Guča i Exit; pomirenje
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Guča i Exit; pomirenje

    Napomenuo sam jačinu društva u thred-u koji sam pokrenuo pre ovog. Jedan od činilaca je i kultura, odnosno nasleđe.

    Imamo Guču i Exit. Beogradska i Novosadska mondena mesta, i etno sela sa druge strane. Strahovit izvor prihoda kroz neku vrstu turizma, ukoliko zanemarimo komponentu medijske slike koju stvaramo o našem društvu, između ostalih.

    Postoji li mogućnost pomirenja tih trenutno suprotstavljenih strana u našem društvu?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Citat idavik kaže:
    Postoji li mogućnost pomirenja tih trenutno suprotstavljenih strana u našem društvu?
    Ja ga ne vidim. Koliko Pink i razne kopije Pinka furaju jedan fazon, toliko "moderna i proevropska" (kako mrzim taj izraz) B92 fura skroz drugu stvar. Nesto poput SRS-a i DS-a. A i sami znate kolika je razlika izmedju te dve stranke. Mada, Guca jos i moze da prodje. Mene vise brinu "spektakli" na Marakani, gde 50.000+ ljudi dodje da slusaju nekoga ko nema ni osam razreda osnovne. Trubaci su nekako srpski "brend" i njih mogu da progutam relativno bez vecih problema (sve zavisi sta sviraju). Samo je zalosno sto su od Guce napravili svinjac u pravom smislu te reci. Gomila pijanih, povracanje, pisanje, tri prsta do neba... Na Exitu skroz suprotno. Svi su moderni, nadrogirani, srpstvo svedeno na nulu... Ko da nisi u Srbiji. Jedno je skroz desno, drugo je skroz levo, a desno i levo se mnogo razlikuje. Nema tu pomirenja. Zato ja slusam r'n'r.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Citat Kunic kaže:
    Ja ga ne vidim. Koliko Pink i razne kopije Pinka furaju jedan fazon, toliko "moderna i proevropska" (kako mrzim taj izraz) B92 fura skroz drugu stvar. Nesto poput SRS-a i DS-a. A i sami znate kolika je razlika izmedju te dve stranke. Mada, Guca jos i moze da prodje. Mene vise brinu "spektakli" na Marakani, gde 50.000+ ljudi dodje da slusaju nekoga ko nema ni osam razreda osnovne. Trubaci su nekako srpski "brend" i njih mogu da progutam relativno bez vecih problema (sve zavisi sta sviraju). Samo je zalosno sto su od Guce napravili svinjac u pravom smislu te reci. Gomila pijanih, povracanje, pisanje, tri prsta do neba... Na Exitu skroz suprotno. Svi su moderni, nadrogirani, srpstvo svedeno na nulu... Ko da nisi u Srbiji. Jedno je skroz desno, drugo je skroz levo, a desno i levo se mnogo razlikuje. Nema tu pomirenja. Zato ja slusam r'n'r.
    Na mjestu, od rijeci do rijeci.
      Vrh

  4. #4

    02 Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Neznam sta se radi na Exitu ali sam gledao neke snimke Guce ovde na Americhkom kont gde su je uporedjivali sa WoodStokom sedesetih godina Ameri koji su bili u Guchi su odusevljeni sa trubacima i celom koncepcijom festa u Guchi samo ako nasi budu znali da to promovisu do maximuma to bih mogao da bude najveci Evropski woodstok . Video sam vec nekoliko bendova nasih trubaca da dolaze u Aemriku na gostovanje ne kod nase dijaspore nego bas kod Amera tako da bih trebalo dati malo vise paznje GUCHI ...Ali sve sto se radi imace nekog uspeha i samo treba promovisati ....
    ------------------------
    Dragan - CAnada
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Ne vidim zašto bi ih uopšte i trebalo miriti. Po meni treba da postoje obe manifestacije (mada, priznajem, ni na jednoj nisam bio), koje bi se, veoma jednostavnim merama, mogle "pročistiti" i od obe napraviti autentični srpski "brendovi" (mrzim ovu reč).

    Što se, pak, tiče postojanja "dveju Srbija" - jedne demokratske, proevropske i moderne (sve pod navodnicima) i druge ruralne, šovinističke i totalitarne (pod nešto "tanjim" navodnicima) - to je, jednostavno, činjenica, fakat, naša realnost. Ipak, mislim da je najveći problem u tome što populacija koja bi se mogla svrstati između pomenutih ekstrema lagano ali neumitno odumire
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...
      Vrh

  6. #6

    11 Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    iskreno, guca me bas ne privlaci, ali nemam nista protiv nje, jer kao sto netko rece, to nam je brand. pijanci, zadriglost na guci, droga na exitu, mada uvijek idem na exit drug free, jer koja je svrha otkinuti se i ne znati ni gdje se nalazis. nama treba jos malo kulturne evolucije, da bi se konacno ljudi prestali prepucavati oko guce i exita. mada, alkohola i droge ce uvijek, na zalost biti, i tako tih koji idu da se na prvom mjestu otkinu, pa tek onda zabave.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Exit festival ima vecu kulturnu tezinu po meni a Gucu su unistili sa komercijalizacijom, sada se sve zivo naplacuje (dere), dok je pre Guca imala vise duha i orginalnosti.
      Vrh

  8. #8

    02 Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    @Sremac
    ---------
    To sto vi sada pokusavate sa EXitom da promovisete to su Ameri imali sedesetih i sedamdestih godina WoodStock koji je okupljao milion fans rocka u to vreme ali je zavrsio karijeru jer je prerastao u drogu i perveziju a sto se tice da je Exit kulturni dogadjaj moglo bih mnogo prichati o tome kao sto neko rece gore 80% fans morju pre svega da se uz pomoc trava pripreme za takve dogadjaje da bih uzivali ja licno ne vidim tuneke kulture govoreci sa stanovista Americhkog gde zivim a na drugu stranu Gucha je folk i naravno ide i pice i hrana to se radi i u Nashvile USa na country Festu koncepcije su prakticno iste .P.S. mogu samo da kazem da ce zapadni Evropljani i Ameri pre dolaziti na Guchu jer ih to vise interesuje i to im je vise primamljivo oni imaju dosta , dosta svog rocka i svojih bendova da ne moraju da se upute do Novog Sada da ga slusaju ... Mislim da se ne treba sputavati ni jedan ni drugi event nego dopustiti da se paralelno razvijaju i svaki event da na svvoj nachin izgradi svoj imidz...Ja sam rodjeni Vojvodjanin i on mi je u srcu ovo nije kritika nego samo moje misljenje sa ovog aspekta gde zivim ......
    Pozdrav.Dragan
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Evo, polako se približava početak sabora u Guči...

    Pre par dana ćaskala sam sa nekim prijateljima o tome da li bismo išli u Guču ili ne. Retko čujem da bi neko otišao zbog samih trubača i veselja, češće čujem da bi ljudi išli iz čiste radoznalosti.
    Iznenadila sam se kada sam videla da Slovenci imaju kompletne turističke aranžmane za posetu Guči, kao i web sajt guča.si

    Tako, kroz priču, došli smo do zaključka da za civilizovani svet Guča dođe nešto kao divlji zapad, gde uz totalnu anarhiju mogu da brljave dan i noć do mile volje...

    A onda smo se, po ko zna koji put, zapitali: da je Guča ponos ili sramota?

    Možda sam se malo udaljila od prvobitne postavke teme, ali mi se učinilo besmislenim postavljati novu, vrlo sličnu, temu.
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Pa ovako...

    Amerima je super da dodju u Gucu da mogu da piju rakije i da spavaju pod pljeskama i super se provode jer to nije u njihovoj zemlji. U njihovoj zemlji to ne moze da bude tako da, jelte, idemo u neku zemlju sto cusmo da se zove Srbija, al ne znamo gde se nalazi, al tamo moze da se brljavi do besvesti.


    Znaci ok je Guca dogod je kulturna ALI nazalost kod nas sve predje u komercijalu i pijancenje. Znam jednog decka (25) koji jedva ceka Gucu , da ode kolima tamo u kojima je nabio 5000 kila zvucnika i da se ne trezni tri dana . Naime spava u kolima i smrdi sam sebi i drugima tri dana al se zato ispira rakijom iznutra. UZAS

    A Exit..... Exit je postao zesca komercijala na koji sada idu devojke u stiklama koje se zgrozavaju da stanu u blato i da se oznoje. Jako je zalosno da dolaze preterane grupe na Exit koje cela Srbija nije imala priliku da vidi 15 godina i onda kad se to desava u Srbiji ljudi ne mogu to sebi da priuste jer nemaju dovoljno para. Ali zato je strancima super jeftino ovde pa dolaze na odmor i za*ebanciju. A o exerima, spidu i ostalim stvarima nemam sta da dodam.

    Obe manifestacije su krenule lepim putem ali naravno u ovoj zemlji sve se unisti i to na najgori moguci nacin i obe manifestacije su izgubile negde usput prvobitnu zamisao kao da to nije uopste ni bitno.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Vest sa sajta B92>>>>

    London Guča osvaja svet
    utorak, 29. avgust 2006.

    Prema glasovima posetilaca britanskog sajta za hedoniste This is the life.com, čiji je pokrovitelj "Chivas Regal", tradicionalni Sabor trubača u Guči našao se na prvom mestu najboljih festivala u svetu.

    Festival u Guči posetioci su ocenili čistom desetkom, a ovaj događaj je ispred novosadskog Exit festivala, koji je na drugom mestu sa ocenom 9.8, kao i karnevala u Riju na trećoj poziciji koji je dobio ocenu 9.5.

    Na listi su još i karneval u Trinidadu, proslava kraljičinog rođendana u Londonu, La Tomatina u Španiji, Noting Hil karneval u Londonu i parada povodom Dana sv Patrika u Čikagu.

    46. Sabor trubača u Guči ove godine se održava od 30. avgusta do 3. septembra, a u takmičarskom delu Sabora učestvovaće rekordan broj takmičara: 20 seniora, 10 juniora i pet pionira, dok će u revijalnom delu učestvovati sedam orkestara iz inostranstva.

    Organizatori očekuju da će festivalu prisustvovati veliki broj posetilaca iz zemlje i inostranstva, a za sve zainteresovane za ovakav vid zabave koji nisu u prilici da otputuju do Guče, Radio televizija Srbije će prenositi uživo sva tri dana Sabora.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Citat goldie kaže:
    Pa ovako...

    Amerima je super da dodju u Gucu da mogu da piju rakije i da spavaju pod pljeskama i super se provode jer to nije u njihovoj zemlji. U njihovoj zemlji to ne moze da bude tako da, jelte, idemo u neku zemlju sto cusmo da se zove Srbija, al ne znamo gde se nalazi, al tamo moze da se brljavi do besvesti.
    Pazi ovako Ameri, koje nemam pojma kako dozivljavate, u toku ljeta imaju mali milion festivala i festivalcica na kojima se svi ozderu da neznaju za sebe. Najomiljeniji su im oni u kukuruznim poljima a svi ti festivali su im za to i namjenjeni. Kod nas u gradu ima par vecih i tona manjih festivala. Na ove vece ponekad odem i znaci uopste nema razlike sta se na kom prikazuje, sem hrane, bitno je da se pije nenormalno. Iskreno ja vise i ne odlazim na njih, jednostvano nisam dio te atmosfere i protiv toga ne mogu.

    Slazem se da Gucu I Exit treba dovesti na neki visi nivo, i organizacioni i kulturoloski i sta znam sve ne. Fakat je da smo postali daleko poznati po njima. A ono sto nikako en mogu da shvatim je zasto poredite ta dva dogadjaja, zasto ih stavljate u bilo koju trku? Dal' ovo, ili ono? Guca i Exit su dva razlicita pojma, jedan oslikava Srbiju kakva jeste a drugi kakva tezi da bude. Na jednom bi trebali da prezentujemo tradicionalnu Srbiju a na drugom modernu i takvom postavkom po meni samo mozemo poboljsat i jedan i drugi festival a ne nekim poredjenjima.

    Nazalost jos nisam bio ni na jednom, ali bi sa istim zarom posjetio i sabor trube u Guci i Novosadski exit.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Guča i Exit; pomirenje

    Srbija je uvek bila zemlja krajnosti , bar je ja tako dozivljavam , barem dve suprotstavljene strane . To je nesto kao medalja , ima svoje dve strane ali su one u stvari jedna celina. Tako dozivljavam i Gucu i Exit.
    Ta dva dogadjaja ne bi trebalo pomirivati jer upravo pretstavljaju dve strane zemlje u kojoj zivimo. Pre bi trebalo raditi na njihovom jos vecem i jacem promovisanju , kao i na podizanju organizacije i kulture samog dogadjaja.
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

Slične teme

  1. Pomirenje?
    Autor Gibson u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 25.03.2014, 16:12
  2. Exit 09
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 20.07.2009, 18:59
  3. Exit 08
    Autor NSdjanka u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.07.2008, 20:14
  4. Exit 07
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 26.07.2007, 08:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •