Da li uzimate lekove na svoju ruku?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 49
  1. #1

    Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Da li ste sam svoj doktor? Da li lecite sami sebe sa lekovima za koje mislite da vam odgovaraju?

    Ja pokusavam da to isto ne radim, nego da se konsultujem s doktorom pre uzimanja odredjenog leka. Jedino sto uzimam na svoju ruku je lek protiv glavobolje.

    A vi?
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  2. #2

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Ja uglavnom ne pijem lekove.
    Retko, bas retko posegnem za istim, a ako se to desi onda uglavnom sama sebe lecim ili kao sto si rekla - budem sama svoj doktor.
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  3. #3

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Ako ne znam uzrok ne lecim se sama

    A kada znam uzrok umem da budem sam svoj lekar,mada to ne preporucujem Izbegavam lekove ako nisu neophodni i sve vise mi se svidjaju fitopreparati ako vec mora da se koristi nesto
    Lako cu,ako je do mene.........

  4. #4

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    U poslednje vrijeme izbjegavam da pijem ljekove koje mi je (moja) ljekarka propisala. A zasto? Eto zato sto sam od oderdjenih ljekova dobila alergiju koja je trajala par mjeseci i zato sto mi je davala po 5 razlicitih vrsta pilula pa koje upale . Ljekarku ne mogu da promijenim jer mi ne da osiguranje. E od sad cu da pijem ljekove na svoju ruku
    Poruku je izmenio irnik, 24.08.2007 u 21:59
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  5. #5

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Da i toa anagetik ili antibiotik.

  6. #6

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    U poslednje vrijeme izbjegavam da pijem ljekove koje mi je (moja) ljekarka propisala. A zasto? Eto zato sto sam od oderdjenih ljekova dobila alergiju koja je trajala par mjeseci i zato sto mi je davala po 5 razlicitih vrsta pilila pa koje upale . Ljekarku ne mogu da promijenim jer mi ne da osiguranje. E od sad cu da pijem ljekove na svoju ruku
    Bas mi je zao sto imas takva iskustva ali u sustini ako budes i sama pila lekove na svoju ruku, moze ti se desiti da imas alergijsku reakciju i sta onda? Cak ne mozes ni da kazes da ti je to prepisao lekar...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  7. #7

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Citat cicka kaže: Pogledaj poruku
    Bas mi je zao sto imas takva iskustva ali u sustini ako budes i sama pila lekove na svoju ruku, moze ti se desiti da imas alergijsku reakciju i sta onda? Cak ne mozes ni da kazes da ti je to prepisao lekar...
    Pa prvo, znam dosta o ljekovima jer ih ja pomalo pravim i testiram. Drugo, iako mi je ljekarka propisala lijek, nije se sjetila da su mozda reakcije koje sam imala ustvari alergijske reakcije, vec sam sama morala da otkrivam. Na kraju mi je rekla: "Good job! Good for you!"
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  8. #8

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Pa verovatno doktor koji tako pristupa problemu pacijenta i ne treba da bude doktor...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  9. #9

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Slazem se. Svi ljekari iz ove studentske poliklinike su takvi...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  10. #10

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Izbegavam da pijem lekove ''na svoju ruku'' , imam i neku vrstu averzije prema 'šarenim pilulama' - iz razloga što je moja neposredna okolina opterećena gomiletinom lekova ... radije ću naravno popiti limunadu kada me boli glava... i naravno izbegavati da jedem namirnice koje obaraju pritisak... eto ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #11

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    I inace izbegavam da pijem lekove, ni sama ne znam zasto, tako da ih ne uzimam na svoju ruku! Jedino kad me boli zub ili glava (sto je prilicno retko)... e, tada uzmem nesto protiv bolova!

    Za smirenje, casica domace rakije i te kako pomogne, bolje nego lekovi (babin i dedin recept - oboje imaju preko 80 godina, dakle deluje)!

  12. #12

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    mozda je to posledica modernog drustva, ili moje buduce struke, ja pijem lekove za sve sto mi je u tom trenutku neophodno....ucenje, koncentraciju, spavanje, glavobolju...ironija je u tome sto ja dejstvo leka osecam cak i pre nego sto u uputstvu pise...placebo efekat...

  13. #13

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Jedino što od lekova uzimama na svoju ruku su coldreks kad se prehladim...ili neke tablete za glavobolju...
    Ostale lekove

  14. #14

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Vise volim sebe i svoju porodicu nego farmaceutsku industriju.
    Ne pijem lekove, tj. pijem samo u krajnjoj nuzdi.
    Lagao bih ako bi rekao da sam celicnog zdravlja ali kao dete sam se naprimao inekcija i nagutao lekova za ceo zivot pa je mozda ova moja odbojnost prema lekovima odatle.
    Vise paznje posvecujem preventivi, pa onda ni nema potrebe za lekovima.
    Zimi se trudim da unosim dovoljno vitamina, a uopste se ne ustrucavam od prirodnog antibiotika (beli luk, jes da "malo mirise" ali...). Umesto Blesedina, za smirenje, a i za pojavu kad "stane stomak", uzmem casicu domace rakije.
    Dok mogu, izbegavacu hemiju, e sad, kad ne budem mogao....
    Zivi Vi meni bili.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  15. #15

    Odgovor: Da li uzimate lekove na svoju ruku?

    Uvek pitam kolegu za koga znam da je dobar u poslu za savet - ne pamtim da sam sebi prepisala lek.Valjda sam se nagledala svega i svacega, a i znam koliko ne znam, pa pitam.
    -------
    Ovde su, koliko vidim , pisali samo ljudi koji ne zloupotrebljavaju lekove.
    I to je i logicno - nece vam ni u ordinaciji, kada ste sigurni, pacijent tek tako reci da neki lek zloupotrebljava.
    Lekarske greske,na zalost, postoje svugde.I na zapadu(kaze irnik) nije uradjen antibiogram(koji pokazuje na koje smo antibiotike rezistentni-da ih pacijent ne pije zalud),sto je neshvatljivo.
    A pacijenti grese ili sto ih uzimaju jer je pomogao komsiji,na primer, ili idu u drugu krajnost, pa ih kako napisa neko, uzmu na recept kod svog lekara, a znaju da ga nece upotrebiti.
    Lekove protiv bola (analgetike) ili temperature (antipiretike), malo ko od nas nije sam uzimao, pogotovo kada krenu viremije.To je kratak period,lekovi nisu mnogo toksicni, pa nije strasno.Mada,ima toliko prirodnih zamena.

    U nasoj najvecoj farmaceutskoj kuci prva tri leka po potrosnji su jedan antibiotik,jedan anksiolitik i treci,blokator protonske pumpe(kod bolesti GIT-a).
    Mene najvise brinu anksiolitici(npr. Bensedin ).Tu smo Meka za ljude sa zapada i pored poostrenih propisa za pisanje recepata.Piju se cak i preventivno!
    Ali, o tome se skoro pa i ne prica.Tabletomanija je tabu tema.Zasto,ne znam.Toliko je nacina da se tim ljudima pomogne.
    Ne mislim da treba uzeti megafon,ali uvek postoji i jedna bliska i jedna strucna osoba,koje ce onima koji imaju problem pomoci.
    Sarene pilule za lilule?Ne,nikako.



Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Još jedno, mojih ruku delo - Clockwork
    Autor The Gunslinger u forumu Književnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.02.2011, 00:03
  2. Test - Da li poznajete svoju unutrasnju snagu?
    Autor DanijElla u forumu Psihologija
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 05.08.2010, 23:35
  3. Tri tinejdžerke digle ruku na sebe
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.09.2007, 12:20
  4. Upali svoju svecu
    Autor cicka u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 29.06.2007, 18:41
  5. Svoju decu držala 7 godina u ropstvu
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 17.04.2007, 12:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •