Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 30

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Prosečna neto zarada u Srbiji u aprilu iznosila je 26.632 dinara i za petinu je veća nego u istom mesecu 2006. No, uprkos povećanju zaostajanje za platama razvijenih i dalje je veoma veliko. Tako, na primer, u Sloveniji i đubretari zarađuju više od prosečne srpske plate.
    Mesečna plata čistača ulica u deželi otprilike je na nivou zakonom garantovane minimalne zarade koja iznosi 432 evra ili oko četiri puta više nego u Srbiji. Po visini neto zarada Slovenci su daleko ispred ostalih država nastalih raspadom SFRJ, ali i ispred nekih drugih zemalja u tranziciji kao što su Bugarska, Rumunija, pa čak i Češka i Poljska.
    U poređenju sa bivšom braćom zaposleni u Srbiji značajno bolje zarađuju samo od Makedonaca, a osim za Slovenijom prilično zaostajemo i za Hrvatskom, gde je minimalna zarada tek nešto niža od našeg proseka. Po pravilu najbolja srpska opština Beočin u aprilu je ima prosek zarada od 51.859 dinara, što je tek na nivou prosečne zarade u Hrvatskoj od 635 evra.
    Kada se radi o proseku zaposleni u Srbiji otprilike zarađuju kao njihove kolege u Crnoj Gori i BiH. Kada se, pak, radi o zakonom garantovanom minimalcu situacija se razlikuje. Važeća minimalna zarada u Srbiji iznosi 9.520 dinara i duplo je veća od crnogorske, ali je za skoro 50 evra niža od garantovane zarade u BiH.
    A za poređenje gde smo u odnosu na svet dovoljno je pomenuti tek nekoliko brojki. Srpski minimalac nalazi se na nivou brazilskog, a takođe i novozelandskog na nedeljnom nivou. Od najveće minimalne zarade u Evropi (Luksemburg, preko 1.500 evra) udaljeni smo 15 puta, dok od najnižeg minimalca među zemljama učesnicama Eurosonga (Moldavija, oko 30 evra) bežimo svega tri-četiri puta.


    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Ajmo ljudi kod Janeza da čistimo ulice i postanemo milioneri.

    This time, next year...
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Ovo je strasno!
    Pogledajte moj link u profilu! Hvala!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    јбг,док смо ми ратовали са свима,они су само радили,радили,радили.
    сад их нећемо стићи никад ( а можда ни тад )
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    gde je ta skola za djubretare , trebalo bi se prekvalifikovati u higijenicara za slovenske ulice , kao sto je nekada bilo Jugoslovenske Zeleznice , pa da ih naselimo . tamo radimo a lovu saljemo za vojvodinu he
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Prosek plata je vrlo zanimljiv pojam za tumačenje i računanje....
    Neka me neko ispravi ako grešim, ali mislim da se prosek plata u Srbiji računa za one kojima je ta plata ISPLAĆENA..........pa sad ako razmislite i o tome, jasno vam je da je stvarna situacija mnogo gora. Bilo bi dobro da se uporedi broj radno sposobnih, sa brojem ljudi koji radi, i sa brojem ljudi koji primaju platu...rezultati bi bili poražavajući i u odnosu na tih 26000. A da ne spominjem odnos većih gradova i ostalih delova Srbije/Vojvodine...
    Neko nemože ni za sto, nekom samo mesto za stolom, nekom kupus, a ponekom meso.....prosek nam je dobar: SARMA.....

    Ne znam za ostale gradove, ali mogu da kažem za ZR, malo je onih koji redovno nose kući više od 16000, većina koja išta dobija je oko 12000, a taj prosek koji je dole naveden ima možda u tri firme...a onih koji nešto rade, ali neredovno ili uopšte ne nose ništa kući je najviše.
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    ...to je zato što oni imaju mnogo više djubreta nego mi....
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    a onih koji nešto rade, ali neredovno ili uopšte ne nose ništa kući je najviše.
    Шта онда једу?

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    dok od najnižeg minimalca među zemljama učesnicama „Eurosonga“ (Moldavija, oko 30 evra) bežimo svega tri-četiri puta.
    Свега 3-4 пута? А колико пута би аутор текста хтео? Нек нас упореди с Либеријом...
    Војвођан је добро рекао да је начин рачунања проблематичан, питање је да ли је у свим државама које се помињу рађен по истом принципу.
    Опет, велико је питање колико новца се заради ван легалних токова, у тзв. сивој економији коју статистике не уважавају. Јер немогуће је да је 20% становништва незапослено а нико, да карикирам, не умире од глади.
    Оно што теши је да просечна плата расте. Пре 5-6 година ових 300 и нешто евра је био просек Мађарске, колико смо имали 2000, 100 марака?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #9
    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    јбг,док смо ми ратовали са свима,они су само радили,радили,радили.
    сад их нећемо стићи никад ( а можда ни тад )
    Jos gore, sve ce nas pokupovati!


    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    ово заборавих,
    па можда и код нас комуналци имају већу плату од просека у Србији, ако неко има инфо, нека објави.
    Info:
    Plata komunalaca (administrativnih radnika, servisera i ostalog osoblja) je uvek dobra, jer ne zavise od profita, vec dele opstinske pare! Lako je deliti ono ste ne zaradjuju sami!

    Plata radnika na odnosenju smeca je takodje velika jer je to pitanje ponude i potraznje.
    Cisto da se zapazi: Ako pogledate radnike koji odvoze smece za 30 000 ili nesto vise dindzi, u najvecem broju gradova zapazit cete se da to nisu Srbi. Uglavnom su Romi ili pripadnici drugih ``etnikuma``. Verovatno je razlog razlika u mentalitetu. Nekoma ponos ne dozvoljava da radi takav posao i radije ce na drugi nacin da se snalazi. Pisem ovo bez ikakve negativne notacije, cisto kontatujem. Svakome je licna stvar da li ce prihvatiti takav posao za te pare ili nece.
    Poruku je izmenio BaneK, 19.06.2007 u 13:03 Razlog: uzastopni postovi
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    ..........a jel to ono kad ja imam platu 60 hiljada dinara, al ne smem da se razbolim zato što sam neprijavljen....a??????....


    ....ili je to pak ono ....šta kredit, kakav kredit, šta je to ....a?????...
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    A kažu da je u nas bolji standard nego u nekim zemljama EU
    Blago nama
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ..........a jel to ono kad ja imam platu 60 hiljada dinara, al ne smem da se razbolim zato što sam neprijavljen....a??????....


    ....ili je to pak ono ....šta kredit, kakav kredit, šta je to ....a?????...
    ...ne...to je ono kada kenjas ko kamila...fotografises kada ti se digne...ne radis po smenama i niko ti ne stoji iznad glave da te j..e...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Prosek srpskih plata niži od plate đubretara u Sloveniji

    ...aa...to je minuli rad.....sa sve boračkim zaslugama....
      Vrh

Slične teme

  1. Zvucni zapisi srpskih pisaca
    Autor Инђијац u forumu Poezija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.07.2012, 08:47
  2. Trošenje plate
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 11:20
  3. Procenat na/od plate
    Autor Najgora u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.06.2008, 20:19
  4. Krugovi u žitu u Sloveniji
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 13.06.2007, 07:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •