Prevara - da ili ne?
Strana 1 od 13 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 189
  1. #1

    Prevara - da ili ne?

    Ako biste oprostili,da li bi to kasnije koristili kao izgovor za sve sto lose krene u vezi?Ako biste ostavili osobu koja vas je prevarila,da li biste se kajali,ili zaboravili?Da li ste vi nekada prevarili voljenu osobu?Ako jeste,sta mislite,sta je bilo presudno u odluci da izneverite partnera?

  2. #2

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Mogu ja prva?

    Prevarila sam onog koji je sad vec davna proslost (iliti, na engleskom: past perfect ) sa onim sa kojim sam sad... Razlog? Nisam bila zadovoljna vecinom stvari u vezi koja se vec pretvorila u naviku i mucenje. Kulminacija je nastupila kad se je otisao na more bez mene (za sest godina smo dvaput isli zajedno na more i dva puta na skijanje... ostalo sam ) i kad se vratio izjavio da se "nikad bolje u zivotu nije proveo", a ja odma' namirisala da me prevario, sto se kasnije potvrdilo kao tacno Tu negde nakon sto se vratio sa mora sam ga i prevarila, ne zato da bih mu se osvetila, vec zato sto mi apsolutno vise nije bilo stalo do te veze, a on poceo sve vise da me gusi i smara. Bilo mi je tesko da raskinem vezu samo zato sto smo bili zajedno vec jako dugo i sto nam je drustvo bilo zajednicko, bila mi je grozna i sama pomisao da ce se to isto drustvo podeliti na dve strane. Znam da je glup razlog, ali to mi je bila najgora nocna mora. Kasnije se ispostavilo da svi ti zbog kojih sam se nervirala nisu bili vredni toga
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Hmmmm, pa to je neiscrpna tema. Svesna sam koliko to deluje otrcano, ali ja zaista ne bih varala nikoga, jer je poslednje što želim da neko vara mene... a verujem da sve u životu funkcioniše po sistemu "sve se vraća, sve se plaća". Izuzetno sam privržena i iskrena i ljudska laž i prevara me pogadjaju direktno u metu. Kada bih znala da me je momak prevario - ne garantujem kako bih odreagovala. Dogodilo mi se dva puta (da znam) i bilo je pakleno. Nisam dugo, dugo vremena mogla da se oslobodim toga. Dešavalo mi se da sanjam gluposti i da se u sred noći probudim preznojana i u suzama... stvarno zajebano. Jednako me povredi sam čin prevare i ona činjenica da je neko planirao da me prevari, ali sticajem okolnosti to nije sproveo u delo. Čim postoji svesna namera, to smatram izdajom najvišeg nivoa.
    Ako bi me osoba sa kojom sam dugo u vezi prevarila - ne znam kako bih se postavila. To bi verovatno bilo pitanje trenutka i našeg trenutnog stanja. Nisam od ljudi koji bi odmah prekinuli svaki kontakt i na silu se trudili da tu osobu zaborave. Možda bih i oprostila, ali bi za to morao da postoji dovoljno jak motiv. Ako bih se odlučila da oprostim i pokušam da zaboravim - najiskrenije bih se trudila da ZAISTA zaboravim, jer nastaviti vezu, a posle svakoga dana misliti o tome i to nabijati partneru na nos - nije nikakvo rešenje.
    Ipak, za njega je bolje da to nikada ne uradi , ili da bar bude dovoljno pametan da ja to ne saznam i da svoju vezu ne žrtvuje zbog jednog izleta koji nije vredan toga. Isto tako, očekujem da bude svestan moje iskrenosti i privrženosti i da to ceni i u skladu se sa tim i ponaša.

  4. #4

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    -Ili jesi, ili nisi-

  5. #5

    11 Odgovor: Prevara - da ili ne?

    nisam ljubitelj prevare, ali ako se i desi (jer svi smo mi ljudi - desava se) onda je bolje da druga strana to nikada ne sazna.
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Stvar je samo u tome mozes to ili ne.
    Frjeri varaju iz Radoznalosti a zene iz Osvete u 94% slucajeva.
    I ako je bezazleno iliti nicim izazvano,spontano bolje da druga strana nikad ne sazna

  7. #7

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Citat miqel kaže:
    Stvar je samo u tome mozes to ili ne.
    Frjeri varaju iz Radoznalosti a zene iz Osvete u 94% slucajeva.
    I ako je bezazleno iliti nicim izazvano,spontano bolje da druga strana nikad ne sazna
    suprotna strana uvek sazna, htela to ili ne (ima dusebriznika koji ce jedva docekati da saopste "lepe" vesti )

    i cuveno pitanje koga varamo: sebe ili dragu nam osobu??

  8. #8

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Citat Goga kaže:
    suprotna strana uvek sazna, htela to ili ne
    Ne sazna bas uvek
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #9

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Citat Meggy kaže:

    Ne sazna bas uvek
    znam, Meggy, ali barem "nanjusi" cisto da je "gricka" malo, da joj - mu ne bude dosadno

  10. #10

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Pa ne znam žene, ja sam saznala svaki put kada sam zaista želela da saznam da li ima nečeg da se sazna

  11. #11

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Ne snalazim se u varanju, jer mislim da mi se sve cita na licu. Daleko da sam sv.Mara ali bre treba smisliti nacin da se to ne provali, znati sta si rekla, gde si bila. Ma mene to smara. Jednostavno, ako hocu drugog, vidim da i pored ulozenog truda ne ide, ovom aktuelnom CAO i idemo dalje.
    Da budem prevarena, to jos nisam dozivela. U stvari mozda i jesam, ali nikada nisam saznala. Cim primetim nesto sto mi ne stima, ja stvari na cistac pa da vidimo. Ili jesmo ili nismo.
    A da oprostim prevaru Jasan mi je koncept ali daleko sam ja od te price. Ok volim ga, pa se trudim da zaboravim, pa kao najbitnija je ljubav To kod mene ne pije vodu. Jesam pristalica da se razgovorom sve moze resiti, ali ako se krese sa tamo nekom prangijom kakav tu razgovor pomaze. Sta, napio se, spopala ga, trenutak slabostima vazi.
    "Bupu pi du pu !"

  12. #12

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Citat Betty Boop kaže:
    Jesam pristalica da se razgovorom sve moze resiti, ali ako se krese sa tamo nekom prangijom kakav tu razgovor pomaze. Sta, napio se, spopala ga, trenutak slabostima vazi.

  13. #13

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Citat miqel kaže:
    Frjeri varaju iz Radoznalosti a zene iz Osvete u 94% slucajeva.
    A ja se još pitam zašto su mi svi govore da imam višak muškog u sebi

    No, elem..tema je prevara...
    Prevarila jesam, kako nisam...sasvim normalna stvar...svima se desilo bar jednom.

    Zašto? Dobro pitanje. Imala sam prilike da prevarim, uz koje su naravno išle i neprilike u vezi.
    Ajmo sad izgovore redom: veza je postala rutina, gušila me je, stalno smo se svađali, nije ispao fer, povredio me...bla, bla, bla...
    Poenta je da me je u trenutku prevare baš bolelo uvo da li će saznati, da li će me ostaviti, da li će misliti da sam kučka...bolelo me je uvo za sve!
    Bio mi je bitan samo taj trenutak magije koji sam osetila sa drugim...
    Njegov pogled na sebi, njegove nežne ruke, predivan osmeh...
    potrebu da ga dodirnem i osetim...želju u sebi...

    I nisam mrzela sebe kada bi svanulo...Zašto bih?
    Ali sam ostavila onog prvog...ostavila sam i onog drugog...
    Sve nešto mislim da veze počete na taj način ne uspevaju (čast izuzecima)...

    A onda se nešto prelomi u tebi...i shvatiš da ni to ničemu ne vodi.
    Da je poštenije prema samoj sebi da prekineš ono što ne ide...
    da ostaneš malo sam...pa tek onda uđeš čist u novu priču...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  14. #14

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Prvi put - desilo mu se, nije razmišljao.
    Drugi put - desilo mu se, možda nije razmišljao.
    Treći put - desilo mu se, desiće mu se opet, ovo je već smišljeno. Ovo je već krajnji momenat da preispitam sebe ima li smisla produžavati i ponovo biti bijen istim oružjem.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #15

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    I kada sam prevarila nije se saznao, niti ce. Istina je da sam bila ali sada sam pravi i nikada ne bi ucinila nista zbog cega bih mogla da izgubim moju ljubav i srecu. Iskrena sam, nemam sta da krijem...

    Prevarena? Mozda, ne znam... Ako me je ikada iko prevario hvala mu sto nisam saznala...
    Razumem da moze da se desi neplanirano, ali slucajno Ne mozes ti slucajno da se saplets pa padnes (na...) tam' di ne treba. Da li ces okrenuti glavu ili ne, da li ces skinuti gace ili ne svesni su procesi.
    Neplanirano, planirano, ovde, tamo, pijan, drogiran... nista nije opravdanje. Kada bi se tako nesto desilo, zna se sta sledi i zbog izdaje, i zbog prevare, i zbog nepostovanja i mnogo toga drugog, ali najvise zbog toga sto bi mi se motalo po glavi kako je ljubio nju svaki put kad ljubi mene, kako je bio sa njom dok vodi ljubav samnom, od kosmara ne bi mogla da zivim, dugo, dugo bi mi misli bile usmerene samo na to. A tek sto bi bila djubreeeeeeeeeee. Tako da... bolje
    Poruku je izmenio Lady in red, 08.08.2006 u 04:45

Strana 1 od 13 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prevara ili stvarnost?
    Autor lenjivica u forumu Posao
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.11.2012, 18:13
  2. Prevara ... Znači li da me ne voli?
    Autor egzotic u forumu Ljubav
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 26.05.2011, 21:02
  3. 10 signala da je prevara blizu
    Autor alokin74 u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.12.2009, 15:30
  4. Prevara uživo
    Autor Sokica u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 02.10.2009, 13:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •