UEFA Kup - sezona 2007/2008
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    UEFA Kup - sezona 2007/2008

    Partizan u BiH, Bežanija u Albaniju

    Fudbaleri beogradskog Partizana igra?e protiv ekipe Zrinjskog iz Bosne i Hercegovine, odlu?eno je žrebom u Nionu.

    Zrinjski je ekipa iz hrvatskog dela Mostara i igra na stadionu Bijeli breg, nekadašnjem stadionu Veleža.

    Bežanija je za protivnika dobila albansku Besu, a novosadska Vojvodina Hibernijans sa Malte.

    Žreb je hteo da se u 1. kolu kvalifikacija za Kup UEFA sretnu i poznanici iz ex-YU splitski Hajduk i podgori?ka Budu?nost.

    Parovi južno-mediteranske kvalifikacione grupe:

    Rudar (Crna Gora) - Omonija (Kipar)
    Slaven Belupo (Hrvatska) - Teuta (Albanija)
    Slijema (Malta) - Liteks (Bugarska)
    Makabi Tel Aviv (Izrael) - Santa Koloma (Andora)
    Široki brijeg (BiH) - Koper (Slovenija)
    Vardar (Makedonija) - Anortozis (Kipar)
    Gorica (Slovenija) - Rabotni?ki (Makedonija)

    Vojvodina veruje u pobedu nad Hibernijansom


    Tehni?ki direktor Vojvodine Radisav Rabrenovi? izrazio je o?ekivanje da ?e fudbaleri novosadske ekipe pobediti Hibernijans u prvom kolu kvalifikacija za Kup UEFA.

    Rabrenovi? je agenciji Beta rekao da je dobro što je Vojvodina doma?in u prvom me?u, jer ve? u toj utakmici može da napravi zna?ajnu prednost pred revanš.

    On je naveo da u novosadskom timu nemaju mnogo saznanja o svom protivniku, ali da imaju na?ina kako da dodju do informacija.

    "Naš nekadašnji trener Milorad Kosanovi? je dugo bio selektor Malte i od njega ?emo pokušati da dobijemo informacije. Takodje, ima i nekih igra?a iz Novog Sada koji su igrali ili igraju tamo, i verujem da ?emo se do tog duela dobro pripremiti", kazao je Rabrenovi?.


    Prve utakmice igraju se 19. jula, a revanš je 2. avgusta.


    (MONDO)
    Poruku je izmenio irnik, 01.07.2007 u 16:56
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    Bežanijina "besa", Voša ne sme "lako ćemo"


    Fudbaleri Bežanije i Vojvodine otvaraju u četvrtak novu sezonu utakmicama 1. kola kvalifikacija za Ligu UEFA. Bežanija ima teži zadatak, jer je protivnik albanska Besa, protivnik o kojem se ne zna mnogo, ali je svakako nezgodan. Vojvodina igra protiv malteškog Hibernijansa i svaki rezultat osim visoke pobede bio bi iznenadjenje.

    Osim protivnika na terenu, fudbaleri će u četvrtak imati još jednog, verovatno najtežeg rivala - nesnosnu vrućinu u Srbiji. Temperatura ovih dana prelazi 40 stepeni, a tako će biti i u četvrtak.

    Bežanija će na stadionu Partizana debitovati u medjunarodnim takmičenjima. Iako je ostala bez sedam standardnih prvotimaca (najveće pojačanje Vladimir Vukajlović iz Partizana), Bežanija želi da na debiju pokaže šta zna i ostvari pobedu.

    "O protivniku ne znamo mnogo, ali dolazi iz zemlje u koje su više ulaže u fudbal od naše i čiji su klupski budžeti veći od budžeta naših klubova. U Besi ima stranaca, najviše Afrikanaca. Ekipa Bese zna da igra na rezultat, taktički je dobro obučena, a igra u napadačkoj formaciji 4-4-2 iz koje se lako transforiše u 4-5-1", izjavio je trener Bežanije Miloljub Ostojić.

    Bežanija je u generalnoj probi pobedila novog superligaša Čukarički 3:2, ali je u igri bilo dosta propusta. "Bilo je mnogo grešaka, posebno u odbrani, koja je neuigrana, a u veznom osetilo se i odustvo Mihajlovića i nedovoljno spremnog Vukajlovića", dodaje Ostojić.

    Besa je inače klub iz grada Kavaje, koja ima 400.000 stanovnika i nalazi se na 100 kilometara od Podgorice.

    Utakmica je počela u 18 sati na stadionu Partizana, rezultat na poluvremenu je 1:0 za Bežaniju!

    Posle 10 godina Vojvdina izlazi na evropsku scenu. Protiv Maltežana ne bi smelo, niti bi trebalo da bude problema. Samo da ne bude ono naše "lako ćemo"...

    I bez mladog Dušana Tadića koji je sa reprezentacijom na Evropskom prvenstvu za omladince u Austriji, i Džozefa Kizita, Vojvodina ima odličan tim, što je pokazala i u prošloj sezoni srpskog fudbalskog prvenstva.

    "Forma nam je usponu, ali još nija prava takmičarska. Bez obzira na to, očekujem da će moji igrači pružiti maksimum protiv Hibernijansa kako bi sa što povoljnijim rezultatom putovali na revaš susret", izjavio je trener novosadske ekipe Milovan Rajevac.

    Hibernijans, osvajač Kupa Malte, u svojim redovima ima dvojicu Argentinaca i Nigerijca, a na golu je reprezentativac Malte.

    Najbitnije je, kaže rajevac, da moji fudbaleri ne potcene protivnika.

    Najbolji strelac Vojvodine Ranko Despotović kaže da su svi u novosadskoj ekipi željni dokazivanja i izazova i da se nada da će meč protiv malteške ekipe biti formalnost.

    Utakmica Vojvodina - Hibernijans počela je od 17.30 časova. Konačan rezultat: Vojvodina - Hibernijans 5:2 )
    (MONDO)
    Poruku je izmenio DarkRed, 19.07.2007 u 19:45
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    sad vidim Besu-Bezaniju na drugom i cujem da je Vojvodina dala peti go
    trce li trce ...bravo!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    Bravo za sve naše klubove!

    Malo je Bežanija pokvarila kompletnu sliku, ali biće bolje u revanšu.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    UEFA kup: Remi Budućnosti i Hajduka

    Fudbaleri Budućnosti i splitskog Hajduka odigrali su pred oko 13 hiljada gledalaca u Podgorici 1:1, u proj utakmici prvog kola kvalifikacija za ligu UEFA. Hrvatska ekipa je prva došla do prednosti golom Hrgovića u 28. minutu, da bi vicešampion Crne Gore izjednačio u 59. minutu golom Stepanovića. Revanš utakmica je na programu 2. avgusta u Splitu.

    Kompletni rezultati prvih utakmica prvog kola kvalifikacija za ligu UEFA:

    Zrinski 1 - 6 Partizan
    Vojvodina Novi Sad 5 - 1 Hibernians
    Bežanija 2 - 2 Besa
    Budućnost 1 - 1 Hajduk
    Banants Yerevan 1 - 1 Young Boys Bern
    Din. Tbilisi 2 - 0 Vaduz
    Araz Imishli 0 - 0 Groclin Dyskobolia
    Santa Coloma 1 - 0 Maccabi Tel Aviv
    Zlate Moravce 3 - 1 Alma Ata
    Flora Tallinn 0 - 1 Valerenga Oslo
    Slaven Belupo 6 - 2 Teuta Durres
    HJK Helsinki 2 - 0 Etzella Ettelbruck
    MyPa 1 - 0 EB/Streymur
    Nistru Otaci 1 - 1 Budapest Honved
    Aktobe Lento 1 - 0 Mattersburg
    L. Metalurgs 1 - 1 Dinamo Brest
    FC Skonto Riga 1 - 1 Din. Minsk
    B36 Torshavn 1 - 3 Ekranas
    Helsingborg 6 - 0 Trans Narva
    Lillestrom 2 - 1 Kaerjeng
    Omonia Nicosia 2 - 0 Rudar Pljevlja
    Sliema W. 0 - 3 Litex Lovech
    Carmarthen 0 - 8 Brann Bergen
    Hacken 1 - 1 Reykjavik
    Nova Gorica 1 - 2 Rabotnicki
    Petrzalka 1 - 1 Zimbru
    Vardar Skopje 0 - 1 Anorthosis
    MTK Budapest 2 - 1 FC Mika
    Rhyl 3 - 1 Haka Valkeakoski
    Ried 3 - 1 FK Neftchi
    Belchatow 2 - 0 FC Ameri
    Dungannon Swifts 1 - 0 Suduva
    Glentoran 0 - 5 AIK Stockholm
    St. Patricks 0 - 0 OB Odense
    Siroki Brijeg 3 - 1 NK Koper
    SP Libertas 1 - 1 Drogheda United
    Keflavik 3 - 2 FC Midtjylland

    (B92)
    Poruku je izmenio irnik, 20.07.2007 u 06:11
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    Đukić: Nije lako dati 6 golova

    Efikasnom i motivisanom igrom fudbaleri Partizana pobedili su Zrinjski u Mostaru rezultatom 6:1 i praktično obezbedili plasman u sledeću rundu kvalifikacija za Kup UEFA.

    "Zadovoljan sam pre svega rezultatom, jer smo ostvarili jednu veliku pobedu protiv Zrinjskog, jedne ozbiljne ekipe. Nije lako dati šest golova i mislim da smo dobro usmerili ovu "eliminaciju". I kod kuće nas čeka mnogo posla, i ne možemo da mislimo da je sve gotovo i moramo ozbiljno da uđemo u taj meč. Zadovoljan sam učinkom svih igrača," sumirao je za B92 prve utiske trener Partizana Miroslav Đukić.

    Utisak je da je individualan kvalitet igrača Partizana presudio?
    "Mislim da smo bili bolja ekipa danas. Imali smo svoj dan i iskoristili smo naše šanse. Smatram da smo odigrali zrelo na taktičkom planu. Oni su dobra ekipa, pogotovo na tom ofanzivnom planu, uspeli smo daim pariramo i da ih kontranapadima opasno ugrozimo."

    Partizan je praktično obezbedio plasman u drugu rundu kvalifkacija, da li će u Beogradu igrati kombinovani tim "crno-belih"?
    "Partizan uvek izvodi najjači sastav i uvek ide na pobedu. Partizan ne može da uđe ni u jednu utakmicu opušteno, već samo maksimalno. Ova pobeda je veoma bitna, iznad svega zbog samopouzdanja ekipe i da možemo da nastavimo pripremni period i da isapravljamo greške kojih je bilo i da zadržimo pozitivne stvari."

    Meč je obeležio i sukob navijača Partizana sa redarima i policijom?
    "Fokusiran sam na teren i nisam u mogućnosti da pratim ponašanje navijača, bilo bi previše za mene," rekao je Đukić.


    Slišković: Ogromna razlika u kvalitetu

    Trener Zrinjskog Blaž Slišković pre meča najavljivao je pobedu domaćih, ali je na kraju sportski priznao da je Partizan bio mnogo bolji rival.
    "Teško je u ovom trenutku bilo šta realno reći. Emocije su još prisutne, a ja moju ekipu večeras nisam mogao da prepoznam. Nije to Zrinjski koji je prošle godine igraop lepršavo i atraktvno, i sigurno je da sam sada u potpunosti nezadovoljan. 6:1 ne predstavlja pravu sliku i vrednost moje ekipe. Naravno rezultat je sasvim realan i mogao je da bude mnogo gori po nas. Sad se vidi ogromna razlika u disciplini jedne ozbiljne profesionalne ekipe kao što je Partizan, u odnosu na ovaj tim Zrinjskog. Lamin Diara koji je igrao pre godinu dana ovde, za 70 minuta utakmice u dresu Partizana trčao je nazad kao na svim utakmicama zajedno dok je nosio dres Zrinjskog."

    "Rezulat je realan i ja čestitam Partizanu. Idemo u Beograd da odigramo što kvalitentije. Pre utakmice ja se nisam mnogo nadao, bio sam umereni optimista da možemo da izvučemo neki povoljni rezultat, ali je današnji meč pokazao da je ogromna razlika u kvalitetu između dve ekipe," rekao je popularni Baka Slišković za B92.


    Maletić: Zaslužena pobeda

    Reprezentativac Bosne i Hercegovine Darko Maletić postigao je prelep gol za Partizan. Odigrao je jednu od najboljih utakmica u karijeri u dresu "crno-belih".

    "Pustili smo njih malo da igraju, njih je to očigledno zbunilo, a mi smo svaku kontru koristili da im ozbiljno ugrozimo gol. I Diara i Jovetić su se super ubacivali u kontre i na kraju sasvim zaslužena pobeda i odlična igra," smatra Maletić.

    Da li misliš da je Zrinjski loš ili da je Partizan dobar?
    "I jedno i drugo. Nekako mi se čini da su bojažljivo ušli u utakmicu, mi smo brzo dali gol, a oni su svi više i više padali. Možda su nas i previše repektovali. Mi smo 100% ušli u meč kao da igramo sa Milanom i mislim da smo da zadnjeg minuta držali utakmicu u rukama i da smo zasluženo pobedili."

    Odbranom Partizana komadnovao je Milovan Sikimić u prvoj zvaničnoj utakmici u novom klubu.
    "Svima sam na pripremama pričao da je ovaj meč sa Zrinjskim ključan za dobar nastavak sezone Partizana i u prvenstvu i u ostalim takmičenjima. Smatram da će nam ovaj osiguran prolaz u drugo kola kvalifikacija mnogo značiti i za atmosferu i za dalje uspehe."

    Prvi put kao kapiten Partizan je na meč u evro-kupu poveo reprezentativac Srbije Antonio Rukavina. Sa tribina je izgledalo da je bilo dosta lako?
    "I mi smo imali takav utisak posle utakmice, da je bilo i više nego lako. Da nam je pre utakmice ponudio da bude 0:1 ili 1:1 prihvatio bih. Mislim da ovo nije merilo kvaliteta ekipe Zrinjskog. Zadovoljan sam i pobedom i visokim rezultatom i nadam se da ćemo u nastavku pružati još bolje partije," rekao je za B92 i večeras odlični desni bek "crno-belih".

    Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić postigao je jedan gol, ali činilo se u pojednim trenucima meča da je bio mnogo opasniji kao pravi napadač, a ne kao polušpic.
    "Pa jeste. Ja sam uglavnom sve ove godine igrao bliže špicu, ali prošle sezone trener Đukić mi je odredio ulogu polu-špica i ja radim šta mi on kaže."

    Utakmica je ipak imala težak početak iako je na kraju sve ispalo dosta lako?
    "Očekivali smo tešku utakmicu, što je i bila u prvom delu prvog poluvremena. Nakog toga smo odigrali dobro, dali gol, imali još dve-tri šasne koje nismo iskoristili. Bio je i taj prekid. Malo nas je to poremetilo, ali u nastavku smo dali sve od sebe i pobedili 6:1. Treba sada čvrsto da stanemo na zemlju. Sledi i revanš, onda slede i nova kola. Nadam se da ćemo da slavimo i u Beogradu."

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    UEFA IZBACUJE PARTIZAN?!

    Disciplinska komisija UEFA razmatra predlog da se crno-beli isključe iz evrokupova na DVE GODINE zbog nereda navijača u Mostaru!!!

    Disciplinska komisija UEFA mogla bi da izbaci Partizan iz svih evropskih takmičenja u naredne dve godine zbog nereda navijača na utakmici protiv Zrinjskog u Mostaru!!! Inspektori evropske kuće fudbala, koje predvodi Austrijanac Gerhard Kapl, predložiće sutra disciplinskoj komisiji da drastično kazni klub iz Humske!

    Pitanje je hoće li se crno-beli provući samo sa izbacivanjem u ovoj sezoni ili će se, "za primer drugima", oprostiti od Evrope i u naredne dve godine! Naravno, Partizanu sledi i drastična novčana kazna!

    U Humskoj su upoznati sa mogućnošću izbacivanja iz Evrope (doduše samo za ovu sezonu) i najavljuju žalbu u slučaju da odluka bude tako rigorozna.

    - Dobili smo informaciju da nam preti izbacivanje iz evropskih kupova ove sezone i da nam sledi drastična novčana kazna. Klub će se u tom slučaju sigurno žaliti - rekao je portparol kluba Marko Vjetrović.

    EFA je odlučila da se žestoko obračuna sa izgredima navijača na stadionima, pa je pre Partizana kaznila poljsku Legiju izbacivanjem iz evropskih takmičenja na dve godine, jer su njeni navijači prekinuli meč Intertoto kupa u Litvaniji protiv Vetre. Zimus je iz istih razloga iz UEFA kupa izbačen i slavni Fejenord.

    A kako Partizan već ima podebeo dosije u Nionu, kada su izgredi navijača u pitanju, Evropska kuća fudbala odlučila je da preseče i žestoko kazni crno-bele. Prema informacijama do kojih je Press došao, UEFA će u četvrtak eliminisati Partizan iz Evrope na čak tri godine, ali će ta kazna posle žalbe crno-belih biti smanjena na dve, a postoji mogućnost da disciplinska komisiji skrati postupak, prihvati predlog da se crno-beli izbace na dve sezone i preporuči našem klubu da se "zadovolji tom odlukom".

    U svakom slučaju, gotovo je izvesno da se revanš meč pretkola UEFA kupa između Partizana i Zrinjskog neće ni igrati.

    (press)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=256857

    UEFA izbacila Partizan

    Fudbalski klub Partizan izbačen je iz evropskih takmičenja za ovu sezonu, saznaje B92. Evropska fudbalska unija izbacila je beogradski klub zbog incidenata, koje su njegovi navijači napravili u Mostaru, u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Kup UEFA sa ekipom Zrinjskog. "Crno-beli" su kažnjeni jednogodišnjom suspenzijom, uz koju će morati da plate 50 hiljada švajcarskih franaka.

    Još uvek nije izvesno da li jednogodišnja zabrana znači da je Partizan izbačen samo ove sezone, ili bi se kazna protegla i na sledeću sezonu.

    Partizan je u Mostaru pobedio Zrinjski rezultatom 6:1 i kasnije u četvrtak trebalo je da igra revanš u Beogradu.

    To je najteža kazna za neki klub iz Srbije zbog ponašanja navijača. "Crno-beli" su još u doba bivše SFRJ kažnjeni u dva navrata zbog incidenata na utakmicama, pa su sa Seltikom igrali u Mostaru, a sa bukureštanskim Dinamom u Podgorici.

    Protiv lisabonskog Sportinga "crno-beli" su igrali pred praznim tribinama, a ista kazna sačekala je i Crvenu zvezdu u duelu sa Bazelom.

    Najtežu kaznu od klubova iz bivše SFRJ dobio je splitski Hajduk, koji je sredinom osamdesetih dobio dve godine neigranja zbog čuvenog incidenta sa petlom u meču sa Totenhemom. Dve godine u tom slučaju odnosile su se na plasmane splitske ekipe u evro-takmičenja, pa je suspenzija potrajala znatno duže, zbog loših Hajdukovih rezultata u domaćim takmičenjima.

    UEFA je u poslednjih godinu dana značajno pooštrila politiku, pa je Fejenord kažnjen zbog sličnog incidenta u Nansiju. Ove sezone iz takmičenja je izbačena poljska Legija.

    Uskoro opširnije...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    Lep izlet Novosadjana na Malti

    Fudbaleri novosadske Vojvodine sa izleta na Malti poneli su kući novu pobedu i plasman u drugo kolo kvalifikacija za Kup UEFA.

    Nakon što su u prvom meču deklasirali Hibernijan u Novom Sadu rezultatom 5:1, "lale" su razliku u klasi potvrdili i na revanšu u La Valeti, gde su slavili sa 2:0.

    Vodjstvo Vojvodini doneo je Duško Tadić na isteku pola časa igre, a prijatan izlet Novosadjana na Malti zaokružio je u 63. minutu najbolji strelac tima Ranko Despotović svojim ukupno četvrtim golom u kvalifikacijama za Kup UEFA.

    Budi NovosađanIN, navijaj za Vojvodinu!


    Preostala dva srpska predstavnika u kvalifikacijama za Kup UEFA, ekipe Partizana i Bežanije revanš mečeve igraju kasnije večeras.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    Partizan deklasirao Zrinjski 5:0

    Fudbaleri Partizana savladali su Zrinjski sa 5:0 i ukupnim rezultatom 11-1 plasirali se u drugo kolo kvalifikacija. Pred 15 hiljada gledaca na stadionu u Humskoj (utakmica protekla bez ikakvih incidenata) strelci za crno-bele bili su Maletić u 4,Moreira u 32, i junak meča Jovetić u 37,51 i 71.minutu. Žreb za drugu rundu kvalifikacija održaće se u petak u ranim popodnevnim časovima u Nionu, ali će konačnu odluku o nastavku takmičenja srpskog predstavnika doneti UEFA 10.avgusta.

    Na stadionu je sve vreme vladala dobra atmosfera, a pred početak utakmice na teren su izneseni transparenti sa natpisom "Dokažimo da nam je mesto u Evropi".

    Od samog početka ekipa Partizana nagrnula je na gol protivnika, a pogodak je nakon odbitka od stative već u četvrtom minutu postigao Maletić. U naredna tri minuta usledili su još jači napadi domaćina predvođeni raspoloženim Dijarom i Jovetićem, nažalost, bez rezultata. Prvi šut ka golu Zrinjski je imao u 11. minutu.

    Sledeća opasna akcija domaćih usledila je već u 17. minutu, kada je nakon dodavanja oko kaznenog prostora Zrinjskog Žuka sa 20 metara uputio jak šut ka golu Zrinjskog, koji je odbranjen. Već u sledećem napadu Dijara je silovito jurnuo ispred odbrane Zrinjskog, ali je sudija svirao ofsajd.

    U 19. minutu fudbaleri Zrinjskog su stvorili dobru šansu, ali je faul na ivici kaznenog prostora Partizana Rnić načinio faul nad Matkom. Na prvi pogled se činilo da je u pitanju penal, ali sudija je doneo ispravnu odluku, i samo Rniću dao žuti karton.

    Rukavina, koji se odlično probijao po desnoj strani, uputio je u 20. minutu centaršut ka Dijari, koji je propustio šansu da uveća prednost Partizana. To je ujedno bila i prva 100% prilika za domaće nakon gola.

    U 27. minutu desio se i prvi propust odbrane Partizana, ali je gol Zrinjskog u poslednjem trenutku sprečio Rukavina, koji je loptu izbacio sa gol-linije. Već u sledećem napadu Moreira je fenomenalno primio loptu na grudi i odlično šutirao, ali je lopta završila iznad gola.

    Nije trebalo mnogo da Partizan uveća prednost. U 32. minutu Lazić je poslao odličan dugi pas do Moreire, koji je sa otprilike sedam metara lako savladao golmana Zrinjskog za ubedljivih 2:0. Sledeći napad Zrinjskog ispostavio se kao veoma opasan, pošto je nakon veoma dobrog šuta Smajića Božović uspeo da izboksuje loptu u korner.

    Snalažljivi napad Partizana pokazao je rezultate ponovo svega pet minuta nakon drugog gola. U iznenadnoj kontri, Moreira je uspeo da se probije po levoj strani, i lako prosledio loptu do Jovetića, koji je postigao pogodak.

    Brzi Dijara je ponovo stvorio odličnu šansu u 44. minutu, ali je kapiten Zrinjskog Marić dobro intervenisao, tako da je poštedeo Zrinjski potpunog brodoloma već na poluvremenu.

    Do kraja poluvremena napad Partizana nije mirovao ni sekunde. Žuka, Moreira, Dijara i Jovetić su sve vreme pretili golu Zrinjskog, a prvo poluvreme okončano je nakon šuta Jovetića, kojem je Marić jedva odbranio.

    Početak drugog poluvremena nije doneo ništa novo. Iako su igrali mirnije, fudbaleri Partizana su se poigravali sa očigledno nemotivisanim Mostarcima. Već u 51. minutu, Žuka se provukao između odbrane Zrinjskog da bi dobro dodao loptu Jovetiću, koji je lobom sa 12 metara postigao i četvrti gol za Partizan na večerašnjem meču.

    U 54. minutu Žuka je pokušao iz slobodnog udarca, ali neuspešno. Umesto Dijare u 56. minutu na teren ušao je Veselinović.

    Dva minuta kasnije Rajević je propusti da iskoristi drugu veliku priliku za Zrinjski. On se sam probio i prevario odbranu Partizana, ali je Darko Božović odličnom intervencijom sprečio Zrinjski da postigne prvo pogodak na meču.

    Sledeći dobar napad domaćih zamalo je potpuno potopio Zrinjski. Nakon centaršuta Obradovića, Veselinović je uputio dobar udarac glavom, ali je Marić još jednom uspeo da sačuva gol svog kluba.

    Usledilo je zatišje bez pravih prilika (uz dodavanje Žuke do Veselinovića, koji nije uspeo da dovrši napad) do 71. minuta, kada je Partizan u dva poteza briljantno matirao protivnika. Moreira je lagano sa svoje polovine loptu prosledio do Jovetića, koji je pretrčao golmana Zrinjskog i veoma lako doveo svoj tim do prednosti od 5:0.

    U 75. minutu umesto Jovetića, trostrukog strelca, na teren je ušao Marinković. Pet minuta kasnije Zrinjski je dobio šansu za utešni gol, ali je Rajević iz slobodnog udarca šutirao malo preko prečke.

    Selimović je za goste zabeležio prilike u 81. i 89. minutu, ali mje Božović oba puta bio siguran.

    Partizan je do poslednjeg minuta igrao maksimalno i još jednom pokazao da je daleko moćniji od Zrinjskog. Iz dvomeča domaći izlaze kao apsolutni pobednici u svakom segmentu igre. Žreb za drugo kolo kvalifikacija je u petak, a sudbina srpskog kluba definitivno je u rukama UEFA, koja će 16. avgusta saopštiti konačnu presudu povodom huliganskog ponašanja navijača. Ukoliko prvobitna presuda ostane, Partizan će biti izbačen iz daljeg takmičenja.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    Bežanija ispala u Albaniji

    Fudbaleri Bežanije nisu uspeli da se plasiraju u 2.kolo kvalifikacija za kup UEFA pošto su odigrali nerešeno 0:0 sa albanskim predstavnikom Besa u Tirani. U prvom meču bilo je 2-2 na stadionu Partizana, pa albanski predstavnik ide dalje zbog golova datih u gostima.


    Hajduk jedva protiv Budućnosti

    Fudbaleri Hajduka pobedili su podgoričku Budućnost sa 1:0 u najzanimljivijem revanš meču 1.kola kvalifikacija za kup UEFA.

    Pred rasprodatim Poljudom Hajduk je do 2.kola došao golom Damjanovića glavom u 46.minutu posle prekida. Budućnost je još jednom pokazala da ni odlična igra u drugom poluvremenu prvog meča nije bila slučajnost. Domaći su u finišu meča imali još dve velike prilike preko Rukavine i Bartolovića, ali je ostalo 1:0.

    Jedini produžetak odigran je u duelu Ameri Belčatov, slavili su gosti sa 4:2 posle prenala, u regularnom toku bilo je 2:0. Najviše golova vidjeno je u Norveškoj gde je Bran pobedio savladao Kamarten sa 6:3. Široki Brijeg je kao gost savladao Koper 3:2, Rabotnički je bio bolji od Nove Gorice 2:1.
    Kompletni rezultati revanš mečeva 1.kola kvalifikacija za kup UEFA:

    Rezultati:

    Alma Ata - Zlate Moravce 1-1
    FC Mika - MTK Budapest 1-0
    Teuta Durres - Slaven Belupo 2-2
    FC Ameri - Belchatow 2-0 (penalima 2-4)
    Ekranas - B36 Torshavn 3-2
    Suduva - Dungannon Swifts 4-0
    Trans Narva - Helsingborg 0-3
    Din. Minsk -FC Skonto Riga 2-0
    FK Neftchi - Ried 2-1
    Haka Valkeakoski - Rhyl 2-0
    Hibernians Vojvodina Novi Sad 0-2
    Zimbru - Petrzalka 2-2
    Dinamo Brest - L. Metalurgs 1-2
    Etzella Ettelbruck - HJK Helsinki 0-1
    Maccabi Tel Aviv - Santa Coloma 4-0
    Anorthosis - Vardar Skopje 1-0
    Brann Bergen - Carmarthen 6-3
    FC Midtjylland - Keflavik 2-1
    OB Odense - St. Patricks 5-0
    Valerenga Oslo - Flora Tallinn 1-0
    Litex Lovech - Sliema W. 4-0
    Mattersburg - Aktobe Lento 4-2
    Vaduz - Din. Tbilisi 0-0
    Young Boys Bern - Banants Yerevan 4-0
    AIK Stockholm - Glentoran 4-0
    EB/Streymur - MyPa 1-1
    NK Koper - Siroki Brijeg 2-3
    Rabotnicki - Nova Gorica 2-1
    Hajduk Split - Buducnost P 1-0
    Besa - Bežanija 0-0
    Budapest Honved -Nistru Otaci 1-1
    Partizan -Zrinjski 5-0
    Rudar Pljevlja -Omonia Nicosia 0-2
    Drogheda United - SP Libertas 3-0
    Groclin Dyskobolia - Araz Imishli 1-0
    Reykjavik - Hacken 0-1

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    Voša gostuje madridskom Atletiku

    Fudbaleri Vojvodine sastaće se sa madridskim Atletikom u drugom kolu kvalifikacija za Kup UEFA. Prvi meč igraće se u Madridu. Mečevi druge runde kvalifikacija igraju se 16. i 30. avgusta.

    Atletiko Madrid je do Kupa UEFA došao preko Intertoto Kupa, gde su u finalu pobedili rumunsku Gloriju iz Bistrice zahvaljujući golu u gostima (2:1, 0:1).

    Vojvodina se već jednom sastajala sa Madriđanima, i to u Kupu Šampiona u sezoni 1966/67. Klub iz Novog Sada je u drugoj rundi pobedio ukupnim rezultatom 3:2 (3:1, 0:2), ali je u četvrtfinalu izgubio od Seltika.

    Atletiko je u sezoni 1998/99. izbacio Obilić u prvoj rundi UEFA Kupa.

    Poslednji susret sa domaćim ekipama, Madriđani su imali sa OFK Beogradom u četvrtoj rundi Intertoto Kupa 2004. Atletiko je pobedio u obe utakmice, rezultatima 3:1 i 2:0.

    Atletiko je bio jedan od najaktivnijih klubova u aktuelnom prelaznom roku. Tim je napustio kapiten i prva zvezda Fernando Tores koji je prešao u Liverpul, a iz kluba su otišli i Lusijano Galeti (Olimpijakos), Gabi (Saragosa), Martin Petrov (Mančester Siti) i Federiko Azkarte (AEK Atina).

    Uprkos odlascima nekih od najboljih igrača, Atletiko se i znatno pojačao. Doveden je Dijego Forlan iz Viljareala kao zamena za Toresa. Iz Liverpula je došao Luis Garsija, a iz Osasune vezni igrač Raul Garsija, jedna od najvećih mladih nada španskog fudbala. Dovedena su i velika pojačanja u vidu Hoze Antonio Rejesa iz Arsenala, kao i Simaoa Sabrose iz Benfike. Na pozajmicu iz Milana je doveden golman Kristijan Abijati, a novi članovi kluba iz Madrida su i Dijego Silva (napadač iz Brage) i vezni igrač Santosa Kleber Santana.


    Partizan na Rabotnički

    Fudbaleri Partizana sastaće se sa skopskim Rabotničkim u drugom kolu kvalifikacija za Kup UEFA, ukoliko mu Evropska fudbalska unija usvoji žalbu.
    Prvi meč igraće se u Skoplju Mečevi druge runde kvalifikacija igraju se 16. i 30. avgusta. Skopski klub izbacio je Goricu, rezultatima 0:0 i 2:1.

    Rabotnički do sada nije imao evropske uspehe, ali su se prošle sezone ozbiljno borili za titulu sa Pobedom iz Prilepa.

    Od raspada Jugoslavije Partizan nikad nije igrao takmičarski meč sa nekom makedonskom ekipom.

    Kapiten Partizana Antonio Rukavina kaže da ne poznaje previše budućeg protivnika i da veruje da je njihova najveća snaga trener Dragoljub Bekvalac, ali smatra da je Partizan favorit

    "Rabotnički je solidna ekipa. Poznajem njihovog šefa struke, Dragoljuba Bekvalca, koji je meni lično bio trener i znam da se radi o jednom odličnom, prekaljenom i iskusnom treneru koji, u koji god klub da dođe, napravi rezultat. Tako da će on da nam bude najveća prepreka. Ne poznajem dovoljno ekipu Rabotničkog, ali znam da su prošle godine u zadnjem ili predzadnjem kolu izgubili titulu, tako da radi se o dobroj ekipi. Počeli smo da pratimo rezultate otkako je tamo otišao trener Dragoljub Bekvalac. Radi se o dobrom, zavidnom kvalitetu fudbala u Makedoniji. Ali, opet kažem, mi smo Partizan, favoriti smo. Pokušaćemo da pobedimo i prođemo u to treće kolo. Ne želim da potcenjujem ekipe iz Makedonije, ali ako ne prođemo dalje, mislim da onda nemamo šta da tražimo u Evropi".

    Rukavina je zadovoljan pripremama Partizana i prikazanim kvalitetom igre u utakmicama koje je njegov klub do sada odigrao.

    "Iako je pripremni period trajao do pre neki dan, za sada sam zadovoljan. Mislim da smo na dve utakmice sa ekipom Zrinjskog pokazali zavidan kvalitet, iako mislim da taj dvomeč nije bio merilo kvaliteta, jer sam očekivao da ih pobedimo jer smo mnogo kvalitetnija ekipa. Ipak, pokazali smo kvalitet i na utakmici protiv Intera, pokazali da možemo da igramo i sa najjačim ekipama. Vidi se da smo napravili jedan dobar tim. Uz te mlade igrače od prošle godine doveli smo par stranaca, iskusnih igrača. Može da se kaže da smo napravili spoj mladosti i iskustva i da će to ove godine doneti prevagu".

    (Sajt B92)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    Не могу да верујем да нема преноса утакмице Атлетико Мадрид - Војводина на РТС!!!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    Kup UEFA: Veliki ispit za Vojvodinu

    Fudbaleri Vojvodine doputovali su u Madrid gde će u četvrtak uveče, u 22 sata po lokalnom vremenu, igrati prvi meč drugog kola Kupa UEFA, sa favorizovanom ekipom Atletiko Madrida. Ekipu iz Novog sada dočekali su predstavnici domaćeg kluba i medija. "Lep i korektan doček, pravi domaćinski", rekao je trener Vojvodine Milovan Rajevac.

    Zbog slabe igre u derbiju sa Partizanom Rajevac bi mogao da na meču sa Atletikom napravi nekoliko promena u timu.

    "Razmišljam da na poziciju centralnog veznog stavim kadetskog reprezentativca Aleksića. Posle odlaska Davidovca i povrede Lerinca to nam je najproblematičnija pozicija. Iako ima samo 16 godina, imam osećaj da bi Aleksić mogao da odgovori izazovu", rekao je trener Vojvodine.

    U prvom kolu Vojvodina je ubedljivo nadigrala Hibernijans sa Malte (5:1 i 2:0) dok je Atletiko u kvalifikacije ušao preko Intertoto kupa.

    Atletiko je pred početak sezone doveo nekoliko zvučnih pojačanja među kojima su Forlan, Rejes, Šimao...

    Direktan prenos utakmice je trebao da bude na Radio Televiziji Vojvodina od 21:55., ali se sa Španskom televizijom nisu dogovorili oko cifre (25.000 EUR ili reciprocitet - besplatno prosleđivanje signala sa revanš meča u Novom Sadu za 2 nedelje - jednom rečju: Stoka!

    - Inače, Vojvodina krajem prvog poluvremena gubi 1:0 pred oko 45.000 gledalaca na stadionu Visente Kalderon u Madridu.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: UEFA Kup - sezona 2007/2008

    Vojvodina izgubila u Madridu, 3:0

    Fudbaleri novosadske Vojvodine poraženi su u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Kup UEFA od Atletika sa 3:0. Golove za Madriđane na Visente Kalderonu postigli su Maksi Rodriges u 37, Dijego Forlan u 61. i Serhio Kun Aguero u 70. minutu. Vojvodina je od 48. minuta igrala sa deset fudbalera zbog isključenja Miroslava Milutinovića. Revanš se igra u Novom Sadu za četrnaest dana.

    Prema izveštajima španskih medija najbolji igrač novosadske ekipe bio je golman Kahriman koji je, kako navodi 'As' "spasao bar tri sigurna pogotka Atletika", a podatak da je u prvom poluvremenu posed lopte fudbalera Atletika bio 76% pokazuje odnos snaga na terenu.

    Najraspoloženiji igrač domaćih bio je mladi Argentinac Kun Aguero koji je odličnim kretanjem napravio puno problema odbranbenim igračima Vojvodine.

    Atletiko Madrid: Leo Franko - Seitaridis, Perea, Pablo, Pernia - Raul Garsija, Maniš, Maksi Rodriges (od 82. Hurado), Simao Sabrosa (od 65. Rejes) - Aguero (od 76. Luis Garsija), Forlan
    Vojvodina: Kahriman - Stošić, Đurić, Pekarić, Marković - Kačar (od 67. Trivunović), Popović (od 79. Milan Milutinović), Miroslav Milutinović, Buač (od 63. Smiljanić) - Tadić, Despotović

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kup UEFA 2008/2009
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.05.2009, 00:48
  2. F1 sezona 2008.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 04.11.2008, 10:47
  3. WTA turniri sezona 2008
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 21:12
  4. NFL (Americki fudbal) - sezona 2007/2008
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 04.02.2008, 18:37
  5. UEFA Kup - sezona 2006/2007
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 31.05.2007, 19:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •