Tantrički seks - mit ili stvarnost? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25
  1. #16

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ja bi u tu svrhu unajmila gurua

    A pa sama ne možeš praktikovati tantru,čak i sa guruom ti treba dosta vremena da bi je usavršila,i sex ne postaje više običan sex već više spiritalan jel je cilj tantre dostizanje blaženstva.
    Znam da nita ne znam...

  2. #17

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Usavrše li parovi i napredne tehnike, tada mogu postići orgazam bez da su i dodirnuli jedno drugoga. U korenu tog umeća nalazi se kontrola ejakulacije koja je bitna za držanje protočnosti orgazmičke energije.
    Zašto se onda to i zove seks kad nema pipanja, a ni... seksa?
    Ok, možda je orgazmički ishod dovoljan dokaz da se radi o seksu...

    Pa, naravno da se ejakulacija lakše odlaže kad penetracija mora da se zamišlja...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Svrha tantričkog seksa nije dodavanje dodatnih orgazama, već orgazmičko stanje koje je u srži naše prirode. Svi možemo naučiti kako produžiti orgazam s 10 sekundi na 10 minuta ili više, proširimo li ideju orgazma s genitalija na iskustvo čitavog tela.
    Zanima me kako to izgleda... 10 minuta, hej... Možda ne bi bilo loše probati, mada je to pre za ove mlađe... Ja svakako posle 10 sekundi sustanem..
    Vrag odneo šnalu...

  3. #18

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Zanima me kako to izgleda... 10 minuta, hej... Možda ne bi bilo loše probati, mada je to pre za ove mlađe... Ja svakako posle 10 sekundi sustanem..
    I mene, uvek mi je bilo krivo što nisam svinja
    Em bih uživala u nirvani 30 minuta, em bi me se sada svi plašili kad kinem
    I 'tedo' da proučim dobro i probam, al' imam neozbiljnog partnera nikada mi se neće ljuljati tavanica uz zadovoljstva tantrička
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #19

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    ...procitala 2 puta temu...i nesto se mislim...koliko li vremena treba da se sve te tehnike savladaju....mislim ono...udani izdahni....3..5..7.. poze lotosa, glava napred nazad...i koliko je u (medjuvremenu) propustenih orgazama za taj (jedan) koji traje (pa nek traje i ...) 10 min

    Mnogo mi ovo nesto komplikovano....
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #20

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Jbt, svaka im čast i tim što se seksaju na daljinu. Al smo mi prosti bre. Umesto guru metoda, mi guramo ko mutavi. I šta? Ništa. Trt mrt i gotovo, a oni će uskoro čitav život da pretvore u orgazam....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #21

    Tantricki sex...

    TANTRICKI SEX, spiritualni ritual koji daje sasvim drugu dimenziju seksualnoj energiji i i posebnu dubini i sirinu u partnerskoj ljubavi. Tantricki seks je misticna istocnjacka tradicija koja se nakon ceremonije vjencanja prenosila mladim parovima. Ova tajna traje stotinama ( ili hiljadama) godina. Kroz senzualnu metitaciju i dodire partneri se otvaraju emotionalno, fizicki i spiritualno. Ovo bi mogao biti jedan od odgovora tajne uspjeha istocnjackih barkova, jer je meni nekada bilo nezamislivo da se ljudi ozene pa tek onda zaljube.
    Tantra se danas razvila na zapadu, tantricki tecajevi sve vise uzimaju maha, parovi su odusevljeni. Tantricka tehnika moze se koristiti u kombinaciji sa masazom, sa Reikijem, kristaloterapijom, aroma terapijom, terapija zvukom, tantra i joga itd..

    Svrha tantrickog seksa nije dodavanje dodatnih orgazama, vec orgazmicko stanje koje je u srzi nase prirode. Svi mozemo nauciti kako produljiti orgazam s 10 sekundi na 10 minuta ili vise, prosirimo li ideju orgazma s genitalija na iskustvo citavog tijela....
    VECINI NAS JE POZNATO OSECANJE SLATKOG ORGAZMA KOJI TRAJE NEKOLIKO SEKUNDI,NE MOGU NI ZAMISLITI KAKO BI IZGLEDAO ORGAZAM CITAVOG TIJELA KOJI TRAJE DESETKE MINUTA,A OSIM TOGA VEOMA ZDRAVO UTICE NA DUHOVNO-FIZICKU DIMENZIJU CITAVOG BICA...
    Koliko mi je poznato postoje i tantra klubovi,samo ne znam tacno na kojim lokacijama(gradovima) kod nas...
    MIslim da jedan klub postoji u Zagrebu,da li neko zna kakva je situacija u Srbiji?
    ...Kad se penjes gore,obrati paznju kako se odnosis prema ljudima koji su ispod tebe,jer te iste ljude ponovo ces sresti kad budes padao dole.......

  7. #22

    Odgovor: Tantricki sex...

    Intimnost: Tantrički seks

    Kada još dugo nakon toga lebdite ...
    Tantrički seks je spiritualna praksa, kao i joga i meditacija. Pravi cilj nije konačni užitak. Tantra pokušava pomoću seksualnosti da oslobodi naš ego, kako bismo se bolje povezali sa voljenom osobom. U krajnjoj liniji, tantra pomaže u sticanju samosvesnosti i prihvatanju sebe onakvih kakvi smo, kao i u povećanju otvorenosti za duhovni razvoj.

    Zašto tantra koristi baš seksualnost?
    Seks je osnovna energija neophodna za rođenje. Radi se o čistoj, iskonskoj energiji, pomoću koje se začinje novi život. Tantra koristi seksualnost u njenoj celosti - i pored njenih slabosti i društvene stigme - predrasuda, strahova i ranjivosti vezanih za nju.

    Tantra kao seksualna joga
    Ponekad se tantra naziva i seksualna joga, iako se taj izraz ponekad pogrešno tumači. Joga je, naime, samo jedan od načina na koji se postiže potpuno udruživanje prirodnog dualiteta i samo jedan način - da se od njega stvori celina.

    Kod joge se radi o aktivnoj meditaciji kod koje se usredsređujemo - kako na unutrašnju (telesnu) - tako i na spoljašnju (kosmičku) energiju. Joga pomaže da postanemo (samo-)svesni svog tela i duha. I da "sagradimo" most između između njih.

    Tantra je građenje partnerskog odnosa
    Sva lepota tantre sakrivena je u njenoj suštini jedinstvo postižemo pomoću partnera. Sve se gradi na tome da jedno drugome poverimo svoj sopstveni razvoj, što je konačan čin prepuštanja.
    Tu može nešto i da se slomi, jer dvoje svesno rizikuju preokret iz svojih udobnih položaja, a za ljubav sopstvenog rasta i podizanja duhovnosti na viši nivo, kako individualne tako i partnerske.

    Spremni na promene?
    Za bilo koju vrstu promene - potrebna je hrabrost - jer uvek nešto moramo rizikovati. Rizikujemo svoj ustaljen i predvidiv život, po cenu traženja, rasta i verovanja u bolji i još savršeniji život ... Na tom putu susrećemo se sa svojim strahovima, greškama i (ne-)prijatnim izazovima.

    Suočavanje sa strahom povezanim sa seksualnošću
    Da li nas voljena osoba prihvata onakve kakve jesmo? Da li nam je udobno sa njom kada smo intimni? Sve zavisi od našeg shvatanja seksualnosti i sopstvenog samo-prihvatanja.
    Tantra nas uči da se sa svojim seksualnim strahovima suočavamo isto kao i sa ostalim strahovima koje imamo.

    U seksu se ne možemo sakriti od istine... jer odgovor dobijamo odmah.
    Ako telo oseća užitak - onda je to zaista užitak. Ako je telo gluvo za stimuluse, onda smo gluvi - i to vrlo dobro znamo. Kada ovo jednom shvatimo, mnogi strahovi mogu nestati, jer gube moć nad nama i više nas ne sprečavaju da živimo potpun život koji zaslužujemo.

    Protok energije preko čakri
    Istočnjačka medicina poznaje 7 čakri - energetskih centara koji se nalaze u našem telu. Da bi telo nesmetano funkcionisalo, mora postojati nesmetan protok energije kroz ove centre. Na potpuno delovanje čakri u velikoj meri utičemo sami - meditacijom, ishranom, načinom razmišljanja,...

    Uravnoteženost tela, uma i duha
    Pravilna praksa seksualnog akta može izlečiti svaki problem, a istovremeno otvara vrata oslobođenju.(Felice Dunas)

    Tantra nam nudi brojne, jednostavne prakse, koje pomažu i nama i partneru u produbljivanju duhovnosti u toku i putem - odličnog seksualnog odnosa.

    Praktičan savet: u toku odnosa misli usredsredite na otkucaje svog i partnerovog srca.
    U toku seksa je bitno - kako za muškarca tako i za ženu - da svoje genitalije poveže sa partnerovim srcem. Istovremeno dodirivanje ova dva dela tela (genitalnog i grudnog), pomaže da osetimo psihofizičku vezu, onu koja u sebi nosi potencijal za bezgranično lečenje. U toku predigre ili u toku oralnog seksa, dok stimulišete genitalije partnera, stavite ruku na njegovo/njeno srce. Mislite na čisti orgazam, orgazam srca ili produžene orgazmičke intervale koji pulsiraju - sve od genitalija do srca.

    Bez meditacije nema tantre
    Meditacijom postižemo bolju koncentraciju i intelektualni i duhovni mir. Svega 20 minuta dnevno je sasvim dovoljno da se opustite, poboljšate koncentraciju i snizite krvni pritisak. Uz pomoć meditacije, može se naučiti kako se potpuno skoncentrisati tokom ljubljenja i vođenja ljubavi.

    Mnogim ljudima u tokom seksualnog odnosa misli odlete na svakodnevne probleme i druge stvari ili se sve vreme pitaju da li rade ispravno. Najviše što možete pružiti svom partneru je to da se u potpunosti usredsredite na trenutak vođenja ljubavi sa njim/njom. Kada to jednom postignete, tehnika više nije bitna.

    Tantrički orgazam
    Tantrička filozofija poznaje 2 tipa orgazma: fizički orgazam i orgazam srca. Možda vam se čini da su to dva ista orgazma, ali se zapravo radi o jenom dopunjujućem orgazmu.
    Tantra nas podstiče slušamo svoje srce 24 sata dnevno. To blaženo stanje zovemo orgazmičko stanje, jer smo srcem u svemu što radimo.
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  8. #23
    Citat dori kaže: Pogledaj poruku
    Intimnost: Tantrički seks

    Kada još dugo nakon toga lebdite ...
    Tantrički seks je spiritualna praksa, kao i joga i meditacija. Pravi cilj nije konačni užitak. Tantra pokušava pomoću seksualnosti da oslobodi naš ego, kako bismo se bolje povezali sa voljenom osobom. U krajnjoj liniji, tantra pomaže u sticanju samosvesnosti i prihvatanju sebe onakvih kakvi smo, kao i u povećanju otvorenosti za duhovni razvoj.

    Zašto tantra koristi baš seksualnost?
    Seks je osnovna energija neophodna za rođenje. Radi se o čistoj, iskonskoj energiji, pomoću koje se začinje novi život. Tantra koristi seksualnost u njenoj celosti - i pored njenih slabosti i društvene stigme - predrasuda, strahova i ranjivosti vezanih za nju.

    Tantra kao seksualna joga
    Ponekad se tantra naziva i seksualna joga, iako se taj izraz ponekad pogrešno tumači. Joga je, naime, samo jedan od načina na koji se postiže potpuno udruživanje prirodnog dualiteta i samo jedan način - da se od njega stvori celina.

    Kod joge se radi o aktivnoj meditaciji kod koje se usredsređujemo - kako na unutrašnju (telesnu) - tako i na spoljašnju (kosmičku) energiju. Joga pomaže da postanemo (samo-)svesni svog tela i duha. I da "sagradimo" most između između njih.

    Tantra je građenje partnerskog odnosa
    Sva lepota tantre sakrivena je u njenoj suštini jedinstvo postižemo pomoću partnera. Sve se gradi na tome da jedno drugome poverimo svoj sopstveni razvoj, što je konačan čin prepuštanja.
    Tu može nešto i da se slomi, jer dvoje svesno rizikuju preokret iz svojih udobnih položaja, a za ljubav sopstvenog rasta i podizanja duhovnosti na viši nivo, kako individualne tako i partnerske.

    Spremni na promene?
    Za bilo koju vrstu promene - potrebna je hrabrost - jer uvek nešto moramo rizikovati. Rizikujemo svoj ustaljen i predvidiv život, po cenu traženja, rasta i verovanja u bolji i još savršeniji život ... Na tom putu susrećemo se sa svojim strahovima, greškama i (ne-)prijatnim izazovima.

    Suočavanje sa strahom povezanim sa seksualnošću
    Da li nas voljena osoba prihvata onakve kakve jesmo? Da li nam je udobno sa njom kada smo intimni? Sve zavisi od našeg shvatanja seksualnosti i sopstvenog samo-prihvatanja.
    Tantra nas uči da se sa svojim seksualnim strahovima suočavamo isto kao i sa ostalim strahovima koje imamo.

    U seksu se ne možemo sakriti od istine... jer odgovor dobijamo odmah.
    Ako telo oseća užitak - onda je to zaista užitak. Ako je telo gluvo za stimuluse, onda smo gluvi - i to vrlo dobro znamo. Kada ovo jednom shvatimo, mnogi strahovi mogu nestati, jer gube moć nad nama i više nas ne sprečavaju da živimo potpun život koji zaslužujemo.

    Protok energije preko čakri
    Istočnjačka medicina poznaje 7 čakri - energetskih centara koji se nalaze u našem telu. Da bi telo nesmetano funkcionisalo, mora postojati nesmetan protok energije kroz ove centre. Na potpuno delovanje čakri u velikoj meri utičemo sami - meditacijom, ishranom, načinom razmišljanja,...

    Uravnoteženost tela, uma i duha
    Pravilna praksa seksualnog akta može izlečiti svaki problem, a istovremeno otvara vrata oslobođenju.(Felice Dunas)

    Tantra nam nudi brojne, jednostavne prakse, koje pomažu i nama i partneru u produbljivanju duhovnosti u toku i putem - odličnog seksualnog odnosa.

    Praktičan savet: u toku odnosa misli usredsredite na otkucaje svog i partnerovog srca.
    U toku seksa je bitno - kako za muškarca tako i za ženu - da svoje genitalije poveže sa partnerovim srcem. Istovremeno dodirivanje ova dva dela tela (genitalnog i grudnog), pomaže da osetimo psihofizičku vezu, onu koja u sebi nosi potencijal za bezgranično lečenje. U toku predigre ili u toku oralnog seksa, dok stimulišete genitalije partnera, stavite ruku na njegovo/njeno srce. Mislite na čisti orgazam, orgazam srca ili produžene orgazmičke intervale koji pulsiraju - sve od genitalija do srca.

    Bez meditacije nema tantre
    Meditacijom postižemo bolju koncentraciju i intelektualni i duhovni mir. Svega 20 minuta dnevno je sasvim dovoljno da se opustite, poboljšate koncentraciju i snizite krvni pritisak. Uz pomoć meditacije, može se naučiti kako se potpuno skoncentrisati tokom ljubljenja i vođenja ljubavi.

    Mnogim ljudima u tokom seksualnog odnosa misli odlete na svakodnevne probleme i druge stvari ili se sve vreme pitaju da li rade ispravno. Najviše što možete pružiti svom partneru je to da se u potpunosti usredsredite na trenutak vođenja ljubavi sa njim/njom. Kada to jednom postignete, tehnika više nije bitna.

    Tantrički orgazam
    Tantrička filozofija poznaje 2 tipa orgazma: fizički orgazam i orgazam srca. Možda vam se čini da su to dva ista orgazma, ali se zapravo radi o jenom dopunjujućem orgazmu.
    Tantra nas podstiče slušamo svoje srce 24 sata dnevno. To blaženo stanje zovemo orgazmičko stanje, jer smo srcem u svemu što radimo.
    Hvala Dori,ono sto sam ja zapoceo ti si savrseno nadopunila...imam jedno pitanje za tebe,koliko mi je poznato postoji bela i crna Tantra,znas li cime se bavi jedna,a cime druga....?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Ovo pisu ljudi koji neznaju sta je sex
    druze,ako s necim nismo dovoljno upoznati,ne znaci da to i ne postoji....
    Poruku je izmenio makilli, 20.01.2010 u 12:23 Razlog: Uzastopni postovi
    ...Kad se penjes gore,obrati paznju kako se odnosis prema ljudima koji su ispod tebe,jer te iste ljude ponovo ces sresti kad budes padao dole.......

  9. #24

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Neznate vi ni za obicni a ne za ovo cudo

  10. #25

    Odgovor: Tantrički seks - mit ili stvarnost?

    Becarino, da li bi mogao da ne provociras ako vec odgovor na temu nemas? Ako ne znas sta je tantricki seks i o njemu nemas stav, onda temu obidji i ne spamuj. Misljenje o clanovima iskazi na temama pogodnim za to.

    LM.. sta htedoh..
    Da, sama prica oko svega toga mi se dopada, jer produbljuje bliskost izmedju partnera, jer je potrebno biti intiman na visem nivou, rekla bih. I naravno.. volela bih da bidne onaj od 10 minuta.. makar jednom..
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Seks sa bivšima je ovisnost
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 96
    Poslednja poruka: 16.03.2016, 07:17
  2. Prevara ili stvarnost?
    Autor lenjivica u forumu Posao
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.11.2012, 18:13
  3. Seks i humor
    Autor Morpheus u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.06.2011, 23:48
  4. 666 fantazija ili stvarnost
    Autor Solomun u forumu Religija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 16:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •