Tantrički seks - mit ili stvarnost?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25
  1. #1

    Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Tantrički seks kombinuje principe joge i meditacije kako bi spojio seks i duhovnost. Potiče iz drevnih hinduističkih i budističkih tekstova starih i do 26 vekova. Ipak, učenje Tantre ne poseduje nikakva jasna pojašnjenja o svome poreklu, pa čak i ako je reč o samom pojmu tantra, koji se različito definiše kao "mreža", "tkanje", "širenje" i "oslobađanje".

    Bez obzira na definiciju, u srcu tantre nalazi se iskrena i otvorena komunikacija i stvaranje intime pre samog seksualnog čina. Umesto grubog seksanja, trebalo bi voditi ljubav. Seks je najbolji kada ne sudeluje srce. Međutim, u tantri treba pre vođenja ljubavi plesati, pevati, dohvatiti se međusobno, biti nežan, otvoriti srce, komunicirati. Seks bi trebao biti kruna tih razmena. Najpre se razvijaju veštine produbljavanja intime, a tek nakon toga se vodi ljubav, uživajuci u tim veštinama.

    Hiljade i hiljade sati posvećujemo maštanjima o seksu, brigama zbog seksa, željama za seksom, planiranjem seksa... za samo 15-ak sati ekstaze u 50 godina. Svrha tantričkog seksa nije dodavanje dodatnih orgazama, već orgazmičko stanje koje je u srži naše prirode. Svi možemo naučiti kako produžiti orgazam s 10 sekundi na 10 minuta ili više, proširimo li ideju orgazma s genitalija na iskustvo čitavog tela.

    Usavrše li parovi i napredne tehnike, tada mogu postići orgazam bez da su i dodirnuli jedno drugoga. U korenu tog umeća nalazi se kontrola ejakulacije koja je bitna za držanje protočnosti orgazmičke energije.

    Šta mislite o ovoj temi? Koliko nam brz i eksplozivan seks uskraćuje sazrevanje u istom, ako smo tada na neki način lišeni istraživanja i otkrivanja? Da li je tantrički seks mit ili stvarnost?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Šta mislite o ovoj temi?
    Одлична тема, нема говора! На мени слободно можете да вежбате, нећу се љутити...
    Чуо сам за поменуту маратонску дисциплину, мислим да сам гледао неки интервју са Стингом, па је дотични споменуо... Него, где се то учи, у чему је фора?!

  3. #3

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    tantra~mantra~truć~buć...dodje ti na isto

  4. #4

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Dobra ideja. Ne bi bil loše pokušati.

  5. #5

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Opet se sve svodi na igramo se rupice boce

  6. #6

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Apsolutno verujem da je moguce, doduse mislim da se sve odigrava u glavi i samim tim me ne bi iznenadilo da dvoje ljudi mogu stici na razinu neke vrste nirvane i dostici orgazam bez toga da imaju klasican seksualni odnos.

    Uvek sam mislila da je srz seksa, predigra i ako predigra ne valja, kad je nikakva po meni sam seks takodje ne valja.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  7. #7

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Totalno podrzavam osobe koje su nasle drugaciji nacin uzivanja.Verovatno su imale problem,potrebu,neku vrstu nadoknade!!Ali...
    Kakav je osecaj kad vas neko prekine u prelepom momentu...da kinete ili zevate?????????
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  8. #8

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Čoveče, pa ja nisam ni znao da sam tantrista!!!!!!
    DOBRO VEČE

  9. #9

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku


    Šta mislite o ovoj temi? Koliko nam brz i eksplozivan seks uskraćuje sazrevanje u istom, ako smo tada na neki način lišeni istraživanja i otkrivanja? Da li je tantrički seks mit ili stvarnost?
    Zanimljivo....

    Ne znam ništa, nisam se još nikad tantrčila....
    Ćuti i prenesi dalje....

  10. #10

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    tantra~mantra~truć~buć...dodje ti na isto
    Đavola!Ovde moraš do0obro da se koncentrišeš.Pazi šta kaže ovaj čovek:

    "...Muskarac neka sjedne u lotos pozu (ako nije u mogucnosti, moze pod zadnjicu staviti neki jastuk ili deku i sjesti u pozu kao indijanci (hehee, ) ili na stolicu ako je i to problem). Zena neka sjedne na muskarca. Mozete ovo raditi goli, obuceni, u donjem vesu. Bez kontakta sa seksualnim organima a i s njima u kontaktu, nebitno.
    Neka neko vrijeme razmjenjuju neznost, lagani otvoreni razgovor, dodire, poljubce, cak i penetraciju, ali ne smiju da imaju orgazam.
    Kada se nivo seksualne energije dovoljno podigne, neka se priljube jedno uz drugo sa glavama u tantrickom poljubcu. (To znaci sledece: cela se dodiruju kao i vrhovi nosa. Glave su blago spustene kako bi dodir bio laski.) Neka u toj pozu ostanu do kraja vjezbe.
    Sada obrate paznju na disanje. Udisaj je na nos. Ne kao u nekim vjezbama na usta.
    Dok jedan partner udise, drugi izdise. Tako se desava zanimljiv dozivljaj, kao da jedno od drugog disete, kao da disete zajednicki dah.
    Nakon par minuta, zamislite kako disete iz srca u partnerovo srce.
    Znaci, jedan izdise zrak iz srca u partnerovo srce, drugi udise zdrak iz partnerovog srca u svoje.
    Kada opadne seksualni naboj, dupustite sebi ponovo par dodira, milovanja ili pokreta ako ste u seksualnom cinu, da bi se seksualna energija ponovo probudila.
    Zanimljiva su osjecanja koja se bude i osjecaj jedinstvenosti i jednosti sa partnerom.
    Kasnije mozete se prepustiti orgazmu ako bude potrebe, a mozete energiju podici i vise.
    Na ovaj nacin:
    Udahnite zajedno dok ste u tantrickom poljubcu. Mozete i stisnuti PC misic da pomogne podizanju energije i drizite ga stisnutim do kraja udisaja i izdisaja. Zadrzite dah, i podignite glavu unazad koliko mozete. Nemojte forsirati. Zadrzite dah koliko je ugodno dok se koncetrisete na Agju, ili ti trece oko. Na kraju lagano izdahnite. To ucinite 3, 5 ili 7 puta. Namojte vise. Nema potrebe. Mozete dodati ako vam je seksualna energija jos jaka, a ne zelite orgazam, pri udisaju kako se energija dize iz seksualnih organa kroz kicmu ka Agji..
    Dozivicete orgazam doline. Smiren orgazam koji nije eksplozivan vec se energija siri kroz cijelo tijelo ili izvan njega u prostor.
    Nekima se moze desiti da osjete jak naboj u predjelu Agje, nacin da se on izbije jeste jos dodatna tri udisaja ali tako da energija izadje kroz tjeme glave. Iako je to jako rijetko. Ako se i pojavi naboj u Agji, on je pretezno ugodan i pojacava svesnost..."

    ...pa vidi da li je tantra~mantra~truć~buć

  11. #11

    04 Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Sviđa mi se ona verzija gde se kroz tantrički sex sakuplja sexualni naboj a nema kontakta sa partnerom, suzdržava od orgazma i tako to! To je strašno dobra varijanta sexa za teoretičare ili apstinente! Kao u kući Velikog Brata. Kresnuo bi sve ukućanke ali se suzdržavaš! Opalio bi ga ali ne smeš! Upražnjavaš tantrički sex dok ne čuješ reči "Izbačen si iz kuće Velikog Brata"!
    DOBRO VEČE

  12. #12

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Ja bi u tu svrhu unajmila gurua
    Ništa bez sveštenog lica...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #13

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ja bi u tu svrhu unajmila gurua
    Ništa bez sveštenog lica...
    Važi, ali da idemo zajedno na ispovesti!!!
    DOBRO VEČE

  14. #14

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku
    Zanimljivo....

    Ne znam ništa, nisam se još nikad tantrčila....
    bogme ni ja.....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #15

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Taman zaboravim da ovo treba proveriti i ako valja praktikovati kad nađem na stripoteci podsetnik, inspirativan!

    Citat 42 kaže:





Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Seks sa bivšima je ovisnost
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 96
    Poslednja poruka: 16.03.2016, 07:17
  2. Prevara ili stvarnost?
    Autor lenjivica u forumu Posao
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.11.2012, 18:13
  3. Seks i humor
    Autor Morpheus u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.06.2011, 23:48
  4. 666 fantazija ili stvarnost
    Autor Solomun u forumu Religija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 16:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •