RTS - Hvala što nam verujete - Strana 4

Prikaz rezultata glasanja: Da li im verujete ?

Učesnika ankete do sada
64. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    9 14.06%
  • Ne

    55 85.94%
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 69
  1. #46

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    Najviše njima verujem od svih televizija, a ič im ne verujem.
    Što se Tijanića tiče, uvek kažem: samo da nije gore. I zaista ne znam ko bi bolje od njega radio. Stoji sve što se o njemu priča, ali ne bih ga ja smenjivao. Osećam da bi došao neki koji bi hteo da napravi CNN, a sa budžetom od kog onaj pravi CNN može da ofarba pola slova C na logou na svojoj zgradi, tako da bi ispao neki Pink bez Ognjena Amidžića i Saše Popovića, pa nema od čega ni da ti se smuči. Neka bezbojna žabokrečina.

    I, još samo da dodam: kako je tužno što se i javnom servisu sve pretvorilo u brojke i u gledanost.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  2. #47

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    Tužbe zbog neplaćenih računa za TV pretplatu


    Zbog nepovoljnih globalnih ekonomskih kretanja Radio-televizija Srbije teško inkasira prihode od marketinga i pretplate. Pošto više od polovine para u kasu RTS-a dolazi od građana, ne čudi činjenica da javni servis najavljuje pojačanu primenu mera za naplatu dospelih potraživanja.


    Medijski javni servis Srbije je tokom prošle godine, u svim regionima, pokrenuo postupak prinudne naplate potraživanja prema 116.000 građana, a ove godine taj broj biće veći za oko 85.000. Prema orijentacionoj računici RTS-a, imamo između 1,4 i 1,58 miliona domaćinstava koja su zakonski obveznici plaćanja pretplate za javni servis.


    - Validna baza podataka o pretplatnicima ne postoji iz više razloga. Najpre, za naplatu je zadužen EPS koji nije centralizovao podatke, a ono što nama stiže od privrednih društava u njihovom sastavu potpuno je informatički nekompatibilno. Tu su uračunata domaćinstva u kojima niko ne stanuje duže vreme, brojila koja se nalaze u stajama, na pumpnim stanicama, u podstanicama grejanja, lift-postrojenjima, gde nema ko da gleda i sluša radio i TV program, kao i brojila u domaćinstvima koja su iskoristila zakonsku mogućnost oslobađanja obaveze plaćanja pretplate - kažu u javnom servisu.

    Smatra se da račune u celosti i redovno izmiruje između 720.000 i 780.000 domaćinstava, a da još 680.000 do 780.000 plaćaju samo neki deo pretplate. Ima građana koji ponekad uplate neki iznos da signaliziraju da na to nisu zaboravili, a ima i onih čija su kašnjenja veoma duga.


    - Jedna od otežavajućih okolnosti za RTS jeste uticaj modela naplate po kome se prvo u celosti izmiruje obaveza koju domaćinstvo ima prema EPS-u. Među značajnijim razlozima za neplaćanje pretplate jeste teška socijalno-ekonomska situacija, pad standarda i platežne moći građana - ocenjuju u RTS-u.
    Ipak, iz podataka koje prosleđuje Elektroprivreda vidi se da je stepen naplativosti pretplate u direktnoj, uzročno-posledičnoj vezi sa ekonomskom razvijenošću regiona, što, opet, ukazuje na to da bojkot pretplate nije tako masovan kao što bi se nekome, možda, moglo učiniti.


    Naime, od 2007. do 2009. godine u Beogradu je naplaćeno 74 odsto pretplate, što u RTS-u ocenjuju kao fantastičan procenat s obzirom na ekonomske prilike. Isto važi i za Vojvodinu. U južnoj Srbiji, međutim, građanstvo ne izmiruje ni račune za struju, pa ni za RTS. Tu je naplativost najniža, kreće se između 20 i 27 odsto. A kad je reč o centralnoj Srbiji, račune za pretplatu redovno plaća između 37 i 47 odsto domaćinstava.


    Uprkos takvom stanju, pretplata učestvuje sa čak 54,9 odsto u ukupnoj realizaciji potraživanja koje ima RTS. Kako je javnom servisu na godišnjem nivou potreban ulaz od oko 100 miliona evra, ostatak namiču preko marketinga.

    BLIC
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #48

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    Ne verujem im ništa i ne gledam ih uopšte.
    Što se mene tiče mogu slobodno da bankrotiraju, da odu pod stečaj, led, da izumru ko mamuti (komamuim )
    ili... neka je poklone rusima ... sa zadrškom, uz onaj gas.

    zapravo... i RTS i direktor mu, su i nad gasom - gasovi


    kaže:"Dok sam ja direktor, niko neće ucenjivati RTS!"

    misli: Dok sam ja direktor, RTS će ucenjivati koga god hoće!


    krelac lajavi

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #49

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    kako da im ne verujemo,pa zar nisu servis
    za pranje ,podmazivenje i odrzavanje
    javnog mnjenja...
    sreca pa je tu pink,da nam odrzava duh i telo
    i formira (ne)ukus

  5. #50

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    Prosto obožavam temu medija, naročito Tv i našu tzv. Javnu, ups, pardon Javni servis. Ma, sva sreća je što postoji kablovska, pa na RTS i zaboravim. Ipak, podsete me ponekad da postoje kad se ubace, verovatno slučajno na neki od filmskih kanala ili na Eurosport... Uzgred, slika im je očajna, za razliku od prijema slika nekih nacionalnih TV u regionu. I još hoće da im se plaća pretplata? Za koji program? Za razne Svadbe u trajanju od 48 sati, za Menjanje žena i za Sela koja gore... Ne hvala
    Prvi utisak uvek vara

  6. #51

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    Nastavak političke sapunice na RTS

    Raspakovan i Nikolić



    Ume i da zapeva: Nikolić, ekskluzivno za RTS

    Ova koncepcija predstavlja domaću dokumentarnu verziju latinoameričkih serija. Priče o životu, ljubavi, mržnji, izdaji i kajanju. Sa sve galamom, psovkama, pevanjem i pucanjem. Razlika je u tome što su ličnosti u emisiji Antonele Rihe ne samo verodostojne već i prave. I što utiču na živote svoje šire okoline.

    U tekstu povodom emisije Raspakivanje (Raspamećivanje), B. G. postavlja dva zanimljiva pitanja. Prvo je eksplicitno navedeno: Čiji nas portret čeka u sledećoj epizodi? Drugo pitanje provejava, a u mom tumačenju glasi: Šta me to toliko nervira u ovoj emisiji?

    Kada sam narednog četvrtka saznao odgovor na prvo pitanje (Tomislav Nikolić), mazohostički sam odgledao celu emisiju ne bih li odgonetnuo i drugo. Naime, jeste da mi se od Tomislava Nikolića diže kosa na glavi (baš kao i od Dačića i Mladića iz prethodnih epizoda), ali sam sebi razjasnio u čemu je problem sa ovim portretisanjem. Tačnije, jedan od problema. To je izbor onih koji svedoče o portretisanoj ličnosti.

    Navešću njihova imena, uz napomenu o odnosu svakog od njih sa junakom emisije:

    - Aleksandar Vučić, sadašnji i bivši politički saborac;

    - Brana Crnčević, sadašnji (i bivši?) politički saborac;

    - Vojislav Šešelj, bivši politički saborac;

    - Maja Gojković, bivši politički saborac;

    - Đorđe Vukadinović, neutralni politički analitičar;

    - Žarko Trebješanin, nezainteresovani psiholog;

    - Tomislav Nikolić, sama ličnost čije se raspakivanje vrši;

    - Antonela Riha, autorka raspakivanja.


    Oštar jezik, meko srce: Tomislav Nikolić

    Ovakav izbor svedoka (naravno, uz malo napora autorke emisije) mora da dovede do kvaziobjekrivnog portreta. Zašto?

    Zato što se od svedoka koji su i bivši i sadašnji saborci ne može očekivati ništa drugo nego da sa puno razumevanja i hvale govore o glavnoj ličnosti. I da svoju argumentaciju potkrepe primerima: Ima oštar jezik ali meko srce; Pije ali umereno; Kad taj zapeva...

    Zato što se saborcima koji su samo bivši može postaviti pitanje: A zašto ste sa njim toliko dugo sarađivali kada ga kritikujete? Recimo da oni odgovore: Nekada sam ga cenio/la, ali je on onda izneverio izvorne ideale. Ali onda isto to za njih kaže i ličnost čije se raspakivanje vrši. Naravno, onaj ko pakuje emisiju odlučuje čija će biti poslednja.

    Zato što politički analitičar kao takav govori uvek pametno ali ne kaže ništa korisno. Drugim rečima, on nagađa šta bi bilo kad bi bilo ili da je bilo. (Ono što jeste vidimo i mi smrtnici.) Takav pristup u slučaju navedenog analitičara svodi se na psiho-masturbaciju.

    Zato što je zadatak uglednog profesora psihologije da neutralno (politički neutralno) objasni da svaka ličnost (pa i politička) predstavlja kompleksan, dinamičan i, avaj, ponekad kontroverzan fenomen.

    Zato što je prirodno da glavni junak:

    - pruži dodatne dokaze u prilog stava sadašnjih saboraca (tj. da se slaže da je on sam pošten, principijelan, strog ali pravedan, i da ume da peva);

    - iznese kontraargumente u odnosu na bivše saborce;

    - d obrazloženje ako ne analizu onda bar vlastito viđenje vlastitih političkih poteza;

    - pruži dodatne dokaze i ilustracije za dinamiku sopstvene kontraverzne ličnosti: Evo, spreman sam da se izvinim što sam opsovao toga i toga i tu i tu; Kajem se što sam najavio smrt toga i toga...

    A zadatak autorke raspakivanja? Ona sve to svedočanstva, objašnjenja, analize i autoanalize treba da dopuni arhivskim snimcima i upakuje. Da na početku emisije podseti da ni ovu ličnost (baš kao ni Dačića ni Mladića) život nije mazio. Da na kraju emisije istakne da je to bio jedan od mogućih pogleda na ličnost i karijeru Tomislava Nikolića. I da ostanemo uz RTS.

    Mogući su, dakle, i drugačiji pogledi. To je jasno i autorki emisije i gledaocima. Ali za neki drugačiji pogled potrebni su i neki političari koji nikada nisu bili bliski sa raspakovanom ličnošću; analitičari koji su malo manje neutralni i pametni; psiholozi koji su malo više politički opredeljeni (ili angažovani); last but not least, potreban je voditelj koji ima drugačiju koncepciju emisije.

    A ova koncepcija predstavlja domaću dokumentarnu verziju latinoameričkih serija. Priče o životu, ljubavi, mržnji, izdaji i kajanju. Sa sve galamom, psovkama, pevanjem i pucanjem. Razlika je u tome što su ličnosti u emisiji Antonele Rihe ne samo verodostojne već i prave. I što utiču na živote svoje šire okoline.

    A što se tiče pitanja ko će biti gost sledeće epizode, tipujem na Velju Ilića.

    IZVOR
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  7. #52

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    Citat lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    mogući su, dakle, i drugačiji pogledi. To je jasno i autorki emisije i gledaocima. Ali za neki drugačiji pogled potrebni su i neki političari koji nikada nisu bili bliski sa raspakovanom ličnošću; analitičari koji su malo manje neutralni i pametni; psiholozi koji su malo više politički opredeljeni (ili angažovani); last but not least, potreban je voditelj koji ima drugačiju koncepciju emisije.
    Е-новине су иначе познате по давању места другим и другачијим погледима на свет... шта треба да закључимо из овог текста, да им није право јер о Николићу нису причали они из е-новина већ неко други?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #53

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Е-новине су иначе познате по давању места другим и другачијим погледима на свет... шта треба да закључимо из овог текста, да им није право јер о Николићу нису причали они из е-новина већ неко други?
    Ne, nego da je samo falilo da o njemu nešto kažu ćale, keva, cenjena supruga, brat rođeni i najmlađi sin, od koga je još uvek fizički jači.

    E, to bi bilo totalno raspakivanje.


  9. #54

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ne, nego da je samo falilo da o njemu nešto kažu ćale, keva, cenjena supruga, brat rođeni i najmlađi sin, od koga je još uvek fizički jači.

    E, to bi bilo totalno raspakivanje.

    Дакле, дозволили су пуно више другачијег мишљења него што то "е-новине" дозвољавају. Те стога немају право да их критикују.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #55

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дакле, дозволили су пуно више другачијег мишљења него што то "е-новине" дозвољавају. Те стога немају право да их критикују.
    Samo mi kaži da žešće pratiš i e-novine i zaključiću da ti, u stvari, čitaš, slušaš i gledaš ono na šta se zgražavaš.

    MazoXisto.



  11. #56

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    RTS - Hvala što nam verujete
    GLISHA - Nema na čemu.. ali baš stvarno nema na čemu ... . da se predstavim: neverni Toma.
    Ne verujem vam n i š t a !
    ______________________

    Mene (iskreno) baš nešto i ne zanima posebno, šta o njemu misli bilo ko, to manje više znamo
    men'me zanima šta misli on. Šta se dešava u njegovoj glavi.. šta ima unutri, koje ga misli.. i planovi more

    U tom smislu, men' se čini da bi najbolji raspakivač u Srbiji bio onaj... kako se zvaše
    što sad dobi dve godine za "lom" povodom (ne)hotičnog uličnog raspakivanja Veljine glupače.
    Gde (tek da se zna) smatram da čovek uopšte nije kriv... nigde nije ni pisalo - FRAGILE!



    Ne bik sada volela da neko (slučajno) pomisli kako ja navijam za nasilje, neee, nikako! but.. to je pravo raspakivanje.
    Kad ga odnesu, pa skener tamo snimi.. crno na belo.. i pokaže sve tu nema prevare.

    E, to je raspakivanje!
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 13.04.2010 u 03:01

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #57

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    sta imam da verujem ili ne?
    pogledam poneku emisiju,ponekad dnevnik,zakacim neki film.
    Ali tako se odnosim i prema ostalim televizijama.
    Smesan mi je ovaj jos jedan pokusaj omalovazavanja.
    Tijanic?
    Ja u principu volim te nadrkane muskarce vise nego one namazane kao sto je Mitrovic ,recimo.Deluju prirodnije.
    Da li verujete vise Travel-u ili Animal planet-u?
    a?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #58

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    Missim.. Mnogo nam je manje puta, skoro pa nijednom, okrajana svima kapa uz svesrdnu pomoc animal planeta ili travela u odnosu na RTS.
    Kamo srece da je ijedan glasac otisao na biraliste nalozen idejama sa travela ali nije loze ih ovi drugi..
    U tom smislu je poenta ove teme.. Pitacemo Artura.
    Ne mere se to porediti na taj naĆin.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  14. #59

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    gleda li...
    ..plaća li iko to.. ?

    ima li tih takih.. verujućih
    il' to nisu RTSvernici .. nego pošten živalj. Svaka čas' !

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #60

    Odgovor: RTS - Hvala što nam verujete

    .....i placate pretplatu

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Hvala Ti Majko
    Autor Mish u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 22:07
  2. Da li verujete u bapske priče?
    Autor makilli u forumu Pričaonica
    Odgovora: 130
    Poslednja poruka: 13.08.2010, 14:52
  3. I zato ti, more, hvala.
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 26.02.2010, 11:57
  4. Karma - verujete li?
    Autor Lillith u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 13:49
  5. Da li mu (joj) verujete?
    Autor love hunter u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.03.2009, 18:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •