Kontrola stresa - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Kontrola stresa

    Svestan sam da se stres svima desava , i to mi saznanje doprinosi da se u vecini stresnih situacija ne uspanicim , vec ga iskuliram koliko god je to u mojoj moci. Ma da neki put, moje moci nisu dovoljne za potpuno kuliranje i flegmatluk.
    ...................

  2. #17

    Odgovor: Kontrola stresa

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku
    Prava mudrost i ne sastoji u eliminisanju stresa iz života, već pre u balansiranju i sticanju veštine kontrole.
    Verujem da svi problemi dolaze da bi nas naucili nesto novo i da nas pospese kao osobe.
    ....slazem se....
    ....vestina kontrole i balansiranje su opet individualni kao sto smo i mi svi razliciti ljudi, razlicitih karaktera i percepcije, tako da samo radeci na sebi mozemo da pronadjemo pravi nacin da maksimalno smanjimo udeo stresa u svom zivotu....
    ....probleme treba prevazilaziti kao prepone, pa ako ne mogu da je preskocim ja cu da se provucem ispod nje ali nikako necu dozvoliti da me zaustavi ili obori....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #18

    Odgovor: Kontrola stresa

    stresa u izobilju....ne znam kako bih funkcionisala da ga nema.....
    a lecenje?
    nekad odem pod tus i ostanem tamo dugo,dugo
    nekad spavam i spavam
    nekad otsetam do reke pa gledam u vodu i cutim
    nekad razbijem nesto
    ponekad idem s planinarima....to se pokazalo kao delotvorno...hodas,hodas i ne mislis ni o cemu sem o vrhu planine....dodjes kuci fizicki smlavljen,i to bude bas okej.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #19

    Odgovor: Kontrola stresa

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    Kad sam pod stresom ja čistim, glancam, ribam... Tu ispraznim negativnu energiju pa se spremim za novu dozu stresa .
    Slicno.
    Sad sam se setila bombardovanja i situacije kad zavije sVirena, neki polete na krov da se suoche sa stresom toes tomahavkom, neki u podrum, sklonista i mishje rupe.. Ja sam tada zapinjala za krpu pa po prozorima, namestaju.. U tom periodu mi gajba bila ubedljivo najurednija.

    Inace, kad je veci stres u pitanju, dok stresna situacija traje, solidno se drzim.. "Izbije" mi kasnije, na razne nacine..

    Setnja, reka, podrshka bliznjih.. Lechi.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #20

  6. #21

    Odgovor: Kontrola stresa

    @maski...ne mora uvek to da pomogne, evo mene danas "najurishe" iz gym-a...

    Puls u mirovanju bio 150

    Ja nemam recept za to...
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #22

    Odgovor: Kontrola stresa

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    . Kojim god Prilično je nemoguće eliminisati stresogene situacije.. Zato se prava mudrost i ne sastoji u eliminisanju stresa iz života, već pre u balansiranju i sticanju veštine kontrole.
    Ali ,kako?Danas u savremenom drustvu gde je trziste i odredjeni nacin zivota zelje pretvorilo u potrebe,one se cesto oblikuju kao trzisni i drustveni odgovor na covekova htenja -ali neadekvatna.
    I zato kada se oseti raskorak zelje i htenja i potrebe koja je konstituisana i nametnuta,covek ulazi u polje izrazite nelagode-on se tada oseca prevarenim i nemocnim.Sto je veci raskorak htenja i mogucnosti,veca je patologija,veci stres,i veca frustracija.

    Ali,covek koji je izabrao takav put, lici na cirkuskog igraca na konopcu koji, i kad savlada napore i rizike,ne oseca ni radost ni uspeh.On,u stvari, ne uziva ni u cemu.Svi oni koji su stremili bogatstvu i prestizu,kad su sve to postigli -uvideli su da su, u sustini,ostali emocionalno prazni i postaju depresivni.
    Kada se analiziraju njihovi''bilansi'',saznajemo da su u stvari,njihovi motivi izazvani spoljnim,a ne unutrasnjim razlozoma.Ljudi takvih opredeljenja,kada dodju do srednjih godina,svode bilans svoga zivota i rada,i suocavaju se sa uzasom sopstvene promasenosti.

    Trenutak lucidnog i produbljenog sagledavanja sopstvenog puta odjednom se pretvara u moc nemocnog koja moze da dovede do teskih psihickih slomova, do stresa.....
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  8. #23

    Odgovor: Kontrola stresa

    Kembridž uvodi ples oko šipke za studentkinje pod stresom



    Studentkinje na Univerzitetu Kembridž moći će za dve funte na sat da pohađaju časove plesa oko šipke, kako bi se oslobodile stresa pred letnji ispitni rok. Lekcije će se održavati u čuvenoj Plavoj sobi, istorijskoj dvorani za debate, u kojoj su govore držali Vinston Čerčil, Teodor Ruzvelt, Dalaj lama i Dezmond Tutu. Za sada je muškarcima ulaz zabranjen.

    Verujemo da su ovi časovi način da se žene osposobe, a ujedno je i fenomenalan način da vežbaju i da se zabave zajedno sa drugim ženama rekla je portparolka udruženja sa Kembridža. Ako inteligentna i nezavisna žena želi da nauči određenu vrstu plesa u u dobrim uslovima, u tome ne vidimo ništa degradirajuće dodala je.

    Časovi plesa uz šipku za sada su ponuđeni samo studentkinjama. Visoke štikle nisu poželjne, pa instruktori plesa preporučuju učenicama da dođu bose.

    Izvor. 13 april 2010.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #24

    Odgovor: Kontrola stresa

    Ja sam završila kurs za kontrolu uma, pa i stresa.
    silva metod

    I veoma sam zadovoljna.
    Poruku je izmenio bellissima, 26.04.2010 u 21:45 Razlog: link
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  10. #25

    Odgovor: Kontrola stresa

    Mogu da kazem da u ovim godinama daleko uspesnije vladam stresogenim momentima, nego sto sam to cinila dok sam bila mladja. Verovatno tome doprinosi neko zivotno iskustvo steceno za ovih, skoro 48 godina.
    Koraci mi vise nisu tako brzi i nemam toliko vremena da bih mogla da priustim da me stres savlada i da mi svaki put oduzme trenutak gostoprimstva ovog zivota. Vise se isplati da ga savladam, na najbezbolniji moguci nacin.
    neunistiva zlojebaba!

  11. #26

    Odgovor: Kontrola stresa

    Uvek pomaze neko fizikalisanje..za male stresove, dovoljno je obicno spremanje kuce i izivljavanje na usisivacu, a kad su stresovi veci, onda obicno pomeram namestaj, asovim bastu kod maminog komsije ili mesam malter..
    Delotvorno je i trcanje ili preskakanje vijace..uh, vijaca je zakon..
    A nekad pomaze samo oko za oko, zub za zub..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #27

    Odgovor: Kontrola stresa

    Ne koristim stres kao opravdanje. I nervira me što sve više stres pominjemo kao povod, uzrok i posledicu za sve životna spoticanja i padove.
    Ali, da, nekad uhvati i mene. I nosim se nekako sa tim dok ne osetim da ću pući. A tada već nađem načina da to zlo isteram iz sebe.

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Uvek pomaze neko fizikalisanje..za male stresove, dovoljno je obicno spremanje kuce i izivljavanje na usisivacu, a kad su stresovi veci, onda obicno pomeram namestaj,

    Posebno kod ovog pomeranja nameštaja se ispolji "klin se klinom izbija". Tako uništim kičmu, pa me stalno prisutna bol i ograničavanje pokreta natera da zaboravim zašto sam se ono stresirala.
    Druga opcija je otići, recimo, na Frušku Goru, udaljiti se što više od slučajnih prolaznika, i vrištati dok te glas ne izda. Ili, dok vrištanjem ne oslobodiš onaj teret na grudima koji ti danima ne dozvoljava suze, pa ti se vrisak ne pretvori u jecaj, a jecaj u dugi plač. Da, suze su ok u ovakvim situacijama, ali najčešće nam se stisnu duboko u grudi i neće da se izliju.
    Ponekad iskoristim prvi trenutak slobodnog vremena da lutam. Nije bitno u kom pravcu, uglavnom jeste bitno s kim (neko ko me može istrpeti u takvim momentima), samo što dalje od svakodnevnice.
    Nekad je društvo iscelujuće. I dobar provod, lumperajka ili tako nešto. Dobro, glava malo ujutru boli, ali se stres negde amortizuje pokupljenom pozitivnom energijom.
    Poruku je izmenio Mish, 27.04.2010 u 00:00
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #28

    Odgovor: Kontrola stresa

    Iako ljudski zivot predstavlja neprocenjivu vrednost,mi uvek postupamo kao da je nesto drugo vrednije od njega...Zivot se zbog toga razboleo ...a mi smo hronicno pod stresom...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  14. #29

    Odgovor: Kontrola stresa

    Mala ali moćna veština protiv stresa

    "Naucio sam je od jednog ovdasnjeg monaha kao "meditaciju za dane bez slobodnog vremena".

    Voleo bih da probate ovo malo cudo od vezbe jer vam moze i produziti i produbiti zivot.

    Vezba je veoma laka, smesno laka, zaprepascujuce laka-- i najbolje je to sto je mozemo raditi radeci pri tom nesto drugo.

    Setnja, poslovi po kuci, citanje knjige, na poslu...mozemo da radimo ovu vezbu skoro u svakoj prilici.

    Dakle uobicajeni izgovori lenjivaca "Nemam vremena za meditaciju!" ovde ne prolaze.

    Potrebno je samo nabaviti mali alarmni uredjaj sa vremenskim odbrojavanjem. To je sve od opreme. Neki modeli mobilnih telefona imaju tu funkciju--no moze da posluzi cak i sat za kuvanje jaja.

    E sad, alarm koristimo tako da se oglasava na svakih 2 minuta.

    Tokom vezbanja mi nastavljamo sa normalnim dnevnim aktivnostima.

    Vezba se sastoji u tome da svaki put kad se oglasi mali alarm mi obratimo paznju na disanje (koje do tada verovatno nismo primecivali).

    Da li je duboko ili plitko? Nezno ili grubo? Prijatno ili neprijatno?

    Posmatramo fizicki osecaj koji izaziva sam akt disanja. To je nesto cega obicno uopste nismo svesni jer je nas um retko tu i sada. Usled takve rasejanosti unutrasnje tenzije mogu nesmetano da uzimaju maha u nasem umu, a da mi o tome ama bas nista ne znamo. Posmatrajuci stanje disanja mi automatski posmatramo i stanje uma.

    Paznju nastojimo da zadrzimo na disanju dok nastavljamo sa svakodnevnim poslovima.

    Paznja ce svakako veoma brzo da pobegne sa disanja negde drugde.

    Nije nikakav problem--upravo zato i koristimo alarm da nas podseti da ponovo obratimo paznju na disanje.

    Svaki put kada se oglasi alarm mi registrujemo da li smo bili sa dahom ili ne.

    Taj mali ciklus ponavljamo svakih 2 minuta pokusavajuci da ostanemo sa dahom sto vise.

    Vezbu mozemo sa lakocom da radimo po nekoliko sati vec prvog dana--uz primetne rezultate.

    Sustina je u tome da mi takvim programiranim monitoringom disanja ujedno izgradjujemo i naviku blagovremenog uklanjanja bilo kakve unutrasnje napetosti. Unutrasnja napetost ovog puta nema sansu da naraste i postane zlovolja, strah, strepnja, tupost, glavobolja, mrznja....i sve ono sto nam toliko zagorcava zivot. Um koji sabrano posmatra disanje se sam resava svih svojih unutrasnjih tenzija i cudesno umiruje.

    Ova mala ali zaista mocna vezba pospesuje cistocu uma. Naime drasticno se smanjuju stetni unutrasnji dijalozi koji generisu stres--i to vec posle samo sat-dva vezbe. Probaj i uveri se.

    Ona pospesuje i jasnocu uma. Sto je manje beskorisnih nekontrolisanih misli koje obicno bombarduju um neprekidno to je um sposobniji za jasne misli i istinske uvide. Mi ne shvatamo da je ono sto nas najvise sprecava da jasno razmisljamo--nista drugo do upravo misli! Gomila beskorisnih misli. Ova vezba je poput velikog spremanja uma od gomile potpuno beskorisnih misli koje se u netreniranim umovima neprestano javljaju, a da nikog ne pitaju za dozvolu-- sprecavajuci um da bude spokojan u sadasnjem momentu.

    Ona takodje pospesuje smirenost uma. Mi ovde zapravo nista ne smirujemo--mi samo prestajemo da uznemiravamo um beskorisnim tokovima misli. Um se sam smiruje cim ga ostavimo na miru. Ako mislite da znate koliko um moze da se smiri--pokusajte ovu vezbu, sansa je da do sad niste bili ni do pola puta.

    Ova vezba je takva da izgradjuje veoma zdravu naviku prebacivanja svesti iz tokova beskorisnih misli, koje nicemu ne sluze osim sto generisu stres, u sadasnji momenat u kojem se um sam od sebe opusta u spokoju sopstvene unutrasnje tisine."


    Javite da li je vredelo probati je.



    __________________
    Poruku je izmenio bellissima, 30.04.2010 u 20:10 Razlog: velika slova

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  15. #30

    Odgovor: Kontrola stresa

    Svashta sam probala - nishta pomoglo nije
    Brstila sam frizhider, davala sebi odushka (tj. kinjila muzha), ribala po kuchi do iznemoglosti (i visokog sjaja), drala se na shefove i "malishane"......
    ........ a onda sam spas pronashla u:



    Srdachno preporuchujem

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kontrola ljubavi
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 24.05.2011, 15:19
  2. Kontrola umova!!!
    Autor eboye u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.11.2007, 10:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •