Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 64
  1. #16

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    dragi dnevniche

    chula sam kakve priche kruzhe po brodu o Kapetanu ne verujem da je rech o mom batici bice da su svi pokupili neku morsku bolest

    zezanje je do jaja! mornarni su me nauchili kako da vezhem chvorove
    vecheras cemo imati praksu na prvom sluchajnom prolazniku koji bude prolazio pored brodskog dimnjaka

    aj'
    moomoo meee jooouu

  2. #17

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Dragi dnevniče,vidim da nas je već puna paluba,da ne spominjem potpalublje....kapetan je naravno,ozloglašen.Dobro su to 'namirisale' moje dve saputnice,a jedna od njih se,tako mi se čini,priključuje otimanju brodskog dnevnika!Ima i onih kojima se ovaj brod,a još manje ispisivanje peripetija na njemu,ne dopada,ali šta da se radi?...Razmišljala sam o tome da ugovorim sastanak ovim mojim,saputnicima,ali kako da to učinim kad se pojedine kriju po sobama?!Za svaki slučaj,pločicu sa ključem kabine,ostavljam među korice knjige 'Mobi Dik',u brodskoj biblioteci...pitanje je vremena kada će ga naći ove moje saputnice,ili saputnici...možda uspemo da pomognemo i Raku da pronađe sestru,očigledno da je u nekakvim nevoljama,ili u misiji razotkrivanja pravog identiteta kapetana poludelog za nekom Vranjankom!Pozdrav,odoh na palubu!

  3. #18

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Blagi povetarac
    igra se sa kosom na mom licu.
    Zakasnela ptica traži svoje skrovište.
    Tiho je.
    Previše tiho.
    Kapetan se kreće po mestima gde nema gužve.
    Videla sam ga juče,pa on i nije tako strašan koliko se o njemu pričalo. Samo mi je klimnuo glavom kao da se srećemo već sto godina na istoj stazi. Zamišljen je. Brine. O, ne, ne brine on mnogo za brod... (čak i ona rupa u brodu već je zakrpljena) Njega nešto drugo muči. Zna da onaj tajni dnevnik ne može niko naći, istinu govoreći i on je već zaboravio gde ga je sakrio, ali šta ako neko slučajno... Ne, ne sme o tome ni da misli.
    A ja? Eto, malo sam se oslobodila straha. Možda ću naići na Kohili, mnogo mi je nedostajala ovih dana, čak sam pomišljala da pozovem jednog prijatelja iz biroa za nestala lica. Ali čula sam je da je malo pre prošla smejući se glasno. E sad,još jedna tajna treba da se otkrije. Gde je bila? Gde li se skrivala?

  4. #19

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Dragi dnevniče,moram da priznam kako su se stvari pomalo zakomplikovale!Osim što nikako da naidjem na walker-ovu,a onda saznam kako i ona mene,bezuspešno!,traži,nailazim na poruke potpisane metlom!,a onda i poruke potpisane pseudonimom Rak!Rak je pripremila veoma veštu zamku kapetanu,a sa njom je slutim i osoba koja jaše metlu!Naime,kako bi se dokopale dnevnika i doznale njegove tajne(Rak sluti da će otkriti i sudbinu sestre na njegovim stranicama)nasapunale su,pazi sad finte!,onaj šljašteći,brodsku pod u kabini gosn kapetana!Tako se tip razbio kao lubenica ušavši u kabinu,posledica toga je njegovo odsustvo iz iste već tri dana!Sad je samo pitanje gde su one dve zbrisale noseći taj dragoceni dnevnik!Walker-ova,pomagaj!Ostaviću ponovo kartu-ključ svoje kabine u brodskoj biblioteci!Hvala Rakuški i 'metlici' na pomoći!Ali,dnevniče,pojavila se jedna sumnjiva osoba na palubi!mislim da nas uhodi!Ostavlja mi 'crvene kartone' tačnije gura ih pod vrata moje kabine-to je nesumnjivo znak kako joj se ne dopadam i kako moje aktivnosti smatra više nego nečasnim!Pitam se da li su one,moje,tri zaverenice primile iste takve,simbolične kartončiće?!

  5. #20

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Šetkam se lagano, ne sluteći kakve se sve zbrke dešavaju na brodu. Pevušim neki stari hit...kao suze i smeh, kao ljubav i greh...
    A, evo brodske biblioteke. Konačno sam je pronašla. Ali tek što sam protumačila po kom redu su složene knjige, prišao mi je mladić, stroga izraza lica.
    -Ja sam iz obezbeđenja. Vi ste na pogrešnom mestu. Dečije odeljenje je na petom spratu.
    -Ali... ja imam više od osamnaest godina i mogu da...
    Grubo me je prekinuo: -Pravila su pravila. Molim, izađite.
    Mora da je u pitanju neka zavera,pomislila sam. U njegovom džepu videla sam svežanj crvenih kartona... Hm, trebala sam ga pitati da li ima kartu za koncert koji treba da se održi u subotu, u svečanoj sali.
    Šta ću? Idem dalje, pa šta bude.
    Kapetan je povredio glavu i izgubio pamćenje, šta gore od tog može da se desi?

  6. #21

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    dnevniche,

    grom i pakao uletili smo u oluju voda zapljuskuje na sve strane, brod se ljulja vishe no obichno.. mornar i ja celo vreme stajali na palubi natjechuci se ko ce duzhe da ostane stabilan! svi su neshto bledo zeleni u licu.. da nije morska bolest?

    pronashli smo novu zanimaciju brdoskom kuvaru smo danas pomeshali sve zachine bice zamiljivo prisustvovati vecheri

    ae!


    p.s. bit' ce da se sprema naka brodska povorka il' karneval.. svuda nailazimo na crvene kartonchice sa sve malom zvezdom u gornjem levom coshku.. ili je to donji desni? a mozhda i gornji desni
    xmmm.. moracu da se raspitam o kom coshku je rech
    moomoo meee jooouu

  7. #22

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Posle koncerta svi su izašli, iz Svečane sale, na palubu da posmatraju veličanstven vatromet. Iz nikuda pojavio se kapetan i brzo mi tutnuo neki papirić u ruku.
    - Znaš šta treba da radiš?
    Nisam ni stigla da mu odgovorim već se izgubio u masi.
    Požurila sam u svoju kabinu gonjena radoznalošću.
    Pismo je bilo staro i rukopis je nečitak. Ali sam ipak uspela da rastumačim:

    4.oktobar
    -Svake noći, u mom snu, ja vidim te, osećam te.
    Tako znam...
    Vrtim jednu pesmu ne bih li pronikla u svaku tajnu razmaka i refleksnog pokreta plućnih krila za kiseonikom. Ni meni još nije baš sve jasno, možda u nekom trenutku mog najbržeg tempa razmišljanja, uhvatila sam misao najkrhkiju od svih. Nežno, blisko kao poslednji slajd, stala je tu ispred i nestala. Mudrost ne dolazi sa godinama. Mudrost dođe i ode zajedno sa tim trenutkom.
    Izvinite. Htela sam nešto prostije napisati... nešto nalik na patetiku što dolazi iz nekog cafea.
    Trebalo je da izađu reči jednostavne i pitke kao tekst iz pesme koju slušam.
    Klisnuće begunac talas: - I ti meni.
    Samo to.

  8. #23

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Tako znači,kapetan je prešao u napad!Dobro da je Walker-ova objavila ono pisamce...premda mi nije baš sasvim jasno o čemu on to priča,da ne kažem trabunja kao da se najeo bunike?,slutim da ima neke veze sa onim koncertom jer je u pet do dvanaest otkazan!Navodno,bura je!Ja sam putovala kada je vetar duvao jačinom od 9 čvorova,a ovih 5.4 je sasvim solidan povetarac!Vidim da se prijateljica s metlicom snalazi!Ta će tek da počisti ovaj rusvaj na palubi!Samo da se Walker-ova dočepa mog ključa,a i da se pojavi Rak!Imam jedan plan! Ko je za?Nemojte da nas odvažnost napusti!Dragi dnevniče,valjda će sve biti ok!

  9. #24

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Na žalost desile su se neki nepredviđeni događaji u mojoj kompaniji. Zbog hitnosti situacije poslali su hilikopter po mene tako da je moj godišnji odmor gotov. Čim sredim situaciju eto mene opet, nadam se da brod do tada neće potonuti.
    Pozdrav

  10. #25

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Dragi dnevniče,
    ovo sa odlaskom Walker'ove,dakle sa sletanjem helikoptera u sred potrage za kapetanovim dnevnikom stvarno nema smisla!pa kud baš sada kada sam ja uspela da pronadjem kopiju ključa kapetanove kabine?! I lepo sam bila ušla u tu,njegovu kabinu i dočepala se tog famoynog dnevnika!A šta je pisalo na prvoj stranici?!...'radoznalost je ubila mačku'..!Zamisli,da on tako nešto napiše na prvoj strani?Zar nije mogao da napiše one geografske širine i dužine i sve ostale karakuke?!Onda je sledio i jedan misterizan telefonski broj koji se sastojao od samo dve nule ,kao da je u pitanje kabina toaleta!Pitala sam se:zar kapetan ovaj naš brod smatra tek jednim malo boljim klozetom?Kakav on to kompleks iz detinjstva vuče?(ovde sam pokušala da mu pripišem neki od mogućih 'frojdovskih' kompleksa,ali kako nikada nisam do kraja pročitala onu famoznu 'Psihopatologiju svakodnevog života,reših da kapetana jednostavno nazovem magarčinom!To sav pošten svet razume!Ta već decenijama živimo sa njima!sa magarcima,navikli smo da ih prepoznajemo,ako ništa drugo!)
    Moram da prekinem pisanje..neko kuca na vrata.Valjda mi donose limunadu!

  11. #26

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Dragi dnevniče,u proteklih par dana stvarno nikako da nastavim sa pisanjem.Mislim da je onaj grandiozni vatromet bio samo da odvrati pažnju od nečega mnogo važnijeg.Kapetan se pojavljuje pa onda misteriozno nestaje.Sestra i ja smo pratile našu ''komšinicu''koja je u kabini pored naše.Neki tip kome nusmo mogle videti lice,jer smo bile u uskom hodniku,joj je dao neki papir,ali mu je u tom trenutku iz džepa ispao crveni kartončić.Čule smo da je neko došao pre nas do kapetanovog dnevnika,ali da li je to onaj pravi?
    Bežeći niz hodnik,kada smo špijunirale Nađu,utrčale smo u jednu sobu.Zatvorile smo vrata za sobom i tek tada smo videle da na krevetu sedi devojka i čita knjigu.Nas dve smo počele nešto da izmišljamo na šta je devojka samo rekla:
    -Pa da li ste nešto otkrile....znam da ste pratile Nađu...kako....pa ja sam pratila vas...-samo se nasmejala.
    Ustala se sa kreveta i pružila ruku-Ja sam Kohili-reče.

  12. #27

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Dragi dnevniče,
    rak je ponovo u igri'danas sam upoznalanju i njenu sestru.Ukratko sam im izložila svoj mali plan o praćenju kapetana,ali nam fali još jedan'nadam se da će walker'ova uskoro doći kako bi nam tu pripomogla!raku sam otkrila onaj broj telefona i nekiloko poruka mogućim čitaocima dnevnika,koje je napisao sam kapetan.Toliko za sada!

  13. #28

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Kohili nam je izložila svoj plan ali fali nam još neko.Kaže da je tu u kombinaciji i Wolkerova,ja ne mogu da se setim ko je to.Možda njen nestanak nema veze sa poslom?Možda je neko kidnapovao i drži je sada u nekom podrumu na brodu.Ako je to istina onda bi morale da stavimo prioritet na njeno spašavanje.Odakle da počnemo?

  14. #29

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Sedamnaest dana je otkako smo isplovili iz Splita. Po uplovljvanju u vode Indijskog okeana ponovo mi se vratio apetit; jeo sam neki suvu zemičku i stari kajmak koji mi je spakovala majka, a koji je već pomalo počeo da buđa. Međutim, taj nagli priliv hrane u moj želudac kao da me je nagnao da više pijem - sinoć sam opet preterao. Sada sam izašao na palubu sa prvom knjigom koju sam dograbio ispod svog patuljastog kreveta, i iako vidim da je to Ćopićev Gorki med koji sam već dvaput pročitao, baš na ovom brodu, na prethodnoj plovidbi, čitam na silu, kako bih zaboravio na mamurluk i kako bih pokretao oči koje me bole od silnog metanola zaostalog pod mojim čelom.
    Moram da počnem da izbegavam Stevana, sa njim uvek popijem flašu više nego što mogu da podnesem. A i ono njegovo banjalučko vino... Ima neki ukus smokve koji ti ne da da staneš.
    Kopno mi još uvek ne nedostaje. Znam da ću tamo početi ponovo da razmišljam o svemu nebitnom, a teškom. Ne, čim se ova plovidba završi, zaposliću se u kuhinji na nekom drugom brodu - ja sam sa kopnenim zverima raskrstio...
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  15. #30

    Odgovor: Čitanje na brodu-izmišljeni dnevnik

    Dragi devniče,
    Naravno da sam zadovoljna.
    Pa bar ti znaš da je i sam moj dolazak na ovaj svet, u neku ruku bio deo veštine koju nosim u malom prstu, i ne treba mnogo pameti da se shvati kako sam baš u toj oblasti pravi pravcati ekspert. Neprikosnoveni.
    Evo peti dan je na izdisaju, a još niko od prisutnih nije ni posumnjao ... niko i ne sanja da sam to ja.
    I da sam tu.
    Da šetamo po istoj palubi, da doručkujemo, ručamo i večeravamo u istoj Sali, da nas u zaspivanjima, buđenjima i popodnevnim odmorima, deli tek po koji centimetar debljine ovih smešnih pregradnih nazovi zidova soba.
    Hahahahhaaaaa ... kako će se tek Joker slatko smejati kada mu sve ovo ispričam.
    Još mi se i poklone kada me pozdrave.
    Dobar Dan madmoazel ... klimoglav madmoazel ... rukoljub madmoazel ...
    da li želite nešto da popijete, pita Kapetan ...
    da li ste dobro spavali, smeta li vam šum talasa ...
    Hahahahahaaaaha ...
    Kako da ne ... smeta mi sve ... molim vas zaustavite ovaj povetarac ... potpuno će me izludeti ... hahahaa
    Dakle, osnovni princip savršene kamuflaže je skriti nešto veliko, nešto najveće, što bolje, toliko dobro da ga svi vide – a niko nikad ne nađe.
    Da ga svi gledaju pa čak i dodiruju, a da i ne pomisle da im je pred samim nosom, da će im ...
    Psssst ...neko mi kuca na vrat(im)a kabine ...
    Daaa !? Evooo ... dolazim za minut, postavite mi čaj za stolom broj 13 molim ...
    da da ... onaj pored klavira ...!!!


    Idem.
    Moram opet da se presvučem u madmoazel ... hahahaha ... da požurim i popijem taj lek ... protiv mučninice ...
    Kakva mučnina ... nisi valjda i ti pomislio ...
    naravno da nema nikakve mučnine ... to madmoazel malo flertuje sa onim gospodinom u uniformi.
    Ne znam koji je čin, neki Ruski oficir ...
    Idem. Da me dugo ne čeka. Daaa ...on mi je nabavio neki specijalni lekić ... hmm...


    Vidimo se posle čaja ...
    cmok



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Dnevnik "Vojvodina Cafe"
    Autor kissigirl u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 512
    Poslednja poruka: 16.07.2011, 20:41
  2. Dnevnik iseljenika!
    Autor ZOE u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.05.2007, 01:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •