Guča i Exit; pomirenje
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Guča i Exit; pomirenje

    Napomenuo sam jačinu društva u thred-u koji sam pokrenuo pre ovog. Jedan od činilaca je i kultura, odnosno nasleđe.

    Imamo Guču i Exit. Beogradska i Novosadska mondena mesta, i etno sela sa druge strane. Strahovit izvor prihoda kroz neku vrstu turizma, ukoliko zanemarimo komponentu medijske slike koju stvaramo o našem društvu, između ostalih.

    Postoji li mogućnost pomirenja tih trenutno suprotstavljenih strana u našem društvu?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Citat idavik kaže:
    Postoji li mogućnost pomirenja tih trenutno suprotstavljenih strana u našem društvu?
    Ja ga ne vidim. Koliko Pink i razne kopije Pinka furaju jedan fazon, toliko "moderna i proevropska" (kako mrzim taj izraz) B92 fura skroz drugu stvar. Nesto poput SRS-a i DS-a. A i sami znate kolika je razlika izmedju te dve stranke. Mada, Guca jos i moze da prodje. Mene vise brinu "spektakli" na Marakani, gde 50.000+ ljudi dodje da slusaju nekoga ko nema ni osam razreda osnovne. Trubaci su nekako srpski "brend" i njih mogu da progutam relativno bez vecih problema (sve zavisi sta sviraju). Samo je zalosno sto su od Guce napravili svinjac u pravom smislu te reci. Gomila pijanih, povracanje, pisanje, tri prsta do neba... Na Exitu skroz suprotno. Svi su moderni, nadrogirani, srpstvo svedeno na nulu... Ko da nisi u Srbiji. Jedno je skroz desno, drugo je skroz levo, a desno i levo se mnogo razlikuje. Nema tu pomirenja. Zato ja slusam r'n'r.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Citat Kunic kaže:
    Ja ga ne vidim. Koliko Pink i razne kopije Pinka furaju jedan fazon, toliko "moderna i proevropska" (kako mrzim taj izraz) B92 fura skroz drugu stvar. Nesto poput SRS-a i DS-a. A i sami znate kolika je razlika izmedju te dve stranke. Mada, Guca jos i moze da prodje. Mene vise brinu "spektakli" na Marakani, gde 50.000+ ljudi dodje da slusaju nekoga ko nema ni osam razreda osnovne. Trubaci su nekako srpski "brend" i njih mogu da progutam relativno bez vecih problema (sve zavisi sta sviraju). Samo je zalosno sto su od Guce napravili svinjac u pravom smislu te reci. Gomila pijanih, povracanje, pisanje, tri prsta do neba... Na Exitu skroz suprotno. Svi su moderni, nadrogirani, srpstvo svedeno na nulu... Ko da nisi u Srbiji. Jedno je skroz desno, drugo je skroz levo, a desno i levo se mnogo razlikuje. Nema tu pomirenja. Zato ja slusam r'n'r.
    Na mjestu, od rijeci do rijeci.
      Vrh

  4. #4

    02 Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Neznam sta se radi na Exitu ali sam gledao neke snimke Guce ovde na Americhkom kont gde su je uporedjivali sa WoodStokom sedesetih godina Ameri koji su bili u Guchi su odusevljeni sa trubacima i celom koncepcijom festa u Guchi samo ako nasi budu znali da to promovisu do maximuma to bih mogao da bude najveci Evropski woodstok . Video sam vec nekoliko bendova nasih trubaca da dolaze u Aemriku na gostovanje ne kod nase dijaspore nego bas kod Amera tako da bih trebalo dati malo vise paznje GUCHI ...Ali sve sto se radi imace nekog uspeha i samo treba promovisati ....
    ------------------------
    Dragan - CAnada
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Ne vidim zašto bi ih uopšte i trebalo miriti. Po meni treba da postoje obe manifestacije (mada, priznajem, ni na jednoj nisam bio), koje bi se, veoma jednostavnim merama, mogle "pročistiti" i od obe napraviti autentični srpski "brendovi" (mrzim ovu reč).

    Što se, pak, tiče postojanja "dveju Srbija" - jedne demokratske, proevropske i moderne (sve pod navodnicima) i druge ruralne, šovinističke i totalitarne (pod nešto "tanjim" navodnicima) - to je, jednostavno, činjenica, fakat, naša realnost. Ipak, mislim da je najveći problem u tome što populacija koja bi se mogla svrstati između pomenutih ekstrema lagano ali neumitno odumire
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...
      Vrh

  6. #6

    11 Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    iskreno, guca me bas ne privlaci, ali nemam nista protiv nje, jer kao sto netko rece, to nam je brand. pijanci, zadriglost na guci, droga na exitu, mada uvijek idem na exit drug free, jer koja je svrha otkinuti se i ne znati ni gdje se nalazis. nama treba jos malo kulturne evolucije, da bi se konacno ljudi prestali prepucavati oko guce i exita. mada, alkohola i droge ce uvijek, na zalost biti, i tako tih koji idu da se na prvom mjestu otkinu, pa tek onda zabave.
      Vrh

Slične teme

  1. Pomirenje?
    Autor Gibson u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 25.03.2014, 15:12
  2. Exit 09
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 20.07.2009, 17:59
  3. Exit 08
    Autor NSdjanka u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.07.2008, 19:14
  4. Exit 07
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 26.07.2007, 07:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •