Shoping
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23

Tema: Shoping

  1. #1

    Shoping

    Činjenica je da živimo u potrošačkom svijetu. Riječ shoping smo prisvojili sa zapada, jer nam nekako zvuci bolje od domace rijeci kupovina . Mnogi koriste shoping da izlijece svoju "depresiju", mnogima sluzi kao dobar provod, a neki dobijaju ospice pri pomenu rijeci shoping. Da li se mozda pronalazite ?

    Da li spadate u onu kategoriju ljudi koju kupuju tacno sta im treba ili upadnete u vrtlog nekontrolisanih reakcija, da potpuno obnevidite u radnji i kupujete sve sto vam treba i sto vam ne treba? Sta najvise volite da kupujete?

    Da li kupujete kvalitetno ili ono manje kvalitetno a jeftino?

    Da li vise volite on-line shoping ili se vise volite prosetati i razgledati radnje?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Shoping

    Ta histerija koja se može osetiti u subotnjim danima u mojoj novoj domovini (ne verujem da se mnogo razlikuje od situacije u Beogradu ili u bilo kom drugom delu sveta), taj izraz na licima ljudi da mora da se kupi sve inače ode svet dovraga, ta jurnjava, rušenje svega pred sobom kao da će smak sveta nastupiti samo par sekundi posle toga, ja to ne mogu da razumem i otvori to mnoga pitanja o tome kuda ide ovaj svet i u šta se pretvorila svrha postojanja. Nisam neki shopping tip, volim da kupujem knjige, to kada sam u Srbiji, zađem u nekoliko mojih omiljenih knjižara i uplovim u tu čaroliju i ne razmišljam, samo trpam u korpu. Uživam u tome da kupujem poklončiće za drage ljude, neke sitnice koje samo mi znamo koliko su vredne i velike. Ne kupujem često, mnogo više, ustvari, isprobavam, gledam, pipkam, merkam, razmišljam, desi se da kupim i ono što mi ne treba, upadnem u zamku popusta i sličnih gluposti, ali retko. I ponekada, samo ponekada, kupovina mi jeste neka vrsta leka od depresije, ali i tada su to uglavnom stvari za kuću ili pokloni za neke moje drage ljude. On line ne kupujem ništa osim stručne literature i nekih DVD-jeva koje ne mogu da nađem po prodavnicama, trudim se da sačuvam tu neku posebnost koja se ogleda u ličnom kontaktu između mene i nečega što biram, on line mi je samo nužno zlo.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #3

    Odgovor: Shoping

    Ne dobijam ospice kad se pomene šoping ako pritom ne mislimo na stampedo ljudi koji jedni drugima otimaju ofingere ispred nosa. Takve gužve i histerije ne podnosim. Volim da kupujem, istina ponekada to bude neki ventil, ali najčešće nemam takve tripove.

    Ne spadam u kategoriju ljudi koja kupuje sve od reda i ono što ne treba i ono što nikad neće zatrebati. Ne posedujem stvari koje po godinu dana imaju etiketu. Sve što kupim, ja i nosim. Nemam nekontrolisane reakcije. Obično znam šta idem da gledam, a nekad dok šetam saznam šta mi treba

    Volim da zvirnem u izlog na kojem piše "sve za 99" tu može da se nađe ponekad dosta toga simpatičnog

    Najviše volim da kupujem knjige, olovke, cipele, torbe i nakit. Za te izloge se lepim. Volim da kupujem za klince svojih prijatelja, za devojčice specijalno

    Najviše ne volim da isprobavam farmerke po kabinama u kojima se jedva diše a prostrane su kao kućište od kompa.

    Uživam u tome da kupujem poklončiće za drage ljude, neke sitnice koje samo mi znamo koliko su vredne i velike.


    U šoping najviše volim da idem sama. Niti volim da nekog opterećujem, niti da mene neko opterećuje.

    Više volim razgledanje nego online, ali kupovala sam i tako. Par puta namirnice, hemikalije i ostalo, knjige i neke diskove i Victoria's secret

    Nisam kupoholičarka.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Shoping

    Volim da kupujem pre svega kvalitetnu robu...ne zato sto je nesto markirano vec zato sto smatram da je jednom bolje kupiti kvalitetno, pa da coveku potraje duze vremena nego da vise puta kupujem robu koja je zrela za kantu nakon nekoliko meseci...

    Sto se tice kontrole, spadam medju ljude koji sa jasnom namerom ulaze u prodavnicu i nakon sto kupe ono zbog cega su dosli napustaju radnju, donekle mi je drago zbog toga...

    Ne preferiram online shoping vise volim drzati robu u rukama pre nego sto se odlucim da je kupim a volim da kupujem uglavnom sve, zavisi od prigode.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  5. #5

    Odgovor: Shoping

    Izraz shopping povremeno koristim... i u shopping povremeno odlazim. Moram da priznam da obožavam kad znam da imam para i da mi nešto treba, onda sam u stanju da to nešto kao luda tražim satima . Ranije me je hvatalo ludilo pa sam umela pola plate (da ne kažem skoro celu) da spiskam u jednom danu - krenem kao da kupim farmerke, pa vidim majičicu uz njih, pa onda super cipelice, baš se slažu uz farmerke, i najzad - gle torbe, kako ide uz cipele, kao da je pravljena za njih .
    Sa druge strane, što kaže SQUAW - nemam stvari sa etiketom posle dužeg vremena. Sve što kupim ja slatko iznosam, i vrlo retko mi bude žao što sam za nešto dala pare.
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  6. #6

    Odgovor: Shoping

    JA volim shoping kao vampir beli luk

    Idem u shoping samo kad moram,kad bas bas moram jer zaista mrzim da razgledam do u beskonacnost po radnjama,da gledam koje su cene,da nije ovamo jefitinije...

    Sad npr.na ekskurziji,moje koleginice su 4 poslepodneva provele u shopingu,prvi dan su me navukle pa sma i ja s njima razgledala,one su druga dva dana kupovale a ja sma razgledala muzeje i grad,cetvrti dan sam otisla u jedna shoping s tacnim imenom prodavnice i kupila za pola sata ono sto sam mislila(ukljucujem i isprobavanje) i onda ih cekala opet sat i pol da one zavrse Malo je reci da sam poludela...

    Kad idem u shopng idem s namerom,tacno znam sta zelim,ne zastajem kod svakog ofingera ili luke da vidim ovo ili ono,vec samo dezen koji me zanima,i to sve obavljam jako brzo...

    E a kad su knjige u pitanju,e tu sam onda kao ova moje u trznim centrima
    Knjige volm da kupujem,iscitavam sadrzaj,biram,razgledam,pravim spisak,vrlo cesto odem u knjizaru samo da vidim sta ima,u knjizari ja se opustam
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  7. #7

    Odgovor: Shoping

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    JA volim shoping kao vampir beli luk

    Idem u shoping samo kad moram,kad bas bas moram jer zaista mrzim da razgledam do u beskonacnost po radnjama,da gledam koje su cene,da nije ovamo jefitinije...

    Sad npr.na ekskurziji,moje koleginice su 4 poslepodneva provele u shopingu,prvi dan su me navukle pa sma i ja s njima razgledala,one su druga dva dana kupovale a ja sma razgledala muzeje i grad,cetvrti dan sam otisla u jedna shoping s tacnim imenom prodavnice i kupila za pola sata ono sto sam mislila(ukljucujem i isprobavanje) i onda ih cekala opet sat i pol da one zavrse Malo je reci da sam poludela...

    Kad idem u shopng idem s namerom,tacno znam sta zelim,ne zastajem kod svakog ofingera ili luke da vidim ovo ili ono,vec samo dezen koji me zanima,i to sve obavljam jako brzo...

    E a kad su knjige u pitanju,e tu sam onda kao ova moje u trznim centrima
    Knjige volm da kupujem,iscitavam sadrzaj,biram,razgledam,pravim spisak,vrlo cesto odem u knjizaru samo da vidim sta ima,u knjizari ja se opustam
    Izvini, Lilith, ovo sam prepisala od tebe samo da bih se i sama potpisala... Kao da si pročitala i moje sklonosti u vezi sa ovim...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  8. #8

    02 Odgovor: Shoping

    ...Kada idem u shoping uglavnom znam sta nam treba pa to i uzmemo...

    ...ali posto su se pojavili Kinezi (nemam nista protiv njih)..shoping nam se jednostavno produzi jer ista roba kod kineza i u Butiku imaju razlicite cene......to me uzasno nervira jer su velike razlike u cenama...
    ...jednom se zivi...:plaz2..

  9. #9

    Odgovor: Shoping

    totalno sam anti shoping lichnost
    znachi kupujem samo kad moram.. ne volim da lutam ducanima, prodavnicama i velikim robnim kucama ako ne znam shta mi treba.. retko kad bash bazam po shoping centrima.. moja kupovina se uvek svede na to da idem ulicom, i svratim u neku prodavnicu onako bez veze -- e tad uvek naletim na neshto shto mi se svidja i to onda i kupim.. kad krenem s pomisli da moram neshto da kupim, jer mi to bash treba, onda najcheshce to neshto shto meni treba -- ne nadjem! totalna tlaka mi je isprobavanje farmerki/hlacha i ostalih stvari za koje je potrebno chekati red za kabinu ne samo shto je shoping tlaka, nego je i fizichki iscrpljujuc

    no zabavlja me kupovina gluposti mogu satima da blejim u prodavnicama igrachaka, boja, knjiga i ostalih gluposti
    uvek mi je drazhe kupovati za druge nego za sebe..

    u svakom sluchaju nije da bezhim od shopinga, nego jednostavno ga obavljam 'nako usput
    moomoo meee jooouu

  10. #10

    Odgovor: Shoping

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Činjenica je da živimo u potrošačkom svijetu. Riječ shoping smo prisvojili sa zapada, jer nam nekako zvuci bolje od domace rijeci kupovina . Mnogi koriste shoping da izlijece svoju "depresiju", mnogima sluzi kao dobar provod ...
    Ta sam upravo se spremam da idem u provod sa shoping prijateljicom
    ludo burazeru ludo
    Poruku je izmenio SQUAW, 14.06.2007 u 10:51 Razlog: kodovi
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  11. #11

    Odgovor: Shoping

    Moj shopping lici, otprilike, na sliku postavljenu iznad (sem sto konacni ceh nije bas tako velika svota)!

    Obozavam da idem u shopping, pa makar i ne kupila puno stvari! Volim da cunjam po prodavnicama satima, kupim ono sto mi se dopada pa makar i ne bilo u planu! Zato najvise volim da idem sama, eventualno sa nekom drugaricom istih afiniteta, kako ja ne bih nikog smarala a i kako mene niko ne bi pozurivao!

    Shopping mi dodje kao dusevni odmor (naravno, pod uslovom da imam para, ali uvek se nadje koji dinar za neku sitnicu)!

  12. #12

    Odgovor: Shoping

    Obozavam shoping,mogu satima da provedem po prodavnicama,ali iskljucivo sama,to mi najvise prija,i u stanju sam da kupim i nesto sto nisam planirala,ne idem bas svaki dan,ali kada odem onda ne znam da se vratim
    This is me...so

  13. #13

    Odgovor: Shoping

    setnja po trznim centrima - razgledanje izloga, obilazak pojedinih prodavnica. Volim da potrosim novac (ukoliko mi to dubina dzepa dozvoljava) na predmete za kucu, narocito kuhinju. Nisu to bogzna kako skupe stvari.... ali volim da imam neki novi detaljcic u kuci. Kupovina takve neke sitnice, ulepsa mi dan
    neunistiva zlojebaba!

  14. #14

    Odgovor: Shoping

    zadnje vreme se trudim da se kontrolishem i da ne kupujem bash sve shto mi se u tom momentu svidi.
    zadala sam sebi zadatak danema kupovine novih cipela dok ove koje sam iskupovala ne obujem bar 3x ......

    a volim da troshim pare, pa to je chudo jedno.....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  15. #15

    Odgovor: Shoping

    Davno sam cula nepisano pravilo da "Nikad ne idi u shoping kad si gladan." U gladnom stanju, sve izgleda primamljujuce i onda pocnu da se kupuju i potrebne i nepotrebne stvari. Kad si sit, onda ces malko bolje razmisliti pri kupovini...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •