Kafance - Strana 36
Strana 36 od 47 PrvaPrva ... 26343536373846 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 526 do 540 od ukupno 700

Tema: Kafance

  1. #526

    Odgovor: Kafance

    Ma već danima mi se jedu te kiflice al mrzi me pa mrzi da pravim.E pa fala,sada se osolih u šetnju krenuh,Nije dobro u podne leći spit

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  2. #527

    Odgovor: Kafance

    Eto zaboravila da sam vam ponela negro bombone,za svaki slučaj


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  3. #528

    Odgovor: Kafance



    A veceras mi se jelo pogacice sa cvarcima
    sa jogutom
    pa sam donela

    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #529

  5. #530

    Odgovor: Kafance



    Ja danas svratila,vidim ovaj natpis okrenoh se i nastavih dalje,pa laku noć

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  6. #531

  7. #532

    Odgovor: Kafance

    Citat AmIa kaže: Pogledaj poruku
    ko je okaci tu tablu
    ovo je slobodna zona


    Reseno

  8. #533

    Odgovor: Kafance



    Kad mozeda zadimim kafance
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #534

    Odgovor: Kafance



    Ehhhhh.... Kako se nekada dimilo.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  10. #535

    Odgovor: Kafance

    Pozdrav svima





    P.S. donela sam moju omiljenu pikslu....


  11. #536

    Odgovor: Kafance



    Hoće li neko izbaciti ovu pepeljaru,ko je isprazni ja častim


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  12. #537

  13. #538

  14. #539

    Odgovor: Kafance

    Pušači svih zemalja, ujedinite se!


    Cigareta je tu kad vas svi iznevere. Kad ste čuli da sužanj, uobručen masnom omčom zatraži bananu, paprikaš s papcima, ekstazi ili tablerone? Svi samo cigaretu! Evo, i posle seksa, šta strasnici prvo guraju u usta? Jeste malo neugodno kad uživanje u duvanu vremenski duplo premašuje užitak puteni! Ali, zbir je isti. Doktori se maliciozno trude se da nam ogade "kancer-štapiće". Braneći strast poručujem: "Pušači žive kraće, ali uvlače duže"


    Dopustite mi da na samom početku, dragi moji pušači i filter-dame, iznesem kratku povest duvanske odmazde koju nismo dobro zapamtili, pa nam se sad vraća kao podrig nakon podvarka. Predanje, kome se u žute zube ne gleda, govori kako je neki svetac dahom oživeo smrznutu zmiju, a ova mu se odužila podlo ga ugrizavši. Naš ti junak isisa otrov iz rane, ispljunu ga, a na tom mestu izraste biljka koja u sebi krije blagost sveca i otrov zmije duvan! Eh, da su Indijanci znali koliko će njihova plemenita navika da pušu u listove ove biljke skrenuti točak istorije u glib surovog nerazumevanja i proganjanja.

    Jedan pomorac duvan presađuje u Španiju, ali ga tamošnja inkvizicija, smatrajući da samo đavo može sukati dim kroz nozdrve, prestroji ka lomači. Francuz Žan Nikot bio je bolje sreće kada je, početkom 16. veka, kraljici Katarini Mediči ponudio seme (duvana, naravno) i lišće za lek protiv migrene.

    Duvan je proterivan kao vražja zavrzlama. Papa Urban VII potpuno je zabranio duvanje i šmrkanje u Vatikanu, te naredio da se petorica kaluđera, uhvaćenih u pljuganju, živi (kao mlada Gojkovica, ali bez otvora na dojkama) uzidaju u manastir. Car Mihajlo je duvanoljupcima probijao nozdrve, a njegov engleski parnjak James I piše da "pare što šište oko pušača tuknu po Paklu". Najnapaljeniji je bio sultan Murat IV, koji švrlja Stambolom i grebe se za cigarete, s tim što duvanskog dobročinitelja na licu mesta počasti davljenjem.


    Duvan brane apotekari kad ga prelivaju medom i nude kao lek. Turci su ga dodavali hašišu i, pod geslom - "kahva bez hašiša, ko kuća bez pendžera", klokotali u nargilama. Duvan se isprva žvakao, ali taj običaj se sada zadržao samo kod dece ispod tri godine. Puši se kroz čibuk koji, mimo osnovne namene, služi za bubecanje neposlušnih žena (kao da druge postoje). One, opet, osvetoljubivo muževima gade duvan prskajući ga ježevom mokraćom. Kako su vabile ježeve da mokre, ne pitajte mene!

    Hajka na pušače šinterski je bezobzirna. Svet fino tancuje na truloj dasci: sveštenici cupkaju ministrante u krilu, u školama je više špriceva nego kreda, ribe plivaju leđno u bešamel sosu od mazuta, ali raspali po duvanžijama, izbij im to čudo iz pohotnih prstiju, iscedi svaku paru i nadu, vešaj ih po Terazijama, guraj pod led. Možeš na javnom mestu nekog preslišati metalnim šipkama, politi benzinom, pregaziti džipom, snabdeti kilogramom kokaina, samo ne smeš kresnuti komadić smotanog užitka.

    Ako se nepušačkoj vlasteli toliko fućka do zdravlja nacije, nek prvo ukinu duvan-čvarke, šunku, pršut, slaninicu... Šta je sledeći korak, zabraniti deci da sviraju Dim na vodi?
    Zbog svega toga, pušači moraju na okup, u pepeljavu pesnicu zaštite!

    U medijima sad, kad je najteže, mora da se čuje glas gandijevskih boraca za pušačka prava. Molijer tvrdi da "ko živi bez duvana, nije vredan da živi". Sartr pušenju daje filozofski oreol, udahnjujući i svet oko sebe. Malarme mu posvećuje sonet o kolutanju sažete duše u dimu. Kažu da je Kenedi raspalio sankcije Kastru, tek kad je dobavio 10 000 tompusa iz Havane! U suprotnom taboru (primer boli, Zukiću!?) dominira glavom i brkovima Hitler, koji je kao zadrti protivnik pušenja u kabinetu dozvoljavao pušiti jedino Musoliniju.

    Cigareta je tu kad vas svi iznevere. Kad ste čuli da sužanj, uobručen masnom omčom zatraži bananu, paprikaš s papcima, ekstazi ili tablerone? Svi samo cigaretu! Evo, i posle seksa, šta strasnici prvo guraju u usta? Jeste malo neugodno kad uživanje u duvanu vremenski duplo premašuje užitak puteni! Ali, zbir je isti. Doktori se maliciozno trude se da nam ogade "kancer-štapiće". Braneći strast poručujem: "Pušači žive kraće, ali uvlače duže".

    Pušenje je, dopustimo malo sentimenta, vrsta mandale u pramičcima dima, koketiranje s nagoveštajem smrtnosti. Svaka popušena cigareta, zavodljivo umočena u tabue, kao listovi duvana u fini konjak, preplitanje je uspomena kao kolutova dima. S cigaretom u ustima postajete glavni junak sopstvenog filma, spreman da tačno u podne zakorači pustim trgom.


    Ali, ni taj trg više nije prazan, jer je žbiradija raznih fela (uz dežurne cinične začinjavce) dočekala svojih petnaest minuta cinkaroške slave. Ma koliko se alibaba Zukić (i inače nasilnim radnjama i komitskim rešenjima sklon) upinjao da svoju pušačkohuškačku jeres proglasi nekakvom školom mišljenja, očigledno je da su se toj logici oči rasparile, a jezik potkratio.

    Razumem nervozu militaris: neprijatelji, na koje smo računali, toliko ojačaše da neprodate cigle već deceniju vučemo po džepovima, čak i Arbanasi, naše poslednje mušterije, počeše strele umakati u otrov, ukratko - svi danas igraju fudbal i opslužuju haubice. I sad treba naći neke nove dušmane, tu, na dohvat ruke, i zadaviti ih petljom zakona.

    Ti bi, barem, tiću Zukiću, kao persona odvajkada busljiva u nacionalistički prsni koš, trebao znati da se i na samom državnom grbu nalaze ocila, a šta su ona drugo do duvanski takum. Dok su i babe tutunile, imali smo lepuškastu budućnost, a sad strepimo šta će ostati kad se dim raziđe.

    Nisu pušači slučajno izabrani: to su ljudi pitomi, melanholični, miroljubivi kao Amiši, prijatni i strpljivi, puni razumevanja i kancerogenih čestica, karakteri toliko fini, da ih u lulu metneš i na ranu priviješ.

    I odmah da kažem na svaki paragraf pomenute pravničke skripte pućkam kroz nos, uši i ostale otvore. Nema u duvandžija ni pramička bilo kakvih osobina koje bi se mogle odrediti kao sebične ili nametljive, pa je hajka koja se pokreće samo neka vrsta lakmus-pogroma, nakon kojeg će se krenuti u dalja zatiranja svega što misli, gleda, pamti i puši...

    To što se vlastodršci obogatiše na švercu duvana, pa sad ovom sramnom odredbom žele proluftirati savest, posuti se pepelom umesto duvanom i podići zadužbinu za mir svojoj duši, nas ič ne zanima.


    Paničari se pred banalnim smakom sveta, a niko ne predviđa haos koji će nastati posle 11.11. (zlokobnog li broja): radnici će, halucinirajući, padati sa skela, doktori drhtavih prstiju neće biti sposobni ni za jedan valjan operacioni rez, autobusi će, čak i u Banatu, sletati u provalije, nebo nad domovinom biće u znaku avionskih rikošeta, ukratko Al Kaida neće ni mrdnuti prstom, a jedna stara hrišćanska civilizacija će otići samom vragu na imendan.

    Možete li, stupidoni, zamisliti šalter, a da nije u gustom dimu? Hoće li islednici, možda, ližući lilihip iznuđivati priznanja od pritešnjenog ološa? Svaki dokument na koji nije pala hrpica pepela, za nas je pravno ništavan, i nećemo ga poštovati koliko ni ispušenu muštiklu.

    Nezglavni zakon koji nas, pušoljupce, trpa u geto nekakvih šupa, na samo dno egzistencijalne piksle i svrstava u građane nižeg (ne)reda, unapred je osuđen na propast, i zato neka svi pušači srpskih zemalja od sada imaju jedan sveti cilj - načiniti u njemu dovoljno veliku rupu da lakše može biti nataknut tamo gde sleduje.

    Zbog svega toga još jednom od vlade zahtevamo da povuče sramni akt. U suprotnom, bićemo naterani da, bežeći od čistog vazduha i nečistih namera režima, barjak sa razrovanim plućnim krilcima razvijemo u slobodnim srpskim šumama, odakle ćemo nikotinskim upadima osvajati svoju pravicu i boriti se do konačne pobede!

    Ovo pismeno ima se shvatiti kao pravdoljubivi proglas, a posledice neka snose oni koji bi da nam zabrane da popušimo, kad nam se i koliko puta ćefne!


    Predrag Ž. Vajagić
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  15. #540

    Odgovor: Kafance


    Pa nek' ide zivot, dok ne izgori.
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 36 od 47 PrvaPrva ... 26343536373846 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •