Azijski film
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Azijski film

  1. #1

    Azijski film

    Danas u svetu sve veći znaćaj zauzimaju kinematografije azijskih zemalja. Sa svojim orginalnim stilom i jedinstvenim pričama postaju sve popularnije širom planete. One predstavljaju pravo osveženje u odnosu na istrošeni američki film. Možda je problem što su zapadnjaci zaboravili da je film pre svega umetnost a tek onda biznis.

    U svakom slučaju ovde bi pričali o kineskoj, korejskoj, japanskoj, iranskoj, indijskoj, turskoj i drugim kinematografijama u aziji. Naravno imam i ja svoje favorite i to su pre svega japanska i korejska koje su naprosto neverovatne.

    Poslednji film koji sam gledao je Twilight Samurai iz 2002, japanske produkcije. Prati priču o jednom čudnom samuraju koji ima želju da postane seljak i obrađuje zemlju a pri tom je udovac i ima dve male ćerke i senilnu majku da izdržava. Veoma je siromašan i na njegovu nesreću živi u dobu koje je bilo najgore za samuraje, na kraju Edo perioda, jer više nije bilo potrebe za njima. Po meni odličan film koji mi je držao pažnju do poslednjeg minuta.

  2. #2

    Odgovor: Azijski film

    Jedino sam bolje upoznat sa Kurosavinim filmovima i skoro sve sam ih pogledao. Omiljeni su mi "Ran" i "Rashomon". "Dreams" je prica za sebe...

  3. #3

    Odgovor: Azijski film

    Obzirom da imam puno prijatelja iz Indije, bila sam "primorana" da pogledam neke od Indijskih filmova iz Bolivuda . Meni su skoro svi ti filmovi veliki SUND . U svakom filmu ljubavna prica kao u jeftinim ljubavnim romanima sa mnogo pjevanja i plesanja... U svakom slucaju vise volim i istrosene americke filmove nego vec pomenute .

    Japanski horor filmovi su najbolji horor filmovi koje sam do sada odgledala.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  4. #4

  5. #5

    Odgovor: Azijski film

    Do sada sam odgledala jedan azijski horor 'Prica o dve sestre',e sad,da li je japanski ili kineski,pojma nemam ali je stvarno dobar.Takodje sam odgledala i 'The Grudge',rimejk sa Sarom Misel Gelar.Filmove kao sto su ta dva smatram za prave horor filmove Americki takozvani horori su mi jako dosadni.Svaki je isti:cudovista,zombiji... sve je to vec vidjeno.

  6. #6

    Odgovor: Azijski film

    Abas Kjarostami - Ukus trešanja



    Minimalisticki, nicega sto ce odvuci paznju od sustine kojom ovaj film obiluje.

    Topla preporuka.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Slične teme

  1. Najbolji SF film
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 26.02.2019, 20:56
  2. Sex and the City - film
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 05.12.2013, 09:53
  3. Pa šta ako je film kultni
    Autor Arthur Dent u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 18.08.2013, 15:26
  4. Dokumentarni film
    Autor Sirijus u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2010, 23:56
  5. Film
    Autor HLEBmaster u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 13.07.2009, 20:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •