Citati iz stranih filmova.. - Strana 8
Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 139
  1. #106

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    Sean: Ti si samo klinac. Nemaš ni najbližu ideju o tome o čemu pričaš.
    Will: Baš ti hvala.
    Sean: U redu je. Nikad nisi bio izvan Bostona.
    Will: Nisam
    Sean: Dakle, da sam te pitao nešto o umetnosti, prepričao bi mi svaku knjigu o umetnosti, koja je ikada napisana. Michelangelo. Znaš mnogo o njemu. Životno delo, političke aspiracije, on i papa, seksualnu orijentaciju, sva dela. Ali kladim se da mi ne bi mogao reći kako miriše u Sikstinskoj kapeli, nikad nisi tamo stajao i gledao taj divan plafon. Video to.
    Kad bih te pitao za žene, dao bi mi popis najdražih. Možda si i prevrnuo nekoliko njih, ali ne možes mi reći kakav je osjećaj buditi se kraj žene i osećati zaista sretnim.
    Čvrst si ti klinac. Da te pitam o ratu, nabacao bi mi se Shakespeareom. "Jos jednom u odbranu, dragi prijatelji". Ali nisi bio ni blizu ratu. Nikad nisi držao najboljeg prijatelja u krilu i gledao ga kako zadnjim dahom traži tvoju pomoć.
    Da te pitam o ljubavi, citirao bi sonet, ali nikad nisi gledao u ženu i bio potpuno ranjiv. Ne znajući nikoga ko je ravan njenim očima. Osećajući da je Bog spustio anđela na zemlju samo za tebe. Koja te može spasiti paklenih dubina, ne znaš kako je to biti njen anđeo. Voleti je. Biti uvek s njom. Proći s njom sve. I rak. Ne znaš kako je spavati u stolici 2 meseca u bolničkoj sobi, držeći je za ruku, jer doktori vide u tvojim očima da se vreme poseta ne odnosi na tebe.
    Ne znaš šta je pravi gubitak. To se događa samo kad nešto voliš više od sebe. Sumnjam da si se ikad usudio da nekoga toliko voliš.
    Gledam teNe vidim u tebi pametnog, samopouzdanog čovekaVidim petlića, uplašenog, usranog klinca. Ali ti si genije Will, niko to ne osporava. Niko ne može da razume sve tvoje dubine. Ali ti misliš da znaš sve o meni zato što si video moju sliku I iscepkao moj jebeni život na deliće.
    Ti si siroče, jel da?
    Misliš li da ja išta znam o tome koliko je bio težak tvoj život, kako si se osećao I ko si ti, zato što sam pročitao Olivera Tvista? Misliš li da to objašnjava tebe? Ličnoboli me dupe za sve to, znaš li zašto?
    Zato što od tebe ne mogu ništa da naučim, što ne bih mogao da pročitam u nekoj jebenoj knjizi. Osim ako nećeš da pričaš o sebi, o tome ko si ti. Tada sam fasciniran. Uključen sam. Ali ti to nećeš da uradiš, a majstore? Preplašen si od onoga što bi mogao da kažeš .
    Ti si na potezu šefe.

    Good Will Hunting (1997)
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #107

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    Superkalafradzilistikekspijalidosis.

    Meri Popins

  3. #108

    02 Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    - Šta je to?
    - Šišmiš!
    - Dole, sagnite se! Pogledajmo šta hoće od nas! Idemo ispod kreveta!
    - Odlazi odvratni šišmišu!
    - Ne govori tako. Uvredićeš ga ako ga tako zoveš, moraš biti fina. O šišmišu, slatko stvorenje noći... prozor ti se nalazi na desnoj strani!
    - Kakva sreća...
    - To i jeste smisao poezije, a ti si ga nazvala odvratnim šišmišom... To uvek upali. Brijao sam se u kupatilu juče. Pauk se popeo... i ja sam mu rekao, dragi pauče odlazi odavde. - I otišao je!
    - A ako nađeš miša?
    - Gospodine Mišu, izlazite iz ove kuće... A onda bih ga najurio.
    - Hoćeš me naučiti pisati lepe pesme? Kako si ti postao poeta? Kako si počeo?
    - Bio sam mali, mlađi od tebe sad, imao sam 8-9 god. Bio sam sa svojom majkom, mnogo sam je voleo... Bili smo kod ujaka Giustina i tamo je bilo drvo. - Znaš šta se dogodilo?
    - Šta?
    - Mala ptica je letela pored pevajući, leteći niže... i niže… i sletela mi baš ovde na rame. Kunem se! Odabrala je mene od svih ljudi. Plašio sam se da će odleteti, pa sam se pravio da sam drvo. Nisam se micao. Osetio sam kako mi kuca srce, kako udara.
    - I onda?
    - Onda je odletela. Želeo sam reći majci. Mama mamamama, mala ptica leteći i pevajući... sletela mi je na rame i sedela tamo sat vremena... Ona je rekla:"Mislila sam da se nešto užasno dogodilo" i nastavila ćaskati.
    - To je bilo loše od bake, nije volela ptice?
    - Ne, baka nije bila loša i volela je male ptice. Nije to bilo do nje, nego do mene. Ja sam kriv što joj lepo nisam ispričao šta se dogodilo. Što joj nisam pokazao šta sam osećao. Bio sam toliko uzrujan da sam sebi rekao... "Mora da postoje ljudi čiji je posao koristiti prave reči... koji sastavljaju stvari na način... tako da drugim ljudima srce zakuca kad i njima". Tog dana sam odlučio postati pesnik.
    - Moje srce kuca.
    - I moje, ali bakino nije.
    - Ako reči nisu prave, ništa nije pravo.




    La tigre e la neve
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #109

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    - Zar nije na Bogu da oprosti?
    - Jeste, ja im samo pomazem da se brze sretnu

    Man on Fire
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #110

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    Policeman: So, what you doin here?
    Turkish: I'm taking the dog for a walk. What's the problem?
    Policeman: What's in the car?
    Turkish: Seats and a steering wheel.


    Turkish: You take sugar?
    Brick Top: No thank you, Turkish; I'm sweet enough.


    Snatch
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #111

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    The Green Mile

    Paul: On the day of my judgment, when I stand before God, and He asks me why did I kill one of His true miracles, what am I gonna say? That it was my job? My job?!

    (naravno, zamislite Toma Henksa sa svom dubinom i osećajnošću svog glumačkog umeća kako izgovara ove reči... uf... divan film...)
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  7. #112

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    Troy

    "War is young men dying and old men talking. You of all men should know this."

    Odysseus to Achilles
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  8. #113

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    Po: Maybe I should just quit and go back to making noodles.
    Oogway: Quit, don't quit? Noodles, don't noodles? You are too concerned about what was and what will be. There is a saying: yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the "present."



    Kung Fu Panda
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #114

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    "Ja imam mozak za biznis i telo za greh"

    Melanie Griffith - Working Girl



  10. #115

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    -"Rodjen sam kao cetrnaesto dete u porodici i onda je ocu dosadilo i dao mi je ime Definitivo."



    Amarkord
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #116

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    Andy Botwin: Life is just blah, blah, blah. You hope for blah. And sometimes you find it. But mostly it is blah. And waiting for blah. And hoping you are right about the blah's you made and then just when you think you have the whole blah damned thing figured out and you are surrounded by the ones you blah death shows up. And blah blah blah.

    Silas Botwin: [while arguing whether or not to mercy-kill Bubby] Yeah, sure. Death is no big deal. Because life is just... blah, blah, blah.
    Andy Botwin: Look, Silas. Life is just blah, blah, blah. You hoe. Death is no big deal. Because life is just... blah, blah, blah.
    Silas Botwin: [sighs] Alright. Let's do this.
    Shane Botwin: [to Andy] That was good.
    Andy Botwin: I have my moments.

  12. #117

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    "-Tvoj napredak se zaustavio. Razocarana si?
    -Ambivalentna sam. To je moja najdraza rec.
    -Znas sto to znaci?
    -Bas me briga.
    -Ako ti je to najdraza rec...
    -Znaci da me ni za sta nije briga!
    -Bas suprotno. Ambivalentnost znaci snazne suprotne osecaje. Prefiks ambi oznacava 'oboje', ostalo na latinskom znaci 'zhar'. Rec znaci da je covek rastrgan izmedu dve moguce odluke. 'Hocu li ostati ili otici?' 'Jesam zdrava ili luda?'
    -To nisu odluke.
    -Mogu biti... za neke ljude.
    -Onda je rec pogresno odabrana.
    -Nije. Savrsena je.
    Koji je ovo svet?
    Koje kraljevstvo?
    Koja obala kojega sveta?
    To je veliko pitanje zivotna odluka. U kojoj ces se meri predati svojim nedostacima? Jesu li oni nedostaci? Ako im se predas, hoces li ceoi zivot ostati ovde? Velika pitanja. Velike odluke. Nije cudo sto zelis da te nije briga za njih.
    -To je sve?
    -Za sada."

    Girl, Interrupted
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #118

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    Frank Slade (Al Pacino), Scent Of A Woman:
    "Women! What can you say? Who made 'em? God must have been a fuckin' genius. The hair... They say the hair is everything, you know. Have you ever buried your nose in a mountain of curls... just wanted to go to sleep forever? Or lips... and when they touched, yours were like... that first swallow of wine... after you just crossed the desert. Tits. Hoo-ah! Big ones, little ones, nipples staring right out at ya, like secret searchlights. Mmm. Legs. I don't care if they're Greek columns... or secondhand Steinways. What's between 'em... passport to heaven. I need a drink. Yes, Mr Sims, there's only two syllables in this whole wide world worth hearing: pussy. Hah! Are you listenin' to me, son? I'm givin' ya pearls here. "
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  14. #119

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    - My name is Maximus Decimus Meridius. Commander of the armies of the North, general of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife, and I will have my vengeance in this life or the next. - Gladiator

    - Da je Bog htio da smo svi jednaki, svi bi imali proteze na nogama - Forrest Gump



    Schampagne for my real friends, real pain for my sham friends - Edward Norton u 25th hour


    The only feeling of real loss is when you love someone more than you love yourself. - Good Will Hunting
    Poruku je izmenio Lilith_021, 01.09.2009 u 17:10 Razlog: bold
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  15. #120

    Odgovor: Citati iz stranih filmova..

    Ljubav nikad nije toliko okrutna kao onda kada pomislis da te napusta.

    The Weight of Water
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Citati naši omiljeni...
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 1228
    Poslednja poruka: 11.09.2019, 18:15
  2. Azbuka pesama (stranih i domacih)
    Autor Sonja u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 570
    Poslednja poruka: 21.03.2019, 00:39
  3. Muzika iz crtanih filmova
    Autor silvia u forumu Muzika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.08.2013, 01:49
  4. Šta smo naučili iz američkih filmova
    Autor irnik u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 122
    Poslednja poruka: 18.12.2010, 20:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •