Sve je laz... Ili mozda nije? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 53 od ukupno 53
  1. #46

    Odgovor: Sve je laz... Ili mozda nije?

    Mišljenja sam da se nemože se biti isključiv po tom pitanju.
    X-puta nam se desi da u određenim periodima zaista i
    govorimo ono što mislimo,u šta verujemo pod snažnim utiskom onog što proživljavamo
    a posle izvesnog vremena kad se strasti stišaju i splasnu, se predomislimo.
    Tako da ne bih rekla da je sve isključivo laž il' ne laž.
    Osim naravno ciljane,unapred smišljene laži zarad nekog cilja...ali mislim da postavljač
    teme nije išao u tom smeru.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  2. #47

    Odgovor: Sve je laz... Ili mozda nije?

    Nije baš sve laž, ali (skoro) ništa nije ni istina. Reči su jako i moćno sredstvo našeg uma i naših osećanja koje često koristimo za ostvarivanje svojih ciljeva i svojih motiva. Ako smo pri tome još i zaljubljeni u neku osobu, onda su naše misli (potpuno) podređene strasti i sve što u tom kontekstu kažemo je u funkciji pre svega te ljubavi, a ne istine. Međutim, to ne mora značiti da je sve laž i da zaljubljen čovek po difoltu laže, ali se izjave emotivno motivisine osobe svakako trebaju uzeti sa rezervom, a možda neke od njih staviti na neku, recimo vremensku, probu...

    Ma, ko je to od nas devojkama (ženama) uvek govorio istinu, istinu i samo istinu?.. Pitam se, kao što se pitam i da li su i one nama govorile istinu, istinu i samo istinu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #48

    Odgovor: Sve je laz... Ili mozda nije?

    Ne volim bombaste reči. Mnogo toga se ume promeniti u životu, osećanja, prioriteti, pogledi, stavovi...pa velike reči ostanu šuplje i neispunjene. Ipak sam tačno znam kome sam rekao da nikada neće biti zaboravljen, kome da me uvek može cimnuti i potražiti, ko može računati na mene.
    Ma šta da se menja u našim životima, ja bih ostao pri obećanom.
    Ali, ne volim i mislim da nema potrebe da mi ona išta " za vijeke" obećava. Sem ikrenosti.
    Tačno je da par sa stažom lako oseti laž partnera. Još gore je nastaviti forsirati laž jer može dovesti partnera u situaciju da sve do tada pogleda drugačijim očima.
    Ne, nije i nikada nije sve laž. Čak sam češće doživljavao da lažu sebe, često iz samoodbrane, da bi sebe uverile da im "nije stalo" i da će lako dalje. Puštao sam ih da rečima ubeđuju sebe, budu isključive, povlače crte.
    Nešto kasnije osećanja nadvladaju i reči ostanu samo reči.
    Mnogo je lakše imati i nepovoljnu istinu nego našminkanu laž jer je laž razorna.
    Vreme je pravi sudija svemu, a laži lome i onog ko laže i onog kome se laže.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #49

    Odgovor: Sve je laz... Ili mozda nije?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Nije baš sve laž, ali (skoro) ništa nije ni istina...

    Ma, ko je to od nas devojkama (ženama) uvek govorio istinu, istinu i samo istinu?.. Pitam se, kao što se pitam i da li su i one nama govorile istinu, istinu i samo istinu...
    Ko je ikada i govorio, nije dobro prošao ili nije shvaćen ili prihvaćen...

  5. #50

    Odgovor: Sve je laz... Ili mozda nije?

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    Decko/devojka govore "volim te, uvek cu biti tu za tebe", obecavaju kule i gradove... Bla bla bla...

    Ali, da li je sve to istina?

    Kako prepoznati da li vas partner govori istinu, ili vas samo zavlaci, laze... Posto, svi znamo da ima takvih ljudi kojima uopste nije tesko poigravati se sa tudjim osecanjima.

    Dakle, da li ste imali takva iskustva, i kako ste prepoznali govori li istinu ili laz?
    Odgovoriću na ovu temu bez filozofiranja.Bukvalno ću odgovoriti na postavljena pitanja,znači.

    U tom trenutku kad dečko/devojka to kažu ,to može biti trenutak jakih emocija,trenutak zanosa,"ljubavnog ludila" i obično takve reči čovek ne izgovara racionalno razmišljajući o budućnosti, jer zaista ništa u životu nije konačno i sigurno,mislim da smo svi toga svesni negde, duboko u nama.
    Dakle istina ili laž...nemoguće je u opšte postaviti to pitanje.Ja bih pre rekla realnost ili zaljubljenost

    Drugo pitanje..Kako prepoznati da li vas partner laže,zavlači ili govori istinu?

    Nikad se nisam opterećivala tim da li me partner laže jer da jesam mislim da bih odavno do sad bila luda.A kako prepoznati? Prosto,mislim da se svaki čovek u svojim lažima sam nekako otkrije,kad tad. Jedino što je potrebno je vreme.Vreme pokaže sve.Vreme je najbolji arbitar.

    I odgovor na treće pitanje...Da, imala sam iskustva da me neko laže ali nisam čačkala da otkrijem to.Vremenom je sve dolazilo na svoje.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  6. #51

    Odgovor: Sve je laz... Ili mozda nije?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Vremenom je sve dolazilo na svoje.
    To je to.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  7. #52

    Odgovor: Sve je laz... Ili mozda nije?

    Ma takvo obećanje je 99% laž. Ako stvarno to misli neće ni reći...

  8. #53

    Odgovor: Sve je laz... Ili mozda nije?

    Ma,to se lako proveri..cak i pri naoko bezazlenim situacijama.

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Ono, što nije u nama...
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.07.2011, 00:15
  2. Šta nije umetnost ?
    Autor DzuPiter u forumu Umetnost
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 31.03.2010, 22:42
  3. Sudbinska ljubav, ili mozda slucajnost
    Autor Muckota u forumu Ljubav
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 15.03.2010, 00:24
  4. Plavusa, brineta, ili, mozda, crnka............?????
    Autor irnik u forumu Muška kafana
    Odgovora: 196
    Poslednja poruka: 05.12.2009, 14:54
  5. Mozda niste znali...
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.10.2007, 19:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •