Nisam imao tu čast da se vozim novosadskim tramvajem, suviše sam mlad. Stari ljudi kažu da je to bio doživljaj, naročito kada zamislim kuda je pruga išla, a šta se danas tu nalazi.


U poslednje vreme se sve više spominje ova tema, pa da vidimo šta Novosađani misle o tome.

Po nekom mom mišljenju, ima više negativnih nego pozitivnih činjenica.

Pozitivna je jedna jedina, a ona je zaštita životne sredine od izduvnih gasova.

Negativnih, na žalost ima mnogo više.

Da krenemo redom: kuda bi išle tramvajske šine? Da li bi moralo pola grada da se iskopa, da se šire ulice ili postavljaju šine na kolovoz? U svakom slučaju, prevelika investicija za mali grad, jeftinije rešenje kupovina novih autobusa sa euro standardima. Morali bi da se rekonstruišu mostovi (ili čak grade novi) kako bi tramvaj povezao Klisu i eventualno Petrovaradin i Kamenicu. Mada mi povezovanje Kamenice i Petrovaradina deluje izuzetno neverovatno.

Sledeći problem su uske i stare ulice kroz koje ni autobus ne može da prođe, a mora. Npr. Kosovska, Jovana Cvijića itd. Tuda bi bilo nemoguće postaviti šine zbog starih zgrada koje se i ovako urušavaju svakim prolaskom autobusa kroz ulicu, a kamoli da tutnji tramvaj. Samim tim jedine ulice gde bi eventualno tramvaj mogao da ide su široki novosadski bulevari, a tuda svakako ide bar pet linija GSP-a, tako da se opet ništa ne bi dobilo.

A da ne pričamo o sve većim gužvama u gradu (raste standard, pa svako vozi kola) i na svu tu muku da dođe još i tramvaj.

Eto, to je neko moje mišljenje - ukratko protiv toga sam, mada ne bi bilo loše napraviti jednu tramvajsku liniju, više iz fazona i sećanja na stara vremena, nego zbog profita. I naravno, da tu saobraća neki stari tramvaj, poput voza "Romantika".