas veritas
      Vrh

  9. #84

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    ,,biterlemon,,

    Budi ljubazan pa pojasni ovo:

    Citat:
    ,,Ne, nisu Srbi krivi za sve ali su najvise krivi za krvavi gradjanski rat... ,,

    Kada pojasniš, takođe budi ljubazan pa to sve argumentuj
    činjenicama.

    Kada to obaviš, isto to učini i za ovo:

    Citat:
    ,,Naravno i dobrih i losih ljudi je bilo na svim stranama i svaka strana je igrala prljavu politiku.,,
      Vrh

  10. #85

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
    ,,biterlemon,,

    Budi ljubazan pa pojasni ovo:

    Citat:
    ,,Ne, nisu Srbi krivi za sve ali su najvise krivi za krvavi gradjanski rat... ,,

    Kada pojasniš, takođe budi ljubazan pa to sve argumentuj
    činjenicama.

    Kada to obaviš, isto to učini i za ovo:

    Citat:
    ,,Naravno i dobrih i losih ljudi je bilo na svim stranama i svaka strana je igrala prljavu politiku.,,
    Bit cu offtopic, pa ne bi da duzim:
    1. Rusenje legalne vlade Vojvodine nelegalnom masom sa ulice
    2. Pored ponudjene autonomije ``balvan` ravolucija u Hrvatskoj, povecanje tenzija
    3. Nametanje teze o nepravednosti i nelegalnosti Avnojevskih granica te pretpostavka prava za nasilnim prekrajanjem granica
    4. Povecanje tenzija podelom oruzja narodu. Podela oruzlja silom, onima koji se nisu hteli latiti oruzlja.
    5. Etnicko prociscavanje organa MUP-a a kasnije i drugih, mnogih organa i ustanova u Vojvodini, pritisak na manjine i njihovih ustanova
    6. Bombe na kuce u nekim selima u Srbiji, etnicko prociscavanje od Hrvata, pritisak na ostalo stanovnistvo
    7. Naseljavanje izbeglica pretezno u nacionalno mesana podrucja, ponekad u etnicko skoro potpuno manjinska sela, konfrontacije
    8. Umesto da JNA ostane neutralna, ona se prociscava raznim pritiscima (ne samo sa Srpske strane) i ona prelazi na jednu stranu!
    9. Pojava paravojnih formacija u Hrvatskoj
    10. Zlocini protiv civilnog stanovnistva, granatiranje gradova, pljacke, ubijanja, nacionalna mrznja i zaslepljenost
    11. Rat u Bosni i Hercegovini, slican scenario samo mnogo krvaviji ishod
    12. Srebrenica
    13. Tenzija sa Makedonijom, pritisak silom, mogucnost rata
    14. Kosovo i Metohija, ubacivanje paravojnih formacija (rezultirao NATO konfrontaciju)

    Pri svemu ovome najtragicnije je stalna promena politike, nepostojanje jasnih ciljeva, odustajanje od ciljeva, pad standarda svog stanovnistva (koliko je samo ljudi umrlo zbog nedostatka lekova?)


    Za tvoje pitanje pod 2.
    Naravno, sukobljene strane su pokusale da organizuju otpor, i u postizanju svojih cljeva su takodje koristile prljave metode:
    1. medijski rat (propaganda, laz)
    2. ratni zlocini protiv Srpskog stanovnisva i huskanje ptotiv istog
    Znaci prljava politika.
    Za dobre ljude ne treba nista da napisem, susretao sam ih tu i tamo...

    Obrazloziti mislim da ne trebam sve ovo, dokazi postoje samo nismo dovoljno kriticki da to i prihvatimo.
    Takodje mislim da nema potrebe braniti odredjene postupke.
    Sto se desilo, desilo se. Mozda je to i zakonitost, slicne faze su susedne drzave prosle pre 50 ili 100 godina...
    Ratne zlocince treba kazniti i gotovo...
    Danas je Srbija u principu demokratska drzava, a polako se stvari postavljaju na mesto. Svet je tu da pomogne... A takodje i svi mi moramo da proradimo na tome. U tu nameri je posvecen i moje postojanje na ovom sajtu.

    A na istoriji ostaje da zapise dogadjaje i mozda da izvuce neku pouku.
    Nadam se da si zadovoljan odgovorom...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  11. #86

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    ,,biterlemon,,

    Citat:
    ,, 1. Rusenje legalne vlade Vojvodine nelegalnom masom sa ulice,,

    Nije tema.

    Citat:
    ,, 2. Pored ponudjene autonomije ``balvan` ravolucija u Hrvatskoj, povecanje tenzija,,

    Hrvati nisu mjerodavni da Srbima u Hrvatskoj nude autonomiju.

    Srbi u Hrvatskoj nisu dizali nikakvu revoluciju, branili su svoje
    interese i svoja prava, Hrvati su dizali revoluciju, koja slobodno
    može da se nazove ,,kama-revolucija,,.

    Prava Srba i Hrvata u bivšoj republici SFRJ Hrvatskoj su ista,
    i danas su ista, sve dok do područje ne preplavi okean, na njemu
    će Srbi da imaju ista prava kao i Hrvati, da formiraju svoju
    državu, i formirat će je.

    Tenzije su povećali Hrvati pokretanjem inicijative za otcjepljenjem.
    Rat su izazvali Hrvati otcjepljenjem.

    Po međunarodnom pravu Hrvati su mogli da se odcijepe od SFRJ
    bez Srba, bez teritorija koje pripadaju Srbima, to je dopušteno
    međunarodnim pravom.
    Novu državu može da formira samo narod, ne može republika,
    ne može autonomna oblast, ne može ni jedna politička garnitura
    ni institucija, prouči međunarodno pravo.

    Citat:
    ,, 3. Nametanje teze o nepravednosti i nelegalnosti Avnojevskih granica te pretpostavka prava za nasilnim prekrajanjem granica,,

    U državi kakva je bila SFRJ, Avnojevske granice ne igraju bitnu ulogu(postojeće granice).

    Samo Srbija i Crna Gora su mogle da insistiraju na granicama koje su unijeli u
    SFRJ, jer su jedine unijele i svoje državnost, znači prije formiranja te zajednice
    samo one su bile priznate države.

    Pored toga nakon drugog svjetskog rata granice su prekrajane, naročito u korist Hrvatske.
    I to je bilo prekrajanje nasilnim putem, jer je državom upravljao ,,Nijemac,,
    koji se potpisivao i deklarisao kao ,,Tito,,
    Svako ko se suprotstavio tim nasilnim radnjama, završio je na Golom Otoku.

    Citat:
    ,, 4. Povecanje tenzija podelom oruzja narodu. Podela oruzlja silom, onima koji se nisu hteli latiti oruzlja.,,

    Narodi su se sami naoružavali, naoružavale ih aktuelne vlasti, a najmanje su to
    činili pripadnici JNA, i kada su činili Srbi su davali oružje Srbima, Hrvati Hrvatima, Muslimani Muslimanima.
    Prisilna mobilizacija je bila u BiH , Muslimani su prisilno mobilisali Srbe i Hrvate,
    na područjima koja su oni kontrolisali, ko je odbio ubijen je.

    Citat:
    ,, 5. Etnicko prociscavanje organa MUP-a a kasnije i drugih, mnogih organa i ustanova u Vojvodini, pritisak na manjine i njihovih ustanova,,

    Nije tema.

    Citat:
    ,, 6. Bombe na kuce u nekim selima u Srbiji, etnicko prociscavanje od Hrvata, pritisak na ostalo stanovnistvo,,

    ,,Bombe na kuće u nekim selima u Srbiji,, i to izazvalo krvavi građanski rat, tako su Srbi, po tebi, izazvali krvavi sukob tristo kilometara od Srbije.
    U Hrvatskoj su Hrvati cijele oblasti, koje su u vlasništvu Srba, sravnili sa zemljom, kakve bombe, kakvi kafići.

    Što se tiče etničkog pročišćavanja, nije mi to poznato, a da je bilo sigurno bih znao.
    Ako je dio stanovništva napustio Srbiju iz straha za svoju sigurnost ili zbog pritiska okoline, to je moguće, i to je prateća pojava na područjima gdje je rat ili da je rat u okruženju.
    Znam sigurno da vlast u Srbiji nije provodila takve aktivnosti, niti podsticala.

    Citat:
    ,, 7. Naseljavanje izbeglica pretezno u nacionalno mesana podrucja, ponekad u etnicko skoro potpuno manjinska sela, konfrontacije,,

    To nije tačno, nedavno sam prošao kroz Batajnicu , dionica od Batajnice do auto-puta Beograd-Zagreb, na hiljade izgrađenih kuća od strane protjeranih Srba iz Hrvatske i BiH.
    Nije im dala država, kupili su parcele i sagradili kuće, takođe vlastitim sredstvima.
    Nije to jedini primjer, no vidim da tebi smeta ako u sredinu gdje ti živiš doseli
    Srbin, tebi on smeta gdje god je na ovoj planeti.

    Citat:
    ,, 8. Umesto da JNA ostane neutralna, ona se prociscava raznim pritiscima (ne samo sa Srpske strane) i ona prelazi na jednu stranu! ,,

    JNA je pročišćena zavisno od područja, od komandnog kadra i uticaja određenih stariješina, a to da su Srbi čistili JNA od drugih nije tačno, sami su napuštali JNA, a to predstavljali kao protjerivanje iz JNA.

    Što se tiče neutralnosti, bila je neutralna više no što misliš i znaš, lično nisam
    podržavao ni taj nivo neutralnosti, jer napadi na regularnu vojsku u datoj
    državi, dovode je u situaciju da se prikloni strani koja je štiti.

    Hrvati su napadali(vojno) JNA, a Srbi su je pomagali i branili, treba biti
    neograničeno glup pa reći da je JNA trebala biti neutralna prema Hrvatima.

    Citat:
    ,, 9. Pojava paravojnih formacija u Hrvatskoj,,

    Na području tadašnje Hrvatske i Hrvati i Srbi su imali paravojne formacije,
    jedina legalna vojna formacija je bila JNA.

    Nakon prestanka nadležnosti od strane JNA nad tim područjem, postojale su
    dvije vojne formacije, Srpska i Hrvatska, i obe su legalne, jer i narod može
    da formira vojsku.
    Kada su fašističke države kao: Vatikan, Njemačka i SAD priznale Hrvatima
    državu, priznali su narodu pravo na državu, nikako nisu mogli da priznaju
    oblasti koje su sporili Srbi u Hrvatskoj, ili su mogli da to isto priznaju i Srbima
    a nakon toga da se izvrši razdioba.

    Priznavanje cijele Hrvatske kao države Hrvata i negiranje u Srba u tom prostoru je suprotno međunarodnom pravu, nije pravno validno i može da se stavi van snage čim se stvore uslovi za to.

    Da pojasnim Hrvati su uz pomoć fašističkih država napravili državu na Srpskoj
    zemlji, bilo kada Srbi mogu doći i istjerati uljeze sa svoje zemlje, i doći će.

    Citat:
    ,, 10. Zlocini protiv civilnog stanovnistva, granatiranje gradova, pljacke, ubijanja, nacionalna mrznja i zaslepljenost,,

    O zločinima nad civilnim stanovništvom ne mogu da pišem, jer ,,Moderatori,, ovog foruma ne daju da se o tome piše, kažu ,,ovo je zabavni forum,, .

    O zločinima Hrvata nad Srbima mogao bih da postavim više materije nego što imaju sve teme na ovom forumu.

    Što se tiče granatiranja, postavio bih ti jedno prosto pitanje, znaš li ti šta je rat jesi li ikada i prošao kroz područje gdje se vodi rat, ili pričaš ,,na daljinu,,
    o ratu, u ratu se ne dijele čokolade i sladoledi, u ratu se ratuje svim i svačim
    pa i granatama.

    Ratove redovno prate pljačke i ubijanja(pogibije), Hrvati su proteklom ratu
    vršili masovne likvidacije civila, i to na najsvirepiji način, pored toga
    činili su masakre, za šta postoje i video dokazi.

    Što se tiče nacionalne mržnje, ona je jedino prisutna kod Hrvata i Muslimana,
    oni su učeni od malih nogu da treba da mrze Srbe jer ih tako njihove vjere uče.

    Srbi na taj način nikoga ne mrze jer ih njihova vjera tome ne uči.

    Citat:
    ,, 11. Rat u Bosni i Hercegovini, slican scenario samo mnogo krvaviji ishod,,

    Scenario je sličan, samo su se uključili i drugi mentori na strani Muslimana.

    No ishod nije kakav su planirali, Srbi ih polupali ko zvečke, i Hrvate i Muslimane, pa se uključilo još dvadesetak država na strani Hrvata i Muslimana da se obračunaju sa Srbima, dječko to je scenario u Bosni.

    Što se tiče ishoda i njegovog karaktera (,,krvaviji ishod,,) nije on ništa krvaviji
    od ishoda u Hrvatskoj, takozvana međunarodna zajednica je zločine Hrvata
    nad Srbima u Hrvatskoj prikrila, zločine Hrvata nad Srbima u BiH takođe prikrila,
    a zločine Muslimana nad Srbima u BiH predstavljala kao zločine Srba nad
    Muslimanima.
    Gubitke Muslimana prikazivala u ciframa puta 100 do 300.

    Ta ista međunarodna zajednica je priznala Hrvatima i Muslimanima države.

    Citat:
    ,, 12. Srebrenica,,

    U Srebrenici je poginulo u proboju prema Tuzli, i to van demilitarizovane zone,
    oko 1800 Muslimana, sve ostalo je bolesna zapadna propaganda.

    Citat:
    ,, 13. Tenzija sa Makedonijom, pritisak silom, mogucnost rata,,

    Makedonija nije tema, tenzije stvaraju Albanci, a što se tiče rata, samo se ti nadaj.

    Citat:
    ,, 14. Kosovo i Metohija, ubacivanje paravojnih formacija (rezultirao NATO konfrontaciju)

    Nato agresija na Srbiju ima drugu pozadinu, pročitaj temu ,,Novi svjetski poredak,, , u to spada i Kosovo i mnoga druga krizna žarišta, nije Srbija napala Teksas da bi SAD trebao da uzvrati na Srbiju, Nato i SAD traže kavgu, traže drugu stranu sa kojom će da odmjere snage, hoće da pokaže moć, i naći će, bolje rečeno našli su i jedno i dugo, uskoro će Američke demokratske izbejeglice da se povlače po sabirnim centrima, primati humanitarnu pomoć na kašičicu, i to po ne demokratskom svijetu.

    Tada će za njih Hrvati biti ,,Ustaše,, (Nacisti), Muslimani ,,Islamisti,,(Teroristi),
    Albanci ,,Teroristi,, (Agresori)
      Vrh

  12. #87

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Ok, dao si svoj stav, sada smo 1:1...

    Pretpostavljam daljoj argumentaciji nema smisla, oboje cemo se i dalje drzati svojih stavova i ubedjenja.

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.02.2019, 07:56
  2. Znate li napamet himnu Republike Srbije?
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 04.04.2012, 22:43
  3. Ustav Republike Srbije
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 27.04.2010, 10:54
  4. Referendum u Crnoj Gori
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.05.2006, 13:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •