Prevara - da ili ne?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 189

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Prevara - da ili ne?

    Ako biste oprostili,da li bi to kasnije koristili kao izgovor za sve sto lose krene u vezi?Ako biste ostavili osobu koja vas je prevarila,da li biste se kajali,ili zaboravili?Da li ste vi nekada prevarili voljenu osobu?Ako jeste,sta mislite,sta je bilo presudno u odluci da izneverite partnera?

  2. #2

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Mogu ja prva?

    Prevarila sam onog koji je sad vec davna proslost (iliti, na engleskom: past perfect ) sa onim sa kojim sam sad... Razlog? Nisam bila zadovoljna vecinom stvari u vezi koja se vec pretvorila u naviku i mucenje. Kulminacija je nastupila kad se je otisao na more bez mene (za sest godina smo dvaput isli zajedno na more i dva puta na skijanje... ostalo sam ) i kad se vratio izjavio da se "nikad bolje u zivotu nije proveo", a ja odma' namirisala da me prevario, sto se kasnije potvrdilo kao tacno Tu negde nakon sto se vratio sa mora sam ga i prevarila, ne zato da bih mu se osvetila, vec zato sto mi apsolutno vise nije bilo stalo do te veze, a on poceo sve vise da me gusi i smara. Bilo mi je tesko da raskinem vezu samo zato sto smo bili zajedno vec jako dugo i sto nam je drustvo bilo zajednicko, bila mi je grozna i sama pomisao da ce se to isto drustvo podeliti na dve strane. Znam da je glup razlog, ali to mi je bila najgora nocna mora. Kasnije se ispostavilo da svi ti zbog kojih sam se nervirala nisu bili vredni toga
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Hmmmm, pa to je neiscrpna tema. Svesna sam koliko to deluje otrcano, ali ja zaista ne bih varala nikoga, jer je poslednje što želim da neko vara mene... a verujem da sve u životu funkcioniše po sistemu "sve se vraća, sve se plaća". Izuzetno sam privržena i iskrena i ljudska laž i prevara me pogadjaju direktno u metu. Kada bih znala da me je momak prevario - ne garantujem kako bih odreagovala. Dogodilo mi se dva puta (da znam) i bilo je pakleno. Nisam dugo, dugo vremena mogla da se oslobodim toga. Dešavalo mi se da sanjam gluposti i da se u sred noći probudim preznojana i u suzama... stvarno zajebano. Jednako me povredi sam čin prevare i ona činjenica da je neko planirao da me prevari, ali sticajem okolnosti to nije sproveo u delo. Čim postoji svesna namera, to smatram izdajom najvišeg nivoa.
    Ako bi me osoba sa kojom sam dugo u vezi prevarila - ne znam kako bih se postavila. To bi verovatno bilo pitanje trenutka i našeg trenutnog stanja. Nisam od ljudi koji bi odmah prekinuli svaki kontakt i na silu se trudili da tu osobu zaborave. Možda bih i oprostila, ali bi za to morao da postoji dovoljno jak motiv. Ako bih se odlučila da oprostim i pokušam da zaboravim - najiskrenije bih se trudila da ZAISTA zaboravim, jer nastaviti vezu, a posle svakoga dana misliti o tome i to nabijati partneru na nos - nije nikakvo rešenje.
    Ipak, za njega je bolje da to nikada ne uradi , ili da bar bude dovoljno pametan da ja to ne saznam i da svoju vezu ne žrtvuje zbog jednog izleta koji nije vredan toga. Isto tako, očekujem da bude svestan moje iskrenosti i privrženosti i da to ceni i u skladu se sa tim i ponaša.

  4. #4

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    -Ili jesi, ili nisi-

  5. #5

    11 Odgovor: Prevara - da ili ne?

    nisam ljubitelj prevare, ali ako se i desi (jer svi smo mi ljudi - desava se) onda je bolje da druga strana to nikada ne sazna.
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Stvar je samo u tome mozes to ili ne.
    Frjeri varaju iz Radoznalosti a zene iz Osvete u 94% slucajeva.
    I ako je bezazleno iliti nicim izazvano,spontano bolje da druga strana nikad ne sazna

  7. #7

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Šaša me je prevario na samom početku naše veze. Ja sam za to saznala nakon 2 godine, i nije mi bilo svejedno, ali mi nije padalo na pamet da ga ostavim zbog toga. Iz ove perspektive, drago mi je što nisam ni razmišljala o raskidu, jer, iskreno, nisam ni ja njega u tih prvih dva meseca shvatala preterano ozbiljno (naročito pošto je bila veza na daljinu). Nikad to nisam potezala kao argument u svađi, jer me, kažem, nije mnogo pogodilo. Međutim, da se to desilo posle godinu dana zabavljanja, sumnjam da bih tako blago reagovala.

    Teoretski, najbolje bi bilo oprostiti i zaboraviti na to, ako već čovek hoće da oprosti, ali je u praksi to, uglavnom, malo teže. Ljudi oproste jer nisu u stanju da ostave voljenu osobu, ali to ih ne oslobađa osećaja da ih je neko prevario, lagao, da je ljubio drugu osobu, pitanja: "Šta li joj/mu je pričao? Da li se zaljubila/o?" Ne kaže se za džabe da je priznati prevaru u neku ruku sebično - ti skineš teret laži sa svojih pleća, ali ga prebaciš voljenoj osobi - sada je ona ta koja se bori sa unutrašnjim glasom koji joj govori da je ispala budala, šta ako se ponovi, šta bi rekli svi kad bi znali kako je oprostila prevaru i sijaset drugih pitanja.

    Sa druge strane, mislim da nije fer potezati to svaki put kad u vezi nešto zaškripi. Ovo kažem zato što se neretko dešava da partner, nakon što je oprostio prevaru, taj svoj oproštaj i samu prevaru izvlači kao kec iz rukava i kad drugom partneru bilo šta zasmeta, kad se na bilo šta požali, i sl. što nije u redu. Ako smo rešili da oprostimo, onda treba to i da uradimo, a ne da to bude argument kojim ćemo u bilo kojoj kriznoj situaciji poklopiti sve što voljena osoba kaže ili zatraži.
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  8. #8

  9. #9

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    intima je ono sto o svojoj cistoci znate samo vi . kada se isprljate (a morate bar malo ruke isprljati, ako nista drugo) i prljav ves ispliva na povrsinu, vasa priroda je kao vas naruseni mir ( a to neki zovu prevara ).

    prirodne su stvari su prirodne, ako ne traju dugo i ako poslije toga nikoga ne boli glava. sve ostalo je prevara. sebe ili drugih. (ko ima preko 35 ljeta shvatice veoma brzo )

  10. #10

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Apsolutni sam protivnik prevara. Ne varam nikada, a ne volim ni mene da varaju (a u slucaju da se to desi, veza tog istog momenta postaje bivsa, i ne postoji ama bas ni jedan razlog zbog kojeg bi' oprostio prevaru-kad ja mogu da ne varam, moze i ta neka ako joj je stalo, ako nije, Boze moj, zna se gde je put, pa put pod noge, a pamet u glavu ).
    ...................

  11. #11

    Odgovor: Prevara - da ili ne?

    Da...ako želite nekoga da ostavite...onda prevara i nije tako loša

  12. #12

    Prevara - da ili ne?

    Da li mislite da je veca prevara imati vezu izvan braka koja vam sluzi za osvezenje ili mastati o nekom drugom?Zar nije veca prevara glumeti da je sve ok i stalno zeleti nesto novo sto bi vam razbilo monotoniju?
    prijatelji bivsi , prijatelji buduci, prijatelji bivsi.... pamti te me po pesmama mojim.....

  13. #13

    Odgovor: Prevara-sta je to ustvari?

    Ne mogu se izjašnjavati o stvarima koje nisam probao.

    Znači, prvo moram uraditi preljubu, pa ćemo onda pričati:
    vlastito iskustvo iznad svega !

  14. #14

    Preljuba u braku

    jedan dan dodjete sa posla kuci i supruga ili suprug vam saopsti da je upozno, upoznala drugu ili drugoga ,vasa reakcija je.....................







  15. #15

    Odgovor: preljuba u braku

    U ratu i braku je sve dozvoljeno, osim da ona njega prevari, onda. . .

    salim se, ali ako me i vara, bolje da neznam, jer
    Poruku je izmenio makilli, 21.06.2007 u 15:25 Razlog: Caps lock...
    znas kako se ljubim


Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prevara ili stvarnost?
    Autor lenjivica u forumu Posao
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.11.2012, 18:13
  2. Prevara ... Znači li da me ne voli?
    Autor egzotic u forumu Ljubav
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 26.05.2011, 21:02
  3. 10 signala da je prevara blizu
    Autor alokin74 u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.12.2009, 15:30
  4. Prevara uživo
    Autor Sokica u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 02.10.2009, 13:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •