Kako lecite i prebrodite tugu?
Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 116
  1. #1

    02 Kako lecite i prebrodite tugu?

    Po nekom mom vidjenju postoje vise vrste ljubavi, ljubav prema partneru, prema prijatelju, deci...

    Sta radite kad se razocarate u bilo koju vrstu ljubavi? Kako prebrodite stvari koje su vas povredile i sta cinite da biste izlecili ono sto vas muci?

    Da li je samo urbana legenda da muskarci izadju sa prijateljima i napiju se do nesvesti a devojke gledaju romanticne filmove uz kilograme cokolade i paket papirnih maramica?
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  2. #2

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    Paaaa sto se mene tice, ja praktikujem i jedno i drugo. Znaci u pocetku izlazim i napijem se sa drugovima, a kad se umorim od toga onda lezim kuci u krevetu i bedacim se ispred monitora sa nekim glupim filmovima.


    Dobra partija plakanja nekad pomaze. A nekad zaista pomaze druzenje sa prijateljima.

  3. #3

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    Pih, meni su potrebne samo papirne maramice

    U pocetku stalno mislim na sve sto se desilo, pa zasto ovo, a zasto do djavola pa ono... Slusam neke glupe baladice, a ne izostaje ni cokolada... Ali samo malo Nemam bas neku volju da izlazim. Samo bih se zatvorila u sobu, uvukla pod jorgan i tako...

    Kazu vreme leci sve. Da li je tako, videcemo.
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  4. #4

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    Bedačila sam se, plakala i ondaK shvatila da to ničemu ne vodi.
    Izlazila sa društvom, posvetila se sebi (frizura, kg) i super se osećam.
    Malo sam tužna od kad me je ostavio, ali se ne dam.
    Još malo pa ću rane zalečiti, taj ožiljak će uvek postojati, ali sa tim ožiljkom se može živeti i uživati u životu.
    I zaista znam da je tačna ona stara izreka "Vreme leči sve".

  5. #5

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    налијем се црним вином...
    пустим тамбураше(или одем на тамбураше)
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  6. #6

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    U trenucima kada sam tuzan i razocaran trudim se prvo sto pre da se dislociram iz ekipe u kojoj se nadjem (ali fino-ne naprasno)(na nekoliko sati dok mi misli ponovo ne krenu iz glave, i ne shvatim sta se desilo), da ne bih prenosio negativni naboj okolini . Zatim se potrudim da sagledam zasto je tuga nastala. Pronadjem par razloga zbog kojih bi trebalo lepo da se osecam, i sve vreme mislim na njih. Usput se bacim na neki posao, i radim ga punom parom-sam umor donekle mi suzbije delic tuge. Dok radim , slusam jako brzu i glasnu muziku (niposto balade), i to mi takodje da + energiju . Posle toga, umoran od posla legnem odspavam. Kad ustanem provozam se malo, sretnem nekog poznatog, i ispricam se sa njima (ali ne o tome sto mi zadaje tugu-vec nesto ne obavezno). I, eto, budem samo-rehabilitovan u najkracem vremenskom periodu . A, sto se alkohola tice-u casi nisam, niti cu kad traziti pomoc pri resavanju problema-dovoljno sam jak da mi to nije potrebno.
    ...................

  7. #7

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    balade...tamna soba...samoca...ajd i crno vino....i SUZEEEEEEEEE ...eh a kad sam to prezivela, onda znam da ce se pokrenuti opet na dobro...ali jednom moram da budem sasvim "down" da bih mogla da se pokupim i sa pozitivnom energijom da pocnem od pocetka

  8. #8

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    Ja svaki svoj problem rešavam uz pomoć prijatelja, odnosno uz njihovu podršku. Kada sam tužna, nisam u stanju da slušam muziku, ni da se koncentrišem na gledanje filma, ako sam sama tada sam jedino u stanju da mislim o razlogu tuge i da se još više bedačim. Zato obavezno tugu lečim sa prijateljima, a gde - nije važno .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  9. #9

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    Meni se desavalo i to da posle raskida idem kolima i cujem pesmu koja je bila "nasa" i pocnem plakati, stignem na posao ista situacija, ko da su se radio stanice urotile protiv mene i svi znali sta treba da pustaju...stigla sam kuci, uzela praznu kasetu jos u to vreme i nasnimala pesmu jednu te istu na celu kasetu i pocela preslusavati i plakala, plakala, plakala sve do trenutka dok pesma nije vise izazivala nikakve emocije u meni...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  10. #10

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    Nikako, tj. polako počnem da se navikavam...(odvratno)
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  11. #11

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    vremenom prodje ... nastojim da ignorişem oseçanja ...
    -nije mi nişta , nije mi nişta , nije mi nişta ...
    Ko je za jednu voznjicu

  12. #12

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    Da radim puno da izlazim na setnju i svaki dan si nosi svoje.Tuga nije ista kao prvi dan.Sa vremenom sve je lesnije.

  13. #13

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    odem da proshetam po najvechoj kishi i izvichem se ;
    ako nema kishe -a ja chekam !
    ....ma zgutam mistubishija i caos ...pustim goicu isve izbrishem iz svoje podsvesti .kazem "delji,delji samo.."

  14. #14

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    Prvo dolazi period negacije tuge.
    Divljam. Sve me nervira, svako me nervira, postajem divlja, besna, neukrotiva, preterano oštra u svakoj komunikaciji.
    Nakon perioda divljanja, dolazi period prezauzetosti. Potpuna neorganizovanost, dani puni nekih suludo nametnunih obaveza koje jedva mogu da postignem. Zapravo, to je period kad sebi ne dozvoljavam da mislim. Toliko se iznurim da čim vidim krevet zaspim i ne dozvoljavam teške misli da mi razbiju san.
    A onda me zadesi neki film ili tek pesma koja me dirne i slomi. Moram sebi da priznam da nosim bol i tugu. Tad dolaze besane noći u kojima mi se po glavi roje najteže misli. Ne prestaje bol u grudima. Tu i tamo koja suza potekne. Iščitavam po ko zna koji put neke knjige ili tek delove knjiga. To je period samosažaljenja, osude druge strane, prisećanja svega lošeg i prividnog zaboravljanja svega što je vredelo.
    Ne znam kad me prolazi ta faza. Ali prođe. Prihvatam svako svoje iskustvo kao vredno jer me čini ovakvom kakva jesam. I sve više mislim na lepe stvari, sve manje na ružne.
    A kako tuga prolazi?
    Mislim da me prava tuga i ne prolazi. Valjda se samo naviknem na njeno konstantno postojanje. Melje život, donosi nove lepe i manje lepe momente. I onda se svaki novi, nepoznati problem čini strašnijim od onog kog si prevazišao. I ona nova, nepoznata razočaranja, nova tuga, nova bol se čini veća od poznate koja je tako dugo već skrivena u tebi.
    Samo, uvek će se desiti neki susret, pesma, neka staza kojom smo prolazili ili mesta na kojima smo bili koja će me za trenutak vratiti u neku drugu vremensku dimenziju i sa sobom doneti svu jačinu tuge, tek da podseti da ona ne prestaje.
    Nije to tako loše. Ne tuguje se za onim što nikad nije vredelo.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #15

    Odgovor: Kako lecite i prebrodite tugu?

    Ja prvo pustim neku baladu a onda prebacim neku veselu i energicnu pesmu, uglavnom Rock i okrenem se lepim stvarima pa batalim tugu...
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 14:29
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •