Vi mi niste ni mama ni tata, "a zasto da vas tako zovem"
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27
  1. #1

    Vi mi niste ni mama ni tata, "a zasto da vas tako zovem"

    Prilično sam radoznao, i moram priznati da me jako interesuje šta je to što izaziva ovako široko rasprostranjenu pojavu u našem narodu - da mnoge svekrve i svekri svoju snaju prosto rečeno teraju da ih ona zove mamom i tatom? Interesuje me i kakvi su to muškarci koji nisu u stanju svoju suprugu da zaštite od toga? Pričao sam sa poznanicom koja kaže: "Ja njih jednostavno moram tako zvati, jer ako ih tako ne oslovim oni se naljute do korica-smatraju da im time pokazujem poštovanje." Ja razumem da je to iz tradicije i možda i poštovanja svog supuga, ali ljudi zar to nije malo trulo, pa vi imate svoje majke i očeve, i svekrva i svekar vam to nikada ne mogu biti. U protivnom, ispalo bi da ste se udali za brata. Smatram da se poštovanje ne izražava imenom i zvanjem, već razumevanjem i medjusobnom saradnjom i pomaganjem.
    Poruku je izmenio silvia, 12.06.2012 u 09:33
    ...................

  2. #2

    02 Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,…a zasto da vas tako zovem…

    Citat Aca1983 kaže: Pogledaj poruku
    Smatram da se poštovanje ne izražava imenom i zvanjem, već razumevanjem i medjusobnom saradnjom i pomaganjem.
    Naravno ...
    Nije mi do sada padalo na pamet da muževljeve roditelje nazivam mamom ili tatom, ne zato što je to moj hir, šta god... već je moje mišljenje da je moja majka - jedna i jedina, isto važi i za tatu... Od mene se i nije tražilo, niti si potenciralo na 'mamkanju' i 'tatkanju', ali je rodbina morala da zameri nešto (između ostalog - verovatno ) , pa su mi zamerili upravo to... To je već njihov problem...

    Takvih problema nemam...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Oni su za mene od samog pocetka tetka Mica i cika Dragan
    Od mene se nije trazilo da ih zovem mama i tata,niti bi ja na to pristala ja vrlo dobro znam ko mi je majka ,a tatom ne bih mogla nikoga nazvati jer je on umro pre 10 godina

    ...........iskreno nije mi jasno kakav je to muz koji to zahteva od svoje zene
    .... da li sam ja to video cica macu

  4. #4

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Poznajem devojke koje to rade dobrovoljno, ne ocekuje se od njih ali rade to i doduse ni meni nije jasno zasto to rade...znaci, jedna je stvar kad se od nekog ocekuje da to radi ali da neko dobrovoljno to cini, to mi nije jasno...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  5. #5

    02 Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,…a zasto da vas tako zovem…

    Citat cicka kaže: Pogledaj poruku
    ...znaci, jedna je stvar kad se od nekog ocekuje da to radi ali da neko dobrovoljno to cini, to mi nije jasno...

    Moja rođaka je ''takav slučaj'' , jednostavno i njena majka je na taj način oslovljavala svekra i svekrvu... Njen izbor... vaspitanje...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #6

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,…a zasto da vas tako zovem…

    ...moje roditelje ni ja ne oslovljavam sa mama i tata nego imenom.... ...tako da ne dolazi u obzir da ih ona "zove" drugačije....
    ...isto važi i za njene roditelje...

  7. #7

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Ja sam pokupila onu foru iz serije Mjesoviti brak...tetka mama i chika tata
    Ali tako im se obracam samo kad sam extra raspolozena sto je doduse cesto...
    Inace ih zovem po imenu, ili baba i deda
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #8

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Svekrvu najčešće zovem imenom a svekra matori Često i razglednice dobijaju tako adresirane Ponekad ih iz fazona zovem baba i deda, od kad su postali baba i deda tj dobili unuka. Nikada ne bih mogla da ih zovem mama i tata, a i ne verujem nešto da bih bila sa nekim ko bi me primoravao ili od mene očekivao da ih tako zovem.

    Inače mi je muka od te vrste primitivnih običaja. Počev od zdravica na kojekakvim svadbama i onom što pojedinci smišljaju u trenutku "vi ste izgubili kćer, a mi dobili" "pozdravi se mlada sa svojima" i slične nebuloze. Gotovo je, ona više majku i oca nema, sad ima nove i oni treba da joj budu primarna briga u životu. Jednom sam izašla iz restorana kad se zadesih na jednoj takvoj svadbi jer nisam mogla da gledam zaprepašćene roditelje jedne mlade kako ne veruju kakve sve pesme na tu tematiku postoje. A i dobila sam želju da orkestar izmlatim glavicom kupusa.

    Specijalno mi je muka od onih roditelja koji iz tog razloga (i iz bilo kog) decu odvajaju, pa se više voli muško, zato što se na žensko gleda kao "tuđa kuća" ili npr svojim ćerkama ništa u nasledstvo ne ostave. Fuj.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Te stvari dolaze prirodno, neko odmah prihvata, neko vremenom, a neko nikada i to nije nista lose, jednostavno nismo svi isti..(na svu srecu...)

    Postujem starije, i obracam im se iskljucivo sa 'Vi" trudim se i svoju decu da naviknem na to. Ipak je to stvar opsteg vaspitanja.

    Njene roditelje zovem kao i moja deca...Baba i Deda, uz duzno postovanje.
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  10. #10

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    a sto bi se lagali , pa i nisu mi mama i tata . postuj ih i to je to , kratko i jednostavno - jasno

  11. #11

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Naš narod (koji ja inače jaaaaaaaaako volim, ali sam isto tako i jaaaaaaaaako objektivna) je prepun seljačkih običaja. Bilo je tako, još uvek je tako i po svoj prilici - uvek će toga i biti.
    Moji svekar i svekrva nisu u tom fazonu (mada ne mogu da poreknem da kad pomislim na seljačke običaje odmah se setim njih i nekih stvari na kojima oni insistiraju), a sve i da jesu mamkanje i tatkanje ne bi od mene dobili. Niti ih volim kao svoje roditelje, niti ih osećam bliskim kao svoje roditelje, niti sam spremna da se foliram da ih ne razdvajam od svojih roditelja. Ne očekujem od njih da mene gledaju kao svoje dete, jer to nisam, jedino što očekujem je da mi (nam) se ne mešaju u život.
    A kad vidim te što se mamkaju i tatkaju kako tepaju jedni drugima, a ovamo se mrze i ogovaraju, dođe mi da . Kod mene je bar sve transparentno .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  12. #12

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Ovaj obicaj najvece mrzim ,a ne zovem ih ni mama ni tata ,postujem oba a ne ocekokujem od njih da me vole nego da se razumemo.Nisu mi roditelji a nisam njihova kcer.Ja bi volela kad imam snaje da me zovu po imenom ili kako zele ti.Mrzim nanetnuta pravila.

  13. #13

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Kako ih zovem
    Niko mi nije nametao ovo ili ono,
    pa jednostavno kao i njihov sin keva i ćale.
    Mislim da je najmanji problem kako ih zvati bitno je da se razumemo i slazemo!
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  14. #14

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    Cudno, veoma cudno
    kako zvati svekra i svekrvu a kako zvati tasta i tastu
    pa zar je to vazno???

    Najbitnije je da se volemo!
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  15. #15

    Odgovor: Vi mi niste ni mama ni tata,a zasto da vas tako zovem

    NIKAD i NIKAD i NIIIIIIIIIIIIKAAAAAAAAADAAAAAAAAAAA
    Dobijam grc u usne kad samo pomislim da bi morala TAKO da ih zovem
    Po meni je znak postovanja taj, kad im ja kazem "vi" i to mora biti dosta

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. Zasto se bas tako zovete?
    Autor leptirić u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 00:24
  3. Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 08:21
  4. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •