Prevara - da ili ne? - Strana 9
Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 189
  1. #121

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    "Nit' manje štete, nit' veće žalosti" ...opaska o prevari čoveka koga sam voleo kao oca .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #122

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Ako bi prevario on mene sigurno bih i ja njega....pa bi tek prekinula s' njim,tako ce vise da ga boli.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  3. #123

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    - Prevara, da ili ne ?
    - Ne.

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Ako bi prevario on mene sigurno bih i ja njega....pa bi tek prekinula s' njim,tako ce vise da ga boli.
    Je ne bih tako uradio.
    Ako bi prevarila ona mene ja ne bih prevario nju jer je to njen problem sto je losa osoba pa ne bih da budem isti.
    Raskinuo bih odmah, to se podrazumeva, i cestitao joj na tome sto je uradila jer ja to ne bih mogao nekoj devojci da uradim vec bih prvo raskinuo pa bi onda bio sa tom drugom ako je vec doslo do toga da odjednom zelim da budem sa nekom drugom ipak treba imati postovanja kako prema sebi tako i prema drugima.

  4. #124

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Nikada nisam volela (ni cenila) moralisanje a naročito lažna moralisRanja.

    Čovek treba ... mora ... da bude pošten PRVO prema sebi. Uvek.
    Pa onda redom, prema ostalima - po prioritetima.

    Recimo: ako sam ja udata ili u vezi - svejedno ... i
    moje srce, moje misli ... kompletno moje biće ... oseti/oseća da je moj partner otiš'o na poziciju No2.
    a da je prvo mesto zauzeo neko drugi ...

    šta je to?

    Prevara ??

    Ne može biti prevara ono što mi sami mislimo, što smo mi osetili, što mi želimo.
    To je istina.

    Prevara je - foliranje da se to nije "desilo", da ništa nismo osetili, da na drugog/drugu nismo ni pomislili, da je sve po starom ...
    TO je najklasičnija prevara :
    1. i sebe
    2. i svog (zvaničnog) partnera
    3. i tog "zabranjenog"... jel'te ...

    Naravno, ne mislim ja
    i ne bi ovo trebalo površno shvatiti, kao da propagiram rukovođenje "životinjskim instiktima" ili nagonima,
    jer ja i ne govorim o instiktima i nagonima ... već upravo o osećanjima.

    A ne priznati i ne prihvatiti svoja sopstvena osećanja ... ili ih se odreći, to nije ništa drugo do - laž.

    ...................................... prema tome ... dabome.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #125

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku

    Ne može biti prevara ono što mi sami mislimo, što smo mi osetili, što mi želimo.
    To je istina.

    Prevara je - foliranje da se to nije "desilo", da ništa nismo osetili, da na drugog/drugu nismo ni pomislili, da je sve po starom ...
    TO je najklasičnija prevara :
    1. i sebe
    2. i svog (zvaničnog) partnera
    3. i tog "zabranjenog"... jel'te ...


    Tu se radi o izneverenim očekivanjima, a koristi se reč "prevara".

    Problem je što se ta jezička zabludica duboko ukorenila u kolektivnu svest, pa tako definisana osećanja dobijaju posebnu težinu. No, tako je i lakše, zna se krivac. A krivac je kriv čim se upali lampica. Nema tu šta da se misli čime je to izazvano. Ako nas je neko poljubio, kresnuo, izjavio ljubav, tu počinje i njegova odgovornost da nadalje samo u nas gleda, bez obzira koliko smo zarozani, krmeljivi, nadžak ili i sami sebi dosadni. On nema pravo da se odljubi, neku drugu pogleda ili poljubi, jer ga to čini prevarantom. Ima da ćuti i da se pretvara da je sve ok, dokle god možemo pogledati komšije u oči i reći da smo u korektnoj vezi.
    U korektnim vezama je sve jednostavno i lako, na oko sve fajn, a ćutnje prepune bluda. A ćutnje se svakako ne važe, naročito ako su duplovane, pa se potiru.
    I zato, "ništa se nije desilo", pa zagrljeno i dostojanstveno možemo u komšiluk na kafu...
    Vrag odneo šnalu...

  6. #126

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    U korektnim vezama je sve jednostavno i lako, na oko sve fajn, a ćutnje prepune bluda. A ćutnje se svakako ne važe, naročito ako su duplovane, pa se potiru.
    I zato, "ništa se nije desilo", pa zagrljeno i dostojanstveno možemo u komšiluk na kafu...
    I svi "pošteni", svi "verni", svi "bezgrešni" i svi "srećni" ...
    i žive tako (pošteno-verno-bezgrešno-srećno) ... "besmrtni"... do samih krajeva svojih života ...

    Zakleti.
    (zakleo se bumbar u cvet i u meeed ...)

    A pune Ispovedaonice.
    (i pred njima, oko njih i u njima pljuvaonice).

    ______________________________
    Ja se ne opterećujem pojmom "prevara", samim tim njome ne opterećujem ni ljude "oko" sebe.

    I sigurna sam da jedino mogu biti prevarant - ako prevarim sebe. I svoju istinu.
    Samim tim prevarila bih i sve oko sebe.

    A do sada mi se to (još) nije desilo.
    Nadam se i neće (ne zbog drugih - no zbog mene).

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #127

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Ajd' da se i ja učipim sa svojim stavom.
    Čitajući vas dođoh do zaključka da je kamen spoticanja koga mi to varamo ? Sebe ili druge ?
    Varanje je, po meni, ne priznavanje činjenice da nas emocije vežu za nekog drugog (bilo sebi, bilo trenutnom partneru). Što se tiče fizičkog aspekta te činjenice, to je samo nastavak već utrtog puta (pošto pripadam soju koji prvo vrednuje emocije, pa tek onda , u skladu sa njima, ostvaruje kontakte).
    Ljudi smo...a oko nas je mnogo drugih koji mogu imati kvalitete koje poštujemo.
    Stoga...ukoliko je slučaj da nam se neko svidi (ali čisto površno) šta nas košta da sebi kažemo "Miruj" i udaljimo se od iskušenja ? Sa druge strane, ako postanemo svesni da taj neko nas zaista okupira (ne izbija nam iz glave i sve više nas privlači) kakav problem je da prethodnom partneru prvo kažemo da je gotovo...pa tek onda se angažujemo oko nove veze ?
    Priče oko "brze hrane", sexa na 3-4, bio sam pijan, ne znam šta mi je bilo...kod mene ne piju vodu. Ako nešto zaista želim, onda ću biti dovoljno iskren i partneru reći "da ništa nije, kao prije". Međutim, ukoliko sam sreo neku "koju kao da je bog stvarao", mogu "skinuti kapu", dati kompliment, ali se mirno udaljiti od iskušenja koje ne može biti jače od dugo građenog poverenja i ljubavi koju imam.
    Mislim...kakav sam karakter ako ne mogu odoleti iskušenjima kojih ima svuda ko nas ? I ko bi normalan želeo biti sa mnom ako bih se rukovodio samo bazičnim instinktima ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #128

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Pa, ne.

    Zato što ne mogu da se setim dovoljno dobrog razloga koji bi je opravdao.

    Doduše, nisam ni sa kim proveo godine, pa ne mogu da govorim iz tog ugla (eventualnog zasićenja), ali mogu da kažem (onoliko koliko poznajem sebe) da ne bih to uradio...u suprotnom, postao bih jedan od likova kojih se gnušam.

    Da dodam, nisam prevario, ni u mislima (bez obzira koliko to neiskreno i bezvezno zvučalo, ali je tako).

  9. #129

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Ne,ne i ne...
    Prevara,ni na pamet mi ne bi palo da prevarim.
    A nikad se ne bih svetila ni da me prevari sa nekom drugom,samo bih se okrenula
    i otisla.
    Ako sam sa nekim i taj neko me prevari ....sta tu ima vise da se prica.Ja sigurno
    necu njemu uraditi ono sto je on meni ucinio.Bre ne bih se na taj nacin ponizavala.
    Prevara...znaci da nesto nije u redu...da se vec neko treci pojavio u vasoj vezi..
    I to ce vecito stajati izmedju vas kao ''kamen spoticanja''.
    Zato,glavu gore...bolje biti sam-a,nego varati ili biti prevaren

  10. #130

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Jesam prevarila... ali nisam osjećala grižnju savjesti.
    Jednostavno nisam bila zadovoljna trenutno vezom, gušila me...on me gušio, nije mi davao slobodu a ja poludim tada. Desilo se...nikada nije saznao, niti će...nisam ponosna na to, ali sve je dio ljudske prirode.

    Tad sam bila i mlađa. Sad bih vjerovatno pametnije postupila..a možda i ne bi?
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  11. #131

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    n'umem bit' veran ...... zove me zabranjeno voche sa svih strana....
    & underpaid......

  12. #132

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Kad sam bila mlađa, mislila sam da nikad neću oprostiti prevaru, tipa ono sa filmova...zviz šljaga, pljunem ga, okrenem se i odem...međutim sad kad je moje srce starije i ispunjeno ljubavlju, srećom i razdraganošću...mislim da bih mu oprostila prevaru, ali to bi bio pravi pakao za njega, jer bi za svaki zamišljen njegov pogled - pitala...misliš li kako ti je bilo sa njom, za svaki njegov zvuk telefona bi pomislila...možda ga ona cima...i tako dalje...trebalo bi mi puno vremena, a njemu puno strpljenja da prebrodim prevaru...zna on to dobro i zato nepokušava. Mučenje bi bilo sa moje strane prema njemu...nisam nikad prevarila ni momke koji su mi mnogo, mnogo manje značili od njega, tako sa sigurnošću mogu da kažem da ne bih prevarila...jednostavno nije to moj stil...ja volEm da volEm i volEm da budem voljena...mnogo dajem, ne štedim ni vreme, ni sebe, ni ništa...ali očekujem isto tako za uzvrat...

    ...znači ne prevara...
    i jedna tačka.
    Poruku je izmenio cvishna, 11.08.2009 u 10:57

  13. #133

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    Ako biste oprostili,da li bi to kasnije koristili kao izgovor za sve sto lose krene u vezi?Ako biste ostavili osobu koja vas je prevarila,da li biste se kajali,ili zaboravili?Da li ste vi nekada prevarili voljenu osobu?Ako jeste,sta mislite,sta je bilo presudno u odluci da izneverite partnera?
    prevaru oprostim, ali i završim s tom osobom istog momenta...i nikad se pokajala nijesam zbog te odluke...
    nikad nijesam prevarila u vezi...
    prije nego što se bacim u naručje drugom muškarcu - ako do toga ikad dođe, partnera ću obavijestiti da je bivši..
    čim imam bilo kakvu psihofizičku želju i potrebu prema drugom čo'eku - muškarcu..sa ovim prvim više nemam što da tražim...ni on sa mnom...
    nema potrebe da od života pravimo Melrose place, đe se nije znalo ko koga kerebeči, ko na koga skače i ko je s kim u šemi...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  14. #134

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Dok sam bila u braku, prevaru sam oprostila na desetine puta...Bas sam bila guska..
    Sve su to bili jako bolni momenti......i ne zelim ih vise u svom zivotu...
    Prevaru vise ne oprastam.....nikad i nikome

  15. #135

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Nego, nešto razmišljam, kako reagovati na prevaru?

    Danas čujem priču kako tip dođe kući u nevreme i zatekne ženu na gomili sa komšijom.

    Kulturno ga pusti da ode, bez ikakvog znaka nervoze.

    Onda telefonom pozove celokupnu ženinu rodbinu, od keve i ćaleta pa do najdaljeg rođaka koji je mogao da se stvori kod njih kući u dogledno vreme.

    A onda, kad su svi stigli, uživo, pred cenjenom suprugom, ispriča njenoj familiji kakva je, eto, njihova Slađa (nazovimo je tako).

    Zajebano.

Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prevara ili stvarnost?
    Autor lenjivica u forumu Posao
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.11.2012, 18:13
  2. Prevara ... Znači li da me ne voli?
    Autor egzotic u forumu Ljubav
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 26.05.2011, 21:02
  3. 10 signala da je prevara blizu
    Autor alokin74 u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.12.2009, 15:30
  4. Prevara uživo
    Autor Sokica u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 02.10.2009, 13:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •