Ljubav u braku - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 42 od ukupno 42
  1. #31

    Odgovor: Ljubav u braku

    Sigurno da je ljubav veoma bitna u mom braku jer ne vidim ni jedan drugi
    prokleti razlog zbog kojeg bih ostao pored ove moje, toliko duuuugih godina...

    A i dobro kuva moram priznati.

  2. #32

    Odgovor: Ljubav u braku

    Neki kazu da ljubav prestaje sklapanjem braka, a drugi kazu da ljubav tek tada pravo gori. Ja bih se prije slozio sa drugom cinjenicom, jer su prvu vjerovatno izmislili oni koji su se razocarali u bracni zivot, ali vjerovatno vlastitom krivicom. Ljubav u braku se kasnije prenosi na djecu, sto jos jace povezuje partnere.

  3. #33

    Odgovor: Ljubav u braku

    ko hoce dug i relativno sretan i uspesan brak svakako mora voditi racuna o puno malih sporednih stvari koje brak cine boljim,lepsim prijatnijim.
    zar nije ljubav kad ustane i skuvati kafu a tog dana neradi,zar nije ljubav kad je docekas sa pospremljenim stanom,kucom
    zar nije ljubav kad joj iz nevezanog doneses cvece-bombonjeru,brosic bilo sta
    zar nije ljubav kad ti donese sa posla pivo koje volis
    zar nije ljubav otici u bioskop-pozoriste-koncert
    zar nije ljubav kad ti kaze tajo a ti njoj mama
    zar nije nljubav kad ti-ona grdis decu a ona on cuti
    mozda sve ovo nije ljubav ali je postovanje,uvazavanje itd.

  4. #34

    Odgovor: Ljubav u braku

    on: "Ej matora"!
    ja: "Ej matori"!

    nista lepse od tih reci, nista bolje od takve ljubavi!
    neunistiva zlojebaba!

  5. #35

    Odgovor: Ljubav u braku

    ma puno ti srce do neba
    ili smo mi jos uvek iz stare garde zahvalni sto to imamo

  6. #36

    Odgovor: Ljubav u braku

    Naravno da je ima!
    Vremenom, ona "stari", kao staro vino! I sve je bolja!
    Ona, sigurno, menja oblik/sadržinu/obeležja ili šta drugo, ali, ako je "prava", onda je to, još uvek, LJUBAV.
    Posle duuugo, duuugo godina, još uvek se, svakog proleća, zaljubljujem u nju!!!

  7. #37

    Odgovor: Ljubav u braku

    Nedavno sam u novinama pročitala jedan članak.Kaže ,u stanu nadjen mrtav bračni par.Ne sumnja se na ubistvo,ili samoubistvo.Ključ je nadjen sa unutrašnje strane brave.Baka umrla u 87.godini života a deka umro sa rukom preko nje.Ona umrla jer je bila srčani bolesnik a on umro nekoliko trenutaka kasnije od tuge za njom.
    Komšije kažu da su bili nerazdvojni i da su često sedeli u parku držeći jedno drugom ruku.

    Pa...ljubav u braku je normalna pojava.U današnje vreme je sve manje u modi.Svi se nešto emancipuju.Svi su nešto snažni i samosvesni i sposobni da žive sami .Svaka čast...ali je ipak lepše buditi se u dvoje.To sam jutros shvatila.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  8. #38

    Odgovor: Ljubav u braku

    Pa, bolje ikad nego nikad.
    Ma, šalim se s tobom, ne ljuti se.
    Drago mi je da si to uvidela.

  9. #39

    Odgovor: Ljubav u braku

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku

    No ono sto mene zanima je ljubav u braku,da li ona ojaca,nestane ili se pretvori u neku drugu vrstu ljubavi...

    Obicno kazu da psle godinu dve nema vise ljubavi,vezu vas deca i obaveze...
    No je li bas uvek tako? Da li od nas zavisi koliko dugo ce nasa ljubav trajati u onom obliku koji nas je i dovao pred oltar ?Sta mozemo,ako uopce nesto mozemo,uciniti da ona vecno traje?
    Ne bih baš delio ljubav..na onu u braku i onu koja veže osobe van braka .
    Ljubav je..ljubav.
    Ono pomenuto, više liči na neke obaveze...malo na ljubav.
    Mislim da je glavni problem nekih parova što, greškom, pomisle da sada ljubav treba preneti na decu, dom i sl. gluposti.
    Ljubav između para je jedino što se računa, jer je ljubav prema potomcima totalno druge vrste i kvaliteta.
    Mnogi zaborave da...deca porastu i odu a da njih dvoje ostaju, oslonjeni jedno na drugo.
    Iskreno, nervira me "zaklanjanje iza klinaca", kada neko "pravda" nastavak braka njima. Imao sam iskustvo braka i razvoda i stoga mislim da deca će lakše podneti da im oba roditelja budu svoji i zadovoljni nego brak u kome su svađe pravilo.
    Mislim i da ljubav vremenom se gradi..i da ako oboje su pametne osobe će naći način da ona napreduje i u braku, kao što verujem i da van braka ona zavisi od volje oboje da nešto lepo opstane i napreduje.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #40

    Odgovor: Ljubav u braku

    Onoga trenutka kada muž postane ženi najbolji prijatelj (i obratno), što je uslovljeno potpuno pogrešnim shvatnjem da onaj ko te poznaje fizički ima najbolje predispozicije da te shvati intelektualno, a opet što vuče korene iz nenormalnog tabua seksa (i tela uopšte) koje nametnute nosimo u nama, kreiran je raspad zajedništva bračne kompozicije. Naročito ljudima u braku su potrebne promene, bilo psihičke, bilo fizičke prirode. Ako se vratimo unatrag i zavirimo u prošlost čak su i plemena poznavala instituciju promene partnera, koju je Fejson kasnije nazvao grupni brak. Ne znam. Ali delim mišljenje da svaka promena, posle koje se vratimo svom bračnom partneru, može biti samo dobitak za svakog pojedinačnog, a naravno i za vezu u celini. Ovde nije reč o neverstvu.
    Čak i loše promene su korisne promene.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  11. #41

    Odgovor: Ljubav u braku

    Ljubav u braku je moguća, moguće je upoznavati slojeve partnera iz dana u dan, sve više i više, sve dok postoji interesovanje za to. Kada upoznajete partnerovo telo i dušu, i kada vas iznenadi nečim što niste videli/znali da postoji, onda je osećaj zadovoljstva nemerljiv.

    Pre dva meseca gledam babu i dedu, ima 61 godina kako su u braku i on je podjebava, a ona se smeje kao šiparica, to je za mene model, ne tražim ništa iz holivuCkih filmova, jer, jebiga, ne živim u Holivudu, pa mi te njihove idealne veze izgledaju utopistički.

    Ćale je, posle 33 godine braka umro sa kevinim imenom na usnama. Možda idealizujem porodicu kao model, ali verujem, bez obzira koliko to zvučalo glupo, da se može ostariti uz nekoga, samo ako postoji minimum volje za to i minimum razumevanja, ili makar želje da razumemo onoga s kim spavamo u istom krevetu, jedemo iz istog tanjira i razmenjujemo pljuvačku.

    Moderno društvo je donelo poraz porodice i cepanje na najsuroviji mogući način. Jebaše nam majku, ako smem da se izrazim.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #42

    Odgovor: Ljubav u braku

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Kao deci citaju nam bajke i odrastamo sanjajuci o idelanoj ljubavi za ceo zivot...
    No je li bas uvek tako? Da li od nas zavisi koliko dugo ce nasa ljubav trajati u onom obliku koji nas je i dovao pred oltar ?Sta mozemo,ako uopce nesto mozemo,uciniti da ona vecno traje?
    Ono što činimo i kada nismo u braku!
    Volimo bez računice, dajemo se bez očekivanja uzdarja, osvajamo je kao da je tek upoznajemo, slušamo je sa pažnjom, ne očekujemo ništa zbog minulih "zasluga". Ukoliko imamo sreće da sretnemo ženu koja slično razmišlja i postupa moguće je da ljubav večno traje.
    Doduše ipak treba i malo vere u partnerku, mnogo razumevanja i želje da opstanete. Traženje dlake u jajetu sigurno neće pomoći razumevanju već treba verovati u vezu dok traje. Ne treba sami da je zagorčavamo, uvek će biti drugih za to.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Oboje u braku
    Autor camilla u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.04.2013, 18:40
  2. Ostati u braku zbog dece
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 116
    Poslednja poruka: 20.06.2012, 15:35
  3. Učestalost sexa u braku
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 25.12.2010, 16:04
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 22:12
  5. Suparnica u braku
    Autor bellissima u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 15.11.2009, 01:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •