Mi imamo svoga boga, ime mu je Bodiroga
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Mi imamo svoga boga, ime mu je Bodiroga


    Jedan od najvoljenijih srpskih košarkaša svih vremena Dejan Bodiroga zvanično je u ponedeljak objavio da završava karijeru aktivnog sportiste, posle 15 godina profesionalnog igranja.

    "Posle 15 godina karijere, došlo je vreme da se povučem. Nije mi bilo lako da donesem ovu odluku, ali mislim da je pravi trenutak za to. Miran sam, ali i ponosan na sve što sam uradio", rekao je 34-godišnji Bodiroga novinarima u Rimu.

    Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije, sa kojom je osvajao evropske i svetske titule, igrao je poslednje dve godine u rimskoj Lotomatici, a poslednji meč u karijeri odigrao je u četvrtak, kada je njegov tim eliminisan iz plej-ofa.

    Bodiroga je rodjen 1973. godine u Kleku, karijeru je počeo u zrenjaninskom Proleteru, a onda je prešao u Zadar. U Trst ga je odveo Bogdan Tanjević i pružio mu priliku da zaigra u prvom timu, posle čega je prešao u Milano.

    Nakon Italije odlazi u Španiju, u Real Madridu u kome je igrao dve sezone, da bi sledeće četiri proveo u Panatinaikosu, zatim tri u Barseloni i poslednje dve u Rimu.

    Osvojio je tri titule evropskog prvaka - jednu sa Barselonom i dve sa Panatinaikosom - kao i jedan Kup pobednika kupova sa Realom.

    Sa reprezentacijom Jugoslavije dva puta je osvajao Svetsko prvenstvo - 1998. i 2002. godine, a tri puta Evropsko - 1995. 1997. i 2001. godine. Ima i srebrnu medalju sa Olimpijskih igara u Atlanti 1996. godine.

    U svakom klubu u kome je igrao bio je omiljeni i vodeći igrač, a stil igre i elegancija doneli su mu nadimak "beli Medžik".

    Reprezentativni uspesi, stil ponašanja, javni nastupi i dobrotvorni rad doneli su mu u Srbiji nadimak "bog", koji je on uvek, kao religiozna osoba, odbacivao.

    Bodiroga nije objavio čime će se baviti u nastavku karijere. Od budućih planova za sada je poznato da će se baviti svojim košarkaškim kampom u Trebinju.

    (Beta)
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Mi imamo svoga boga, ime mu je Bodiroga

    Dejan će reprezentaciji (pretpostavljam da je sličnu ulogu imao i u svojim timovima) nedostajati kao odličan igrač ali i kao neko ko je umeo da održi tim, sačuva mir i koncentraciju u momentima kada je svako ko je pratio utakmice već gasio televizore ili gađao iste nekim tupim predmetima.

    Ja sam ga mnogo volela (gledala sam ga samo u reprezentaciji i u utakmici ili dve dok je bio u Benetonu, ili tako nešto.), i dugo, možda posle Saleta Đorđevića Srbija i sve naše bivše države za koje je igrao Dejan nisu imale tako kompletnog košarkaša, prvo čovek pa onda odličan košarkaš.
    I ono što je meni fenomenalno jeste da je on jedan od retkih koji nikada nije zaigrao za NBA, nisu ga kupili, ostao je u Evropi gde se još uvek, ipak, igra neka manje isprofesionalizovana i samim tim lepša košarka.

    Super Deki!
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Mi imamo svoga boga, ime mu je Bodiroga

    ... još jedan MAJSTOR odlazi u legendu!

    Bodiroga mi se oduvek dopadao kao igrač na terenu, a van terena je uvek bio uzor za mlade.
    Nikad ishitren, uvek staložen, odmeren i pribran u svakoj akciji i u izjavama i nastupima u medijima. Ponekad mi se činilo da mu fali malo one 'bezobrazne drskosti u igri', ali ipak on nije takav sklop ličnosti pa mu se nema šta zameriti.

    Dejane hvala ti za sve lepe poteze i lični doprinos u širenju slave Srpske košarke po belom Svetu.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

Slične teme

  1. Nema mora, imamo pomorsku agenciju
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 04:19
  2. Imamo isto..
    Autor starsica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 26.06.2010, 11:59
  3. Imamo zajedničko...
    Autor yige_gui u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 25.03.2010, 19:31
  4. A da smo za boga odabrali ženu?..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.12.2008, 00:40
  5. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 08.06.2008, 17:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •