Ženstvenost
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 72

Tema: Ženstvenost

  1. #1

    07 Ženstvenost

    Šta je ono osnovno što u vama budi "ženstvenost"? Kako uopšte definišete tu ženstvenost i šta vam je potrebno da biste se tako osećale?

  2. #2

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Nije mi potrebno ono klasično kavaljersko "otvori mi vrata" "izmakni mi stolicu" "pomeri mi nameštaj" "otvori mi flašu" itd, dok ja to mogu sama (mada je voda vodu nekad otvoriti stvarno jebeno teško), ali se ne bunim ako neko ima potrebu to da radi.

    Meni je potrebno da mi onaj koji piški stojeći veruje (a 99% ih ne veruje ženama). Da budem posebna u njegovim očima (a ne jedna od mnogih, jer ima pun penis žena na planeti). Da ne budem ona koja je "baš za njega izabrana", jer mu je važnije to što smatra svoj izbor ispravnim (pa me to čini posebnom ), a ne to što sam "vredno biće". Ifjunouvotajmin. E to me čini ženstvenom, ako pričamo o muškarcima. I sa takvima sam u životu i bila.

    Ne definišem svoju ženstvenost materijalnim stvarima, niti se ona otkriva na prvi pogled (umem nekad biti poprilično muškobanjasta ), niti fizičkim izgledom. Ne moram izbaciti sise da bih bila ženstvena. Svaka može da nalakira nokte, obuče dobar veš, kupi puder i ruž (čak i muškarci na ovaj način mogu biti ženstveni ), itd. Ženstvena sam onoliko koliko sam to u tuđim očima. Svaka žena može biti ženstvena ako je takvom napravi muškarac. Najvažnije je ne izgubiti to nešto što rođenjem imamo unutra, ponekad uspavano, ovom turbo emancipacijom. Možda je nekada ženstveniji način na koji ćeš obrisati suzu, nego način na koji ćeš hodati ili se našminkati.

    Also, lepota i ženstvenost se često mešaju.

    Mislim, ako se ovde misli na erotsko-estetski smisao, onda sam promašila temu A?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Ja se ili probudim ženstvena ili ne-ženstvena.
    I tako se onda osećam i ponašam celog dana.
    Nema to veze sa garderobom, šminkom, frizurom...
    To je moj neki specifičan unutrašnji osećaj.
    Koji se zatim odražava na moje pokrete, pogled, način na koji izgovaram reči, način na koji sedim, način na koje se uopšte postavljam prema drugim ljudima...po meni, upravo u svemu tome i leži ženstvenost, odnosno ne-ženstvenost.
    Videla sam žene koje su u farmerkama, majici, patikama, bez tone namaza na faci toliko bile ženstvene da nisam mogla da ih se nagledam.
    On the other hand, videla sam montiranih i skockanih persona na tone, u visokim štiklicama i fancy garderobi koje su bile sve, samo ne ženstvene.

    Htedoh reći, po meni ženstvenost je (ili nije) u samoj toj osobi.
    Za nju mi nije potreban muškarac, niti je ja lično vezujem za istog.
    Ni na koji način.
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  4. #4

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Potreban mi je osećaj da sam nečija princeza.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Potrebno mi je da se FULL nasminkam s vremena na vreme. FULL u smislu komplet sminka od podloge na licu do laka za nokte preko ludo isfenirane frizure. Tako obnavljam zenstvenost.

  6. #6

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Definitivno se ne osecam zenstveno svaki dan.Kod mene to nema veze ni sa time da li imam partnera ili ne, kao ni sa budjenjem
    Moj slucaj je slican Zlatinom.Znaci, kada resim da se osecam tako, ugodim sebi na sve nacine-kupka, sminkanje, krpice.Ipak, na sve to mora doci i odredjeni stav, koji ne bi bio tako poseban i specijalan da se ispoljava svaki dan.Ovo je vise od onih za specijalne prilike, kad pozelis da se osetis kao na crvenom tepihu.

  7. #7

    11 Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    meni su dovoljni french kisses ili kad me krajickom oka posmatra kad nesto radim (misleci pritom da ja pojma nemam da me gleda)
    nattydread is coming to dinner

  8. #8

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Dovoljno mi je da s vremena na vreme bacim pogled u ladicu gde drzim tampone. Zenstveno os' nes'.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  9. #9

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Pa ne znam,uvek se tako osecam ali najvise u dugim suknjama koje btw obozavam da nosim
    Pre(dok sam bila mladja) su mi govorili da sam muskobanjasta na zenstven nacin(ma sta to znacilo )
    Danas se valjda to izgubilo i ostala je samo zenstvenost u glasu,u pokretima u liku...

    Uh,al se nafalih
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  10. #10

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Za pocetak gomila samopouzdanja a onda malo sminke,malo garderobe,...drag mi muskarac...
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #11

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    ja se osecam zenstveno kad stanem na visoke sandale sa tankom stiklom, skroz sredjena, nasminkana, i samo privlacim poglede i muske i zenske... ne osecam se zenstveno kad izadjem u grad bez sandala, tako da mi se to ne desava.. sandale su mi jako jako bitne...
    DOIN WHAT OTHERS CAN'T

  12. #12

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    hmmmmm...kad dobro razmislim...cisterna progesterona, bolna depilacija, silikona obaška i jedan žestok sed na sikirče...
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  13. #13

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Citat gerbes kaže: Pogledaj poruku
    hmmmmm...kad dobro razmislim...cisterna progesterona, bolna depilacija, silikona obaška i jedan žestok sed na sikirče...
    ... periku si zaboravio...

  14. #14

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Pa da bi se osecala ženstveno svakako moram sebi posvetiti vreme da se "dovedem u red"...Da sam zadovoljna onim što vidim u ogledalu...
    Medjutim sve to pada u vodu ako ne osecam neki sjaj u oku, neko prikriveno zadovoljstvo kod svog partnera kad me vidi...I ono možda još važnije da sam tad, tog trenutka njegova...

  15. #15

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Možda suknja, ne bih tačno znala šta ovde da kažem. Uvek se osećam žensko-valjda zato što nisam muško.
    Samo mi ponekad treba da se osećam posebno.
    Ljudi mogu da oproste sve osim iskrenosti !!!

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •