Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde". - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 62
  1. #46

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Sta bih ti rekla dobro dosao u klub ili ne?
    Da ste se stacionirali u Hamiltonu verovatno bi upoznao puuuno naseg sveta jer je preplavljen istim. Mada, za sada ne govorim iz licnog iskustva ali ... mozda je i bolje da se ne petljas previse sa nasim svetom. Ima nas stvarno raznih, voljnih da pomognu, druze, pokazu iskreno prijateljstvo.... ali i onih drugih , cini mi se mnogo vise.
    Kazu da taj pocetak traje neke 3-4 godine a posle klizi. Sve to zavisi od nas samih koliko smo spremni da prihvatimo sve to novo oko nas. Neko jednostavno preskoci taj period prilagodjavanja i zivi kao da je tu rodjen, a neko se opet nikad ne prilagodi. Sve u svemu, izbor je na nama samima sta hocemo od onog sto smo izabrali dosavsi ovde ili bilo gde drugde.
    Samo oprezno i strpljivo, sve ce to doci i "leci" na svoje
    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

  2. #47

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Citat Light kaže: Pogledaj poruku
    Da ste se stacionirali u Hamiltonu verovatno bi upoznao puuuno naseg sveta jer je preplavljen istim. Mada, za sada ne govorim iz licnog iskustva ali ... mozda je i bolje da se ne petljas previse sa nasim svetom. Ima nas stvarno raznih, voljnih da pomognu, druze, pokazu iskreno prijateljstvo.... ali i onih drugih , cini mi se mnogo vise.
    Zato sam ja i zbrisala iz Hamiltona a uskoro cu i iz Kanade
    neunistiva zlojebaba!

  3. #48

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Citat Light kaže: Pogledaj poruku
    Kazu da taj pocetak traje neke 3-4 godine a posle klizi.
    Pa jeste...najtezhe je i prvih 50 godina zhivota, a posle klizi

    Ne znam...mene je sestra baba yige nauchila da je bolje da cutim jer uvek mozhe biti i gore. Ontario i British Columbia su provincije najlepshe za zhivot...ja kukam za Niagarom od prvog dana kada smo se preselili u Albertu...tako da, socobe, strpi se par meseci...Niagara je fenomenalna kad sve ozeleni.
    Zima je preduga i depresivna sama po sebi...bash si potrefio kad ces da dodjesh U svakom sluchaju srecno socobe i chuvaj zivce


    ZOE ide kuci, a ni meni neshto nije dobro
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  4. #49

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Zato sam ja i zbrisala iz Hamiltona a uskoro cu i iz Kanade
    Vodi me sa sobom ... bilo gde, samo sto dalje od ovog...

    Salu na stranu, iz Hamiltona treba begati i iskreno se nadam da me za 2-3 godine nece biti tuteka a do tada valja duge su zime a umeju da budu i hladne
    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

  5. #50

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    ma hajte babe, razlaz.. sad ste se nashle stajat' tuJ i kritikavat' cho'eka.. shto kazhe Drago Gervais "..tri nonice stare pred kucon su stale i kritikale.. i Katu i Pepu i Jelu i Toncu debelu.." da ne duzhim.. sad ce proljece samo shto nije pa ce nam odma svima svanut'

    ajmo mi svi ljepo u MeHiko na zasluzheni odmor do daljnjeg.. tamo cemo prodat' koju bananu i pokoji kokosov orah.. i svima dobro, a? a? a?


    za zhivce, da, ovdI ti trebaju oni od chelika ako mislish prezhivit' prvih pola vijeka
    moomoo meee jooouu

  6. #51

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Citat socobe1 kaže: Pogledaj poruku
    pa napokon se odselih u canadu!!!!!!!!!!!!!
    greska ili ne?
    Pogrešio bi uvek, i da si ostao gde si bio, i sada kada si došao gde is došao, ali to je život.

    Citat socobe1 kaže: Pogledaj poruku
    da li je kriza ili stali je neznam ali da fali kuca fali
    pa samo da dodjem na 24sata
    Ovo je normalno, i biće toga, dolaziće ti naleti nostalgije svako malo, pa onda malo ređe i tako redom.

    Citat socobe1 kaže: Pogledaj poruku
    sada idem u skolu, engleski nije isti koji sam ucio vec nesto drugo
    po ceo dan smo u kuci ,nigde neizlazis, nema drustva
    a kazu ima nasih, kaka korist kada i na kafu niko da dodje
    Engleski moraš da progovoriš i koliko god da si ga naučio u školi sigurno da nije bilo dovoljno, i super ja da naučiš njihov engleski, jer si rešio da živiš kod njih, i oni su te prihvatili.
    Za naše, ja bih samo da kažem da ja mislim da ti treba da tražiš svoje ljude, one koji će ti odgovarati po onome unutra, a koje jezike govore i koje su boje, to ne bi trebalo da ti bude od značaja. Danas je teško naći čoveka, gde god da si.

    Citat socobe1 kaže: Pogledaj poruku
    kazu svi su zauzeti BIZI?
    boze jesi li ti imao prijatelje?
    pitam se , da nije neta verovatno bi otisao u dolar stor po kanap
    strasno kazu svaki pocetak tezak samo neznam dokle traje taj pocetak? javicu se opet da cujem komentare prvo
    puno pozdrava iz vilidja (sela)
    Treba vremena da se steknu prijatelji, i stekne ih se mali broj za života, i polako i strpljivo oko toga.
    Početak traje nekada jako dugo i mnogo je teško, počinješ novi život na mnogo kilometara daleko od svih koje voliš, i još ti se ne sviđa (u tvom slučaju) mesto gde si. Ali ti si rešio da dođeš u tu Kanadu jer ti nije bilo dobro tamo gde si bio pre, ili se varam? I ako je tako, onda moraš da stisneš zube i zaboraviš kanape i vataš se posla i naučiš jezik i probaš sebi i svojoj porodici da napraviš bolji život. Ako to nije slučaj, pakuj kofere i beži tamo odakle si došao i budi srećniji. Život je užasno kratak, i odleti dok si trepnuo i nema nikakvog smisla raditi stvari protiv sebe. Sreća te ne čeka sa ove ili one strane, sreća te ne čeka uopšte, moraš da se boriš za nju, svom snagom.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  7. #52

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Ima li koga iz Novog Zelanda ili Australije ovde ?
    ili bar neko ko ima neka znanja (iskustva jos bolje) sa ovim zemljama ?

    Cisto da procaskamo...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  8. #53

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    cao dragi moji
    pa sta se moze reci nego da se mora izdrzati
    kada procitam vesi ,sta se radi tamo daleko
    jos se vise razocaram
    al zivot ide dalje ,
    ostajem sigurno do pasosa a posle ce mo videti
    pozdrav pa se cujemo

  9. #54

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Kako u Kanadu ?
    Pitao me elektriar , ozenjen s dvoje sitne deice na koji nain da ode tamo ...
    pa ako neko ima tajni recept nek mi javi da usreim oveka ...
    mada sam ga ve upozorio da tamo sneg pada 14 meseci godişnje
    Ko je za jednu voznjicu

  10. #55

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Msm, da bi najlakše ulaznu vizu dobili vozači grtalice.
    Bez obzira na broj nejači.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #56

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Msm, da bi najlakše ulaznu vizu dobili vozači grtalice.
    Bez obzira na broj nejači.
    i majstori za popravit' grejanje.


    Ja cu samo ponoviti...ako imate nameru da dolazite u Kanadu preko agencija...ne nasedajte na obecanja, na kule i gradove, ne nasedajte na raznorazne troshkove (koji su uglavnom nepotrebni), ne nasedajte na 3-4 hiljade eura koje vam trazhe da bi vas doveli ovde...znam gomilu ljudi koji su platili a niti su videli Kanadu, niti su vishe videli ljude koji su ih prevarili.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #57

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    drugari
    ko god da se odluci da pocne da pravi papire neka spremi brdo zivaca,
    zatim ga ceka nesanica
    i naravno problemi sa parama
    a naj vaznije bez malo znanja jezika da i ne pomislja da krene
    kada se stigne na odrediste tek onda vidis koliko neznas jezik
    moram da komentarisem post ispod
    da nisam isao preko agencije nebi dosao ovde ni pod razno
    al jedno je sigurno ko god bira agenciju da otvori oci dobro jel kao sto kaze drugar dole brdo ljudi da pare a neode , mozda sam imao srece
    i sta da kazem jos treba da znas sta hoces a ne ko ja

  13. #58

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    Citat socobe1 kaže: Pogledaj poruku
    drugari
    ko god da se odluci da pocne da pravi papire neka spremi brdo zivaca,
    Chuvaj zhivce socobe, to je najvazhnije...trebace ti. Ne brdo...nego 3 brda i 2 mora zhivaca.
    Pod obavezno nadji zanimaciju...bilo kakvu. Dosada vodi u razmishljanje, a od prekomerne doze razmishljanja hoce i glava da zaboli.

    zatim ga ceka nesanica
    i naravno problemi sa parama
    P'dobro...nesanica zbog manjka para mozhe da te muchi gde god bio.
    a naj vaznije bez malo znanja jezika da i ne pomislja da krene
    kada se stigne na odrediste tek onda vidis koliko neznas jezik
    Demantujem.
    Naravno da je teshko ako ne znash jezik, a uz to nemash nikoga ko bi ti pomogao, prevodio, pokazao gde shta kako...
    ali...
    ja se druzhim sa likovima koji nisu znali da beknu na engleskom, a uspeli su i da se zaposle i dobiju raznorazne dozvole, kartice i ostalo. Valjda kad je zhelja velika, uvek se nadje nachin. Evo ja npr...znam inglish...a kad sam otishla kod zubara, zabunih se i umesto da kazhem koji me zub boli, ja kazhem da me boli sisa. Jbg, lichi.
    Ali Kanadjani su valjda vec navikli na takve ispade...emigranata ima kol'ko necesh.

    moram da komentarisem post ispod
    da nisam isao preko agencije nebi dosao ovde ni pod razno
    Demantujem, jopet.

    i sta da kazem jos treba da znas sta hoces a ne ko ja
    Ovo je tako tachno.
    Ja sam doshla da mi doope vidi puta i negde usput smo odluchili da kad smo vec tu...iskoristimo priliku i pokushamo da dobijemo papire. I evo, na pola puta smo do permanenta, ako sve bude ok.
    A i ako ga ne dobijemo, boze moj...bili, videli, probali (jedan prob'o pa se...) i odosmo kuci.

    E sad...ne znam na koju si foru doshao...pretpostavljam work permit...ako spadash u grupu skill worker, dobro proveri da li mozhesh da aplicirash za PNP i permanent. Mi nismo mogli, zato smo promenili provinciju.

    Ako treba bilo kakva informacija, vikaj me na pp.
    Poruku je izmenio _baba_, 08.02.2010 u 19:34 Razlog: ...
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #59

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    o grenmather
    ja sam permanent rezident
    al toliko me jada zadesilo od kada sam stigao
    da se pitam zasto se to meni desava
    kada sam sleteo u toronto odma me odrali za 25 $ za kofere
    a te kofere ja sam mogao sam da izguram sa aerodroma sta da ti kazem sr....nje ,za sr...
    onda sam placao skup stan, pa ostao bez posla necu vise nabrajat
    cekam prolece ili leto da mi grane sunce a gde si ti ako se sme znati ?
    da se cujemo

  15. #60

    Odgovor: Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    usa, da,zapadna obala.
    kanada ni pod razno. osim na pecaroski vikend
    worst day of fishing is better than excellent day at work

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako sprečiti "odliv mozgova"?
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:25
  2. Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:21
  3. Tamo 'Vamo - Himna Dijaspore ili "gde smo ustvari?"
    Autor Lala Vrbas u forumu Dijaspora
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10.03.2009, 21:52
  4. Istina je negde tamo
    Autor vlado u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.08.2006, 12:50
  5. "Problem" u vezi naziva diskova?
    Autor Bacvanin u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.07.2006, 03:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •