Deca i mobilni telefoni - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 49
  1. #31

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Nisam ni ja mislio na pare kao problem ...
    ali ako je klinac ve tako vredan i radan onda mu kupi kazi : sine zasluzio si jer si ...... ok .
    mislim da je krajnje odgovoran ili ozbiljan da ga ima tako da e ranije da sazre od druge dece şto je normalno i prirodno ...
    Odgovoran je i ozbiljan koliko to normalno dete može da bude, zreo za svoje godine i više nego što treba, ali ne mislim da treba time da ga nagrađujem zbog toga specijalno. Niti ja to mislim, niti njegov otac. Mislim, on bi imao i pc i sonyps i da je dovoljan a ne odličan, pa dete mi je kakav god da je, a njegov uspeh je u nekom procentu i odraz rada sa njim kod kuće (pored njegovih ganglija i škole), tako da bih ovo ostalo smatrala u neku ruku i nekim svojim neuspehom. I sasvim je normalno da odrasta i da ima sve što dete treba da ima. A mobilni meni nije u toj kategoriji

    I ne znam zašto bi ranije od ostale dece sazreo što se telefona baš tiče? Bolje će da zna da pritisne zelenu slušalicu? Da želi da svira klavir ja bih mu ga kupila, postao bi možda bolji pijanista od drugih ili bi bio loš ili svirao za svoj groš, svejedno, a šta bi bio sa tom slušalicom? Napredni telefondžija? Uostalom, ima u kući fiksni telefon, i zna čemu služi. Ne vidim zašto bi mu to koristilo u razvoju, kada još ne postoje ni čvrsti dokazi koliko to štetno ili ne utiče na mozak koji se tek razvija.

    Al' nije ovo tema o mom detetu, bez obzira koliko ja ovde repliciram imam svoj stav, procenu i borim se sa vetrenjačama. Temu sam postavila da bi diskutovali o tome uopšteno
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #32

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    U jednu ruku nisam za to da deca koriste mobilne telefone - kao igracke, pogotovo sto ista "igracka" ima svakojake mogucnosti. Ali podjimo od toga da deca gledaju svoje roditelje kako kuckaju poruke, igraju igrice, pa normalna reakcija deteta je da pozeli isto. Onda treba objasniti detetu od 10 ili 12 godina, da mobilni nije igracka.
    U drugu ruku, jesam za to da deca nose mogilni sa sobom kada odlaze od kuce, jer znam slucajeve da je mobilni telefon spasao zivot...I dete moze da se nadje u zivotnoj opasnosti... Pre samo nekoliko dana gledala sam na vestima, kako su se dva klinca, biciklovima, strmoglavila niz neku liticu u provaliju, odakle nije bilo sanse da se izvuku sami, ali na srecu jedan od njih je imao mobilni i pozvao je pomoc, tako da su spasilacke ekipe ucinile svoje, i na srecu oboje su pusteni iz bolnice sa laksim povredama.
    Po meni, ovo je tema za "siroke" komentare... Mobilni telefon jeste i igracka, s jedne strane, i sredstvo koje moze da koristi u alarmnim situacijama, s druge...
    neunistiva zlojebaba!

  3. #33

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    zasto da ne....?Pa setite se sebe kad ste bili mali!Da li bi bilo normalno u vase vreme da vam roditelji nisu dozvoljavali:rolere,bajs,skejt.....Pa vi bi bili jednostavno crno pace drustva.Danas je sve isto samo sa razlicitim rekvizitima.danas klinci zele kompjuter,mobilni,i sve ono sto prati njihov uzrast.Svako vreme nosi svoje pa tako i ovo danas.Ne mojte ih uskracivati u tome,ali budite oprezni.ne mora da nosi tel.od npr 500 evra niti mora da se trka sa novim modelima,a to ne moze pa sve i da hoce
    neka deca nose obicne,neke jeftinije modele,jer moraju da znaju da mobilni ima i funkciju dostupnosti a ne foliranja u drustvu i prestiz.
    Treba ih pokrivati onoliko koliko je cebe dugacko i ni metar vise.Dajte im da prate svoje vreme odrastanja ali u granicama normalnog!
    TO SAM JA !!!!

  4. #34

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    Meni su u tim godinama bile bitne te "stvari prestiza"......
    Znachi, morala sam sve da imam prva i da bude naj naj.....
    Moji roditelji ( otac narochito) su to podrzavalii i ispunjavali mi zelje jer im to nikad nije predstavljalo problem u matrijalnom smislu, a nije ih ni bilo briga shta tje drugi da kazu.
    Setjam se da majka svojevremeno nije htela da mi kupi neku shkolsku torbu koja je bila ubedljivo najskuplja i najlepsha u gradu, ali mi je otac sutradan kupio sam.
    Deci takve stvari znache.

    Realno se setite kakvi ste sami bili kad ste bili klinci.
    I koliko su vam tada bile bitne neke stvari koje vam se sada chine smeshnim...

    Iskreno, da je moje dete u pitanju, ja bih mu kupila.....
    Kao shto rekoh, deci su takve stvari vrlo bitne......
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  5. #35

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    Meni su u tim godinama bile bitne te "stvari prestiza"......
    Znachi, morala sam sve da imam prva i da bude naj naj.....
    Moji roditelji ( otac narochito) su to podrzavalii i ispunjavali mi zelje jer im to nikad nije predstavljalo problem u matrijalnom smislu, a nije ih ni bilo briga shta tje drugi da kazu.
    Lepo Andjelika,a kako se osećaju ona deca koja bi isto tako volela da imaju sličnu stvarčicu koja za njih možda predstavlja pravi luksuz jer roditelji ne mogu da im je priušte?Nisi ti kriva što su tebi roditelji mogli da kupe sve što poželiš ali kako se oni sami nisu zamislili ni u jednom trenutku kako ćeš ti izgledati u očima ostale dece sa svim tim stvarima prestiža?


    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    Setjam se da majka svojevremeno nije htela da mi kupi neku shkolsku torbu koja je bila ubedljivo najskuplja i najlepsha u gradu, ali mi je otac sutradan kupio sam.
    Deci takve stvari znache.
    Da,deci takve stvari znače,...Svaka čast tvojoj majci u tom slučaju...


    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    Realno se setite kakvi ste sami bili kad ste bili klinci.
    I koliko su vam tada bile bitne neke stvari koje vam se sada chine smeshnim...

    Iskreno, da je moje dete u pitanju, ja bih mu kupila.....
    Kao shto rekoh, deci su takve stvari vrlo bitne......
    Zbog svih razloga koje si navela,nijedan me ne bi podstakao da detetu kupim telefon...Ali to sam samo ja...
    I may not be perfect but I'm always me

  6. #36

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Lepo Andjelika,a kako se osećaju ona deca koja bi isto tako volela da imaju sličnu stvarčicu koja za njih možda predstavlja pravi luksuz jer roditelji ne mogu da im je priušte?Nisi ti kriva što su tebi roditelji mogli da kupe sve što poželiš ali kako se oni sami nisu zamislili ni u jednom trenutku kako ćeš ti izgledati u očima ostale dece sa svim tim stvarima prestiža?
    a kakve veze ima kako sta drugoj deci izgleda?
    ono ako ostala deca nemaju treba i tvoje da nema?
    da ga ne bi Pera, Steva, Laza nazvao burzujchicem?

    A aj malo na drugu stranu... kako bi se tvoje dete osecalo da nema neshto sto svi imaju?

    I uopshte sta ima ko da utice na ono sto cesh priushtiti svom detetu,
    ne izdrzava ti ga niko od tih ljudi vec ti..I ono je tvoje a ne njihovo i sta te onda briga sta pricaju i misle ljudi koji nemaju svoj zivot pa se bave tudjim...

    Ubica mekog srca.

  7. #37

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    a kakve veze ima kako sta drugoj deci izgleda?
    ono ako ostala deca nemaju treba i tvoje da nema?
    da ga ne bi Pera, Steva, Laza nazvao burzujchicem?
    Fora je u deci koja žele da budu buržujčići od malih nogu i naravno da žele da ih ostala deca tako i gledaju...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    A aj malo na drugu stranu... kako bi se tvoje dete osecalo da nema neshto sto svi imaju?
    Osećalo bi se sasvim normalno ukoliko mu se objasni iz kojih razloga to nešto nema i ukoliko mu se objasni da za tim nečim nema potrebe.Ne možeš dati deci sve što požele i zatraže Bilice,šta misliš u kakve bi ljude izrasli?

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    I uopshte sta ima ko da utice na ono sto cesh priushtiti svom detetu,
    ne izdrzava ti ga niko od tih ljudi vec ti..I ono je tvoje a ne njihovo i sta te onda briga sta pricaju i misle ljudi koji nemaju svoj zivot pa se bave tudjim...
    Nije fazon u imanju ili nemanju života,a i sama bi trebala da znaš kako su prolazila ona deca,koja su u životu dobijala sve što požele od svojih roditelja,u očima svojih vršnjaka i drugara...Zabole mene za okolinu,pravo da ti kažem ali nije ni fazon da roditelj svoje dete forsira u tome da bude naj i da ima sve naj jer okolina to itekako primeti pa krene da to isto dete šikanira,da ga izbegava itd.
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #38

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pa, takve roditelje uglavnom ova problematika ne zanima. Sasvim je normalno da devojčica od 5 godina ima mali slatki roze telefončić da joj se slaže uz haljinicu



    Nisam ovo razumela. Misliš da se deca nauče šta čemu služi tako što to nešto poseduju ili grešim?
    ...treba da nauče da je telefon telefon i da služi svrsi kojoj je namenjen, i da je bitno da fercera....... a ne da predstavlja neki simbol statusa u društvu...da se ne povuku za pogrešnim tabelama vrednosti u životu...

    ...i ponavljam...ne mislim da je loše da ga deca poseduju...samo roditelji treba da ih nauče da mu ne robuju i da ne budu opterećeni vrednostima koje život ne znače....

  9. #39

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    Moje imaju mobilni,ali samo koriste za nesto vazno,ili hitno,koji sms,i nista vise,jer ja radim,starija radi,pa nekako se mora biti u kontakt samo treba nauciti deteta da to kosta novaca !!! jednom moja mala napravila racun od 700 eura skidanje igrice,muzike,i sve sto se moze skidati kosta novaca,mora dete nauciti da to nije igracka
    No me toques

  10. #40

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    mozda zato sto ga ja nisam imao sam protiv toga ali opet ja sam staromodan mozda je i to ovo je ipak 21 vijek
    u svakom zlu ima nesto dobra

  11. #41
    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Lepo Andjelika,a kako se osećaju ona deca koja bi isto tako volela da imaju sličnu stvarčicu koja za njih možda predstavlja pravi luksuz jer roditelji ne mogu da im je priušte?Nisi ti kriva što su tebi roditelji mogli da kupe sve što poželiš ali kako se oni sami nisu zamislili ni u jednom trenutku kako ćeš ti izgledati u očima ostale dece sa svim tim stvarima prestiža?
    Pa vidi, ja ne mogu da brinem za celi svet!
    Znash koliko dece u Africi gladuje!?
    Znachi li to da mi treba ovde da gladujemo kako bi se solidarisali sa njima???

    Svaka chast svakom, ali ne vidim zashto bi neko stalno pokushavao da prodaje neku skromnost?
    Meni to nema logike!

    NNi svi prsti na ruci nisu isti, ni sva deca nisu ista, ni roditelji nsu isti, ni materijalne mogutjnosti nisu iste, i manimo se vishe tog komunistichkog "uniformisanja".
    Nismo isti i netjmo nikada da budemo, i ne treeba da budemo isti!
    Lepota je u razlichitosti!

    I zabole me da li tje neko da misli da sam burzujka ili crkveni mish!

    Mishljenja sam da decu treba podsticati da napreduju i budu najbolja u svakom pogledu, a ne da ih uchimo "skromnosti"......

    Dete koje je naviklo na najbolje, koje je naviklo na kvalitet, truditje se i kasnije u zivotu da u svemu bude najbolje i da od zivota uzme ono najkvalitetnije, a ne da zivi neki polu-zivot.

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Fora je u deci koja žele da budu buržujčići od malih nogu i naravno da žele da ih ostala deca tako i gledaju...
    A ja ne vidim shta je loshe u tome da neko bude burzuj?
    Zar je loshe zeleti vishe i bolje?
    A to, kako ih druga deca gledaju, zavisi u najvetjem procentu od toga kako su vaspitavana ta druga deca.

    Zato se i deshava da ta siromashna i jadna deca, kad osete neshto bolje pochinju da divljaju i postaju apsolutno nepodnoshljiva jer misle da su "u'vatila Boga za onu stvar!"
    nagledala sam se toga.......

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Osećalo bi se sasvim normalno ukoliko mu se objasni iz kojih razloga to nešto nema i ukoliko mu se objasni da za tim nečim nema potrebe.Ne možeš dati deci sve što požele i zatraže Bilice,šta misliš u kakve bi ljude izrasli?
    mozesh im objasniti neke stvari i opet dati to shto zele. u skladu sopstvenih mogutjnosti, naravno.
    jer i deca treba da znaju shta znachi kad neshto nema i ne moze.


    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Nije fazon u imanju ili nemanju života,a i sama bi trebala da znaš kako su prolazila ona deca,koja su u životu dobijala sve što požele od svojih roditelja,u očima svojih vršnjaka i drugara...Zabole mene za okolinu,pravo da ti kažem ali nije ni fazon da roditelj svoje dete forsira u tome da bude naj i da ima sve naj jer okolina to itekako primeti pa krene da to isto dete šikanira,da ga izbegava itd.
    boljima se teshko prashta...... znam ja to dobro.

    a za to nije porebno imati najbolju torbu i mobilni u shkoli, vetj je dovoljno imati najbolje ocene, osvajati nagrade na takmichenjima....
    mnogo je "razloga" koji mogu da dovedu do losheg ponashanja prema odredjenom detetu.
    osetila sam mnogo ljudske zlobe a da nisam chak bila kriva ni 1%.
    zato me bash briga shta tje ko da kaze i kako tje da se osetja zato shto ja imam a taj neko nema.

    mene su uchili da radim i da troshim, a ne da se zaposlim u drzavnoj firmi i imam "siguram posao" i 200 evra.


    skromnost nije vrlina vetj odlika kukavica i onih koji nisu spremnbi da se izbore za bolje.
    Poruku je izmenio makilli, 31.08.2007 u 05:32 Razlog: Spojena dva uzastopna posta
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  12. #42

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    Pa vidi, ja ne mogu da brinem za celi svet!
    Znash koliko dece u Africi gladuje!?
    Znachi li to da mi treba ovde da gladujemo kako bi se solidarisali sa njima???
    Možeš se solidarisati sa njima tako što ćeš uplatiti odredjenu sumu novca na žiro račun namenjen za kupovinu hrane toj istoj izgladneloj deci


    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    Svaka chast svakom, ali ne vidim zashto bi neko stalno pokushavao da prodaje neku skromnost?
    Meni to nema logike!
    Skromnost se ne prodaje,ili si odgojen u tom duhu i shodno tome se i ponašaš ili ne.


    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    NNi svi prsti na ruci nisu isti, ni sva deca nisu ista, ni roditelji nsu isti, ni materijalne mogutjnosti nisu iste, i manimo se vishe tog komunistichkog "uniformisanja".
    Nismo isti i netjmo nikada da budemo, i ne treeba da budemo isti!
    Lepota je u razlichitosti!
    I zabole me da li tje neko da misli da sam burzujka ili crkveni mish!
    Daleko od toga da neko spominje uniformisanje bilo koje vrste Zašto se uzbudjuješ oko mog odgovora tebi ako te zabole šta ko misli o tebi?


    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    Mishljenja sam da decu treba podsticati da napreduju i budu najbolja u svakom pogledu, a ne da ih uchimo "skromnosti"......
    Da,decu treba podsticati da budu najbolja u svakom pogledu ali ih treba i podsticati da nauče da sve ima svoju meru,zar trebaju da gaze preko mrtvih da bi stigli do svog cilja?


    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    Dete koje je naviklo na najbolje, koje je naviklo na kvalitet, truditje se i kasnije u zivotu da u svemu bude najbolje i da od zivota uzme ono najkvalitetnije, a ne da zivi neki polu-zivot..
    Dete koje je naučilo na najbolje često kasnije u životu kada mame i tate više ne bude,posrne i ne snalazeći se u stvarnom svetu ostane bez najboljeg.Bar većina tako prodje,znam milion primera gde su oni koji su uvek imali apsolutno sve na kraju ostali bez ičega...I molim te objasni mi šta je polu-život?!


    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    A ja ne vidim shta je loshe u tome da neko bude burzuj?
    Zar je loshe zeleti vishe i bolje?

    Nije loše biti buržuj ako pritom ostaneš i čovek.
    Svi mi uvek želimo više i bolje,to nam je valjda u prirodi...


    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    A to, kako ih druga deca gledaju, zavisi u najvetjem procentu od toga kako su vaspitavana ta druga deca.
    Kakve veze sad ima vaspitanje s tim?Molim te prosvetli me...


    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    Zato se i deshava da ta siromashna i jadna deca, kad osete neshto bolje pochinju da divljaju i postaju apsolutno nepodnoshljiva jer misle da su "u'vatila Boga za onu stvar!"
    nagledala sam se toga.......
    Ja sam dete koje je sticajem okolnosti odraslo bez oca,sa majkom i sestrom i živele smo od državne plate.Možda za tvoj pojam i jesam bila siromašna ali jadna ne.Sticajem nekih drugih okolnosti sam vremenom osetila nešto bolje i stekla mnogo više od onog što sam imala ali me to nije pretvorilo u snoba niti sam ja sad neka druga osoba.Naučila sam da cenim ono što imam odavno i da cenim ljude po tome kakvi su a ne koliko im je dubok džep.I kada sam imala možda samo 100 din u džepu i sada kada imam možda 50 puta više nisam bila,niti ću biti nepodnošljiva zbog količine novca koji posedujem.


    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    boljima se teshko prashta...... znam ja to dobro.
    a za to nije porebno imati najbolju torbu i mobilni u shkoli, vetj je dovoljno imati najbolje ocene, osvajati nagrade na takmichenjima....
    mnogo je "razloga" koji mogu da dovedu do losheg ponashanja prema odredjenom detetu.
    osetila sam mnogo ljudske zlobe a da nisam chak bila kriva ni 1%.
    zato me bash briga shta tje ko da kaze i kako tje da se osetja zato shto ja imam a taj neko nema.
    Ne boljima već drugačijima.


    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    mene su uchili da radim i da troshim, a ne da se zaposlim u drzavnoj firmi i imam "siguram posao" i 200 evra.
    I mene su učili sličnom,mada ja ipak imam siguran posao u državnoj firmi i mnogo veću platu od one koju si navela


    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    skromnost nije vrlina vetj odlika kukavica i onih koji nisu spremnbi da se izbore za bolje.
    Ako ti tako kažeš...
    I may not be perfect but I'm always me

  13. #43

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Osećalo bi se sasvim normalno ukoliko mu se objasni iz kojih razloga to nešto nema i ukoliko mu se objasni da za tim nečim nema potrebe.Ne možeš dati deci sve što požele i zatraže Bilice,šta misliš u kakve bi ljude izrasli?
    Pa ne pricamo o svemu sto pozele, vec o necemu sto vec maltene svako dete ima...
    Nije telefon nikakva stvar prestiza, vec potrebe... Niti je bozije slovo, nije dete trazilo mechku da przi gradom...

    Nije fazon u imanju ili nemanju života,a i sama bi trebala da znaš kako su prolazila ona deca,koja su u životu dobijala sve što požele od svojih roditelja u očima svojih vršnjaka i drugara...Zabole mene za okolinu,pravo da ti kažem ali nije ni fazon da roditelj svoje dete forsira u tome da bude naj i da ima sve naj jer okolina to itekako primeti pa krene da to isto dete šikanira,da ga izbegava itd.
    Ne kazem da nema roditelja koji prave od svoje dece debile, i cuvaju ih ispod suknje... Ali ne treba ici ni u drugu krajnjost..

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Skromnost se ne prodaje,ili si odgojen u tom duhu i shodno tome se i ponašaš ili ne.
    Meni se od tih vaspitanja dize kosa na glavi... Kad se samo setim nekih stvari: Nisi skromna...
    cerka direktora koja nema nishta da nishta da ne bi dokon i pokvaren svet rekao kako je direktor negde vodio svoju cerku, kupio joj neshto...
    shivenje stvari krishom dok se roditelji nisu vratili sa posla da bi imao sta da obucesh, jer jel mora se biti skroman...
    Ma zajebi tu skromnost vishe, za koga, kome... samo te sputava u zivotu...
    Nije ni sramota ni loshe imati i zeleti vishe!!

    šta je polu-život?!
    kad zivish u iscekivanju necega u cemu ti prodje citav zivot...

    Svi mi uvek želimo više i bolje,to nam je valjda u prirodi...
    normalno...

    Ne boljima već drugačijima.
    Citav zivot sam drugachija, ne u materijalnom, mada bilo je i tih momenata...
    Jednostavno nauchish ljude da te poshtuju takvog kakav jesi,
    mozda to i jeste napravilo ovakvu ljudinu od mene
    ali ne zalim...

    I da, deci se ne moze udovoljiti... ne govorim o sopstvenoj vec o tudjoj.. uvek ce naci ili izmisliti nesto zbog cega bi mogli da te odbace, shikaniraju ili vredjaju...
    Ih koliko sam dece izlomila sto su mi majku nazvali pogrdnim imenim, ili me nazvali piranom, buljavom i sl.
    Da nisam to nikada ne bi prestalo... I to znam, jer sam pokushala sa prijavom zadirkivanja, gurkanja i cushkanja...ma nema to nikakvog efekta, mogla sam da se zalim i kuci, ili dovodim ujaka u shkolu ali nisam htela da me se iko boji zbog toga koga i sta imam vec onoga sto jesam... Deca moraju da prodju kroz neki zid sredine i ne treba ih sputavati u bilo kom vidu...
    ne ojaca se borbom samo telo, vec i duh...
    i ne mislim samo na fizicki napad, vec i verbalni...

    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    skromnost nije vrlina vetj odlika kukavica i onih koji nisu spremni da se izbore za bolje.
    yeah

    Ubica mekog srca.

  14. #44
    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Možeš se solidarisati sa njima tako što ćeš uplatiti odredjenu sumu novca na žiro račun namenjen za kupovinu hrane toj istoj izgladneloj deci
    I tako umirim svoju savest?
    Neka, netju da "kupujem" savest. To rade samo licemeri.


    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Skromnost se ne prodaje,ili si odgojen u tom duhu i shodno tome se i ponašaš ili ne.
    Pa... Bilo je nekih pokushaja da budem odgojena u "duhu skromnosti", ali su ochigledno propali
    Nije mi to deo karaktera, kao shto nije ni licemerije.


    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Daleko od toga da neko spominje uniformisanje bilo koje vrste Zašto se uzbudjuješ oko mog odgovora tebi ako te zabole šta ko misli o tebi?
    ne uzbudjujem se, ali mi muka od tih foliranja.



    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Da,decu treba podsticati da budu najbolja u svakom pogledu ali ih treba i podsticati da nauče da sve ima svoju meru,zar trebaju da gaze preko mrtvih da bi stigli do svog cilja?
    nisam rekla da gaze po mrtvima, ali ne vidim ni zashto bi ih sputavali da iskoriste potencijale koje imaju ( inteligenciju, recimo)


    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Dete koje je naučilo na najbolje često kasnije u životu kada mame i tate više ne bude,posrne i ne snalazeći se u stvarnom svetu ostane bez najboljeg.Bar većina tako prodje,znam milion primera gde su oni koji su uvek imali apsolutno sve na kraju ostali bez ičega...I molim te objasni mi šta je polu-život?!
    Pa vidi, tu su roditelji krivi shto su od deteta stvorili debila, pokushavajutji da ga neprestalno drze uz sebe, umesto da su tom detetu dopushtali da ima svoje borbe i da i samo ponekad lupi glavom o zid, te tako neshto nauchi o zivotu.
    Ne znachi da su sva deca iz bogatih kutja takva. Pre tje biti da su to neki skorojevitji....
    Stare bogate porodice drugachije vaspitavaju svoju decu. Uche ih da zaradjeno mora da se sachuva i u vetja, a ne da se prokocka.
    "I kuche se od familije gleda"

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Nije loše biti buržuj ako pritom ostaneš i čovek.
    Svi mi uvek želimo više i bolje,to nam je valjda u prirodi...
    Hotjesh da kazesh da nisi nikad srela ni jednog "burzuja" koji je zaista chovek?
    Ja bash imam suprotna iskustva...



    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Kakve veze sad ima vaspitanje s tim?Molim te prosvetli me...
    Pa ako nekog neprestalno uche kako je greh biti bogat, imati vishe i bolje od drugih... Kad mu takve stvari neprestalno chukaju u glavu, onda taj uglavnom pochne podsvesno da mrzi sve one koji imaju, koji mogu vishe... I to je zestoka istina.

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam dete koje je sticajem okolnosti odraslo bez oca,sa majkom i sestrom i živele smo od državne plate.Možda za tvoj pojam i jesam bila siromašna ali jadna ne.Sticajem nekih drugih okolnosti sam vremenom osetila nešto bolje i stekla mnogo više od onog što sam imala ali me to nije pretvorilo u snoba niti sam ja sad neka druga osoba.Naučila sam da cenim ono što imam odavno i da cenim ljude po tome kakvi su a ne koliko im je dubok džep.I kada sam imala možda samo 100 din u džepu i sada kada imam možda 50 puta više nisam bila,niti ću biti nepodnošljiva zbog količine novca koji posedujem.
    Znash, velike su razlike izmedju onih koji su oduvek imali i onih skorojevitja...
    Nemoj da meshash te kategorije.
    Vetjina ljudi koja stvarno ima se uopshte ne duva niti mozesh na prvi pogled da zakljuchish koliko para imaju.
    Zato meni uopshte nije blam da izadjem u nekoj staroj majci i trenerci do grada/sela dok nekima koji do pre par meseci nisu imali vishe od 5 majica to predstavlja katastrofu.
    e, to su dziberi.

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Ne boljima već drugačijima.
    Kako god.
    Ali ne vidim zashto bi neko zeleo da se predstavi loshijim nego sto jeste ( bilo materijalno bilo intelektualno)
    Da bi se "ushlihtao" onima koji ne mogu ni da mu pariraju? Glupost.


    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    I mene su učili sličnom,mada ja ipak imam siguran posao u državnoj firmi i mnogo veću platu od one koju si navela
    a mene suu uchili da je sramota raditi za platu...
    to je osnovna razlika.......

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Ako ti tako kažeš...


    Imam zato primere gde devojka koja ima 24 godine, do 23. nikad nije ushla u restoran niti jela uopshte negde van kutje....
    Zato je kad se smuvala sa deckom koji je cesto izvoio neprestalno pricala o tome sta je jela!
    A do tada je o restoranima, kafanama govorila sve najgore, iako nikad ni u jedan nije ushla!


    Druga je svojevremeno meni prigovarala shto troshim pare na markirane stvari, a kad se udala i muz joj to omoguitjio, nije mogla da se zaustavi, zeljna svega i svachega.


    Tretja slichna primer kao i druga...

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Sve su to deca iz "divnih , skromnih porodica" gde materijalno "uopshte nije bitno"........
    A sve su samo lovile bogatog muza!

    Ni jedna od njih ne zna virshle da skuva, a tek neshto drugo.
    Sve su bile ubedjene da njihovim muzevima pare padaju sa neba, pa im sad nije jasno zashto se u tim porodicama toliko radi....
    Uglavnom im fali osnovno kutjno vaspitanje i poshtovanje prema porodici i clanovima porodice.

    Chesto mi dodje kad tako pochnu neshto da se prenemazu i lupaju gluposti, da ih pitam da li ih majke nauchile josh nechemu osim da dignu noge!


    A sve deca iz "divnih, skromnih porodica"......


    I dok su one "neskromne" roditelji uchili kako nije bitno koliko ko ima, vetj kakav je chovek, ove skromne su po definiciji uchili da je najbitnije uloviti bogatog muza!

    I muka mi bre od njihove skromnosti, bezobrazluka, nevaspitanja, lenjosti.....


    Zato je bolje detetu sve omogutjiti i nauchiti ga da normalno gleda na sve, a ne praviti od njega sponzorusu!
    Poruku je izmenio makilli, 01.09.2007 u 08:49 Razlog: Spojena dva uzastopna posta
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  15. #45

    Odgovor: Deca i mobilni telefoni

    Sve više dece, pa čak i one predškolskog uzrasta, koristi mobilne telefone. Učitelji, nastavnici, treneri, profesori u školama jezika žale se da ih deca unose na časove i treninge, ali to ne sprečava roditelje podložne novoj modi da najmlađima kupuju moderne i skupe telefone.

    Mobilni telefoni postali su moderne igračke, a gotovo svi prvaci ih imaju. Nekima roditelji ne dozvoljavaju da ih nose u školu, jer smetaju učiteljima i učiteljicama, ali deci, ipak, kupuju najmodernije modele. Sedmogodišnjaci, kažu prodavci, uvek znaju šta hoće od telefona, pa ih niko ne može ubediti da uzmu mobilni koji ne ispunjava njihove kriterijume.
    - Često nam u prodavnicu dolaze baš klinci koji su tek krenuli u školu. Oni prvo sami pogledaju telefone, pa se posle vrate sa roditeljima i da ih kupe. Ima, doduše, i onih koje roditelji sami dovedu da ih časte za polazak u školu. Ima i roditelja koji dolaze i sami da bi detetu kupili rođendanski poklon. Neverovatno, ali svi školarci znaju tačno šta žele i postavljaju više pitanja o funkcijama telefona od odraslih. Njihov mobilni mora imati kameru, blutut, mp3, radio i naravno igrice, a raspituju se i za memorijske kartice. Dečaci uglavnom biraju vokmen modele soni eriksona, a devojčice roze nokije - priča Aleksandra Đukić, prodavačica Rim mobil plusa.

    - Mobilni je deci postao popularna igračka, ali i statusni simbol, kao što su nekad to bile patike, pa se oni koji imaju najnovije modele hvale sličicama ili muzikom koju su skinuli sa interneta. Svi smo svesni koliko je mobilni telefon štetan, ali to su tekovine sadašnjosti, a točak vremena ne možemo vratiti unazad. Neophodno je ipak uvesti kontrolu i upotrebu telefona ograničiti, kao što se ograničava upotreba računara i bilo koje druge igračke - objašnjava psiholog Danijela Baucal.

    Nepotreban u školi
    - Iako roditelji kupovinu mobilnog često pravdaju kao nešto neophodno, ne postoji nikakva potreba da osnovci imaju i nose mobilni telefon, jer roditelji uvek mogu da nazovu školu, a isto tako i deca mogu da nazovu roditelje - kaže Danijela Baucal.

    -blic-
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 21.02.2015, 08:56
  2. Kako će izgledati telefoni budućnosti
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.10.2009, 11:50
  3. Deca i ishrana
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.04.2009, 09:42
  4. Nokia Aeon i ostali telefoni budućnosti
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.10.2007, 19:58
  5. Deca na prodaju
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 13:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •