Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 64 od ukupno 64
  1. #61

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Jutros sam se pridružila ekspediciji. Trajektom sam se prevezla sa velikog na ovo, na mapi skoro nevidljivo, ostrvo. Janis je čekao u dogovoreno vreme. Na poklon sam dobila mali džepni englesko-grčko-engleski rečnik i knjigu o delfinima zbog kojih sam se uputila u ovu avanturu od koje su me svi odvraćali. "Zašto ti uvek moraš da ismišljaš uzbuđenja, kao da ih nema dovoljno u životu?" - zabrinuto mi je govorila mama, samo smo se čule telefonom, nismo se zagrlile za srećan put. Ovo sam shvatila najozbiljnije u životu, ovome sam prišla sa najviše ljubavi i uz najviše prethodnog razmišljanja, iako je ostatku sveta možda izgledalo kao nagao potez.
    Popila sam podnevni uzo sa mojim budućim kolegama, odmorila sam malo u gostinskoj sobi i u četiri po podne smo se ukrcali na brod. Zamišljala sam ga mnogo većim, ali ovo je bio brod za 10 ljudi, tačno onoliko koliko je bilo nas. Sedam kabina, mala paluba na kojoj su pola prostora zauzimale boce sa vazduhom i ostala oprema za ronjenje. More je bilo najplavlje na svetu, a ja, začudo, nisam osećala nikakvu euforiju. Vragolasti tirkizni Egej je već našao mesto u mom srcu, imala sam svoja mora, sada vidim da sam dobila još jedno.
    Melina me zove, mislim da je vreme za današnji sastanak na kome ćemo napraviti plan kretanja i gde će me upoznati sa opremom. Ovde ću morati da stanem, do prve sledeće prilike.
    Poruku je izmenio euridika, 26.05.2009 u 21:26 Razlog: pih
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #62

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Bio sam mesecima na kopnu. Obradovali su mi se putnici na ovom ukletom brodu, s kog nema odlaska... ne na duže. Oni očekuju da ćemo nastaviti da se opijamo, prkosimo snobovima zalutalim na našu palubu, da koketiramo međusobno, a ja ne nameravam ništa od toga. Došao sam samo jer sam umoran od kopna, jer sam se umorio od nemira navodno mirnog i širine navodno skučenog kontinenta. Došao sam da se lečim ovde. Ovde je moj teren, cene me, a tamo, u dubini trule Evrope, niko sam i ništa. Ovde mi se dive, a tamo na kopnu, mada i tamo laskaju mojoj sujeti, tamo vole samo moju budalastost i nastranost. Ovde sam gotovo i mudar čovek, a na kopnu spadalo.
    Gledaju me putnici sa strahopoštovanjem. Misle: "Ko zna šta je ovaj sve proživeo tamo, na suvom", a ja sam prosio po Nišu (mada iz zabave, iz nekog sadističkog poriva ka ismevanju ostalih, poštenih prosjaka) i brao pečurke u Crnoj travi, prodajući je za ništa-paru.
    Ona nije tu više. Ostala je u Bostonu. Hteo sam da pitam je li me pozdravila, ali su me preduhitrili i rekli da je ostala sa nekim Italijanom tamo, kolegom iz Beograda, sa kursa kineskog... navodno. Gde će me pozdravljati kad je ostala sa manekenom talijanskim? Taj verovatno ima i sve zube šestice i neki zgodan ožiljak na obrvi. I nisam na kraju hteo da ih pitam ništa o njoj. I onako joj nisam ništa značio. Nije ni ona meni... nije.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  3. #63

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    U napadu gneva,gotovo mahnitosti rezervisanoj za polulude,jurodive i proklete sudbinom,počela sam da trpam stvari u torbu.Mislim da je vreme n+da se opredelim za jedno mesto,a da je lutanju došao kraj.Mđžutim,postavlja se pitanje,jedno od onih koje postaju misao i motaju vam se svuda,pletu u sve poslove i u svemu vam smetaju;pitanje mogućnosti da se vežem za obalu znajući da postoji barem još hiljadu brodova koji plove nekuda gde još uvek nisam nogom kročila.
    Onog Rusa mi je jako žao.kažu da ga je Isadora D.,varljiva ženska.plesačica na bosu nogu!,ostavila uopšte ne mareći to što je Pješkov čak primetio koliko je on predobar za nju i koliko u njihovom odnosu 26:46 ona samo može da dobije,a da on svesno gubi.Tako je to kada ti tepaju ''zalataja galava'',a posle se sete da uopšte i ne razumeju ruski jer su plesali isključivo na engleskom i to u američkoj verziji istog.Dakle-komercijalno.

    Pojavila se i devojka sa rečnikom.Pokušava da nauči grčki.Usne namešta za izgovor glasova θ,τζ,δ...δύσκολα πράγματα,τα βλέπω σκούρα.κακόμοιρη κοπελίτσα,προσπαθεί!
    Navijam za nju,ali vidim da se muči grčkim padežima i pisanjem epsilon jote u 2.licu množine kada je imperativ u pitanju...Ipak,držim joj palčeve.

    O čemu li mislim,kada nisam stavila u kofer knjige i moje srećne čarape za obalu?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  4. #64

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Sedim u kafani nedaleko od malene luke,prekrivene jutarnjom maglom.Ispijam kafu i kao da sedim s nekim iscekivanjem. Posmatram tu luku,nekako izgleda drugacije od svih drugih,koje sam videla do sad. Is tog pomalo cudnog razloga,odlucila sam da odem do nje. Sacekala sam konobara da mi naplati kafu. Dosao je sa uctivim kezom,rekao cenu i uzeo 3 zlatnika. Krenula sam odvaznim korakom prema luci. Dok sam se priblizavala,uvidela sam da nije sama. Tu se nalazilo,pored mnogobrojnih galebova i jedan poveci brod. Bio je saren,ali u kombinaciji sa 3 boje. Necu vam reci koje,jer ne bih ste citali dalji dozivljaj. VIknula sam: "Hej ima li nekoga"?Nije bilo odgovora,tek nakon 10 minuta pojavio se vlasnik broda i upitao sta zelim. Odgovorila sam da bih da provela dan na brodu.Zauzeo je cudan stav,pogled je bio pun analize,ali odgovor vrlo hitar i jasan. Rekao je:"Udji,ali ovaj brod ima samo jedan smer". Meni je bilo sve jedno,nisam ga ni cula. Zelela sam samo da zakoracim,na tom sarenom brodu. Magla je pocela da se povlaci,ljudi su nakolo milili,radeci za svoje ciljeve,a ja sam taj dan uradila nesto sasvim drugacije. Bila sam na palubi i posmatrala more koje nosi miris soli.Cekala sam da krene,cim sve bude spremno za plovidbu,vracam se tebi dnevniche.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Dnevnik "Vojvodina Cafe"
    Autor kissigirl u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 512
    Poslednja poruka: 16.07.2011, 20:41
  2. Dnevnik iseljenika!
    Autor ZOE u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.05.2007, 01:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •