Sexualna edukacija?
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    02 Sexualna edukacija?

    Da li verujete u to da mlada osoba pre nego sto stupi u sexualni odnos treba da se edukuje? Da li ce to uciniti na svoju ruku ili uz pomoc nekog iz svog najblizeg okruzenja nebitno ali da li je prednost biti seksualno edukovan?

    Da li ste se nasli u situaciji da neko izgovori rec koja je usko vezana za sex ili sexualnu temu a vi gledate u osobu nemajuci pojma o cemu to on prica?

    Tema je smisljena pored vasih misljenja kao sexualni pojmovnik koji ce sadrzati sve te izraze sa kojima se srecemo u nekim situacijama, razgovorima a ticu se nase sexualnosti.

    Navalite s pojmovima i misljenjima.

    ABERACIJA (lat. aberatio-odstupanje)

    Ponašanje različito od društveno prihvatljivog; pod aberantnim seksualnim ponašanjem se podrazumijevaju sve one seksualne radnje koje nemaju za cilj produžetak ljudske vrste

    AFRODIZIJAK
    (grč.afrodisios- koji se odnosi na ljubavni užitak) sredstvo za nadraživanje polnog nagona.

    AIDS
    Acquired Immunodeficiency Syndrome.

    AMENOREJA

    Produženi izostanak menstruacije.

    AMOMAKSIJA (grč. ammos-stajalište, mahe-borba)

    Seksualni odnos u parkiranom automobilu.

    ANALNI SEKS
    Seks pri kojem mladić stavi penis u anus ili rektum djevojke ili drugog mladića. Neki smatraju da je analni seks između mladića i djevojke dobar način da se izbjegne trudnoća. Ali je bolji način spriječavanja trudnoće korištenje kontracepcije. Prilikom analnog seksa, trebalo bi koristiti lubrikante i kondome.

    ANORGAZMIJA
    Nemogućnost postizanja orgazma.

    ANOVULACIJSKI CIKLUS
    Menstrualni ciklus u kojem ne dolazi do ovulacije.

    APSTINENCIJA
    Suzdržljivost, odricanje - neimanje seksualnih odnosa.

    ASEKSUALNOST (lat. a-ne + sexus-pol)

    Nezainteresovanost za seks; nedostatak seksualne želje ili nizak nivo erotskog odgovora kao posledica psihološke ili organske disfunkcije; (hiposeksualnost).

    AZT ili zidovudin
    Vrsta lijeka protiv virusa HIV- a. Djeluje tako da inhibira virusnu reverznu transkriptazu (vidi: retrovirus) te tako utiče na proces umnožavanja virusa.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  2. #2

    Odgovor: Sexualna edukacija?

    Ipak smo mi, u prosjeku, Balkanci, tako da je vulgarnost na temuonih stvarineizbježna, a sexualno vaspitanje izbjegljivo i prepušteno ulici i medijima...






  3. #3

    Odgovor: Sexualna edukacija?

    Ne mora da znaci da smo vulgarni ako smo balkanci, a pogotovo da je seksualna edukacija izbegljiva...zamisli kad bi tako bilo na svakom cosku bi imali po jednu devojcicu sa stomakom do zuba (pricam o nezeljenoj trudnoci) ili muskarca sas sve polnim bolestima.

    Toga sam svesna da tinejdzeri na internetu imaju vaznija posla nego da se edukuju na ovaj nacin ali eto mozda je forum mesto gde ce ako nista drugo bar da posete temu i procitaju nesto sto dotad nisu znali.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  4. #4

    Odgovor: Sexualna edukacija?

    Citat cicka kaže: Pogledaj poruku
    Ne mora da znaci da smo vulgarni ako smo balkanci, a pogotovo da je seksualna edukacija izbegljiva...zamisli kad bi tako bilo na svakom cosku bi imali po jednu devojcicu sa stomakom do zuba (pricam o nezeljenoj trudnoci) ili muskarca sas sve polnim bolestima.

    Toga sam svesna da tinejdzeri na internetu imaju vaznija posla nego da se edukuju na ovaj nacin ali eto mozda je forum mesto gde ce ako nista drugo bar da posete temu i procitaju nesto sto dotad nisu znali.
    Kažem da smo u prosjeku....

    Novi Sad je, naravno, nešto drugo, ali govoreći o i u prosjeku, na žalost, čini mi se da nisam mnogo pogriješio.

    P.S.

    forum je mesto iznad prosjeka

  5. #5

    Odgovor: Sexualna edukacija?

    Bilo bi jako dobro kada bi mladi imali neku seksualnu edukaciju, ali nažalost bar u vreme kad sam ja trebala da se edukujem na tu temu - tako nešto nam je bilo potpuno nedostupno, makar kroz neke zvanične izvore. Mislim da bi stvarno u škole trebalo uvesti neki predmet poput "seksualnog obrazovanja" u kome bi se mladima od 6-7 razreda neke stvari objašnjavale, gde bi ta deca mogla da nauče nešto PRE nego što stupe u odnose, a ne da uče "u letu", i, što je najgore, najčešće na svom (u nekim slučajevima lošem, ili čak opasnom) primeru.
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  6. #6

    Odgovor: Sexualna edukacija?

    od malih nogu , sto da ne , ako ste posteni sa malim detetom od prvog njegovog pitanja te vrste ,kasnije nece biti potrebno da ceka da li ce skola uvesti taj predmet , sta je to toliko strasno sto ce roditelj objasniti svom detetu kako je on nastao ili kako se to radi . zasto ga treba lagati na samom pocetku njegove ne iskvarenosti , treba roditelji to da rade , u svakom slucaju i da se vise pozabave sa svojom decom a ne da im samo daju pare ili posalju baki i deki . eto sad navalite na mene , cekam kritike

  7. #7

    Odgovor: Sexualna edukacija?

    Nemam kritike, cak sta vise apsolutno ohrabrujem ovakva misljenja, puno roditelja gresi u tome sto ne pruzi potrebne i pre svega temeljne informacije o sexualnom zivotu, odnosu, itd. Razloga ima na izvoz, pocev od "saznace kad dodje vreme za to" preko "ni mene niko nije ucio" sve do "ma to bre sramota".

    Vidjala sam devojcice koje su dolazile prestrasene da im se nesto desilo a u sustini samo su imale svoj prvi menstrualni ciklus a na pitanje zasto se nije obratila mami, dobili smo odgovor da je njena mama previse konzervativna...

    Pitam se, da li ce biti konzervativna kad joj zbog ne znanja cerka jednog dana dodje kuci trudna...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  8. #8

    Odgovor: Sexualna edukacija?

    сексуална едукација...ма,то се све само регулише...само од себе.
    тако је најлепше. наравно да се подразумева да млади морају имати елементарно познавање ове теме. да не мисле да су их родитељи нашли у купусу(мада је то мени супер варијанта,баш могу да замислим... ),да их је рода донела и слично.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  9. #9

    Odgovor: Sexualna edukacija?

    Cicka slazem se sa tobom, ali bih dodao da vecina roditelja ne pruza ni osnovne informacije o bilo cemu svojoj deci: ophodjenje,vaspitanje bilo koje vrste, droga, prostitucija ,seksualna edukacija, jer | roditelji|su i suvise zaokupljeni sobom, nekim svojim problemima najcesce egzistencijalnim, ili traze svoj mir, deca ih zamaraju i najobicnijim pitanjima.
    Obzirom da mi je ove nedelje silom prilika nametnuto da obavim dosta razgovorima sa roditeljima odredjene dece a u vezi bas edukacije | nije mi profesija ni prosvetnog ni socijalnog radnika vec nesto drugo | nije ni cudo da seksualnu edukaciju vrsi neko drugi | koji pokaze i prakticno | a ne roditelj kome " glavica kupusa zastane u grlu" kada im cerka jednog dana dodje kuci trudna.
    Ja se svima izvinjavam koji se prema svojoj deci ne ophode kako sam naveo, ali moje misljenje je da su roditelji najveci krivci za sve ono za sta su spremni gotovo u 98 % druge da okrive.

  10. #10

    Odgovor: Sexualna edukacija?

    Dok je Skvochkica tu sva pitanja u vezi seksualne edukacije biche detaljno razjashnjena
    Samo ne znam shta chemo po pitanju praktichne nastave, jer teorija je jedno ali praksa je praksa...
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  11. #11

    Odgovor: Sexualna edukacija?

    Po meni bi trabali roditelji da daju svojoj deci tu "sexualnu edukaciju", naravno samo te osnovne stvari, ( da devojka ne ostane trudna od poljubaca...i da nece da umre kad dobije menstr. , sta smo vec sve culi...ccc ) ali u nekom drustvu ili u nekoj okolini je nazalost tako, da cak i ti roditelji ne znaju sta sve moze i nemoze da se radi sa telom svojim, jer su toliko konzervatinvo vaspitani, da su ONI mislili da ce du naci decu u kupus....ili su cekali rodu ispred vratima posle svadbe...
    Jedna moja bivsa drugarica iz skole je jednog dana dosla kod mene i pricala mi kako joj uvek muka i mnogo se ugojila itd. (one simptome), devojka je imala 16 godina, pa je ja pitam da li je trudna. A ona meni odgovori, pa od cega da bude trudna? Pa kad sam joj drzala seksualno predavanje, devojka jos malo pa da dobije nervni slom i pocela da place, komentar joj bio: Ali mi smo se samo malo igrali...niko mi nije rekao da od toga...ja sam misla to ide na drugi nacin....itd.
    Slazem se svima koji kazu da treba mladima da se kaze kako to funkcionise, jbs ti to celo konzervativno bla bla uvezi toga (naravno nemora sad svaki da bude profesor seksualnog ponasanja, dovoljno je da se neke osnovne stvari znaju), jer paznja pre toga je bolje nego kajanje posle toga...
    toliko od mene

  12. #12

    Odgovor: Sexualna edukacija?

    Idemo dalje...

    BAZALNA TEMPERATURA TIJELA

    Najniža normalna temperatura tijela izmjerena u uslovima potpunog mirovanja; mjeri se odmah nakon buđenja, a prije ustajanja.

    BILINGSOVA METODA
    Tehnika prirodne kontrole plodnosti kod koje se dani plodnosti, moguće plodnosti, i najveće plodnosti određuju pomoću posmatranja sluzi na otvoru vagine.

    BISEKSUALNOST
    Fizička i romantična privlačnost ljudi istog i suprotnog spola.

    BUŠI MOL (engl.bushie mall)
    Seksualni odnos na otvorenom prostoru.

    CASANOVA; SINDROM CASANOVE
    Giovanni Jacopo Casanova de Seingalt avanturist iz Venecije čije ime služi za primjer hiperseksualnog muškarca. Casanova je lažno prisvojio aristokratski dodatak de Seingalt kao pomoć u zavođenju žena i impresioniranju muškaraca. Gotovo sve što se zna o ovom raskalešanjaku dolazi iz njegovih višesveščanih Memoara.

    CELIBAT (lat.coeliebs - neoženjen, slobodan)
    Seksualno uzdržavanje; (afalatija, apstinencija, lagnokoliza).

    CERVIKS UTERUSA
    Donji kraj (grlić) materice koji se nastavlja u vaginu.

    CISTA
    Vrećasta tvorevina koja sadrži tekućinu ili polutekuću stvar.

    CORPUS LUTEUM
    Žuto tijelo - tvorevina koja nastaje u jajniku nakon oslobađanja jajne stanice. Ako je jajašce oplođeno, corpus luteum raste i stvara hormone koji održavaju trudnoću. Ako ne dođe do oplodnje ono propada.

    CYBERSEX
    Seks pomoću kompjutera. Ključ dobrog cybersexa je naravno u dobrom softweru i uzbuđujućim slikama, odnosno videoprikazu koji gledamo, a i u hardweru, dakle u predmetima i napravama koje nas uzbuđuju dok posmatramo našeg nestvarnog partnera i slušamo ga kako nam šapuće riječi koje želimo čuti.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  13. #13

    Odgovor: Sexualna edukacija?

    ...je nažalost na niskom nivou.Konkretan primer od pre neki dan su dve devojčice,obe 5. osnovne,znači imaju oko 11 godina.Došle su da čitaju i naravno se latile knjige "Priručnik o seksualnom vaspitanju" koja se inače i nalazi na dečjem odeljenju i primerena je njihovom uzrastu.S obzirom na to da čitaonica nije izdvojen prostor imala sam prilike da čujem deo njihovog razgovora i ostala zblanuta Naime nijedna od njih dve ne zna ništa o menstruaciji,što možda i ne bi bilo tako strašno da one imaju upola manje godina,ali pošto su u godinama kad sve to kreće zapitala sam se koji je vrag sa njihovim majkama kada se nisu potrudile da im bar to objasne? Zar je toliko teško izdvojiti jedan sat svog vremena u polako uvoditi dete u sve ono što ga kad-tad očekuje?Konstatovala sam da su izašle poprilično zadovoljne iz biblioteke ali ipak ne mislim da je to rešenje i ta knjiga,koliko god bila dobra,nije pravo i jedino sredstvo na njihovom putu ka saznanju.
    I may not be perfect but I'm always me

Slične teme

  1. Sexualna apstinencija
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 29.08.2009, 18:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •