Ljubomora - Strana 2
Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 121

Tema: Ljubomora

  1. #16

    Odgovor: Ljubomora

    Ljubomoru kao osecanje smatram potpuno nepotrbnom u zivotu! Ako je neko potpuna osoba u svakom smislu, nema potrebu za osecajem ljubomore. Ako stvarno nekog volis, onda u tu osobu imas i poverenja, sto ponistava ljubomoru!!!
    jellena

  2. #17

    Odgovor: Ljubomora

    osetila sam jednom ljubomoru kad sam cula da jedan moj bivsi decko ima super devojku.i nakon samo 3 nedelje tu super devojku sam zamenila-ja!
    Vise je za zaljenje onaj ko zbog pameti izgubi ljubav,nego onaj ko zbog ljubavi izgubi pamet...

  3. #18

    Odgovor: Ljubomora

    Ljubomora i ravnodusnost, dva ekstrema u ljubavnoj prici. Sta je bolnije? Sama po sebi, ljubomora nije sasvim negativan osecaj. Ona moze biti i znak ljubavi, kad je u granicama normale. Kad nema dramaticnih scena, spocitavanja i vecih sukoba. Kada preraste u nepodnosljiva ispitivanja, proveravanja, potragu za dokazima, tada ljubav polako umire, jer poverenje nestaje.

    Jednako tako i ravnodusnost dolazi kao prvi znak odumiranja ljubavi. Nezainteresovanost za partnera pocinje gasiti ljubav.Tada pomaze umerenost, kakvu nalazimo u Bibliji. Zestoka ljubomora ne donosi radost, jednako kao ni ravnodusnost prema partneru. Hormoni srece odumiru u iscrpljujucim napadima ljubomore. Ako se zeli sacuvati ljubav, ne treba preterivati sa ljubomornim ispadima. Isto tako ne treba biti ni totatlno ravnodusan. Sa partnerom treba razgovarati o svemu sto nas muci, ali ne smemo ga stalno ispitivati o svemu: gde je bio, sto je radio, koga je sreo. Imati poverenja u njega i - voleti svog partnera! Mislim da je to sasvim dovoljno za srecu!
    nomen est omen

  4. #19

    Odgovor: Ljubomora

    Nisam ljubomoran. Jednostavno - sto bi neko rekao flegma sam po prirodi . Pa, nisam ja neki bolesni tiranin da za sve trazim alibi od drage osobe , s kim je, gde i kad bila - o Bogo moj, pa to mi ni na kraj pameti nije - treba svakome dati dovoljno slobode, a ne daviti ga kao zabu zmija. Ne volim ni da su na mene ljubomorni, ma da na to ne mogu uticati. Ljubomorna osoba nesvesno veruje da su drugi od nje privlacniji i dostojniji ljubavi. Proganja je osecanje da zapravo nije voljena . Oseća se ugrozenom jer joj se cini da je neko sa strane veoma lako moze istisnuti i zauzeti njeno mesto. Zato pokusava ograniciti kretanje osobe do koje joj je posebno stalo na krug onih koje dozivljava kao, manje vise, bezopasne, ali i tada ostaje puna podozrivosti, jer zapravo ne veruje nikome. Zato trazi prekomerne dokaze ljubavi , sto samo dodatno kvari njene odnose, jer oni sa kojima je u vezi postaju zbog toga samo razdrazeniji i umorniji. Oni se opiru zahtevima i ogranicenjima koje im ljubomorna licnost postavlja i gledaju da ih se oslobode. Tako ljubomorna osoba samo ubrzava propast veze koju bi zelela da ocuva. Ljubomorna osoba ne veruje da je voljena jer ne voli samu sebe, i to je sustina stvari.
    ...................

  5. #20

    Odgovor: Ljubomora

    Citat A6quattro kaže: Pogledaj poruku
    Ljubomora i ravnodusnost, dva ekstrema u ljubavnoj prici. Sta je bolnije? Sama po sebi, ljubomora nije sasvim negativan osecaj. Ona moze biti i znak ljubavi, kad je u granicama normale. Kad nema dramaticnih scena, spocitavanja i vecih sukoba. Kada preraste u nepodnosljiva ispitivanja, proveravanja, potragu za dokazima, tada ljubav polako umire, jer poverenje nestaje.
    Potpuno se slazem, ljubomora ne mora uvek biti nuzno zlo koje ce rasturiti vezu ili unistiti ljubav dvoje ljudi, bez obzira koliko definisao ljubomoru kao bolest, ljubomora u granicama normale je sasvim podnosljiva emocija koja moze ponekad prijati a nekad ne...zasto se ljubomora javlja, mislim da je to od osobe do osobe, mi samo znamo neke sablone koje smo culi, procitali ili ikusili ali ljubomora se moze javiti iz sasvim drugacijih razloga, svaki put...Mozda ce ovo zvucati pregrubo ali po mom nekom misljenju svaku emociju treba usmeravati u odredjenoj kolicini i ne probijati granice neukusa...kad se to postigne odn. kad uspemo kontrolisati svoje postupke, ljubomora gubi na svom intenzitetu....
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  6. #21

    Odgovor: Ljubomora

    Pravo da ti kažem, ljubomoru tolerišem samo kod partnera i to u normalnim granicama. Što se tiče bivših - tu niti vidim mesta ljubomori, niti bih dozvolila da mi drvi neko sa kim nemam ništa više. Mala doza ljubomore kod potencijalnog može da mi bude simpatična jer mi stvara osećaj da mu je stalo malo više nego što je to slučaj sa nekim najobičnijim simpatijama, dok sa druge strane kad primetim da neko i pre početka veze ispoljava neku preteranu ljubomoru, to mi je automatski znak da sa njim nije sve ok i da je pitanje kako će tek biti U VEZI . Hvala, ali neka hvala .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  7. #22

    Odgovor: Ljubomora

    ljubomora je imenica ženskog roda...

  8. #23

    Odgovor: Ljubomora

    Ljubomora, je vrlo cudna i teska stvar, uglavnom je osecaju zaljubljeni ili bolesni ljudi.Rado bih voleo da sam pametan pa da vam kazem i kojoj vrsti i sam pripadam obzirom da sam vrlo vrlo ljubomoran.

    Ta ista stvar ne mora da znaci opterecenje samo za partnera vec mnogo jacu reakciju ima na osobu koja oseca ljubomoru.Milion puta sam pokusao sam sebe da skapiram, zasto, ali to je nesto sto je jace i mislim da vremenom definitivno prelazi u bolest.Trudite se da se manete ljubomornih ljudi pa makar vam i to u pocetku bilo i zanimljivo, nije dobro ni za jednu stranu.

  9. #24

    Odgovor: Ljubomora

    ljuboomora u mom rechniku ne postoji... na stvarno, uopshte nisam ljubomorna ni u ljubavi, prijateljstvu,zivotu uopshte... nikad nisam nikome zavidela, niti bila ljubomorna u vezi... mada sam nekad i imala razloga... ne kazem da je to dobro, ali jednostavno tako je.
    mozda bash iz tog razloga ne trpim ljubomoru od strane dechka... mene to na neki nachin vredja... navishe mrzim kad neko nema poverenja u mene barem pola koliko ja verujem u njega... kad sam u vezi nisam od onih koje vole da izazivaju ljubomoru, niti u njoj uzivaju, za razliku od mnogih koje ja znam.
    Iskrenost i poverenje su mi najvazniji, a ako toga ima tu za ljubomoru nema mesta.


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  10. #25

    Odgovor: Ljubomora

    Po meni je ljubomora jedna od tih emocija koja dolazi bez najave, ostaje bez poziva i tek odlazi kad se nazderala lepih osecaja i ostavi muku i patnju

    Zato ljudi pazte koga pustate u kucu

  11. #26

    02 Odgovor: Ljubomora

    .......Veoma sam ljubomorna.. ..bolesno sam ljubomorna... ....jer ne zelim tu ljubav da izgubim... ..

    ....Naravno u svemu treba bit taktican....da osoba koju volite ne oseti tu vasu ljubomoru pa da je iskoristi.....
    ...jednom se zivi...:plaz2..

  12. #27

    Odgovor: Ljubomora

    svako je ljubomoran na svoj nacin neko vise neko
    manje a neko bolesno
    samo tu ljubomoru treba okrenuti u ljubavnu korist
    i sve ce biti ok
    i svako mora tolerisati potrebe partnera i onda znate ve
    u svakom zlu ima nesto dobra

  13. #28

    Odgovor: Ljubomora

    Ljubomoran je svako ko iskreno voli.Kako ne treba slepo voleti,tako ne treba ni biti slepo ljubomoran.
    Onaj ko kaze da nije ljubomoran je onaj ko je ravnodusan prema doticnoj osobi.
    Bitno je ljubomoru staviti u granice normalnosti jer i ona daje cari jednoj ljubavi,ako je u pomenutim granicama.
    TO SAM JA !!!!

  14. #29

    Odgovor: Ljubomora

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Ljubomoran je svako ko iskreno voli.Kako ne treba slepo voleti,tako ne treba ni biti slepo ljubomoran.
    Onaj ko kaze da nije ljubomoran je onaj ko je ravnodusan prema doticnoj osobi.
    Bitno je ljubomoru staviti u granice normalnosti jer i ona daje cari jednoj ljubavi,ako je u pomenutim granicama.
    Stvarno nemam sta za dodati.
    Mene niko ne voli,
    i nikom nije stalo, pa mi dodje zao,
    jer ja bih svoje srce svakom dao.

  15. #30

    Odgovor: Ljubomora

    Ljubomoran sam uvijek bio sa pravom. Nisam mogao slusati druge tipove da se nude mojoj curi, a ona nikad nije htjela maknut te tipove od sebe, samo mi kaze ne brini se, a kako da se ne brinem?

Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubomora starijeg deteta
    Autor nenin u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.08.2011, 20:11
  2. Vi i ljubomora
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 24.04.2009, 01:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •