Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    05 Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika

    Da li, stvarno možemo da zamislimo jedan normalan razgovor, dvojice političkih neistomišljenika, namerno ne kažem protivnika, jer hoću i znam da mogu da živim u zemlji u kojoj neću sa komšijom da zakrvim, zato što on voli jednog a ja drugog političara. Kako nas narod navići na tako nešto a nek se kokoške političke grizu, ionako imaju zato debelu proviziju, svi do jednog.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika

    Ne, nije moguće. Tužno, ali istinito.

    Banalan primer - pogledaj samo političke razgovore koji se vode na ovom forumu. Neistomišljenici se nazivaju koljačima, fašistima, nacistima, izdajnicima, stranim plaćenicima...

    Neko pohvali Borisa Tadića, drugi dođe i nazove ga stranim plaćenikom. Neko pohvali Maju Gojković, on je fašista (jel tako Džeri ) i tako u krug.

    Jednostavno, političari su uspeli da podele narod, a onaj gluplji deo naroda je prihvatio podele i sada ih sprovodi u delo na najprimitivniji način.

    Ja ne volim nijednog političara, ali sigurno neću prećutati dobar (ili loš) potez, ma iz koje stranke da je dotični, jer za razliku od određenog broja ljudi, dobre (ili loše) političke poteze ne vezujem za pripadnost stranke. Može stranka biti ne znam ni ja koliko dobra (ili loša), ako naprave dobar (ili loš) potez, ja ću to prokomentarisati. Ako naprave neku budalaštinu sigurno neću praviti budalu ni od sebe ni od drugog i pokušavati da taj potez opravdam, kako bi "moji" ostali čisti. Smešno je što pojedinci to rade.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika

    Nas narod ne shvata da oni poslanici u skupstini vise postuju medjusobno jedni druge i manje se krve nego li sam narod medju sobom- sitna boranija kako ja umem da kazem. Cak sta, poslanici se pljuju na govornici-i za to su debelo placeni , a kad sidju sa nje, ko zna, mozda i na rucak u restoran odu zajedno i zezaju se bez ikakvih negativnosti (gledajuci da neki dil ostvare i jedni drugima u dzepove munu koji milioncic od dila), svesni da je ono pljuvanje bilo samo za interes i lovu. Mislim da mozemo zamisliti jedan normalan razgovor, ali to dosta zavisi od stepena razvijenosti mozga ljudi koji ucestvuju u razgovoru. Ako su ljudi prvenstveno ljudi, i parlamentarni, oni ce rado saslusati i stranu svog ne-istomisljenika, pa ce uz kaficu i picence , onako komsijski , popricati o pozitivnim i negativnim potezima svojih razlicito simpatisanih stranaka. Zajedno ce naci zlatnu sredinu, i svi su vuci siti, a sve ovce na broju. Tako bar funkcionise u mom kraju. Ima nas svakakvih, i radikala, i demokrata i liberala, i socijalista, i pitaj Boga koga sve nema, (a sebe mogu ubrojati u neutralne-takodje umem da pohvalim svakog ko uradi nesto korisno, ali umem i da pokudim) i vecina nas funkcionise ekstra. Ima par zagula koje cim zinete, mozda ste da zevnete hteli, a oni vam odmah prospu pricu kako su radikali djubrad, Tadicevi proamerikanci, kako su srbi zlocinci,i ...,i toliko zustro krenu u neki napad bez ikakvog razloga, sa tolikom zagrizenoscu i jedom da se ja tri puta prekrstim u sebi, jer da verujem da tolika zloba postoji ne mogu. E s takvima ne mozemo pricati normalno. Jasno bi mi bilo da je taj neko placen ekstra dobro, pa da zato udara drvljem i kamenjem po vama i svom narodu-to bih i skontao-(znaci radi iz interesa i nek radi, njegova stvar), ali ne , ti pojedinci su -shgrw wgrbzmr-, pa bih vam savetovao da raspoznate odmah ko je takav , i s njime samo o tome oce li kisa-nece li kisa i zdravo za zdravo, a o politici ni p od nje ne spominjite.
    ...................
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika

    O svakoj temi, ne samo političkim, može se razgovarati i bez tenzija, pod uslovom da sagovornici imaju dovoljno širine i tolerancije. Ne spadam u politički ostrašćene osobe i mogu da vodim pristojne razgovore sa pripadnicima bilo koje političke opcije, prisutne na našoj političkoj sceni. Moja naklonost DS-u, ni malo me ne sprečava da sa zadovoljstvom odslušam Maju Gojković koja ne pripada DS-u. Ili, da ne odslušam neke članove DS-a čiji nastupi u meni izazivaju gnev i nezadovoljstvo...
    Ono što mi smeta i na šta odreagujem je, na prvom mestu nekultura i nevaspitanje, a onda iskrivljivanje činjenica, apologetika bez argumenata i glorifikovanje bez osnove. I zato, kada se ovde, ili na bilo kom mestu, suočim sa sagovornicima koji iskažu bar jedan od više navedenih elemenata, iznesem svoj stav i isključujem se iz dalje rasprave, ostavljajući ih da uživaju u svojoj pobedi...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  5. #5

    01 Odgovor: Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    O svakoj temi, ne samo političkim, može se razgovarati i bez tenzija, pod uslovom da sagovornici imaju dovoljno širine i tolerancije.



    U mom neposrednom okruženju, kada god se razgovaralo na ''zadatu temu'', koliko god ljudi koji su učestvovali u diskusiji bili tolerantni, ''upućeni u problematiku'' , širokih shvatanja ...
    obavezno se svaka priča završavala sa svađom ...
    Čak i kada su bili u pitanju politički istomišljenici ..
    Jednostavno, takvi smo ljudi ... da uvek ''hoćemo ni kako mi nećemo'' ...

    Naravno - čast izuzecima - ako ih ima...
    Do sada nisam upoznala, videla, čula - kako god - ni jednog...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    O svakoj temi, ne samo političkim, može se razgovarati i bez tenzija, pod uslovom da sagovornici imaju dovoljno širine i tolerancije. Ne spadam u politički ostrašćene osobe i mogu da vodim pristojne razgovore sa pripadnicima bilo koje političke opcije, prisutne na našoj političkoj sceni. Moja naklonost DS-u, ni malo me ne sprečava da sa zadovoljstvom odslušam Maju Gojković koja ne pripada DS-u. Ili, da ne odslušam neke članove DS-a čiji nastupi u meni izazivaju gnev i nezadovoljstvo...
    Слажем се, моје симпатије су увек биле на релацији ДСС-ДС, али никада нисам био искључиви идиот који клима главом на све речи и дела која долазе из тих странака, као што нисам ни малоумни противник и пљувач свега што долази из других наших парламентарних странака...
    Најјадније ми је када странка брани свог члана иако зна да је овај погрешио и направио неку глупост да не кажем кривично дело...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Најјадније ми је када странка брани свог члана иако зна да је овај погрешио и направио неку глупост да не кажем кривично дело...
    U vreme SKJ - to se zvalo "demokratski centralizam". Dakle, mora da se poštuje odluka koju je donela većina ili "većina", svaki član neizostavno mora da se slaže sa stavom svoje partije - iako je jasno kao dan da Partija još kako ume da zastrani.
    Zato je Partija iza svog člana - uglavnom, i brani ga, uprkos tome što je zabrljao - nema kud više!
    I meni je to jadno.
    Ali, i dalje mislim da je dijalog izmedju različitih opcija ne samo moguć, nego i neophodan, kao i mogućnost da se član distancira od nenormalnih stavova svoje stranke, bez posledica.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika

    A razgovor Djilas - Velja Ilic ?


    Zoran
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika

    Citat masada kaže: Pogledaj poruku
    A razgovor Djilas - Velja Ilic ?


    Zoran
    Sa Veljom teško može bilo ko da razgovara normalno.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  10. #10

    04 Odgovor: Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika

    Da Jasna u pravu si, sa Veljom ne moze.
    A st ose tice normalnog razgovora moze se voditi, imam drugare u skoro svim strankama i normalno se politicki borimo. Najgori su oni koji se juce uclane i porade na sebi po principu poturica gori od turcina. Moraju se dokazati jer smatraju da su bogom dani za funkciju, onda pocinju da lice na lidere pripadajuce im stranke.
    Medjutim godine sve lece i nadam se da ce ovi postovi postojati za desetak godina kada budu stariji, ozbiljniji i mislili svojom glavom i cinjenicama a ne besmislenim misljenjem koje procitaju u stranackim biltenima ili na sastancima odbora kombi partija.


    Zoran.
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika

    Za sada ne, a i ubuduće nemojmo očekivati normalan razgovor (onih drugih ima vrlo malo), jer se njihov nivo tolerancije prema kulturnom ophođenju spustio vrlo nisko, ili su uspeli da odvoje privatno od političkog, pa najčešće posle žestoke bitke, sve to spakuju i normalno komuniciraju (onih drugih je opet vrlo malo, i oni se tužakaju po sudovimaaa).
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika

    Normalan razgovor dvojice političkih neistomišljenika je apsolutno nemoguć iz milion nam poznatih razloga,volela bih da jednog dana bude,dosadi čoveku da ih gleda kako se polivaju vodom,vredjaju i sl.
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

Slične teme

  1. Lud zbunjen normalan
    Autor cvishna u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 31.10.2010, 20:56
  2. Ukrupnjavanje političke scene
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.07.2010, 13:34
  3. Normalan život
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 27.03.2010, 20:46
  4. Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 21.12.2009, 18:55
  5. Političke parole i slogani
    Autor Invisibleman u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.11.2007, 20:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •